Arakas: kriis toob kaasa ringvõlgnevuse
Balti riikide ärikinnisvarasse investeeriva Eften Capitali juht Viljar Arakas ütles, et kõige raskemas seisus on praegu hotellid, mis seisavad tühjalt või on klientide puuduse tõttu suletud. Kõige paremini läheb väikestel kaubanduskeskustel
Hololei: krahh tuli keset lennunduse kuldaega
Euroopa Komisjoni transpordi peadirektoraadi peadirektor Henrik Hololei rääkis Kuku raadiosaates Nädala tegija, kuidas viimastel aastatel kestnud lennunduse kuldaega tabas ootamatu krahh. Euroopas toimuvate lendude arv on vähenenud 80 protsenti.
Sõerd: hiigelinvesteering õlitööstusesse ei järgi EL-i kliimaeesmärke
Rahanduskomisjoni liige ja endine rahandusminister Aivar Sõerd kritiseerib 125 miljoni euro suunamist uue õlitehase rajamisse, sest see pole mitte ainult ülimalt riskantne ettevõtmine, vaid läheb ka mööda EL-i kliimaeesmärkidest.
Kontaktivaba kalapaatide laenutusteenus osutus edukaks
Arvestades eriolukorra soovitust hoiduda inimkontaktidest, käivitas paadilaenutuse ja kalastustarvete pakkumisega tegelev Kaluriküla Sauga jõe ääres kontaktivaba paadilaenutuse teenuse.
Maailmakuulsad firmad muutsid viiruse tõttu logosid
McDonalds, Coca-Cola, Audi ja Volkswagen on mõned näited ettevõtetest, kes on muutnud oma logosid, et propageerida distantsi hoidmist koroonaviiruse leviku ajal.
Advokaat: kuidas raskel ajal võlgasid ennetada?
Advokaadibüroo Sorainen advokaat ja justiitsministeeriumi maksejõuetuse revisjoni töörühma liige Mari Karja pani ettevõtetele kirja seitse nõuannet raskel ajal võlgnevuste ennetamiseks ja juhtimiseks.
Hoiu- laenuühistud hirmul: varakamber võib tühjaks saada
Eesti hoiu-laenuühistute liit saatis valitsuse poole abipalve, kus tõdeb, et ühistutel ei pruugi majanduskriisiga toimetulemiseks piisavalt suurt rahapuhvrit olla, vahendab ERR.
Volkswageni tegevjuht: põletame nädalas läbi 2 miljardit eurot
Volkswageni tegevjuht Herbert Diess rääkis Saksa telekanalile, et ettevõte peab õige pea hakkama töötajaid koondama, sest praegu kulutatakse 2 miljardit eurot nädalas.
Kinnisvarafirmad: riik võiks hädas üürnikke toetada
Eesti kinnisvarafirmade liidu sõnul jõuab praegune kroonakriis sektorisse kuu või paari pärast. Praegu tegeletakse üürnikega tekkinud probleemidega, ent valusad faktid pole veel realiseerunud.
Trump autotootjale: ava oma idiootselt mahajäänud tehas ja tee hingamisaparaate!
USA president Donald Trump nõudis reedel autotootjatelt Fordilt ja General Motorsilt kohest hingamisaparaatide tootmist, et leevendada survet haiglatele, kuhu tuuakse üha rohkem koroonaviiruse patsiente.
Euroopa Keskpank käskis pankadel dividendimaksed külmutada
Euroopa Keskpank andis reede õhtul oma järelevalve alla kuuluvatele suurematele euroala pankadele korralduse peatada dividendimaksed ja aktsiate tagasiostmine.
Viirus lõi idufirmat: pakirobotite tootja koondas suure osa töötajatest
Pakirobotite tootja Starship koondas Tallinna kontoris töötajaid, sest USA ülikoolilinnakutes, kus robotid sõidavad, on viiruse tõttu töö juba kuu aega seisnud.
Hüvitisest ilma jäänud teenindussektor sai õlekõrre
Teenindussektori ettevõtted, kes on sõlminud töötajatega käsunduslepingud ja jääks seetõttu raskustesse sattunud ettevõtete töötasu hüvitisest ilma, said töötukassa nõukogult soovituse - vaadake üle, kas lepingu on ikka õige vormi all.
Eesti on ka varem laenanud sadu miljoneid eurosid
Eesti sõlmis Põhjamaade Investeerimispangaga laenulepingu 750 miljoni euro suuruses summas, et rahastada meetmeid, mis on vajalikud koroonaviiruse pandeemia mõju leevendamiseks. Kuigi Eesti on ülimadala laenukoormusega riik, on valitsus ka varem laenanud sadu miljoneid eurosid, vahendas «Aktuaaln...
Elisa: sideteenuste tarbimine on eriolukorras suurenenud
Elisa teatel on eriolukorra ajal sideteenuste tarbimine suurenenud, mobiilse interneti kasutus on kerkinud ligi 30 protsenti.
Armani tehased hakkavad valmistama riideid meditsiinitöötajaile
Moekontsern Armani teatas, et tema kõik Itaalias asuvad tehased hakkavad valmistama töörõivaid meditsiinitöötajatele.
Tallinna börs jäi teist päeva järjest sisuliselt nulli
Reedel oli Tallinna börsil erisuunaline kauplemispäev, indeks OMXT langes 1714 tehingu ja 846 395 euro suuruse käibega 0,05 protsenti 1029,65 punktile.
KredEx alustab koostöös pankadega esimeste kriisimeetmete pakkumist
Esimeste KredExi kriisimeetmete rakendamine toimub läbi pankade ning teenused hakkavad ettevõtetele avanema järk-järgult.
Kristjan Lepik: Eesti majandus langeb pigem veerandi võrra ja laenu peaks võtma kümme miljardit
Investor Kristjan Lepik leiab portaalis Levila avaldatud artiklis, et Eesti majandus langeb tõenäoliselt veerandi võrra ja ka riigi laenuvajadus on palju suurem.
Kuue kuu Euribor tõusis -0,274 protsendini
Keskkonnaühendused: õlitehase toetamine on vastutustundetu
Eestimaa Looduse Fondi, Eesti Rohelise Liikumise ning Keskkonnaõiguse Keskuse hinnangul on valitsuse reedene otsus eraldada 125 miljonit eurot uue põlevkiviõlitehase rajamiseks Eesti tuleviku suhtes vastutustundetu.
Eesti Energia eksjuht kriitiline: õlitehase raha peaks panema mujale
Riigikogu rahanduskomisjoni liige ja Eesti Energia endine juhatuse liige leiab, et maksumaksja raha uhamine uude õlitehasse pole praegu hea idee.
Eesti kaitsetööstur müüb kriisi ajal Inglismaale kaks sõjamasinat
Eesti kaitsetööstusettevõte Milrem Robotics saadab sel nädalal Suurbritanniasse kaks mehitamata roomiksõidukit.
Eesti Energia ehitab pea 300 miljoniga uue õlitehase
Valitsus andis täna istungi otsusena rahandusminister Martin Helmele volitused Eesti Energia omakapitali suurendamiseks rahalise sissemaksena 125 miljoni euro ulatuses. See võimaldab Eesti Energial uue Enefit280 õlitehase rajamist, mille kogumaksumus küündib 300 miljoni euroni.
Eesti bussifirma tõmbab liinidega veelgi koomale
Bussifirma Go Bus vähendab alates laupäevast ajutiselt taas kaugliinide mahtu, ent osad vahepeal peatatud reisid naasevad tagasi liinidele.
Merkel: Saksamaa on vastu euroala ühistele võlakirjadele
Saksamaa on vastu nõndanimetatud koroonavõlakirjade ideele, mis koondaks 19 eurotsooni riigi võlad reageerimisel koroonaviiruse kriisile, ütles kantsler Angela Merkel neljapäeva õhtul.
Wall Streeti viimased kolm päeva olid viimase 87 aasta edukaimad
USA tähtsamad aktsiaindeksid tõusid neljapäeval hoogsalt, reageerides teatele, et senat kiitis heaks kahe triljoni dollari suuruse COVID-19 päästepaketi.
«Milleks e-riigile täiskohaga klikkija?»
Riigikontrolör Janar Holmi sõnul kipub Eesti seadusandluse häda olema see, et millegi lihtsustamise tähe all muudetakse kõik hoopis keerulisemaks. Nii on läinud näiteks riigihangete ja e-riigi teenustega.
Suur osa teenindussektorist jäi hüvitise ukse taha
Teenindussektoris laialt levinud käsunduslepingute kasutamine tähendab, et paljud firmad ei saa riigi kehtestatud töötasuhüvitist, mis on mõeldud koroonaviiruse leviku tõttu raskustesse sattunud ettevõtetele.
Apelsinimahla järsult tõusnud turuhind jõuab peagi poodi
Apelsinimahla tulevikuhind on maailmaturul kerkinud selle kuuga üle viiendiku võrra, ekspertide sõnul jõuab hinnatõus peagi ka poodidesse.
Bolt hakkab pakkuma äridele kullerteenust
Bolt alustab Business-teenuse pakkumist, mis võimaldab erinevatel ettevõtetel nagu restoranid ja lillemüüjad toimetada oma tooteid klientideni Bolti autojuhtidega.
Fordi võlakirjad hinnati rämpsuks
Reitinguagentuurid Moody’s ja S&P Global langetasid Fordi võlakirjade krediidireitingu rämpsu tasemele.
Leedu keskpank ennustab kuni 21-protsendilist majanduslangust
​Leedu keskpank ennustab sel aastal majanduse 3,4–20,8-protsendilist kahanemist olenevalt koroonakarantiini pikkusest.
Ametiühingud kutsuvad Eesti inimesi põllumeestele appi
Vastuseks ettevõtlusorganisatsioonide tänasele nõudele lubada Eestisse 2000 välistöölist kutsuvad ametiühingud Eesti inimesi, kes karantiini tõttu on kaotanud töö või ei saa teenuste peatamise tõttu ajutiselt oma põhitööd teha, põllumeestele appi minema.
Olerex hakkab müüma esmatarbekaupu
Olerex hakkab esimese tanklaketina pakkuma kõigis oma jaamades võimalust vähema kontaktiga esmatarbekaupu hankida.
Ligi kaks kolmandikku ettevõtteid prognoosib tegevuse ajutist peatumist
Maakondlike arenduskeskuste võrgustiku ja Saaremaa Turunduskoja küsitluse kohaselt prognoosib tegevuse peatumist vähemalt järgmiseks kaheks kuuks 63 protsenti ettevõtetest.
Notaribürood saavad jätkata tööd ka rangemate erimeetmete puhul
Valitsuse kehtestatud täiendavad piirangud ei laiene avalikke ülesandeid täitvatele ametnikele, mistõttu saavad notaribürood tegevust jätkata eeldusel, et nii töötajate kui ka klientide ohutus on tagatud ja nakkuse leviku risk miinimumini viidud.
Ratas kaupmeestele: vastututundetus toob karistuse
Peaminister Jüri Ratase sõnul käituvad need kaupmehed, kes meelitavad allahindlustega rahvast oma poodidesse, vastutustundetult, mis toob ka karistuse.
Singapuri tabas esimene majanduslanguse aasta ligi kahe kümnendi vältel
Singapuri majandust tabab aastakeskmine langus esimest korda alates 2001. aastast.
Hiljuti renoveeritud suur hotell hakkab koondama
Tallinnas Rotermanni kvartalis asuv Metropol Spa hotell tegi töötukassale avalduse kogu personali koondamiseks. Hotelli tegevjuhi sõnul loodavad nad muist töökohti siiski päästa.
USA senat võttis vastu ajaloo suurima abipaketi
USA senat kiitis heaks kahe triljoni dollari suuruse abipaketi, mis on riigi ajaloo suurim.
Ettevõtlusorganisatsioonid nõuavad 2000 välistöölise Eestisse lubamist
Eesti Tööandjate Keskliit ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoda toetavad põllumeeste poolt valitsusele esitatud nõudmist välismaa põllutööliste riiki lubamiseks, et tagada Eesti toidujulgeolek kodumaiste toodetega.
Martin Helme: kui me seekord ei võta sellest rahast osa, siis oleme ikka täiesti lollakad
Käesoleva aasta Eesti riigieelarve miinuseks kujuneb praeguste prognooside kohaselt üle ühe miljardi euro, töötute arv võib aga kerkida aasta lõpuks 60-70 tuhandeni, ütles rahandusminister Martin Helme.
Nipid: jaga kodunetti nii, et kõigile jaguks
Isolatsioonis kasutavad kõik pereliikmed netiühendust: kes töötegemiseks, kes õpitööks, kes meelelahutuseks ja pole ime, kui intensiivse tarbimise korral koduvõrk kooma tõmmatakse.
Tööandjate juht: 2008. aasta kriis oli praeguse kõrval morsipidu
Ehkki Eesti Tööandjate Keskliidu juht Arto Aas otsib keset suurt kriisi paranemismärke, pole neid eriti kuskil paista. «Pigem näen, et pilt läheb iga päevaga aina mustemaks,» ütles ta.
Töötukassa palgatoetused makstakse välja aprilli keskpaigaks
Töötukassa lubab valitsuse käivitatud ettevõtete ja töötajate toetusmeetmete raames märtsi palgatoetused välja maksta hiljemalt 15. aprilliks, kirjutab ERR.
Tuntud kohvikukett hädas: me ei taha ettevõtet kohe lõhkuma hakata
Kaubanduskeskustes tegutseva Gustavi kohvikuketi käive on kriisiolukorras langenud ligi 80 protsenti, eriolukorra lõpuni jäävad suletuks firma kohvikud, kus töötab kokku ligikaudu 100 inimest.
Soome tarnekindluse amet aitab Tallinki laevadel nullkasumis püsida
Soome tarnekindluse amet katab Tallinki erakorraliste reiside tulude ja kulude vahe, et tagada transpordiühenduste toimimine.
Nordica on valmis lennuliikluse täielikuks seiskumiseks
Välismaal viibivad Eesti inimesed peavad täna olema valmis olukorraks, kus mitme kuu jooksul ei ole võimalik enam kodumaale tagasi lennata, hoiatas Nordica ja tütarfirma Xfly kommunikatsioonijuht Toomas Uibo.
Pretsedenditu olukord: Norra töötute arv tõusis 350%
Koroonaviiruse laastav mõju Norra majandusele tõstis riigi töötuse määra viimase 60 aasta kõrgemale tasemele, kirjutab Bloomberg.