Raamatukoguhoidja Marie Pärkma: kuigi paljud arvavad, et mul on tööl aega lugeda, siis nii see ei ole!
Nipiraamatu toredate ametite sarjas tutvustab raamatukoguhoidja töö iseloomu Marie Pärkma (30), kes on muu hulgas ka kahe lasteaialapse ema ja blogi Meieeluilu.ee pidaja.
Kas maasikamaitseline jogurt peab sisaldama maasikaid? See targa tarbija test annab vastuse!
Kaks nädalat tagasi, täpsemalt 15. märtsil tähistati üleilmset tarbijaõiguste päeva. Erinevaid tarbijateemalisi küsimusi tuleb meil kõigil ette kui mitte iga päev, siis siiski üsna sageli. Avaldame koostöös Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ametiga taas ühe testi, mille abil saad kontrollida...
Tunned end üksildasena? 13 viisi, kuidas loomad tõstavad tuju ja teevad õnnelikumaks
Kes ei teaks, et koer mõjub tervisele hästi. Kuid muretseda pole vaja ka kassisõpradel – ka nemad aitavad omanikul tervem püsida. Kasu on isegi hamstritest, kaladest, madudest – koguni putukatest! Loe, kuidas mõjutavad loomad vaimset ja kehalist tervist ning isegi eluiga!
MAA TUND | Professor Ivo Palu: üks tund ei muuda meie harjumustes midagi. Mõju avaldub ainult pikaajalise ja läbimõeldud tegevuse kaudu!
Eesti sisemaine elektritarbimine on viimastel aastatel olnud tõusujoones, kerkides viie Maa ringiga ümber päikese 526 GWh võrra. Praeguste elektrihinna arvestuste kohaselt maksaks see sama ajaga tarbijaile üle 48 miljoni euro rohkem ja piltlikult saaks sellest energiast panna tööle 3,8 miljonit p...
Tark ei tarbi rohkem kui vaja! Eksperdid selgitavad, kuidas hoida kokku nii vee-, elektri- kui küttekuludelt
Muutes targalt ja järjekindlalt oma vee- ning elektritarbimise ja kütmisharjumusi, saab kopsaka summa kokku hoida. Tutvustame kavalaid säästunippe!
Tähelepanu, loomaomanik! Puugid on juba aktiivsed! Kuidas oma lemmikut nende eest kaitsta?
Seoses tänavuse sooja talvega täheldati juba veebruaris, et enamik puuke on talveunest ärganud ja otsib aktiivselt toitu. Puugid ei ohusta mitte ainult inimesi, vaid ka lemmikloomi, levitades erinevaid viirus- ja bakterhaigusi, millesse loomad võivad nakatuda. Ülevaate neist ja puugitõrjest annab...
MASENDUSE VASTU: 10 lihtsat soovitust, kuidas oma ellu rohkem rõõmu ja head energiat tuua
Ärevad ajad elus võivad sinus tekitada kurvameelsust. Kui tunned, et energiat üldse pole, on meil nõuandeid, kuidas sellest võitu saada. Nende nõksudega saad oma tundeid ja tujusid suunata, et rõõmsamalt päevale vastu minna.
TOAD KORDA! 9 soovitust kevadiseks suurpuhastuseks
Kevadine suurpuhastus on vajalik isegi siis, kui oled elamise igal nädalal hoolsalt tolmuimeja, mopi ja lapiga üle käinud. Hansaposti kodukaupade tootejuht Kristel Türk jagab nippe, kuidas kodu perfektselt puhtaks ja korda saada.
OSTUJUHT | Kuidas valida koju sobivat nõudepesumasinat?
Nõudepesu võib olla üks tüütumaid koduseid kohustusi, eriti kui pere on suur. Selle töö saab aga jätta nõudepesumasinale, mis teeb seda märksa tõhusamalt ja ka säästlikumalt. Tutvustame sulle uusi abilisi.
EKSPERIMENT | Kas isa saab poja juukselõikusega kodus hakkama?
Ilmselt on igaüks näinud sotsiaalmeedias videoid naiste untsu läinud kodustest tukalõikustest, kus kääridega nüsija on ka ise tulemusest jahmunud. Kas ise poisipead lõigates on eksimisvõimalus väiksem?
TEATRIPÄEV | Põnevad leiud Eesti näitlejate riidekappidest
Nipiraamat on pikalt piilunud erinevate inimeste riidekappidesse. Rahvusvahelise teatripäeva puhul toome välja mõned põnevamad leiud, mis on jäänud silma Eesti näitlejate garderoobist.
E-poodidest tellimine on täies hoos! Vaata üle olulised ohukohad, mida teadma peaksid
E-poodidest tellides varitsevad meid sageli erinevad ohud: kust on turvaline tellida, millised on võimalused raha tagasisaamiseks või kelle poole peaks pöörduma, kui kaup ei saabu ja raha ei tagastata. Korduma kippuvatele küsimustele vastab Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti (TTJA) komm...
Läbi juhuse raamatukoguhoidjaks: kuigi paljud arvavad, et raamatukoguhoidjatel on tööl aega raamatuid lugeda, siis nii see ei ole!
Nipiraamatu toredate ametite sarjas tutvustab raamatukoguhoidja töö iseloomu 30aastane Marie, kes on muu hulgas ka kahe lasteaialapse ema ja blogi Meieeluilu.ee pidaja.
Kas koroonaviirust on võimalik saada lemmikloomalt ja vastupidi? Veterinaarid toovad selguse!
Eile, 25. märtsil tegid Eesti Loomaarstide Ühing ja Eesti Väikeloomaarstide Selts peaministrile pöördumise, mille üks punkt tõi välja loomaarstide kohuse kriisiolukorras: teavitada lemmikloomaomanikke, et koroonaviirust ei ole võimalik saada oma lemmikloomalt. Olulisi korduma kippuvaid küsimusi s...
HÄDAS MÜÜJA: kauplused suletakse eriolukorras, aga tööandja sunnib mind puhkusele! Mida teha?
Nipiraamatu toimetusele on laekunud mure ühes Tallinna kaubanduskeskuses asuva kaupluse müüjalt: „Homsest suletakse ka see kaubanduskeskus, kus asub pood, kus ma töötan. Ma ei pääse enam tööle ja pean sunniviisiliselt koju jääma, aga tööandja tahab, et ma puhkuse võtaksin. See ei ole ju puhkus!“ ...
Pühapäeval tuleb kella keerata! 4 nippi, kuidas uue rütmiga juba täna harjuma hakata
Paljudele mõjub suveajale üleminek laastavalt, sest ärgata tuleb tund aega varem. Need nõuanded aitavad varem algava päevaga kiiremini harjuda ja sellest suuremat rõõmu tunda.
RATTAHOOAEG ON AVATUD! 10 nutikat nippi, kuidas oma kaherattaline sõiduvalmis seada!
Pikas talveunes veetnud kaherattalist tasub enne vurama viimist pisut kosutada. Paar paitust ja siit-sealt kruttimine virgutavad ratta kevadevalmis. Ülejäänud kosmeetilised nipid annavad sõidule veelgi hoogu juurde!
NAISTEPÜHA | Paastumaarjapäeval joodud puna hoiab palged roosad ja suvel sääsed eemal
Paastumaarjapäev on juba ammustest aegadest erinevate rahvaste seas tuntud tähtpäevana, mille traditsioonid on eri maades võrdlemisi sarnased. Euroopa rahvastel täidab see tähtpäev kevade alguse ning kevadise pööripäeva funktsiooni.
10 kuldreeglit, et kodus töötamine jätkuvalt sujuks
Et ka kodus töö sujuks, pead olema hea enesedistsipliiniga ja oskama ennast tagant sundida. Pane need kümme reeglit endale kirja või veel parem – knopka või magnetiga infotahvlile!
KEVADINE AKNAPESU | Eriti tõhusad nipid, kuidas aknad kiirelt puhtaks saada
Päike käib kõrgemalt ja näitab halastamatult, kui mustaks on läinud aknaklaasid. Nüüd on aeg need puhtaks küürida! Õpetame, kuidas saada ideaalne tulemus.