Tööandjad: Eesti on sügava majanduskriisi lävel
Eesti Tööandjate Keskliidu tegevjuhi Arto Aasa sõnul on Eesti koos muu maailmaga sügava majanduskriisi lävel ning seepärast peaks riik seadma oma prioriteediks suurte tööandjate toetamise, kellest sõltuvad kõige enam maksutulud ja töökohad.
Keskpank soovitab keskenduda kriisi mõju vahetule leevendamisele
Teisipäeval riigikogu rahanduskomisjoni istungil osalenud Eesti Panga presidendi Madis Mülleri hinnangul on praegu oluline keskenduda majanduse toetamisel sammudele, mis aitavad vahetult toetada inimesi ja ettevõtteid kriisiga toimetulemisel.
Sukeldujate hingamisaparaatidest loodetakse abi Covid-19 ravil
Kas sukeldujate veealuseks hingamiseks mõeldud seadmeid saaks kasutada hingamisraskustega patsientide aitamiseks, küsivad mitme riigi päästetöötajad ja sukeldujad.
Naftahinna alanemine pidurdas euroala hinnatõusu
Euroala inflatsioon langes märtsis peaasjalikult seoses naftahinna alanemisega 0,7 protsendini võrreldes möödunud aasta sama kuuga.
Soome piirab Eesti ja Rootsi laevaliinidel reisijatevedu veelgi
Soome valitsus teatas uutest reisijateveo piirangutest Soome ja Eesti ning Soome ja Rootsi vahel kaubavedusid tegevatel parvlaevaliinidel.
Suurettevõtja ilustamata soovitus: kärpige palku!
Eelmise kriisi alguses ettevõtjatele otsekohest ja ilustamata nõu andnud suurettevõtja Jüri Käo ei usu, et praegune kriis on lühiajaline ja majandus taastub kiiresti, mistõttu soovitab ta karmid, ent vajalikud otsused aega kaotamata ära teha.
Postimees Grupp käivitab kriisi kokkuhoiukava
Postimees Grupis, kuhu alla kuulub ka väljaanne Postimees, on juhatus otsustanud teha kõigile töötjaile ettepaneku langetada ajutiselt 15. aprillist kuni 31. maini oma palku.
Julge perefirma otsustas keset suurt kriisi kasvama hakata
Pereettevõte Matsimoka, mis valmistab lihatooteid, kaasas vaid kolme päevaga ühisrahastusplatvormilt 200 000 eurot, et keset suurt kriisi investeerida ja kasvada.
Tallinna börs avanes positiivselt
Teisipäeval avanes Tallinna börs positiivselt, indeks OMXT kerkis esimese veerandtunniga 292 tehingu ja 175 902 euro suuruse käibega 1,35 protsenti 1019,73 punktini.
Spaad: taastumiseks võib kuluda kuni kaks aastat
Sajaprotsendilist käibelangust pealt vaatama pidanud Eesti spaad pakuvad, et kui veekeskused uuesti lahti tehakse, kulub taastumiseks 18-24 kuud.
Karmid numbrid: Eesti pakirobotite tootja põhiäri kukkus kokku
Robotkullerite tootja Starship suur koondamine tuli paljudele üllatusena, sest arvati, et inimkontaktivaba kullerteenus elab koroonakriisis läbi hoopis hüppelist kasvu.
Eesti tehaste CO2 heitkogused kukkusid kolinal
Kui 2018. aastal paiskasid kõik Eesti tehased ja elektrijaamad keskkonda 13,9 miljonit tonni CO2, siis mullu kukkus «tossutamine» tervelt 40 protsendi võrra. Eelkõige peitub põhjus kõrges CO2 kvoodi hinnas.
Väikeettevõtjad tahavad enese kunsthingamisele panekut
Läinud reedel avaldatud Kredexi erakorraliste tugimeetmete tingimused ei täida oma eesmärki, sest suur enamus väikeettevõtjad kas ei kvalifitseeru neile või tähendavad need väikeettevõtjale ületamatud kulusid ja põhjendamatuid riske, pahandab mikro- ja väikeettevõtteid koondav EVEA.
Facebook pakub meediafirmadele viiruse tõttu 100 miljonit dollarit abi
Sotsiaalmeediafirma Facebook teatas esmaspäeval saja miljoni dollari annetamisest uudisteorganisatsioonidele, millele on andnud hoobi koroonaviiruse pandeemia.
Kütusemüüja: bensiini- ja diiselautod saadetakse pensionile
Täna on täiesti iseenesest mõistetav, et autod sõidavad kas bensiini või diislikütusega. Nii on see lihtsalt koguaeg olnud. Samamoodi teame ja mõistame, et igal hommikul tõuseb päike idast ja õhtul loojub läände. Nii kõlab absurdsena jutt sellest, et ühel päeval saadetakse bensiini- ja diiselauto...
Paldiski lõunasadam ja sissesõidutee süvendati 15,5 meetri sügavuseks
Lõppesid Paldiski Lõunasadama sissesõidukanali süvendus- ja laiendustööd, mis võimaldavad ohutult vastu võtta senisest suuremaid laevu.
Tõhusad abimeetmed kiirendavad majanduse kriisist välja tulekut
Rahandusministeeriumi kevadise majandusprognoosi järgi, mis valmis 18.3.2020, ulatub Eesti majanduslangus tänavu vähemalt kolme protsendini, kuid tõhusate kriisiabimeetmete korral peaks normaalne majandustegevus taastuma tunduvalt kiiremini kui pärast eelmist kriisi.
Trump arutab Putiniga madalaid naftahindu
USA president Donald Trump ütles esmaspäeval, et arutab peagi oma Vene ametivenna Vladimir Putiniga kukkuvat naftahinda ja selle mõju Ühendriikide tootjatele.
Varbla sadamakompleks valmib tähtajaks, avamispidu lükkub ilmselt edasi
Varbla puhkeküla vastvalminud külalissadama kaldaosa ehitustööd on lõpusirgel ning ka sadamahoone ning restoran valmivad tähtajaks. Sadam ise töötab juba alates eelmise aasta jaanipäevast.
Tööandajad kontrollivad kodukontoreid veebikaamerate abil
Kodukontoris töötajate efektiivsust on tööandjad asunud kontrollima veebiteenuse Sneek abil, vahendab Business Insider.
Turismifirmad paluvad uusi abimeetmeid: riigi abita me ellu ei jää
Eesti Turismifirmade Liit saatis reedel valitsusele ettepaneku reisiettevõtetele täiendavate toetusmeetmete kehtestamiseks, mille hulka kuuluvad nii töötukassa toetusmeetme jätkumine vähemalt kuueks kuuks pärast eriolukorra lõppemist, tööjõumaksude moratoorium kuni 2021. aasta lõpuni kui ka Krede...
Äripäev langetab palka ja koondab mitukümmend töötajat
Äripäev otsustas teha kõigile töötajatele ettepaneku langetada alates aprillist töötajate palka 15 protsenti, lisaks koondatakse lähiajal mitukümmend töökohta.
Eesti joogitootja asus valmistama desovahendeid
Seni kokteili- ja karastusjooke tootnud Tallinnas paiknev Punch Drinks korraldas ümber oma senise tootmisprotsessi ja asus valmistama desinfitseerimisvahendeid.
Laid: tõeline šokk maksulaekumisele tuleb aprillis
Maksu- ja tolliameti peadirektor Valdur Laid rääkis igapäevasel asutusteülesel pressikonverentsil, et maksude laekumise vallas on eriolukorra algusest toimunud suhteliselt vähe, kuid tõelised šokid maksulaekumise mõttes hakkavad tulema tõenäoliselt aprillis.
Suur kütusefirma tõmbas koondamissae käima
26 ettevõtte 400 töötajat ähvardab koondamine
Töötukassa teatel esitas möödunud nädalal koondamisteate 26 asutust või ettevõtet, kelle poolt esialgselt esitatud info alusel kavandatakse koondada 424 töötajat.
Swedbanki börsikommentaar: karuturu rallid on kiired ja ootamatud
Swedbanki investeeringute strateeg Tarmo Tanilas annab ülevaate, mida võiks järeldada USA aktsiaturu edukast möödunud nädalast.
Suurem osa Aasia aktsiaturgudest alustas nädalat langusega
Esmaspäeval oli Aasia ja Vaikse ookeani piirkonna aktsiaturgudel negatiivne kauplemispäev, suurematest turgudest tõusis vaid Sydney.
Ehitusplatsidel töö käib, ent tulevik üha ebakindlam
Ehitusplatsidel käib koroonaviirusele vaatamata töö esialgu edasi, kuid tulevik muutub iga nädalaga ebakindlamaks ka selles sektoris, sest uute objektide lepinguid öeldakse juba üles, kirjutab ERR.
Arakas: kriis toob kaasa ringvõlgnevuse
Balti riikide ärikinnisvarasse investeeriva Eften Capitali juht Viljar Arakas ütles, et kõige raskemas seisus on praegu hotellid, mis seisavad tühjalt või on klientide puuduse tõttu suletud. Kõige paremini läheb väikestel kaubanduskeskustel
Hololei: krahh tuli keset lennunduse kuldaega
Euroopa Komisjoni transpordi peadirektoraadi peadirektor Henrik Hololei rääkis Kuku raadiosaates Nädala tegija, kuidas viimastel aastatel kestnud lennunduse kuldaega tabas ootamatu krahh. Euroopas toimuvate lendude arv on vähenenud 80 protsenti.
Sõerd: hiigelinvesteering õlitööstusesse ei järgi EL-i kliimaeesmärke
Rahanduskomisjoni liige ja endine rahandusminister Aivar Sõerd kritiseerib 125 miljoni euro suunamist uue õlitehase rajamisse, sest see pole mitte ainult ülimalt riskantne ettevõtmine, vaid läheb ka mööda EL-i kliimaeesmärkidest.
Kontaktivaba kalapaatide laenutusteenus osutus edukaks
Arvestades eriolukorra soovitust hoiduda inimkontaktidest, käivitas paadilaenutuse ja kalastustarvete pakkumisega tegelev Kaluriküla Sauga jõe ääres kontaktivaba paadilaenutuse teenuse.
Maailmakuulsad firmad muutsid viiruse tõttu logosid
McDonalds, Coca-Cola, Audi ja Volkswagen on mõned näited ettevõtetest, kes on muutnud oma logosid, et propageerida distantsi hoidmist koroonaviiruse leviku ajal.
Advokaat: kuidas raskel ajal võlgasid ennetada?
Advokaadibüroo Sorainen advokaat ja justiitsministeeriumi maksejõuetuse revisjoni töörühma liige Mari Karja pani ettevõtetele kirja seitse nõuannet raskel ajal võlgnevuste ennetamiseks ja juhtimiseks.
Hoiu- laenuühistud hirmul: varakamber võib tühjaks saada
Eesti hoiu-laenuühistute liit saatis valitsuse poole abipalve, kus tõdeb, et ühistutel ei pruugi majanduskriisiga toimetulemiseks piisavalt suurt rahapuhvrit olla, vahendab ERR.
Volkswageni tegevjuht: põletame nädalas läbi 2 miljardit eurot
Volkswageni tegevjuht Herbert Diess rääkis Saksa telekanalile, et ettevõte peab õige pea hakkama töötajaid koondama, sest praegu kulutatakse 2 miljardit eurot nädalas.
Kinnisvarafirmad: riik võiks hädas üürnikke toetada
Eesti kinnisvarafirmade liidu sõnul jõuab praegune kroonakriis sektorisse kuu või paari pärast. Praegu tegeletakse üürnikega tekkinud probleemidega, ent valusad faktid pole veel realiseerunud.
Trump autotootjale: ava oma idiootselt mahajäänud tehas ja tee hingamisaparaate!
USA president Donald Trump nõudis reedel autotootjatelt Fordilt ja General Motorsilt kohest hingamisaparaatide tootmist, et leevendada survet haiglatele, kuhu tuuakse üha rohkem koroonaviiruse patsiente.
Euroopa Keskpank käskis pankadel dividendimaksed külmutada
Euroopa Keskpank andis reede õhtul oma järelevalve alla kuuluvatele suurematele euroala pankadele korralduse peatada dividendimaksed ja aktsiate tagasiostmine.
Viirus lõi idufirmat: pakirobotite tootja koondas suure osa töötajatest
Pakirobotite tootja Starship koondas Tallinna kontoris töötajaid, sest USA ülikoolilinnakutes, kus robotid sõidavad, on viiruse tõttu töö juba kuu aega seisnud.
Hüvitisest ilma jäänud teenindussektor sai õlekõrre
Teenindussektori ettevõtted, kes on sõlminud töötajatega käsunduslepingud ja jääks seetõttu raskustesse sattunud ettevõtete töötasu hüvitisest ilma, said töötukassa nõukogult soovituse - vaadake üle, kas lepingu on ikka õige vormi all.
Eesti on ka varem laenanud sadu miljoneid eurosid
Eesti sõlmis Põhjamaade Investeerimispangaga laenulepingu 750 miljoni euro suuruses summas, et rahastada meetmeid, mis on vajalikud koroonaviiruse pandeemia mõju leevendamiseks. Kuigi Eesti on ülimadala laenukoormusega riik, on valitsus ka varem laenanud sadu miljoneid eurosid, vahendas «Aktuaaln...
Elisa: sideteenuste tarbimine on eriolukorras suurenenud
Elisa teatel on eriolukorra ajal sideteenuste tarbimine suurenenud, mobiilse interneti kasutus on kerkinud ligi 30 protsenti.
Armani tehased hakkavad valmistama riideid meditsiinitöötajaile
Moekontsern Armani teatas, et tema kõik Itaalias asuvad tehased hakkavad valmistama töörõivaid meditsiinitöötajatele.
Tallinna börs jäi teist päeva järjest sisuliselt nulli
Reedel oli Tallinna börsil erisuunaline kauplemispäev, indeks OMXT langes 1714 tehingu ja 846 395 euro suuruse käibega 0,05 protsenti 1029,65 punktile.
KredEx alustab koostöös pankadega esimeste kriisimeetmete pakkumist
Esimeste KredExi kriisimeetmete rakendamine toimub läbi pankade ning teenused hakkavad ettevõtetele avanema järk-järgult.
Kristjan Lepik: Eesti majandus langeb pigem veerandi võrra ja laenu peaks võtma kümme miljardit
Investor Kristjan Lepik leiab portaalis Levila avaldatud artiklis, et Eesti majandus langeb tõenäoliselt veerandi võrra ja ka riigi laenuvajadus on palju suurem.
Kuue kuu Euribor tõusis -0,274 protsendini
Keskkonnaühendused: õlitehase toetamine on vastutustundetu
Eestimaa Looduse Fondi, Eesti Rohelise Liikumise ning Keskkonnaõiguse Keskuse hinnangul on valitsuse reedene otsus eraldada 125 miljonit eurot uue põlevkiviõlitehase rajamiseks Eesti tuleviku suhtes vastutustundetu.