LUGEMISSOOVITUS | Mida oled sina nõus hariduse nimel ohverdama?
Kuidas on nii, et asjad, mis osa inimeste jaoks on nii enesestmõistetavad, tavalised ja lihtsad, tuleb teisel välja võidelda? Ja teinekord hinnaga, mida keegi maksta ei tahaks. Tara Westoveri „Haritud“ on raamat, mis on ühtaegu nii julmalt aus ja uskumatu, ent samas paeluv ja kaasahaarav.
Eesti neiu teenib Tai poksiga Aasias elatist: „Võitlema peab nii, et võitjas ei jääks kahtlust.“
«Minult on varemgi küsitud, kuidas see vestlus vanematega läks. Ausõna, ei mäleta enam,» ütleb 17aastaselt üksinda Taisse kolinud ja seal Tai poksiga raha teenima hakanud Marie Ruumet.
MIS SAAB MÄNGUTUBADEST? Lõplikult uste sulgemise oht pole kuskile kadunud
Eriolukord paiskas sassi nii mõnedki plaanid – laste sünnipäevad jäid pidamata ja mängutoad pidid ajutiselt uksed sulgema. Kuigi osa neist uuesti uksi ei avanudki, leidub õnneks neidki kohti, mis on 1. juunist taas avatud. Ent  mängutoapidajad tunnistavad, et laias laastus pole olukord kiita ja e...
Suvetuurid alaku! Naudi päikesepaistet ja muusikat käsikäes
Suvi on käes ja koroonakriis hakkab otsi kokku tõmbama. See tähendab vaid üht – suvetuurid saavad alata!
VIDEO | Kas sinu laps teab, kuidas rattaga ohutult liigelda?
Paljud lapsed veedavad suve ratta seljas. Koduõues sõita on lihtne, kuid ohud ilmnevad siis, kui minna päris liiklusesse. ERGO kindlustuse andmetel juhtub 75% rattaõnnetustest just suvel ning hinnanguliselt iga kaheksas juhtum on seotud lastega.
4 nippi, mida sa pead teadma, et mitte oma kulme ära rikkuda!
Hõredad kulmud võivad häirida ka kauneimaid meie seast: kes sündis juba peenikeste kulmudega, kes taastub teismeeas pintsettidega liiale minekust. Olgem ausad – vaid mõnda üksikut meist on õnnistatud veatute kulmudega. Aga on vaja vaid mõnda sammu, et muuta kulmud kauniks ja kohevaks.
Lugejakiri | Sõbranna tahab laenata mu meest, et temast rasestuda
„Oleme elukaasalsega koos olnud seitse aastat, aga lastega oleme mõelnud veel oodata. Minu lapsepõlveaegne sõbranna on meie lähedane sõber. Ta ei ole enda kõrvale leidnud sobivat meest, aga tahab väga emaks saada. Me oleme sellest temaga pikalt rääkinud, aga nüüd üllatas ta mind oma ettepanekuga....
Toomas Anni: „Olen lihtne inimene lihtsate inimeste hulgast.“
Lembelaulik ja üks meie produktiivsemaid muusikuid Toomas Anni siirdub juba juuli alguses suvetuurile, kuid nendib, et kui mõnel põllumehel traktorirooli keeramisel või laudas lehmade lüpsmisel abi vaja, aitab ta meelsasti. Kui nüüd vaid aega oleks!
Kiri peatoimetajalt | Mis selle puhkusega teha?
Igal inimesel on mõni jutt, mida ta pidevalt kordab. Minu mees näiteks pajatab alailma sellest, kui jube oli lapsepõlves kõik suved üksi linnas veeta. Sõbrad olid maal vanaema juures või suvilas, aga temal polnud kuskile minna. Ja kui kohutavalt igav tal siis oli. Olen seda juttu kuulnud vähemalt...
Lugejakiri | Kas kasvuhoones kohvi joomine on tõesti nii suur patt?
„Saime mehega suure vaeva ja pingutusega uue kasvuhoone püsti. Tegime omale mõnusa nurga, kus tuulisema ilmaga saab ka kohvitada ja juttu puhuda. Nüüd saime aga mõlemad vastu pead, kui mul õde perega külas käis ja meie käsitöö sisuliselt maha tegi,“ nukrutseb Aide.
Rania on maailma kõige kaunim kuninganna
Jordaania piltilus esileedi on intelligentne, elegantne, heasüdamlik ja üdini siiras naine, kelle poole vaatavad austusega alt üles paljud selle maailma vägevad monarhid ning presidendid.
Viis kuud Indias koroonalõksus olnud Airi Vipulkumar Kansar: „Vahel ei olegi kõigele loogilist seletust.“
Koroonalõksu jäänud lauljanna Airi Vipulkumar Kansar ei pea pikki kuid Indias sugugi põrgulikuks katsumuseks, vaid väärt õppetunniks. «Mõistan sealseid tavasid ja elukorraldust nüüd palju paremini.»
Avesta praktilised õpetused igaks päevaks
Lugejakiri | Hullud liikluses: miks on vaja sõiduteel keskteljest vastassuunda kalduda?
„Mingi uus ja häiriv nähtus on meie teedel. Sõidad autoga ja vastutulevad autod muukui ületavad keskjoont. Miks on vaja sõiduteel keskteljest vastassuunda kalduda,“ ei mõista 38aastane Erki.
KAVAL NIPP! Taimedega värvimine päästab luitunud voodipesu
Halliks tõmbunud voodipesu ei pea sugugi ära viskama. Pista aga pott tulele, lisa näpuotsaga nõiasõnu ja peagi on värske ilmega kangas valmis uuteks väljakutseteks.
OH SEDA RÕÕMU – valgete pükste aeg on käes!
Valge on ilus, kuid tujukas moevärv. Piisab vaid valest lõikest või kangast ning kehale lisandub visuaalselt paras ports kilosid. Ega muud üle jää, kui oma kehatüüp selgeks teha ja õiged püksid soetada.
Vapustavas vormis Nancy: „Järgin kindlat režiimi, et oma tervist säilitada.“
«Olen aru saanud, et elus on kõige tähtsamad sinu lähedased. Ja see, et tervist tuleb hoida. Sest mis elu see on, kui tervist ei ole?» lausub armastatud lauljanna Nancy Himma, kes tähistas hiljuti oma 55. sünnipäeva.
Horoskoop 3.–9. juuni
JÄÄRRahaline seis paraneb. See, mida oled külvanud, annab nüüd saaki. Siit on hea edasi minna. Soov reisida on suur.Pane tähele! Et oma eesmärke täita, ava uusi uksi. Loodetavasti on sul ikka selged sihid silme ees. Seiskunud energiad tuleb liikvele ajada. Elu on kirev, aga sisimas on põhjust oll...
Lugejakiri | Ripakil vara: elektritõukerattad vedelevad keset teed
Tartu linnpilt on elektritõukerataste tõttu palju kirjum ja liikuvam, aga mõne kodaniku sõnul jääb linnast ja selle kodanikest nüüd lohakas mulje.
„RELATIONSHIT“ | Sass Henno ja Helen Variku suhtesaade: asi, mida Henno pole kunagi eriti osanud
Sass Henno ja Helen Varik räägivad seekord oma podcastis sellest, kuidas suhtes vastutust võtta.
„MÕTTEKOHT“ | Naised ja menopaus - kas ilmtingimata negatiivne kogemus?
„Palju oleneb sellest, kuidas naised on end toimuvate muutuste osas eelhäälestanud,“ rääkis Ida-Tallinna Keskhaigla naistearst ning Eesti Seksuaaltervise Liidu asepresident Kai Haldre Naistelehe psühholoogiateemalises podcastis Mõttekoht, et menstruatsioonde lakkamine ja üleminekuiga ei ole enamu...
Miks sa mulle ei helista? Kui tahad, et sinuga rohkem suheldaks, siis mõtle, kuidas sa seda ise teed!
Kui tihti helistada oma vanematele või täiskasvanud lastele? Kes peaks teisele helistama? Kuidas hoida ühendust nii, et mõlemad tunneksid – oleme üksteisel meeles ja südames?
8 SOOVITUST! Too oma garderoobi põnevust nende asjadega!
Aasta alguses moelavasid vallutanud trendid on lõpuks poodidesse jõudnud! Bermuda stiilis pükstest kirevate peaeheteni - need on trendid, millele eesoleval suvel komplekte sobitades mõelda! Polhem on teinud valiku suundadest, mida saab mõnusalt kombineerida garderoobis juba olemasolevate esemeteg...
Lugejakiri | Mees kurdab: tahan last, aga naine ei jäta suitsetamist
Mida teha olukorras, kus paar on valmis pisipere tulekuks, aga naine ei suuda pahest loobuda?
Trump tagataskus: pange riided enda figuuri heaks tööle!
Kehakaalul ei ole tähtsust, sest väikesed iluvead peidab ja atraktiivsed küljed tõstab esile õige riietus. Kui teate, milline on teie kehatüüp, saate valida just neid rõivaid, mis näitavad teid kõige kaunimast küljest.
TIIU TESTIB | Soolakristallidest higipulk alt ei vea
Loomulikult on hea puhas olla, aga sooja ilmaga tõmbub keha ootamatult higiseks ja kahjuks on seda tihti ka ninaga tunda. Joostagi on ebamugav, kui kaenla alt miskit välja imbub. Ehk toovad leevendust looduslikud deodorandid?
Etiketi asjatundja: hoidke süda avatuna!
Elame uskumatul ajal. Kes oleks osanud ennustada, et tuleb päev, kui kokkusaamised keelatakse ja suhtlus muutub virtuaalseks. Kõige selle juures oleme ikkagi needsamad inimesed oma tunnete ja soovidega.
MÜSTIKA | Milline auravärv on kõige ihaldusväärsem ja kuidas seda saavutada?
Punased on praktilised, aga kergesti süttivad. Sinised emalikud, kuid vahel liiga emotsionaalsed. Kollased võivad olla nii vabameelsed lillelapsed kui ka padukuivikud. Aurapildistaja Moonika Jantson kinnitab, et igal auravärvil on oma plussid ja miinused, õnneliku ja rahuloleva inimese tunneb ära...
MÜSTIKA | Seto pühäsenulkade raamatu autor: kaitseinglid olid minuga
Pühäsenulk ehk eesti keeli ikooninurk on setode usulise traditsiooni oluline osa, ehkki võõrale pilgule jääb see sageli varjatuks. Petseri juurtega kunstnik ja romanist Tiia Puustusmaa on pannud kokku raamatu «Pühäsenulgad», et paotada uks setode pühasse ja salapärasesse maailma. «Õnneks on veel ...
Pille Minev suhtest: meie suurima tüli põhjuseks oli jalgpall
Star FMi hommikuprogrammi üks äratajaid Pille Minev (48) elab koos laulatatud abikaasa Peep Kalaga suure osa ajast maakodus Läänemaal. Riigis on eriolukord niikunii, aga Pille juures maal on seis veel pöörasem – lammaste hulkv kasvab iga päevaga, sest uttedel sünnib järjest kaksikuid-kolmikuid.
Kuidas nutimaailm kontrolli alla saada?
«Mina pean küll tunnistama, et kõik koos kodus olles suurenes märgatavalt ka laste ekraaniaeg. Ühelt poolt seepärast, et nad olid kogu aeg kodus, teiselt poolt seetõttu, et endal ei olnud aega tegeleda, kolmandaks seepärast, et mis tahes ekraan on ikkagi väga hea lapsehoidja,» sõnab kahe lapse em...
Nahkjaki metamorfoos praktilisest riidetükist ülikalli kõrgmoeröögatuseni
Esimesena tõmbasid nahkjope selga Saksa lennukipiloodid Esimese maailmasõja ajal. Sestpeale – seega juba üle sajandi – on see ikooniline ülerõivas olnud moepildis ega ole sealt lahkunud.
Ivi Eenmaa: „Kardan endavanuseid, sealt peale haiguste muud ei kuule!“
„Olen lapsepõlvest saadik pidanud võitlema,“ kirjeldab Ivi Eenmaa (76) oma eluõppetunde. Elu on tema nurki hoolega vorminud ja lihvinud, vahel neid lausa küljest tirinud. „Sa muutud justkui ümmargusemaks ja ettevaatlikumaks,“ tõdeb ta.
TÕELISED KUNSTITEOSED – laulvad sallid puudutavad hinge
«Siidisall pole kunagi moest väljas,» kinnitab Maria Jürimäe, kes on maalinud üle 2000 õhkkerge ning kauni salli. Ja laulnud seejuures lugematu arvu laule: kui naise käed käivad, laseb ta oma häälel kõlada.