Taani riigiprokurör lõpetas Danske rahapesuasjus audiitorfirma EY uurimise
Taani riigiprokuratuur lõpetas uurimise, kas audiitorfirma EY rikkus Danske Banki auditeerimisel rahapesuvastaseid seadusi.
Tallink lükkab selle aasta laenumaksed edasi
Eile jõustusid Tallink Grupi ja tema laenuandjate allkirjastatud laenulepingute muudatused, mille kohaselt lükatakse edasi laenude 2020. aasta põhiosa tagasimaksed kokku summas 61 miljonit eurot ja liidetakse iga vastava laenu viimasele maksele.
USA tähtsamad aktsiaturud liikusid erisuunaliselt
Kellel rohkem, kellel vähem: ministrid deklareerisid oma sissetulekuid ja vara
Ministritel on üpriski hea finantsaasta selja taga. Kes teenis eelmisel aastal alla 50 000 euro, kes sellest veel rohkem?
Kanada kanepitootja teatas miljardi dollari suurusest kahjumist
Kanada suurim kanepiettevõte Canopy Growth teatas reedel enam kui miljardi dollari suurusest kahjumist neljandas kvartalis, mis on osaliselt seotud koroonaviiruse pandeemiast tingitud müüginumbrite langusega.
Merenduse lühiuudised
Soome jõudis esimeses kvartalis majandussurutisse
Soome majandus kahanes aasta esimeses kvartalis 1,1 protsenti võrreldes mullu sama ajaga, majandusteadlaste hinnangul on hullem alles ees.
Linnahalli-Aegna laevaliin alustab 1. juunil, külalisi võtab saar vastu juba täna
Turismihooaeg algab ka Tallinnale kõige lähemal asuval Aegna saarel. Esmaspäevast alustab linnavalitsuse korraldatud laevaliin Linnahall-Aegna, Lennusadamast saab sõidu Aegnale tellida reisilaevadega Katharina ja Venus. Rohuneeme sadamast viivad Aegnale kiired RIB-kaatrid ning saarel on võimalik ...
Rolls-Royce’i võlakirjad tunnistati rämpsuks
Ernesto Preatoni lahkus kõigist Pro Kapital Grupi ettevõtete nõukogudest
Üks oma aja tuntumaid siinseid ärimehi, itaallane Ernesto Preatoni on otsustanud lahkuda kõigist Pro Kapital Grupi ettevõtete nõukogudest.
Lennusadama merepäästeõppus muutus reaalseks päästesündmuseks
Lennusadama jahisadama hooaja avamiseks kavandatud ühise väljasõidu merele ning merepäästealase demonstratsioonesinemise katkestas reaalne väljakutse Viimsi poolsaare rannikul hätta sattunud aluselt. Abivajajad päästeti.
Poola langetas baasintressimäära 0,1 protsendini
Poola keskpank langetas neljapäeval oma baasintressimäära 0,4 protsendipunkti võrra rekordilise 0,1 protsendini osana püüetest piirata koroonaviiruse pandeemia majandusmõju.
Renault kavatseb koondada 15 000 töötajat
Prantsusmaa autofirma Renault teatas neljapäeval, et kavandab maailmas koondada 15 000 töötajat, kellest 4600 kodumaal.
Viking Line tihendab 1. juunist Tallinna-Helsingi liinil liiklust
Viking Line tihendab järk-järgult koroonaga seotud reisipiirangute leevandamise tõttu alates 1. juunist Tallinna-Helsingi liinil laevaliiklust.
Ardo Hansson valiti Coop Panga nõukokku
Coop Panga aktsionärid valisid üldkoosolekul pangale uue kuueliikmelise nõukogu, kuhu asuvad uute liikmetena Eesti Panga eelmine president Ardo Hansson, USS Security Estonia juht Raul Parusk ning Luminori korporatiivpanganduse juht Silver Kuus.
Üksiku pankuri ahnus võib Eesti ettevõtluskeskkonda valusalt lüüa
Mõne üksiku pankuri ahnus või hooletus võib Eesti investeerimis- ja ettevõtluskeskkonda valusalt lüüa, kuna rahvusvaheliste korrespondentpankade hinnangud mõjutavad ka Eesti pankasid, kirjutab Finantsinspektsiooni juhatuse liige Andre Nõmm.
Helme kahtlustab maasikakasvatajaid maksukuriteos
Rahandusminister Martin Helme (EKRE) palub maksu- ja tolliametil uurida maasikakasvatajate tööjõumaksude tasumist, kuna tema sõnul on alust arvata, et riigile on makse jäetud maksmata.
Uus kord: töötu saab suurema hüvitise ja õiguse lisaraha teenida
Valitsuse heaks kiidetud muudetustega saab töötu suuremat abiraha ning õiguse endale väikest taskuraha teenida. Paraku jõustuvad muudatused alles mitme kuu pärast.
Noblessneri sadamas saab tänavusest veesõiduki kaimaksu tasuda mobiiliga
Noblessneri sadam avas külalisalustele mobiilimakse teenuse, millega saab sarnaselt auto parkimisele maksta sadamatasu SMS teel.
Julgeolekuohuks peetud meretuulepark saab valitsuselt uue võimaluse
Varem kaitsepolitsei poolt julgeolekuohuks peetud Saare Wind Energy 1,7 miljardi eurone meretuulepargi projekt jõudis taaskord valitsuse lauale, kuid hoonestusloa menetluse ja keskkonnamõju hindamine jäeti veel otsustamata.
Soomlased kahtlustavad rootslasi loata saarestikus käimises
Soome ja Rootsi vahel kehtivad endiselt liikumispiirangud, kuid soomlased kahtlustavad, et läänenaabrid on hakanud ilma loata käima oma Soome saarestikus asuvates suvilates.
Lufthansa nõukogu ei nõustunud üheksa miljardi euro suuruse riigiabiga
Lufthansa nõukogu ei nõustunud Saksamaa valitsuse pakutud üheksa miljardi euro suuruse riigiabiga pärast seda kui Euroopa Komisjon soovib, et lennukompanii vähendab lendude osakaale Frankfurdi ja Müncheni lennujaamades.
USA aktsiaturud tegid korraliku tõusu
USA aktsiaturud tegid kolmapäeval korraliku tõusu, seda eriti tänu Dow indeksi heale tulemusele, mis näitas investorite optimismi majanduse taasavamise suhtes.
Helme 750-miljardisest rahasüstist: see on suur hüpe Euroopa Ühendriikide suunas
Euroopa Komisjoni plaan, jagada liikmesmaadele otsetoetuste ja laenudena ühtekokku 750 miljardit eurot, on pikk samm Euroopa Ühendriikide poole, leiab rahandusminister Martin Helme.
Läti andis Finnairile loa Riia-Helsingi lendudeks
Läti transpordiministeerium andis kolmapäeval Soome lennufirmale Finnair loa reisideks Riia ja Helsingi vahel.
Koroonaepideemia taganedes astub esile töötus
Koroonaepideemia tõttu kehtestatut eriolukorra alguses oli Eestis ligi 14 000 töötut vähem kui praegu ja töötuse määr oli 5,6 protsenti. Praeguseks on see tõusunud juba 7,8 protsendini ja tõus jätkub.
Eesti on olnud senini võlakirjaleige
Ehkki riigivõlakirjad on maailmas väga levinud eelarve rahastamise viise, on Eesti oma kolme iseseisvuskümnendi jooksul onud üsna laenu- ja võlakirjaleige,  vahepealsetel aegadel isegi võlakirjavaenulik.
Euroopa Keskpank valmistub halvimaks
Euroopa Keskpank (EKP) on läbi töötamas varuplaane jätkamaks mitme triljoni euro ulatuses võlakirjaostuprogrammi juhuks kui Saksamaa keskpank (Bundesbank) ei saa riigi konstitutsioonikohtu otsuse tõttu seda teha.
Keskmine brutokuupalk kerkis esimeses kvartalis üle 1400 euro, aga kasv pidurdus
Statistikaameti andmete kohaselt oli keskmine brutokuupalk tänavu esimeses kvartalis 1404 eurot, mis on 4,8 protsenti suurem kui eelmisel aastal samal ajal.
Palgahüvitise saajate edetabelit juhivad tööstus ja kaubandus
Töötukassa jaotatava palgahüvitise lõviosa läheb endiselt töötleva tööstuse, hulgi- ja jaekaubanduse ning majutuse ja toitlustuse töötajatele.
Allan Martinson: Eesti riik on teinud praktiliselt kõik, et Bolt ei oleks Eesti firma
Idufirma Xolo juhi Allan Martinsoni sõnul teeb valitsus kõik, et Bolt ei oleks Eesti firma, kuigi nii Bolt kui ka Tallink müüvad aastas pea samas suurusjärgus teenuseid.
Eurolines taasavab oma Baltikumi bussiliinid juunis
Rahvusvaheline bussifirma Eurolines taasalustab reisijateveoga Baltikumis, sealhulgas Tallinna liinidel, tänavu juunis.
Euroopa Keskpank näeb riikide laenamises ohtu eurole
Valitsus võtab miljard eurot laenu
Eesti valitsus alustab rahvusvahelise võlakirjaemissiooniga, mille maht on vähemalt üks miljard eurot ning lunastamistähtaeg kümme aastat. Võlakirjade intressimäär selgub emissiooni läbiviimise hetkel ning see sõltub nii turuintressidest kui ka investorite nõudlusest.
Elering esitas EL-ile taotluse sünkroniseerimise kaasrahastamiseks
Elering esitas teisipäeval koos Läti, Leedu ja Poola elektrisüsteemihalduritega Euroopa Ühendamise Rahastule (CEF) taotluse Mandri-Euroopa sagedusalaga sünkroniseerimiseks vajalike investeeringute teise etapi kaasrahastamiseks Euroopa Liidu (EL) eelarvest.
Baltika esimese kvartali kahjum süvenes 2,5 miljoni euroni
Baltika Grupp lõpetas esimese kvartali 2,5 miljoni euro suuruse puhaskahjumiga, eelmise aasta sama perioodi kahjum oli 1,4 miljonit eurot.
IPOd on taas ellu ärganud
Pärast märtsi algust, mil aktsiate avalikud esmaemissioonid (IPOd) seiskusid pea täielikult, on suured ettevõtted hakanud taas emissioone korraldama ning aktsiaid börsidel noteerima.
New Yorgi börs (NYSE) avab pärast kahekuulist pausi kauplemispõranda
23. märtsist eriolukorra tõttu suletud olnud New Yorgi börsisaal ehk kauplemispõrand avati taas kauplejatele, teatas BBC.
Soome surfar taaskohtus oma 40 aasta eest müüdud purjelauaga jäätmejaamas
Bolt kaasab erainvestorilt sada miljonit eurot, tõstes ettevõtte väärtuse 1,7 miljardile eurole
Bolt teatas täna saja miljoni euro suuruse investeeringu kaasamisest. Selle toel jätkab ettevõte oma teenuste laiendamist Euroopas ja Aafrikas, alates reisijateveost kuni toidu kojutoomise ja elektritõukerataste rendini.
Eesti teadlased osalevad rahvusvahelises mereprügiuuringus
Eesti mereteadlased osalevad kolmes suvel käivituvas rahvusvahelises mikroplasti uurimisprojektis, millega loodetakse saada suuremat selgust mikroplasti allikatest, levikust ja mõjust merekeskkonnas.
Saksamaa võib maksta ettevõtetele toibumiseks 50 000 eurost toetust
Saksamaa majandusministeerium avalikustas esmaspäeval plaani suurendada toetust viiruselt löögi saanud väikeettevõtetele, tehes ettepaneku maksta neile kuus kuni 50 000 euro suurust toetust.
New Yorgi ja Londoni naftahinnad liikusid plussi
New Yorgi ja Londoni naftahinnad liikusid esmaspäeval plussi, Ühendriikide aktsiaturud olid veteranide mälestuspäeva tõttu suletud.
Puust ja punaseks: kes ja kuidas tohib isikliku veesõidukiga piiri ületada
Soojad ilmad ning lähenev suvepuhkuste periood meelitab paadiomanikke merematkaplaane tegema.
Soome jahtklubide purjekad seilavad piiride avamist oodates koduvetes
Soome jahtklubid alustasid sooja kevade tõttu hooaega tavalisest varem, kuid piiriületuspiirangute leevendamist oodates on merematkajad Eesti sadamate külastamist edasi lükanud.
Wendre ostis Saksamaa firma
Vooditekstiili tootja Wendre ostis äsja Saksamaa tekstiiliettevõtte. Firma juht kinnitab, et kuigi ettevõte on olnud sunnitud kulusid kärpima, on nende seisund praegu hea.
Air Baltic avab järjest lennuliine
Läti lennufirma Air Baltic hakkab alates tänasest taas Tallinnast Vilniusesse lendama.
Šveits külmutas Vatikani skandaali tõttu pangakontod
Vatikanis uuritakse, kas ja kuidas kirikuisad annetustest pärit rahaga Londonis kinnisvara kokku ostsid. Nüüd külmutas Šveits osad pangakontod ning andis Vatikanile dokumente üle.
Luminor: maksepuhkust on võetud peamiselt langenud palga tõttu
Luminori statistika järgi oli peamine maksepuhkuse küsimise põhjus töötasu vähenemine; suuremal osal maksepuhkuse küsijatest oli taotluse hetkel pangakontol vähem kui 500 eurot.
Koroonakriis pani eurooplased raha varuma
Euroopa suuremates riikides kasvas alates märtsist hoogsalt raha varumine, vahendab Financial Times.