Koroonaviirus on kogu maailmas inspireerinud tänavakunstnikke
Koroonaviiruse levikuga käsikäes on kogu maailmas tekkinud tänavapilti ka grafitid, mis avaldavad tunnustust arstidele ja õdedele, kutsuvad inimesi üles ennast ja teis kaitsma ning heidavad ka nalja tualettpaberi arutu kokkuostmise üle.
Leedu politsei trahvis nädalavahetusel 156 karantiinireeglite rikkujat
Leedu politsei teatas täna, et on viimase kolme päeva jooksul trahvinud karantiinireeglite rikkumise eest 156 inimest.
Taliban: rahulepe USA-ga võib nurjuda
Islamiliikumine Taliban hoiatas pühapäeval, et Ühendriikidega saavutatud rahulepe võib nurjuda ning süüdistas USA-d reas rikkumistes, muu hulgas droonirünnakutes tsiviilisikute vastu.
Euroopa näeb esimesi lootustandvaid märke
Euroopa koroonaviirusest kõige rängemini tabatud riigid on hakanud nägema esimesi arglikke lootustandvaid märke.
Roskosmos: ISS-i lendav kanderakett toodi Bajkongõri stardiplatvormile
Vene kosmoseagentuuri Roskosmos teatel asutakse esmaspäeval Kasahstani Bajkongõri kosmodroomi stardiplatvormile püstitama kanderaketti ja mehitatud kosmoselaeva, millega Vene-Ameerika meeskond lendab sel nädalal Rahvusvahelisse Kosmosejaama (ISS).
ÜRO juht kutsus valitsusi pandeemia ajal naisi veelgi enam kaitsma
ÜRO peasekretär António Guterres kutsus pühapäeva hilisõhtul valitsusi kõikjal maailmas kaaluma naiste senisest suuremat kaitsmist ning muutma see põhimõte uue koroonaviiruse pandeemia tõkestamise püüdluste oluliseks osaks.
Vanuatu valmistub võimsaima kategooria superorkaaniks
Vaikses ookeanis Melaneesias asuv pisike saareriik Vanuatu valmistub kohtumiseks looduskatastroofiga, kui saarele lähenev ülivõimas tsüklon on võtmas viienda kategooria orkaani mõõtmeid, ütlesid sünoptikud esmaspäeval.
Kuninganna Elizabeth II: meid saadab edu võitluses koroonaviirusega
Briti kuninganna Elizabeth II tänas pühapäeval haruldases telepöördumises kõiki tervishoiutöötajaid, kes uue koroonaviiruse vastu peavad rindejoonel võitlust ning kutsus rahvast ühiselt panustama kriisi alistamiseks.
Downing Street: Boris Johnson viidi ennetavateks testideks haiglasse
Briti peaminister Boris Johnson viidi pühapäeval haiglasse seoses ennetavateks proovideks, teatas tema büroo kümme päeva pärast positiivse koroonaviiruse testi andmist.
Prantsusmaa teatas 357 ööpäeva jooksul haiglas koroonaviirusse surnust
Prantsusmaa teatas pühapäeval 357 koroonaviiruse surmajuhtumist, mis leidsid aset ööpäeva jooksul riigi erinevates haiglates, tegemist on kahe viimase ööpäeva madalaima näitajaga.
USA ekspert: uus koroonaviirus võib muutuda hooajaliseks
USA riikliku allergia ja nakkushaiguste instituudi direktori Anthony Fauci sõnul on suur tõenäosus, et uus koroonaviirus muutub hooajaliseks, kuna on ebatõenäoline, et seda suudetakse üle maailma kontrolli alla saada.
Rootsis tõusis koroonasurmade arv üle 400
Itaalia teatas viimase kahe nädala madalaimast koroonasurmade arvust
Kuberner: New Yorgi osariigis suri ööpäevaga ligi 600 viirusehaiget
USA New Yorgi osariigis suri viimase ööpäevaga koroonaviiruse tõttu ligi 600 inimest, teatas kuberner Andrew Cuomo pühapäeval ajakirjanikele.
Biden: USA demokraatide parteikongress võidakse korraldada virtuaalselt
USA demokraatide presidendikandidaadiks püüdlev endine asepresident Joe Biden ütles täna, et demokraatide üleriigiline kongress, mis on praegu juulist edasi lükatud augusti keskpaika, võidakse olude sunnil korraldada virtuaalselt.
Türgi teeb noortele töötajatele liikumispiirangutes erandi
Türgi teatas täna, et töötavad noored, nende seas põllumajanduse hooajatöölised, on vabastatud koroonaviiruse võitlusega seoses kehtestatud liikumispiirangutest.
Tšehhis aitavad vabatahtlikud eralennukitega meditsiinivarustust vedada
Üle 300 Tšehhi lenduri ühines grupi vabatahtlikega, kes kasutavad oma eralennukeid meditsiinivarustuse laialivedamiseks üle kogu riigi.
Venemaal tõusis koroonaviirusesse nakatumiste arv 658 võrra 5389-ni
Venemaal tõusis kinnitust leidnud uude koroonaviirusesse nakatumiste arv viimase ööpäevaga 658 võrra 5389-ni, teatas viirusetõrje operatiivstaap täna.
Venemaal lasi mees maha viis öösel «lärmanud» inimest
Venemaal Rjazani oblastis lasi mees maha viis öösel tema akna all väidetavalt lärmanud inimest, teatasid uurijad täna.
Ecuadori asepresident vabandas tänavatele jäetud surnukehade pärast
Ecuadori asepresident Otto Sonnenholzner, kes juhib riigi koroonakriisile reageerimise töörühma, vabandas laupäeval, kui sotsiaalmeedias levisid pildid sadamalinnas Guayaquilis tänavatele jäetud kümnetest surnukehadest.
Suurem osa soomlastest on rahul valitsuse tegevusega kriisi ajal
Suurem osa soomlastest on rahul valitsuse reaktsiooniga koroonaviiruse epideemiale, näitas ajalehe Helsingin Sanomat tellitud küsitlus.
Mehhiko põhjaosas hukkus narkojõukude kokkupõrkes 19 inimest
Põhja-Mehhiko Chihuahua piiriosariigis hukkus narkojõukude tulevahetuses 19 inimest, teatas täna osariigi prokuratuur.
Aktivistid on mures viiruse jõudmise pärast Liibanoni põgenike sekka
Sajad tuhanded Palestinna ja Süüria põgenikud ülerahvastatud laagrites Liibanonis valmistuvad koroonaviiruse levikuks.
Prantsusmaa uurib viirusest paranenud inimeste vereplasmat raviks
Prantsusmaa alustab kliinilisi katseid koroonaviirusest paranenud inimeste vereplasmaga patsientide peal, kel on kujunenud välja tõsisemad haigussümptomid, teatasid laupäeval Prantsuse meditsiiniinstitutsioonid.
Trump: koroonaviiruse puhangu raskemad nädalad USA-s on veel ees
USA-s on järgmised nädalad koroonaviiruse pandeemia ajal tõenäoliselt seni raskeimad, hoiatas laupäeval Ühendriikide president Donald Trump.
Moskva koroonaviiruse surmade arv kasvas 29-ni
Venemaal Moskvas suri veel kaks inimest COVID-19 viirushaiguse kätte, kokku on Venemaa pealinnas viirus nõudnud 29 inimelu, teatas laupäeval viiruse levikut monitooriv operatiivstaap.
Johns Hopkins: USA koroonajuhtumite arv kasvas üle 300 000
USA-s on kinnitust saanud koroonaviiruse juhtumite arv kasvanud üle 300 000, kokku on viirusehaigus COVID-19 nõudnud umbes 8200 inimelu, teatas Johns Hopkinsi Ülikool laupäeval.
Trudeau: Kanada ei karista USA-d kaitsemaskide ekspordikeelu eest
Kanada ei kavatse astuda vastusamme USA suhtes pärast Ühendriikide presidendi Donald Trumpi administratsiooni avaldust, et nad kavatsevad keelata respiraatorite N95 ekspordi Kanadasse ja Ladina-Ameerikasse, ütles Kanada peaminister Justin Trudeau.
USAs peatati kahe Kennedy suguvõsa kadunud liikme otsingud
Ühendriikides kadusid kanuuretke ajal kuulsa Kennedy suguvõsa kaks liiget, reede hilisõhtul kohaliku aja järgi nende otsimine katkestati, vahendas CNN.
Afganistani julgeolekuväed vahistasid kohaliku IS-i liidri
Afganistani julgeolekuväed vahistasid äärmusrühmituse Islamiriik (IS) kohaliku haru liidri ja veel 19 džihadisti, teatasid võimud laupäeval.
Pussitaja tappis Prantsusmaal kaks ja haavas seitset inimest
Noaga relvastatud mees tappis täna Prantsusmaa kaguosas kaks ja haavas seitset inimest, enne kui politsei ründaja vahistas.
Ungari nõuab parteidelt ja välisfirmadelt viirusekulude katmist
Ungari valitsus teatas täna, et koroonaviirusest tingitud majanduskahju eest peavad tasuma ka hargmaised firmad, pangad, poliitparteid ja kohalikud omavalitsused.
Moskva oblastis varises gaasiplahvatuses viiekorruseline kortermaja
Venemaal Moskva oblastis Orehhovo-Zujevo linnas varises gaasiplahvatuse tagajärjel viiekorruseline kortermaja, esialgsetel andmetel hukkus üks ja sai viga veel neli inimest.
Briti leiboristid valisid uueks juhiks Keir Starmeri
Briti opositsioonilised leiboristid valisid täna detsembrikuise valimiskaotuse järel tagasi astunud Jeremy Corbyni asemel ootuspäraselt uueks juhiks varivalitsuse Brexiti ministri Keir Starmeri.
Kuuba arstid täidavad maailmas viirusega võideldes valitsuse rahakotti
Juba kaks aastat on USA presidendi Donald Trumpi administratsioon püüdnud välja juurida Kuuba üht peamist humanitaarprogrammi ehk riigi palgal olevate meditsiinitöötajate üleilmseid missioone, mis levitavad kommunistliku riigi niinimetatud pehmet võimu, kuid toovad riigile sisse ka miljardeid dol...
Meedia: USA kaaperdas Saksamaa tellitud isikukaitsevahendid
Saksamaal kahtlustatakse, et Ühendriigid takistasid 200 000 Berliini tellitud isikukaitsevahendi toimetamist Saksamaale, kirjutas täna Saksa ajaleht Der Tagesspiegel.
Trump ei kavatse kaitsemaski kanda
USA president Donald Trump ütles eile, et ei kavatse hoolimata uutest tervishoiusoovitustest hakata kandma näomaski.
Saalomoni saarte lähedal võis võimsas tormis hukkuda 28 inimest
Saalomoni saari tabanud võimsas tormis uhuti parvlaevalt merre vähemalt 28 reisijat, kapten märkas inimeste kadumist alles sadamasse jõudes, teatas täna ajakirjandus.
Ühendriikides suri ööpäevaga koroonaviirusesse 1480 inimest
Ühendriikides suri ööpäevaga koroonaviirusesse 1480 inimest, teatas reedel üleilmset viiruselevikut jälgiv Johns Hopkinsi ülikool.
Nigeri armee tappis lahingus 63 pühasõdalast
Nigeri lääneosas sai lahingus surma neli valitsusväelast ja 63 pühasõdalast, teatas reedel valitsus.
USA valitsus soovitas ameeriklastel väljas nägu katta
USA president Donald Trump teatas reedesel pressikonverentsil, et valitsus soovitab kõigil ameeriklastel kodust lahkudes nägu katta, et ohjeldada koroonaviiruse levikut.
ÜRO prognoosib Ladina-Ameerikas suurt majanduslangust
ÜRO majanduskomisjon prognoosis reedel seoses koroonaviiruse pandeemiaga käesoleval aastal suurt majanduslangust Ladina-Ameerikas.
Itaalias suri ööpäevaga kroonaviirusesse 766 inimest
Itaalias suri ööpäevaga uude koroonaviirusesse 766 inimest, teatas reedel brittide rahvusringhääling BBC.
Ukrainas on koroonaviirusesse surnud 27 inimest
Ukrainas on pandeemia algusest koroonaviirusesse surnud 27 ja haigestunud 1072 inimest, teatas reede õhtul tervishoiuministeerium.
Rootsi koroonasurmade arv kerkis 333-ni
Prantsusmaal suri ööpäevaga koroonaviirusesse ligi 600 inimest
Prantsusmaal suri ööpäevaga uude koroonaviirusesse 588 inimest, teatasid reedel võimuesindajad.
Vene maaväed võtsid vastu moderniseeritud tankid T-90M
Vene relvajõud võtsid vastu esimesed moderniseeritud tankid T-90M Prorõv, teatas kaitseministeerium reedel oma ametlikus väljaandes Krasnaja Zvezda.
Prantsuse võimud annavad osale Calais' sisserändajaist ajutise elukoha
Prantsuse politsei asus täna ümber asustama sadu sisserändajaid, kes elutsevad riigi põhjaranniku tähtsa merevärava Calais' lähiümbruse laagrites, pakkudes neile ajutist eluaset seoses üleriigilise võitlusega koroonaviiruse leviku vastu.
Pandeemia sundis püstitama võimsaid välihaiglaid
Kui koroonaviiruse epideemia Hiinas paari kuu eest puhkes, vaatas muu maailm imestusega pealt ajutiste hiigelhaiglate kibekiiret valmimist. Tänaseks on kogu maailmas pandeemiaga võitlemiseks püstitatud kümneid uusi haiglaid.
Vene õhujõud peavad S-400 raketisüsteemidega õppusi Krimmis
Venemaa kasutab enda kontrolli all oleval Krimmi poolsaarel S-400 maa-õhk tüüpi raketisüsteeme Lõuna sõjaväeringkonna õhukaitseõppustel, teatas reedel Musta mere laevastiku pressiteenistus.