Pärnumaa laulupidu lükkub edasi
Pärnumaa laulupeo korraldajad otsustasid järgmise kuu lõppu plaanitud suurürituse lükata tuleva aasta 22. maile. Miks ei ole mõeldav pidu varem teha? Kunstiline juht Elo Kesküla selgitab, et osalevad kollektiivid ei saa praegu kava omandada. Samuti pole veel selgust, kui pikalt kestab eriolukord.
Pärnu kriisikomisjon pikendas piiranguid 1. maini
Pärnu linna kriisikomisjon otsustas pikendada töötajate ja kodanike kaitseks kehtestatud piiranguid linnavalitsuses ja selle allasutustes 1. maini ning vabastada vanemad, kelle võsuke pole 30. aprillini lasteasutuses viibinud, lasteaiatasu maksmisest.
Vatipulgaga on ninast proov võetud 1510 pärnumaalasel
Sügavale ninna lükatud vatipulga ebamugavust on Pärnumaa inimesed tunda saanud 1510 korral – just nii palju on tänase seisuga terviseameti andmete järgi siinmail koroonateste tehtud.
Pärnumaa mesikäpad käivad külas herneid söömas
Lääneranna vallavolikogu esimehe Arno Peksari rajakaameras on end kuu jooksul näidanud kolm karu: esimene jäi kaamerasse 12. märtsil ja viimane möödunud nädalal. Peale mesikäppade on Peksar Lõo külla paigaldatud seadme jäädvustustel näinud teisigi looma- ja linnuliike.
USAs vägeva hooaja teinud Johannes Seeman vahetab ülikooli
Johannes Seeman astus mullu suure sammu lähemale unistusele saada profitennisistiks, kui asus USAs tudeerima. Ehkki ava-aasta California osariigis Fresno ülikoolis osutus pärnakale üliedukaks, esindab 19aastane tuleval hooajal teist ülikooli.
Politseinikud pidasid Pärnumaal kinni Lätis narkokuritegude eest tagaotsitava mehe
Lääne prefektuuri kriminaalbüroo politseinikud pidasid 4. aprillil kinni 48aastase Läti kodanikust mehe, keda kahtlustatakse Pärnumaal suures koguses narkootilise aine kanepi käitlemises ja kasvatamises. Mees on sarnaste kuritegude eest Lätis siseriiklikult tagaotsitav.
Linn annab Talvesadama pidamise erakätesse
Pärnu linnavalitsus otsustas anda Vallikraavis asuva Talvesadama erakätesse, korraldades selle pidaja leidmiseks kirjaliku enampakkumise.
Nutikas pärnakas teeb tualettpaberi abil sporti
Pärnakas Margo Märtsoo harrastab sporti iga päev: tavaoludes nii rattasõitu kui ujumist. Ajal, mil spordirajatised on suletud, idanes mehel vaikselt mõte, kuidas kodustes tingimustes end rohkem liigutada.
Hiinast jõudis Pärnumaale ligi 32 000 näomaski ja 19 000 kindapaari
Eile jõudis Terviseameti Lääne regionaalosakonda esimene partii riigi poolt Hiinast tellitud isikukaitsevahendeid, millest saavad oma osa ka Pärnumaa hoolekandeasutused ja perearstid.
Elu koduseinte vahel paneb proovile perede suhted, kannatajaks võivad jääda lapsed
Uus olukord, kus palju aega oleme kodus koos kallite pereliikmetega, on pannud meid tähele panema situatsioone, mida varem ei jõudnud märgata. Peame olema valmis muutma oma tavapäraseid harjumusi ja käitumisviise ja teineteisega arvestama. Nii tunneme ehk sagedamini muret enda või teiste perede l...
Laustestimine tuvastas haigusümptomiteta nakatunu Viira Kodus Pärnumaal
Pärnumaal Jõesuus asuva psüühiliste erivajadustega noorte erihoolekandeasutuses Viira Kodu laustestiti 2. aprillil kõik töötajad ja kliendid. Ühe haigussümptomiteta töötaja test osutus positiivseks.
Võimaluse korral tuleb lasteaialaps koju jätta ka järgnevatel nädalatel
Kuigi osa Pärnu lasteaedu on saatnud kirja, mille kohaselt hakatakse 13. aprillist rühmi järk-järgult avama, kehtib siiski soovitus mudilased kodus hoida.
Kristin Tattar: Kuidas ma perele seletan, et tulen töölt ära ja hakkan disc golf’i mängima?
Pool aastat tagasi triumfeeris Kristin Tattar maamuna prestiižseimal mõõduvõtul ehk USA lahtistel meistrivõistlustel, mis näitas, et eestlane kuulub kettagolfi absoluutsesse tippu.
Urmas Sule: Ei saa eeldada, et viirus ei jõua eakateni
Kokku on Eestis COVID-19 positiivse testitulemuse saanud tänase hommiku seisuga 961 elanikku, neist Pärnumaal 54. Pärnu haiglas on koroonahaigeid kaheksa.
Tõstamaa arsti peale köhinud lätlane polnud koroonahaige
Esmaspäeval marssis Tõstamaa tervisekeskusse halva enesetunde üle kaevanud mees, sisenes omal volil arstikabinetti ajal, kui tohter tegeles pereõega parajasti teise patsiendiga, ja läkastas tere asemel üle ruumi köhida.
Akna taha jäetud kingitus võttis hooldekodus karantiinis emal silmad märjaks
Ehkki koroonaviiruse leviku tõttu on hooldekodude külastamine keelatud, ei heitnud lapsed ja lapselapsed Vändra hoolekandekeskuses elava ema sünnipäeval meelt ja sõidutasid karantiinis pereliikme akna alla veoki, millele olid suurelt maalitud õnnesoovid.
Koroonaviirus jõudis Halinga turvakodusse
Põhja-Pärnumaa vallas Halinga turvakodu Wildenau hoones Libatses tuvastati kolmel kliendil ja Halinga mõisa hoones ühel töötajal COVID-19.
Ühel haigussümptomiteta kliendil diagnoositi laustestitud Tammiste hooldekodus COVID-19
Üleeile võeti Tammiste hooldekodus ja selle allasutuses Jõõpres ette laustestimine. Ühe haigussümptomiteta hoolealuse koroonaproov osutus positiivseks.
Kahel Maxima töötajal tuvastati koroonaviirus
Maxima kauplusteketi töötajate koroonaviiruse testi tulemused on siiani olnud negatiivsed, kuid eile osutus kaks proovi positiivseks, üks neist Pärnu Maxima poe töötaja oma.