Tuulevaikne ilm andis Muhu Väina regatilistele puhkepäeva
Pikale veninud Pärnu-Kuivastu etapp ning aeglane ülesõit Muhumaalt Kärdlasse venitasid seilamise nii pikaks, et Hiiumaale jõudsid paljud jahid alles ligi ööpäev pärast väljasõitu Pärnust. Kuna tuulevaikne ilm jätkub, otsustasid korraldajad anda võistlejatele vaba päeva.
Baltika nõukogu kiitis heaks mulluse majandusaruande ja kahjumikatte
AS Baltika nõukogu kiitis kolmapäevasel koosolekul heaks 2019. aasta majandusaasta aruande koos kahjumi katmise ettepanekuga esitamiseks aktsionäride üldkoosolekule.
Euroopa pealinnad ei salli Airbnb’d
Järjekordse Euroopa pealinnana valmistub Budapest ohjeldama lühiajalisi kodumajutusi, mis kergitavad kinnisvara hindu ning toidavad lärmakaid pidusid Ungari pealinna südames.
Esmakordselt nelja kuu jooksul on kõik Tallinki laevad taas merel
Esmakordselt alates koroonapandeemia algusest ning järgnenud piiride sulgemisest ja reisipiirangute kehtestamisest on kõik Tallink Grupi laevad samal päeval jälle merel.
Kolmveerand tööandjaist plaanib lähikuudel värvata
Juuli alguses CV-Online Estonia korraldatud küsitluse kohaselt plaanib 76 protsenti ettevõtetest lähima kolme kuu jooksul töötajaid värvata.
Lisandus võimalus jälgida Muhu Väina regati Kakumäe-Pirita etappi merelt
Muhu Väina 2020. aasta regati reedest sõidupäeva marsruudil Haven Kakumäe - Kalevi jahtklubi Pirital saab otse merel jälgida ka mootorlaevalt Mojito.
USA tähtsamad aktsiaturud liikusid plussi
USA tähtsamad aktsiaturud liikusid teisipäeval plussi, kui kesvõimudelt loodetakse võimalikku uut majanduse ergutuspaketti.
Graafik: palgahüvitisi on makstud üle veerand miljardi
Pühapäevase seisuga oli töötukassa määranud töötasu hüvitist kokku 17 543 äriühingule ja asutusele, mille 137 505 töötajat on saanud hüvitisi kokku 253,2 miljoni euro ulatuses.
Nordica ootab ikka veel riigiabi
Kui Saksamaa Lufthansa ja Prantsusmaa Air France on juba ammu riigiabi saanud, ootab Eesti Nordica ikka veel riigi raha.
Seos maksuparadiisiga võib ettevõtte riigi toeta jätta
Euroopa Komisjon soovitas teisipäeval liikmesriikidel mitte anda rahalist toetust äriühingutele, kellel on sidemeid riikidega, mis on kantud maksualast koostööd mittetegevate jurisdiktsioonide Euroopa Liidu (EL) loetellu.
Viirus ajas soomlased alkopoodi
Soome riikliku monopoli Alko müük oli esimesel poolaastal 43,8 miljonit liitrit, mida on aastatagusega võrreldes 13,5 protsenti rohkem, kirjutab põhjanaabrite rahvusringhääling Yle.
VKG omanikud võtsid paarkümmend miljonit omanikutulu
Viru Keemia Grupi omanikud võtsid dividendide ja aktsiate tagasiostuga ettevõttest paarikümne miljoni euro jagu omanikutulu.
Eesti Energia pakub Rail Balticu ehituseks 10 miljonit tonni killustikku
Eesti Energia juhatuse esimehe Hando Sutteri sõnul suudaks riigifirma Rail Balticu ehitamiseks pakkuda umbes 10 miljonit tonni lubjakivi killustikku, millega saaks oluliselt vähendada muldkeha ehitamiseks vajamineva liiva ja kruusa kaevandamist.
USA rikkad ajasid koroona ajal näpud maksumaksja taskusse
Reutersi andmetel on USA rikkad perekonnad taodelnud ja saanud raha toetusskeemist, mis oli mõeldud väikeettevõtete vee peal hoidmiseks.
Uuring: enamus eestimaalasi soovib ringi reisida kodumaal
Eesti inimesed soovivad reisida ka tänavu suvel, kuid peamiselt eelistatakse ringi sõita kodumaal ja naaberriikides ning Euroopast väljapoole liikuda tahavad sel suvel vähesed, selgus If Kindlustuse poolt Balti riikides läbi viidud uuringust.
Singapuri majandus kukkus rekordilised 41 protsenti
Rahvusvahelisest kaubandusest ja rahandusest sõltuva jõuka linnriigi Singapuri majandust on koroonaviiruse pandeemiast tingitud majanduse seiskumine tabanud eriti rängalt, mille tulemusena kukkus sealne sisemajanduse kogutoodang eelmises kvartalis võrrelduna esimese kvartaliga rekordilised 41, 2 ...
USA tähtsamad aktsiaindeksid liikusid viirusekartuses miinusesse
USA tähtsamad aktsiaindeksid liikusid esmaspäeval miinusesse, osaliselt seoses uute teadetega, et koroonaviiruse pandeemia ei ole kusagile kadumas.
Põllumajanduskoda kavatseb lähiajal tuua erilennuga Eestisse Ukraina töölisi
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda korraldab ilmselt juba järgmisel nädalal Ukraina tööliste tellimuslennu Eestisse, teatas põllumajanduskoja esimees Roomet Sõrmus.
Küsitlus: vaid veerand Briti firmadest on Brexitiks täiesti valmis
Vaid veerand Ühendkuningriigi ettevõtetest on Brexiti üleminekuperioodi lõpuks «täiesti valmis», osa firmasid süüdistab ettevalmistuste venimises koroonapandeemiat, näitas esmaspäeval avaldatud küsitlus.
Maailma kolmas kärakatootja siseneb näomaskiärisse
Jaapani joogitootja Suntory kavatseb uue koroonapuhangu hirmus hakata pakkuma näomaske, mis joojaid viiruse eest kaitseks, vahendas Financial Times.
Täpsustus: Nordica sai uue nõukogu liikme
Täpsustame, et Nordic Aviation Groupi nõukogu uueks liikmeks sai strateegiakonsultatsioonifirma Ajutrust Konsultatsioonid OÜ juhtiv partner ja EBSi õppejõud Priit Karjus, mitte mõni muu Priit Karjus.
Vaata, mis firmad olid teises kvartalis Eesti suurimad maksumaksjad
Tänavu teises kvartalis oli Eesti suurim äriühingust maksumaksja tubakamüüja Philip Morris Eesti OÜ, mis tasus kokku 31,9 miljonit eurot riiklikke ja tööjõumakse.
Registreeritud töötus tõusis juunis
Juuni lõpus oli töötuna registreeritud 51 026 inimest, mis moodustab 16-aastasest kuni pensioniealisest tööjõust 7,9 protsenti. Võrreldes aastataguse ajaga on registreeritud töötute arv kasvanud 1,7 korda.
Muhu Väina regatt: mererohi ummistas jahtide mootoreid ja roolilehti
Laupäevase tormi järel liikuma läinud meretaimedest tekkinud ujuvad saarekesed takerduvad jahtide kiilude ja roolilehtede ümber ning segavad Muhu Väina regati osalejaid.
Suri Skype'i kaasasutaja Toivo Annus
Nafta hind langes OPEC+ koosoleku eel
Naftafutuurid odavnesid esmaspäeva hommikul, New Yorgi börsi WTI nafta barrel ligines 40 dollarile barrelilt. Reedel kerkis nafta hind 2,4 protsenti. Odavnes ka Põhjamere Brenti nafta barrel, mis oli samuti reedel kallinenud 2,1 protsenti.
Twitteri asutaja aitab käima nügida hiiglaslikku kodanikupalga eksperimenti
Twitteri asutaja Jack Dorsey rahastas 3 miljoni dollari ehk ligi 2,7 miljoni euroga kodanikupalga eksperimenti, mille pilootprojektis osalevad 11 USA linna.
Eesti eluaseme hinnatõus on Euroopa tipus
Esimeses kvartalis kasvasid Eesti eluasemehinnad aastavõrdluses 11,5 protsenti ning võrreldes eelmise aasta viimase kolme kuuga 4,8 protsenti, selgub Eurostati andmetest.
Aas rahustab Nordica võlausaldajat: raha seisab Brüsseli otsuse taga
Majandus- ja taristuminister Taavi Aas kinnitab liisingufirmale GE Capital Aviation Services (GECAS), et Nordica rahalaev saabub nii pea, kui Euroopa Komisjon annab sellele riigiabi loa.
Mängufirma juhid astusid ahistamissüüdistuste tõttu tagasi
Prantsuse arvutimängufirma Ubisoft mitu juhti lahkusid firmast ajal, mil see viib läbi sisejuurdlust seksuaalse ahistamise süüdistuste suhtes, teatas ettevõte pühapäeval.
Pöörane kampaania: Soome tanklas saab esmaspäeval tasuta kütust
Lõuna-Pohjanmaal Soome üht suurimat kaubanduskeskust omav Veljekset Keskinen lubab esmaspäeval kampaania käigus tankida seitsme tunni jooksul tasuta kütust.
Suur lennufirma võib kaotada veel 9000 töökohta
Lennufirma Emirates on koroonaviiruse pandeemia ajal oma tööjõudu kärpinud kümnendiku võrra ja võimalik on veel 9000 töökoha kaotamine, ütles ettevõtte president reedel.
Amazon käskis eksikombel töötajatel TikTok telefonist kustutada
Amazon saatis töötajatele e-kirja, milles käskis töötajatel turvalisuse kaalutlustel eemaldada telefonist populaarne Hiina sotsiaalmeediarakendus TikTok, hiljem teatas USA jaehiid, et saatis sõnumi välja eksikombel.
Eesti veofirmad ei kipu enam Venemaale tankima
Pärast diislikütuse aktsiisilangetust on hinnavahe Eesti ja lõunanaabrite tanklates sulanud pea olematuks, kohati maksab diisel Eestis isegi vähem kui Leedus. Veofirmade esindusorganisatsioonide sõnul pole Eestisse tagasi tulemas vaid lõunanaabrite piiriülesed tankimised, rekad ei kipu enam ka Ve...
46 miljoni eurone tehing sai rohelise tule
Konkurentsiamet andis East Capitali neljandale kinnisvarafondile loa osta Tallinnas Tornimäel asuv SEB peakontor.
Elon Musk on nüüd rikkam kui Warren Buffett
Tesla aktsia sööstis reedel 11 protsenti, tänu millele paisus autofirma asutaja ja tegevjuhi Elon Muski varandus Bloombergi andmetel päevaga 6,1 miljardi dollari võrra.
Luteri kirik pole kõrghoone plaani maha matnud
Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku kinnisvarafirma Kiriku Varahaldus OÜ soovib pikalt plaanitud Maakri tänava kõrghoone projektiga edasi minna.
Kirjanen võttis 5 miljonit dividende
Maailma ühe suurima pelletitootja Graanul Investi omanik Raul Kirjanen võttis valdusfirmast eelmisel aastal 5 miljonit eurot dividendi. Kontsern, millest pisut enam kui pool kuulub talle, kasvatas käivet kolmandiku ehk saja miljoni euro võrra, 401,7 miljoni euroni.
Tugev tuul suurendas riigifirma toodangut
Eesti Energia taastuvenergia ettevõte Enefit Green tootis 2020. aasta esimesel kuuel kuul kokku 737 gigavatt-tundi taastuvelektrit, mida on aastases võrdluses 18 protsenti rohkem. 2019. aastal ulatus esimese poolaasta toodang 626 gigavatt-tunnini.
Tormituul kimbutab Muhu väina regatile saabujaid
Muhu väina regatile saabujaid võttis laupäeva hommikul vastu võimas tormituul, mis nõuab Pärnu jahtklubilt ennastsalgavat pingutust, et kaitsta kai äärde saabunud jahte.
Ettevõtja: Eesti lähtub tee-ehituses nõukaaegsest praktikast
Väo karjääris killustikku tootva Paekivitoodete Tehase suuromaniku Vladimir Libmani sõnul on Eesti muutumas tee-ehituses senisest suunanäitajast tagurlikuks innovatsiooni takistajaks, kuna maanteeamet lähtub tema sõnul Nõukogude Liidu praktikatest.
Endel Siff tahab Bekkeri sadamasse ehitada uue Estonia ooperimaja
Tuntud ettevõtja Endel Siff käis välja üliambitsioonika plaani. Ta lubab oma rahadega ehitada Kopli poolsaarel asuvasse Bekkeri sadamasse uue Estonia ooperi- ja kontserdimaja. Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul väärib ärimehe ettepanek täit tähelepanu.
Kaks populaarset turismisihtkohta astusid suure sammu euro kasutuselevõtuks
Bulgaaria ja Horvaatia liitusid Euroopa vahetuskursimehhanismiga ERM2, mida nimetatakse ka euroala ooteruumiks. Otsus tähendab, et riigid võivad juba kolme aasta jooksul euro kasutusele võtta.
USA tähtsamad aktsiaindeksid tõusid
Paul Keres sai Levini advokaadibüroo ainuosanikuks
Äripäeva Infopanga andmetel on tippadvokaat Paul Keresest saanud advokaadibüroo Levin ainuosanik.
Merko sai 34 miljoni eurose lepingu
Reedel sõlmisid ASi Merko Ehitus kontserni kuuluv AS Merko Ehitus Eesti ja SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla projekteerimis- ja ehituslepingu Mustamäe meditsiinilinnaku kolmanda arendusetapi rajamiseks – lepingu maksumus on ligikaudu 33,8 miljonit eurot.
Europarlament: energia salvestamine peab kasvama kuus korda
Euroopa Parlament (EP) võttis kolmapäeval vastu energia salvestamise strateegiat käsitleva raporti, mille järgi peab EL kliimaneutraalsuse saavutamiseks suutma salvestada kuus korda enam energiat kui täna.
Kinnisvarafirma: pimedaid aknaid näeme esimesena vanemates majades
Üürnike lahkumine ärihoonetest, mille omanikud pandeemiakriisi ajal neile selja keerasid, on alanud ja kestab veel aasta-poolteist, prognoosib kinnisvarafirma LVM Kinnisvara juht Ingmar Saksing.
Kodulaenu keskmine summa on kriisist hoolimata kasvanud
Kodulaenude taotlemine on kriisi algusega võrreldes hakanud taastuma ning keskmine taotletav laenusumma on eelnevate aastatega võrreldes pigem kasvanud, kirjutab ERR.
Mais vähenes eksport 25 protsenti ja import 24 protsenti
Statistikaameti andmetel vähenes mais kaupade eksport võrreldes 2019. aasta sama kuuga 25 protsenti ja import 24 protsenti.