Andres Tölp: Tahan natuke aega olla lihtsalt Andres
President Lennart Meri on tabavalt öelnud: “Olukord on sitt, kuid see on meie tuleviku väetis.” Tõepoolest, seis on nukker. Seda ega toda ei või teha, sinna ega tänna ei tohi minna. Istume kodus ning otsime leevendust meelelahutusest ja kultuurist: olgu tegu raamatu, telesõu või veebikontserdiga.
Doonorite arvu langus paneb veretalituse muretsema
Eriolukord ja uue koroonaviiruse levik on pannud löögi alla Pärnu haigla veretalituse doonorivere varu, sest vereloovutajate hulk on viimaste nädalatega tublisti kahanenud.
Veebisaade "Kriisinädal Pärnumaal"
Pärnu Postimehe otsesaates antakse kiirülevaade nädala jooksul Pärnumaad mõjutanud ja eriolukorraga seotud sündmustest. Lisaks aruteltakse selle üle, milline võib olla valitsuse ja kohaliku omavalitsuse kehtestatud piirangute mõju siinsele majandusele.
Annely Akkermann: Majandust lammutav viirus
Paljud maailma riigid on koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kehtestanud eriolukorra ja ranged liikumispiirangud, mille hind töötajatele, ettevõtetele, riikidele ja ühiskonnale on kujuteldamatult kõrge. Nüüd tuleb igal inimesel anda oma panus ja piirangutest kinni pidada, muidu on majandus lammut...
Majandusprofessor: Karmi reaalsusena terendavad pankrotid
Pärnu juurtega majandusprofessor, Tartu ülikooli õppejõud Raul Eamets möönis, et vara on ennustada koroonakriisi mõju, kuid mõne suundumuse üle soostus Pärnu Postimehe palvel arutlema. Küll nentis Eamets, et suur osa mõjust jõuab meile alles sügisel eksporditurgude ärakukkumisega.
Siiri Erala: Lehte võib lugeda maski ja kinnasteta
Juba enne eriolukorra väljakuulutamist levis kõlakas: Pärnu Postimehe toimetus on uue koroonaviiruse tõttu kinni. Kuulujuttu saatis hirm: kas nüüd enam tohibki lehte lugeda? Äkki saab uudiseid lugedes nakkuse?
Galerii: Linn sulges 1. maini avalikud spordi- ja mänguväljakud
Pärnu linnavalitsuse kriisikomisjon otsustas koroonanakkuse leviku tõkestamiseks sulgeda kõik avalikud spordi- ja mänguväljakud. Platsidele paigaldatakse vastava teavitusega eesti- ja venekeelsed sildid. Sulgemisele läheb lige­male 80 avalikus kasutuses mängu- ja spordiplatsi.
Pere tegi meedikutele südamliku kingituse
Pärnu haigla töötajad said täna meeldiva üllatuse osaliseks, kui perekond Selirand tõi meedikutele kingituseks karbitäie pirukaid.
Kuidas järgivad pärnumaalased kahe meetri reeglit?
Pärnu Postimees katsetas ja mõõtis linnatänavatel, kui palju on valitsuse soovitatud vahemaa – kaks meetrit, mida tuleks võõrastega avalikus ruumis hoida – silmaga hinnates. Ja kas inimesed seda soovitust järgivad.
Politsei võttis ette kambakesi kõndijad Pärnuski
Nagu kõikjal Eestis asusid Pärnu korrakaitsjad täna suvepealinna tänavatel patrullima, kas elanikud peavad kinni rühmiti kogunemise keelust.
Olümpialootus Sõõrumaa ütlusest: Usun, et mu turi võib järgmisel aastal tugevam olla küll
Olümpiale pürgiv Eesti esikanuutaja Joosep Karlson võtab spordipeo edasilükkamise uudist kui kingitust.
Lehelugejad pooldavad kaubanduskeskuste sulgemist, kuid poed on raskes seisus
Pärast eilset valitsuse otsust sulgeda 27. märtsist kaubanduskeskused, uuris Pärnu Postimees digilehe gallupis, mida lehelugejad sellisest meetmest arvavad.
Viola Murd: Infotelefoni 1247 võimalusi peab laiendama
Praeguses eriolukorras vastab Eesti inimeste küsimustele häirekeskuse infotelefon 1247. Saime sellise ühtset infot andva telefoninumbri kiirelt käivitada tänu sellele, et niisuguse kanali loomist oli ­siseministeeriumi valitsemisalas juba mõnda aega ette valmistatud.
Haigla valmistub eesseisvaks põhjalikult
Pärnu haiglas oli eile ravil kuus COVID-19sse haigestunut, neist üks üliraske seisundi tõttu intensiivravi palatis ­juhitaval hingamisel. Ülejäänud uue koroonaviirusega patsiendid on rahuldavas seisundis.
Olümpia nimel rabanud vibulaskja Reena Pärnat: Mentaalselt on nüüd lihtsam
Olümpiale pürgiv vibulaskja Reena Pärnat on rahul, et kauaoodatud uudis spordipeo edasilükkamisest viimaks saabus.
Pärnu politseinike seas pole koroonaviirusega nakatunuid
Kuigi riigis kehtiv eriolukord on toonud piiride ja saarte sulgemise pärast politseile lisaülesandeid, hindab Pärnu politseijaoskonna juht Üllar Kütt praegust olukorda heaks. Eesliinil töötavad inimesed on suuresti terved ja liiklus piirilgi jäänud nüüdseks hõredaks.