USA tähtsamad aktsiaturud liikusid plussi
Audi eksjuht saabus kohtu ette Mercedeses
Audi endine tegevjuht Rupert Stadler läks esimese tippjuhina kohtu alla 2015. aastal välja tulnud heitgaasipettuse eest.
Parvlaeva piletimüügisegadus pahandas Kihnu elanikke
Üleminek uuele piletimüügisüsteemile langes kokku parvlaeva Kihnu Virve dokkimisega, mistõttu reisijate ja sõidukite liikluses mandri ning Kihnu vahel tekkis segadus.
WTO: Euroopa Liit tohib USAd 4 miljardiga nuhelda
Maailma Kaubandusorganisatsioon (WTO) andis Euroopa Liidule õiguse kiusata USAd 4 miljardi dollari ulatuses karistustollidega, mis on vastuseks USA enda sanktsioonidele.
Müller: vajame plaane nii mustema kui ka helgema stsenaariumi jaoks
Eesti Panga presidendi Madis Mülleri sõnul peaks nii ettevõtjatel kui ka valitsusel koroonaviiruse põhjustatud ebakindlust arvestades olema tegevusplaanid nii mustema kui ka helgema stsenaariumi puhuks.
Kohus mõistis Kruuda maksupettuses süüdi
Täna mõistis Harju Maakohus Oliver Kruuda osaliselt maksupettuses süüdi, karistuseks kaks ja pool aastat tingimisi vangistust.
USA annab seitsmele lennufirmale laenu
USA rahandusministeerium teatas teisipäeval, et jõudis seitsme Ühendriikide olulise lennufirmaga kokkuleppele laenu andmises, et vältida töökohtade koondamist seoses koroonapandeemia mõjudega.
Tööstustoodangu maht langes augustis viis protsenti
Statistikaameti andmetel tootsid tööstusettevõtted augustis viis protsenti vähem toodangut kui eelmise aasta samas kuus.
Saabub eraisiku tulumaksu juurdemaksmise ja maamaksu tasumise tähtaeg
USA tähtsamad aktsiaindeksid liikusid allapoole
Saksamaa trammi- ja bussijuhid streigivad
Paljudes Saksa linnades lakkas teisipäeval seoses streigiga toimimast ühisstransport, edastas Deutsche Welle.
Teadus, merepiir ja pension – sinna läheb tuleval aastal maksuraha
Uuel aastal saavad mitmed valdkonnad lisaraha, puuduoleva raha laenab valitsus mujalt juurde.
Otsus olemas:uus aasta toob pensionilisa
Valitsuse tänane otsus tõstab keskmist penioni uuel aastal 20 euro võrra.
Raha läinud:pensionärid kaebasid pensionfondi kohtusse
Kuna kevadine börsilangus räsis tugevalt pensionifonde, kaebasid USA pensionärid oma fondihalduri kohtusse ning nõuavad kadunud 4 miljardit dollarit.
Jaapani telekomiturul sünnib hiigeltehing
Jaapani telekomihiid Nippon Telegraph & Telephone (NTT) teatas teisipäeval plaanist osta 4,3 triljoni jeeniga (35 miljardi eurot) välja oma mobiiliäri NTT DoCoMo ja see ühe ajaloo suurima omataolise tehinguga täielikult eraomandisse viia.
Maksuameti juhiks ihkab 14 inimest
Riigikantselei teatel laekus maksu- ja tolliameti (MTA) peadirektori konkursile 14 avaldust.
Andre Nõmm: ärme lase kurjategijatel end sinimustvalgesse mässida
Eesti regulatsioonide liberaalsus meelitab siia tegutsema erinevaid ettevõtteid. Seetõttu peame tegutsema ettevaatlikult ja targalt, et me eelkõige suures innovatsiooni eufoorias ei mässiks sinimustvalgesse rahvusvahelise haardega kurjategijaid, hoiatab Finantsinspektsiooni juhatuse liiga Andre N...
Kurikaelad vedasid krüptobörsilt 150 miljonit
Singapuri krüptoplatvorm KuCoin jäi ilma 150 miljonist dollarist, omanikud võtavad asja aga rahulikult.
Eesti Pank: kriis ohustab enim madalapalgalisi töökohti
Eeldusel, et koroonaviiruse tõttu kehtestatud piirangud jäävad nii Eestis kui ka mujal vähem rangeks kui kevadel, kujuneb Eesti Panga värske majandusprognoosi järgi 2020. aasta majanduslanguseks 4 protsenti.
USA tähtsamad aktsiaturud liikusid plussi
Kriisimeetmed: palgatoetus töötas, KredExi järele nõudlust ei olnud
Esmaspäeva pärastlõunal kogunes riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon kuulama aruandeid COVID-19 kriisimeetmete vahendite kasutamisest.
Keskkonnaaktivistid saavutasid Rootsi naftarafineerimistehase ehituse tühistamise
Rootsi naftafirma Preem, millele kuulub Skandinaavia suurim rafineerimistehas, teatas esmaspäeval, et on loobunud tehase laiendamisplaanist, millele olid ägedalt vastu keskkonnaaktivistid.
Carnivali uus ristluslaev Mardi Gras tegi Turus esimese proovisõidu
Carnival Corp'i uus ning seni ehitatutest suurim ristluslaev Mardi Gras tegi täna Soomes Turu lähedal Airistos esimesed meresõidukatsetused. Pärast kümnepäevast proovisõiduperioodi naaseb laev tööde lõpetamiseks tehasesse.
Veeteede amet otsib Pärnu ja Liivi lahele jäämurdjat
Veeteede amet kuulutas välja riigihanke Pärnu ja Liivi lahel jäämurdeteenuse osutamiseks.
Riik tellib 605 000 euro eest surnuveoteenust
Politsei- ja piirivalveamet (PPA) kuulutas välja riigihanke surnuveoteenuse tellimiseks; hanke eeldatav maksumus on 605 000 eurot.
Magus leping: Merko rajab Lätti vahvlivabriku
Merko sõlmis Okrklaga suuremahulise lepingu, mille järgi kerkib varsti Riia lähistele maiusevabrik.
Xfly hakkab koostöös SAS-iga Tallinna-Stockholmi liinil lendama
Nordica tütarettevõte Xfly alustab alates esmaspäevast koostöös Skandinaavia lennufirmaga SAS regulaarlende Tallinna ja Stockholmi vahel.
Tallink peatab esmaspäevast Helsingi-Riia liini opereerimise
Tulenevalt Läti valitsuse möödunud nädalal tehtud otsustest kehtestada reisipiirangud ning kümnepäevane karantiinikohustus Soomest saabuvatele reisijatele, peatab Tallink Grupp Helsingi-Riia liini opereerimine alates esmaspäevast kuni oktoobri lõpuni.
Qatar Airways teatas 1,9 miljardi dollarini ulatuvast kahjumist
Kauglendudele spetsialiseerunud Qatar Airways teatas pühapäeval, et on jäänud aasta jooksul 1,9 miljardi dollariga (1,6 miljardi euroga - toim) miinusesse, süüdistades selles koroonaviiruse pandeemiat, teiste Araabia riikide boikotti ning Air Italy aktsiate likvideerimist.
Meremeeste ametiühing on mures eelseisva koondamislaine pärast
Meremeeste sõltumatu ametiühing (EMSA) leiab, et doominoefekt, mis saab alguse hotellide sulgemisega ja laevade kai äärde jäämisega, ei piirdu pelgalt AS-i Tallink Grupp ligi 1500 töötaja koondamisega ning siirdub edasi negatiivse mõjuna kogu Eesti majandusele.
Peugeot ja Fiat püüavad ELi konkurentsiametnikke veenda, et need lubaks firmadel liituda
Peugeot’sid ja Citroëne tootev Prantsuse autofirma PSA ning Fiateid ja Chryslereid valmistav FCA esitasid ELi konkurentsiametnikele kompromissettepanekud, et viimased lubaks ettevõtetel liituda.
Arenguseireekspert: koroonakriis näitas, et Läti ja Leedu suudavad Eestist paremini hakkama saada
Baltimaad vajavad majanduskriisist kiiremaks taastumiseks tihedamat omavahelist koostööd, mis tähendab, et koroona ohjeldamiseks loodud Balti mulli kogemust tuleks laiendada ka teistesse elu valdkondadesse, kirjutab arenguseirekeskuse ekspert Uku Varblane keskuse blogis.
ELi riigid hüvitavad ravimifirmale koroonavaktsiini võimalike kõrvalmõjude kulu
Euroopa riigid hüvitavad Briti ravimifirmale AstraZeneca võimaliku koroonavaktsiini kõrvalmõjude kulu, kui see ületab teatud piiri, vahendas Reuters.
USA kehtestas sanktsioonid Hiina suurima protsessoritootja vastu
Washington andis USA firmadele korralduse taotleda luba enne oma tehnoloogiate müümist Hiina pooljuhtide hiiule SMIC, kirjutas laupäeval ajaleht Wall Street Journal.
Kohus käskis Šveitsi pangal tagastada Ida-Saksa agendi varastatud miljonid
Šveitsi kõrgeim kohus käskis pangal Julius Bär tagastada 150 miljonit Šveitsi franki (139 miljonit eurot), mille varastas Chaneli kommunistiks hüütud Ida-Saksa agent pärast Berliini müüri langemist, vahendas Financial Times.
Harley-Davidson lahkub maailma suurimalt mootorrattaturult
USA mootorrattatootja Harley-Davidson sulgeb tootmise Indias, kus on maailma suurim mootorrattaturg.
Euroopa Keskpank: Brexitil on mõju ka selleks hästi valmistunud pankadele
Euroala pangad on end leppeta Brexitist tulenevaks majandusšokiks ette valmistanud, kuid saavad hoobi sellest hoolimata, ütles reedel Euroopa Keskpanga (EKP) järelevalvenõukogu esimees.
Olulist roheenergiaga tegeleva Ignitise IPOst
Tallink peatab Helsingi-Riia liini opereerimise kuni oktoobri lõpuni
Tallink peatab Helsingi-Riia liini opereerimine alates 28. septembrist 2020 kuni oktoobri lõpuni. Otsus on ajendatud Läti valitsuse täna kehtestatud reisipiirangust, mis suundab Soomest saabuvad reisijad kümneks päevaks eneseisolatsiooni.
Baltimaad leppisid kokku, kuidas Valgevene elektrit boikoteerida
Balti riigid on Valgevene Astravetsi tuumajaama boikottimiseks valmistanud ette ühise elektrikaubanduse metodoloogia, mis hõlmab päritolusertifikaatide süsteemi.
Läheb tehinguks: Linnamäe sai konkurentsiametilt loa kätte
Konkurentsiamet andis Margus Linnamäe ja Ivar Vendelini valdusfirmasse MM Gruppi kuuluvale meditsiiniseadmete ja -tarvikute turustamisega tegelevale AS-ile Semetron loa osta samas valdkonnas tegutsev ettevõte OÜ InBio.
Investeerimispank: unusta Euroopa aktsiad, nüüd tuleb raha viia hoopis mujale
Citigroupi analüütikud leiavad, et kõige õigem oleks investoritel Euroopa väärtpaberite asemel arenevate turgude aktsiaid soetada.
Haigekassa: tänavu raha on, mis järgmisel aastal tuleb – ei tea
Haigekassa andmetel käivad inimesed koroonahirmu tõttu vähem arsti juures ja see aitab haigekassal tänavu kulusid kokku hoida. Tulevik tundub aga tume.
Põllumehed: Eesti mahetoode on liiga odav
Eesti Põllumajanadus-Kaubanduskoja (EPKK) teatel on mahetoodangu müügihinnad langenud tavatoodete hindadega sisuliselt samale tasemele, mis paneb küsimärgi alla maheettevõtete majandusliku jätkusuutlikkuse.