Lätis lisandus 29 koroonajuhtumit
Viimase ööpäevaga tuvastati Lätis 29 uut COVID-19 nakkusjuhtu, kokku on lõunanaabritel uue koroonaviirusega nakatunud 376 inimest, edastas nakkuskeskus.
Võru volikogu enne maikuud kokku tulla ei plaani
Seoses Covid-19 viiruse levikuga jääb ära 8. aprillil toimuma pidanud Võru linnavolikogu korraline istung.
Veetootja pääses viirusest praegu ehmatusega
Värska Vesi peatas reedel joogivee villimisliini, sest liinil töötanud naine tundis end halvasti ja tekkis kahtlus, et tal võib olla koroonaviirus. Veetootja pääses siiski ehmatusega, sest eile pärastlõunal Tartu laborist saadud testi tulemuste järgi 61-aastasel naisel koroonaviirust ei tuvastatud.
Safari pakub abivajajatele tasuta suppi
Lõuna-Eestis tegutsev ettevõte Sangaste Safari hakkab pakkuma abivajajatele tasuta lõunasuppi.
Matuseid peetakse pigem pereringis
Seda, kas eriolukorra ajal matuseid pidada tohib, on Põlva matusebüroolt ja selle pidajalt EELK Põlva Püha Neitsi Maarja koguduselt viimasel ajal sageli küsitud.
Haiglajuht loodab, et järgmine nädal toob Võrus selgust
Lõuna-Eesti haiglas on tänasest valmidus võtta vastu koroonahaigeid. Selleks loodi haigla sisehaiguste osakonna ruumidesse eraldi nakkushaiguste plokk. Haiglajuht Arvi Vase sõnul peaks järgmine nädal tooma selgust, kas epideemia hakkab Võrus taanduma või püsib edasi.
Küsitlus: kuidas olete eriolukorraga kohanenud?
Mereli Mändmets: suvetööga ei tohi lapsi praegu ähvardada
Üleöö kaugõppele üle läinud üldhariduskoolides on tekkinud uus töörutiin, kuigi pingutama ja ümber kohandama peavad oma elu nii õpilased, õpetajad kui vanemad, leiab Innove Rajaleidja Kagu-Eesti piirkonna juht Mereli Mändmets.
Kriisiaeg pööras koolis kõik mustrid pahupidi
Kes võinuks uskuda, et koidab päev, mil õpetaja annab koolitundi kodustes dressides ja seni koolis pigem nuhtluseks peetud nutitelefonist saab üleöö ainetunni lahutamatu osa. Kõigest paari nädalaga on üldhariduskoolides toimunud digipööre, mis pakub koolirahvale nii vabadust kui ka proovikive.
Grillimeister: pole pidu, pole sissetulekut
Küsides Otepää kandi grillimeistrilt, kuidas tema pere on eriolukorraga kohanenud, vastas ta, et otseselt hullu midagi ei ole.
Välisreis kupatas Tallinnast Võrumaale maapakku
Poliitikauuringute keskuse Praxis juhatuse esimees Tarmo Jüristo tuli pärast välisreisi Tallinnast Võrumaale maapakku ja teeb nüüd maakodus kaugtööd.
Räpinas napib abivajajail toiduaineid
Abivajajate hulk ei ole Räpina vallas märkimisväärselt suurenenud, küll aga napib toiduaineid inimestel, kelle ainus sissetulek on olnud toimetulekutoetus või riiklik toetus.
Läti koolides loobuti hinnetest ja kontrolltöödest
Lätis lõppes koolivaheaeg esmaspäeval. Õppetöö toimub aga sarnaselt Eestile distantsõppe vormis.
Hotellides valitseb vaikus
Leviv koroonaviirus on Kagu-Eesti majutusasutustele andnud hävitava hoobi. Osa hotelle hoiab küll veel uksi lahti ning pakub väikeses mahus üksikuid teenuseid. Suures osas majutuskohtades valitseb aga vaikus.
Vabatahtlikult lahingusse
Sententsi, et head kriisi ei tohi raisku lasta, on praeguse koroonapuhangu ajal mitmel puhul üle korratud ja küllap sünnitab ka praegune erakorraline olukord ajutisi kriisiaja lahendusi, mis võivad elujõuliseks jääda ka normaalsete olude taastumise järel.
Eakad vajavad erilist tuge
Iga ühiskonna rikkus on eakad inimesed. Statistikaameti andmetel on Eestis vanemaid kui 60-aastaseid inimesi 27 protsenti, vanemaid kui 80-aastaseid 6,3 protsenti elanikkonnast. Teadaolevalt on just nemad koroonaviiruse kõige haavatavam sihtrühm. Mida peaksid eakad kriisisituatsioonis silmas pida...
Hulk tasuta busse jäi käigust ära
Põlva- ja võrumaalastel tasub enne bussipeatusse suundumist hoolega sõiduplaani uurida, sest paljud ühissõidukid ei ole 19. märtsist ajutiselt käigus.
Tugikodu rügab kahel rindel
Võrus asuv Nöörimaa tugikodu töötab eriolukorra ajal koguni kahel rindel. Ühelt poolt pakutakse peavarju ja teisalt koduteenust.Nöörimaa tugikodu direktor Maarika Loodus nentis, et sotsiaaltöötajad on niinimetatud eesliini inimesed.
Abistajad viivad hädasolijatele toidu koju
Eilse seisuga oli Põlvamaal registreeritud vaid kolm koroonaviirusse nakatunut. Osalt just selle tõttu ei ole elanikud Põlva päevakeskuse juhataja Anne Noogi sõnul veel hirmu tundma hakanud.