ME SAAME HAKKAMA | Pärimusmuusik Ants Johanson: „Harjumatu on olukord, kus autosõit on jalgsikäimisest tervislikum.“
Uurisime tuntud eestlastelt, millised on nende praegused toimetused ja millele nad segastel aegadel mõtlevad.
Lapsed vajavad vanemate abi ka vaba aja sisustamisel
Koduõppele jäämine on paljude koolilaste senise igapäevarutiini pea peale pööranud – see on aga viga, ütlevad psühholoogid. Ka kodus tuleks lastele kujundada kindel päevakava, nii sujuvad asjad märksa paremini. Uutes oludes tuleb õppida kõigil, nii lastel kui ka vanematel.
ME SAAME HAKKAMA | Mallukas: “Karantiin on teinud minust parema ema!”
Uurisime tuntud eestlastelt, millised on nende praegused toimetused ja millele nad segastel aegadel mõtlevad.
Milline vidin unustatakse tavaliselt maha maailma suurimasse teemaparki?
Ameerika Ühendriikides Orlandos asuv Disney teemapark on üks maailma suurimaid ja populaarsemaid, mida külastavad igal aastal miljonid inimesed.
ME SAAME HAKKAMA | Janek Mäggi: "Optimistid elavad kauem kui pessimistid."
Uurisime tuntud eestlastelt, millised on nende praegused toimetused ja millele nad segastel aegadel mõtlevad.
Mida sa endaga tegid, Meryem?
Seriaal «Sajandi armastus» pakub ka sel nädalal kõneainet, sest sultan Suleimani lemmiknaist Hürremit mänginud näitlejanna Meryem Uzerlile lõi kuulsus pähe – kahjuks üdini kurval moel. Türklasest isa ja sakslannast ema kooselust sündinud Meryem võitis vaatajate sümpaatia tänu meeldivale välimusel...
Tiitli lörtsija! Norra rahvas pahandab printsess Märtha Louise suhte peale šamaaniga
Norra kuninga Harald V tütar Märtha Louise on printsessina n-ö suudelnud vähemalt kümmet konna, et leida unelmate prints. Kas viimatine Aafrikast pärit esoteerik võib olla viimaks see õige?
ME SAAME HAKKAMA | Kauksi Ülle: „Ilmselt tuleb sel aastal aiakraami rohkem maha panna.“
Uurisime tuntud eestlastelt, millised on nende praegused toimetused ja millele nad segastel aegadel mõtlevad.
Kuidas lahendas olukorra vanapaar, kelle kruiis koroonaviiruse tõttu tühistati?
Praegusel ajal on lõbutsemise eesmärgil reisimine võimatu ning ära on jäänud sadu tuhandeid reise. Täpselt samamoodi tühistati kõnealuse Austraalia vanapaari kruiis.
Palju õnne, Jaagup Kreem!
1. Kui vanaks Jaagup Kreem 28. märtsil saab?a) 45b) 46c) 47
KODUS ON IGAV? Tee virtuaaltuur maailma vingemates muuseumides
Kunsti- ja kultuurimaailma aarete nägemiseks ei pea reisile minemagi. Tuhandeid maale, skulptuure ja muuseume saab näha ilma sabas seismata ja pennigi maksmata interneti vahendusel. CNBC.com, Good Housekeeping, Travel + Leisure ja The Guardian pakuvad paeluvamaid leide.
TRUUDUSETUS: andestada või lahku minna?
Mida teha, kui elukaaslane on usaldust rängalt kuritarvitanud? Süda tahab valust lõhkeda, kuid igapäevaelu nõuab oma – lapsed on vaja kooli või lasteaeda viia, ise tööle minna. Kogu elu on kildudeks varisenud, kuid eluasemelaen vajab maksmist. Kas truudusemurdmist on võimalik unustada?
Saunakultuuri edendajad: „Saun on eestlastele sama, mis inglastele pubi.“
«Meil kehtib selle koha pealt reegel, et reeglit ei ole – igaüks astub uksest sisse nii, nagu ta end kõige mugavamalt tunneb,» kinnitavad saunakultuuri edendajad Anni Oviir ja Adam Rang.
Miljonite inimeste külastatud Vatikani basiilika polegi originaalehitis
Rooma südames Vatikanis asuvat Püha Peetruse basiilikat külastavad igal aastal miljonid inimesed. Aga kas teadsid, et see polegi originaalne Püha Peetruse basiilika?
LUGEMISSOOVITUS | „Mõistatuslik Lagerfeld“ paotab ukse moemaailma paavsti maailma
Laurent Allen-Caroni „Mõistatuslik Lagerfeld“ (Sinisukk, 2019) on kõige omanäolisem biograafiline teos, mida olen lugenud. Karl Lagerfeld oli täiesti fenomenaalne disainer ja inimene. Nagu seisab raamatu tagakaanel: „Temast on saanud legend, peaaegu müütiline kuju.“
Põnev hobi! Siiri Oviiri kogusse kuulub üle 250 suveniirlusika
„Kirjanikku minus ei ole, sestap tekkiski soov reisidelt midagi sellele riigile või linnale tunnuslikku kaasa tuua. Miks ei võiks see olla talletatud suveniirlusikaisse!“ leiab Eesti Naisliidu juht Siiri Oviir.
Keskkonnasäästlikud iluvigurid, mis maailma päästavad
Maailm astub aina pikemaid ja julgemaid samme rohelise eluviisi poole. Õnneks ei jää rongist maha ka ilumaailm, mis oma puhtama suunaga igale ökofännile naeru näole toob.
Kuidas mõjub pikalt sisetingimustes viibimine meie nahale? Siin on mõned leevendused!
Veedame praegu tavapärasest enam aega sisetingimustes ja see avaldab paratamatult mõju ka meie nahale. Polhem PR Estonia on kirja pannud mõned probleemid ja nõuanded, kuidas olukorda ehk veidi leevendada.
ME SAAME HAKKAMA | Lauljatar Merle Lilje: „Sundpuhkus kulub vahel äragi, saab elu üle järele mõelda.“
"Mina sisustan aega maakodus ja oleme siin koos kogu pere, laste ja lastelastega. Juba kaks nädalat. Kuna üks mu tütardest on varem Terviseametis töötanud, teatas ta juba 9. või 10. märtsil, et nüüd on minek.
KASULIK! Võltspäevitus on tõhus ja ohutu
Suurt suve saab paari kuu pärast käega katsuda ja miniseeliku tarvis on mõistlik jalad juba eelnevalt jumekaks ning sihvakaks maalida. Tasapisi harjutamine muudab su üsna ruttu kunstjume profiks.
VIDEO | Kuidas koristada kodus nii, et sellest ka kasu oleks?
Koroonahirmus on  koristamine erilise luubi all. Kas sina aga teadsid, kuidas tuleks pesulappi voltida, et see täidaks oma eesmärk ja puhastaks, selle asemel, et mustust laiali vedada? Või kuidas lappe pesta?
Viipekeelne ämmaemand: "Aitan vaegkuuljast sünnitajal hirmud maha võtta."
Kakskeelses peres üles kasvanud alati rõõmsameelne ämmaemand Milda-Marleen Luige tõdeb, et kurtide kogukond mõjutas ka tema elukutsevalikut.
Piloot kirjutas taevasse: püsi kodus
Anonüümne Austria piloot tuletas inimestele meelde seda, mida me kõik peaksime koroonaviiruse ajal tegema: kodus püsima.
Sel nädalal ajaloos … sai Eesti internetiühenduse
Tänapäeval on väga raske ette kujutada elu internetita – eriti praegusel heitlikul ajal. Ent 28 aastat tagasi polnud paljud seesugusest asjast kuulnudki. Tallinn ja Stockholm ühendati tehiskaaslase abil ülemaailmsesse arvutivõrku 26. märtsil 1992.
ME SAAME HAKKAMA | Näitleja Inga Lunge: „Nädal on läinud koduse logistika ümberkorraldamisele.“
Kuidas veedavad koduseinte vahel aega Naistelehe vanad sõbrad? Uurisime tuntud eestlastelt, millised on nende praegused toimetused ja millele nad segastel aegadel mõtlevad.
ME SAAME HAKKAMA | Näitleja Karl Robert Saaremäe: „Praegu on paras hetk lihtsalt kollektiivselt aeg maha võtta.“
Kuidas veedavad koduseinte vahel aega Naistelehe vanad sõbrad? Uurisime tuntud eestlastelt, millised on nende praegused toimetused ja millele nad segastel aegadel mõtlevad.
Tark Vanem soovitab: mõttetera igaks nädalapäevaks, mis aitab „tassi täis“ hoida
Praegune koroonast tingitud isolatsioon on paljudele vanematele tõeline proovikivi. Kui vanema „tass on täis“, on tal jaksu teistele hoolt ja armastust jagada. Tark Vanem on koostanud lapsevanema enesepai nädalakava, kust leiab igaks nädalapäevaks ühe mõttetera, millele toetudes saab vanem end ro...
Kuidas kaugtööl olles motivatsiooni hoida?
Ootamatu võimalus teha kaugtööd pole sugugi iga inimese unistus: pikk üksi töötamine võib põhjustada isolatsioonist tulenevat ärevust, vähendada motivatsiooni või panna asju edasi lükkama. Kuidas järgnevatel nädalatel vaimselt ja sotsiaalselt heas vormis püsida, räägib ettevõtte PersonaliDisain j...
Avesta praktilised õpetused igaks päevaks
Kaubikurändurid ehitavad oma kodu: tõstaksime selle kuhugi Otepää metsa äärde
«Eerot on võimatu telefoni otsa saada – ta reaalselt ainult ehitab ja magab,» sõnab Mari-Anne Essaja intervjuud kokku leppides. Koos elukaaslase Eero Mikuga näeb neid saate «Naabrist parem» uuel hooajal.
Koroonaviiruse tõttu püstitati uus rekord: maailma kõige pikem lend
Loomulikult on lennundus see, mis on koroonaviiruse tõttu saanud ühe kõige tugevama hoobi. Samas toimus tänu viirusele ka midagi huvitavat ja positiivset – nimelt leidis aset ajaloo kõige pikem lend.
Uudsed käimiskepid võtavad mõnusalt võhmale
«Järgmisel päeval oli kätes, seljas ja õlgades tunne, et nüüd on küll korralik trenn tehtud,» kirjeldab Külli Samarüütel esimest treeningut uudsete bungypump-kõnnikeppidega.
ME SAAME HAKKAMA | PÖFFi peakorraldaja Tiina Lokk: „Hoidke oma vanemaid ja kui võimalik, aidake neid seal, kus vaja!“
Kuidas veedavad koduseinte vahel aega Naistelehe vanad sõbrad? Uurisime tuntud eestlastelt, millised on nende praegused toimetused ja millele nad segastel aegadel mõtlevad.
ME SAAME HAKKAMA | Tsirkuseartist Vello Vaher: „Säilitage optimistlik meel.“
Kuidas veedavad koduseinte vahel aega Naistelehe vanad sõbrad? Uurisime tuntud eestlastelt, millised on nende praegused toimetused ja millele nad segastel aegadel mõtlevad.
VANA KULD | Lapsena küüditatud Lagle Parek: „Mul on tänini silme ees pilt, kuidas õde ronis viimasena autole, ühe kaenla all padi ja teises petrooleumlamp.“
Täna on märtsiküüditamise aastapäev. Naisteleht otsis arhiivist välja lapsena Siberisse küüditatud Lagle Pareki meenutused.
Kiri peatoimetajalt | Kuupäevad on juba segi. Tuleb vist hakata riste seinale tõmbama...
Istusime pühapäeva õhtul mehega diivanil ja arutasime, mis see kuupäev küll olla võiks. Ega me välja mõelnudki, pidime lõpuks telefoni kalendrist järele vaatama. Kui küsisime pojalt nädalapäeva kohta, pani temagi ühe päevaga mööda. Arvas, et on laupäev.
VÄRSKES NAISTELEHES | 83aastaselt neljandat korda abiellunud Jüri Arrak: „Vanus siin ei loe!“
Järjekordne Naisteleht on ilmunud. Ajad on sellised nagu nad on. Meel ja vaim tuleb hoida reibas. Seekordne kaanestaar on Jüri Arrak. „See, et ei saa teatris, kinos või koosolekul käia, on asja üks külg. Aga see kõige lihtsam elu, tavaline söök ja jook, jalutamised, kodus töötamine, kel võimalik ...
83aastaselt neljandat korda abiellunud Jüri Arrak: "Vanus siin ei loe!"
«Meil Kaiga on haruldane koosolu. Kas just õnn – ma nii suuri mõisteid ei hakkaks pilduma,» sõnab mõne aja eest neljandat korda abiellunud Eesti maalikunsti korüfee Jüri Arrak.
Teatripaar Kersti Heinloo ja Kristjan Suits: „Meil on ikka väga kirglikud arutelud.“
Teatripaar Kersti Heinloo ja Kristjan Suits teevad seda jälle – nad kandideerivad oma mulluste töödega ka sel aastal mõlemad teatriauhindadele! Kersti parima naispeaosatäitja ja Kristjan parima kunstniku kategoorias.
Horoskoop 25.–31. märts
Nädalajagu nelja seina vahel paneb elule teisiti vaatama
Kes õpetab lapsi, kes vaatab vanu albumeid … Kuidas veedavad koduseinte vahel aega Naistelehe vanad sõbrad? Uurisime tuntud eestlastelt, millised on nende praegused toimetused ja millele nad segastel aegadel mõtlevad.
50 aastat hobinäitlemist ehk Kuidas väike lehekuulutus suurele hobile aluse pani
Mõni kutselise teatri trupi liige pole võib-olla ka kogu elu jooksul nii sageli publiku ette astunud kui harrastusnäitleja Galina Tikerpuu – temal on lavarolle aastakümnetega kogunenud üle poolesaja.
Eriolukord õpetaja pilgu läbi: saame hakkama, aga tahaksin suhelda ja lapsi näha!
Möödunud esmaspäevast, 16. märtsist läksid kõik koolid Eesti üle kodusele e-õppele. Vanemad kurdavad, et lisaks kodukontoris töötamisele on nad hädas veel laste õpetamiseks aja leidmisega. Kuidas on aga uus ja harjumatu olukord mõjunud õpetajatele?
TOIMETAJA KOLUMN | Kuidas kodukontori kaoses koos väikelapsega vastu pidada?
Kes meist oleks arvanud, et järsk elumuutus ja majanduskriis tulevad  mingi viiruse kaudu. Tundsin meeleseisundit, et „ei tea, millal see põnts käib“ juba mõnda aega. Ühelt poolt ootasin ise seda, et kinnisvarahinnad langema hakkaksid. Praegu loodan, et minu elurajooni valmis ehitamine pooleli ei...
Rio de Janeiro Kristuse kuju värvus koroonaviirusest nakatunud riikide lipuvärvidesse
Brasiilias Rio de Janeiros asuv Kristuse kuju kuulub seitsme moodsa maailmaime hulka ning seda peetakse kogu maailmas ka kristluse sümboliks. Mõned päevad tagasi värvus Kristuse kuju nende riikide lipuvärvidesse, kust on leitud koroonaviiruse juhtumeid. Tänaseks on neid riike 195.
ME SAAME HAKKAMA | Raadiomees Rauno Märks: „Tehke võimalusel nalja, nii enda kui ka kogu situatsiooni üle.“
Uurisime tuntud eestlastelt, millised on nende praegused toimetused ja millele nad segastel aegadel mõtlevad.
Blogija Mari Jaanus jagab nippe, kuidas last ohjes hoida: ütle võimalikult vähe „ei“
"Minu tütar Mia hakkab varsti juba kolmeaastaseks saama ja ma olen temaga ikka veel kodune. Elame välismaal ja me abikaasaga ei ole pidanud vajalikuks teda lasteaeda panna," sõnab blogija Mari Jaanus, kes on iga päev kodus ja teab, et paariaastase lapse ohjes hoidmine võib mõnikord olla tõeline v...
Lopsaka juuksekrooni heaks – paneme juuksed vohama!
Unusta kuld ja kard − miski ei ehi naist enam kui terved juuksed. Kel frisuur aga peadligi, ei saa mööda juuksekasvu soodustavatest vitamiinidest. Võtame sihiks Kadri Voorandi kadestamisväärsed kiharad ja asume suveks juukseid turgutama.
MEIGINÕU| Tütarlapseliku jumestuse 9 põhisammu
Karantiiniaeg kodus ei pea piirduma näopesu ja niisutava kreemiga. Tühjade tundide sisustamiseks võiks ette võtta nii meigikoti sorteerimise kui uute kevadiste meiginippide katsetamise. Artistry Tokyo kollektsioonist inspireeritud tütarlapseliku jumestuse nippe jagab kevade alguse puhul meigikuns...