Loomaarst vastab: miks kass hiiri magamistuppa toob?
Lemmiku lugejatele on avatud nõuandenurgake, kus loomaomanikel on võimalus esitada loomaarstile küsimusi oma neljajalgsete sõprade kohta.
Tülli läinud papagoipaar lahendas erimeelsused uhke tantsuga
Armastus on teadupärast kirglik tunne, kuid samamoodi on seda ka viha. Nii võibki juhtuda, et ühel hetkel sõbralikult kudrutanud paar end järsku võitlemast leiab, nagu juhtus kahe kaeluspapagoiga.
Astangu tänaval tuleb konnade kaitseks autodele öine sissesõidukeeld
Tallinnas Astangu tänava ühel lõigul kehtestatakse kuni mai alguseni konnade kaitseks ajavahemikus kl 21-6 öine sissesõidukeeld. Piirang lähtub Tallinna, Eestimaa Looduse Fondi ja Haabersti linnaosa elanike ühisest soovist kaitsta looduskaitse all olevaid kahepaikseid loomadele eluohtlikul rändet...
Ära muuda lõket aialoomade tuleriidaks
Kuigi kulu põletamine on Eestis aastaringselt keelatud ja rahatrahviga karistatav, siis kevade saabudes tehakse seda siiski kahetsusväärselt palju. Eesti Metsloomaühing palub seetõttu silmad lahti hoida — oksa- ja lehehunnikutes võivad peituda väikesed loomad!
Veidi tahumatu Vidrik on elus palju kannatada saanud
Vidrik saabus Kasside Turvakodu hoole alla veidi enne aastalõppu, kui vabatahtlikud asusid päästma suurt kassikolooniat. Juba esmasel vaatlusel nähti, et just Vidrik oli see, kellele oli sealne elukeskkond kõige rängemalt mõjunud.
Eesti lindude olukord kiiduväärt ei ole
4. aprillil tähistas kõigi looduslikult esinevate linnuliikide kaitset ja kasutust reguleeriv Euroopa Liidu linnudirektiiv 41. sünnipäeva. Väärikal sünnipäeval tuleb paraku tõdeda, et lindude olukord Eestis vajab tähelepanu.
Koer näitab elevust välja eriti lustakal moel liikudes
Hiljuti märkas kanadalane Brandon Rudowski tänaval eriti vahvat vaatepilti — kõnniteel jalutas koer, kelle liikumisviis vast igaühe muigele ajab.
Ida prefektuuri ridadega liitus uus töökas sõstrasilm
Ida prefektuuri koerajuht Raul Bambergi kohta kehtib ütlus, et kus on, sinna ka antakse — politseiniku perega liitus uus neljajalgne, kes on seal juba kolmas omataoline.
Muugal varastati eramaja hoovist mops
24. märtsil kadus Muugal asuva eramaja hoovist 2,5-aastane isane mops. Koer omal jõul välja saanud ei oleks ning seetõttu on alust arvata, et ta on varastatud.
Inglismaa väikelinna ilmus külaline teisest maailma otsast
Mõne päeva eest sai Inglismaal Devonis elav linnuekspert Danier Lazar teate, et tema naabri aias istub imelik lind. Asja uurima minnes selgus, et tegu oli naeru-hiidkaluri ehk kuukabarraga, kelle kodukohaks on Austraalia.
Ilveskass Tips on pea kaks aastat kodu oodanud
Kassipoiss Tips saabus Kasside Turvakodusse noorukese aastase kassikesena koos oma venna Täpsiga. Kahekesi koos olid nad tõelised turvakodu hinged, kes kõigi teiste nurrumootoritega mängides südameid soojendasid.
Loomaarst vastab: miks tekib kassidel akne?
Lemmiku lugejatele on avatud nõuandenurgake, kus loomaomanikel on võimalus esitada loomaarstile küsimusi oma neljajalgsete sõprade kohta.
Internetist papagoid osta soovinud tallinlasel tõmmati nahk üle kõrvade
Hiljuti jäi suurest rahasummast ilma Tallinna elanik, kes leidis internetist papagoi müügikuulutuse. Soovitud lindu ostuhuviline ei saanud, sest tegemist oli pettusega.
Vigastatud metskits jäi lamama lennujaama ette
Venemaal Kaasanis leiti kohaliku lennujaama eest liikumisvõime kaotanud metskits. Abitule loomale kutsuti järele spetsialistid, kes ta taastuma viisid.
Ülerahvastatud varjupaigas vireleb poolteist tuhat koera
Tai pealinnas Bangkokis tegutseb loomade varjupaik, kus neljajalgseid aidata püütakse, kuid kodudesse neid anda ei taheta. Nii on seal elavate koerte arv tõusnud 1500ni ja varjupaigal pole enam raha, et neid toita.
Pererahva ukse taha ilmunud hirv peab end koeraks
Kas olete ehk näinud, et mõni kass käitub nagu ta oleks koer? Selliseid asju tuleb loomariigis ette. Isegi metskitsed võivad vahel arvata, et nad on koerad, vahendab «Reporter».
Kaunitar Säde on elu esimese kodu otsinguil
«Vrrõnnn-vrõnnn...» tuiskasid mööda autod, kui Säde Tallinna kesklinnas ellu üritas jääda. Kui tihti oli ta napilt auto eest ära lipsanud, endal süda rinnus põksumas.
Fotograaf leidis eriti jabura viisi, kuidas metsikuid loomi lähedalt jäädvustada
Fotograaf William Steel jäädvustab Aafrikas Botswanas loomi tõeliselt erilise nurga alt. Erilise välimusega kaamerat kasutades tekitab ta loomades uudishimu ja teeb neist foto hetkel, mil nad masinale võimalikult lähedal on.
Saaremaal asub korda hoidma eriti tubli neljajalgne pätipüüdja
Kui sa Eesti politseikoerte tegemistel silma peal hoiad, oled ehk tuttav Kutiga, kes juba mitu aastat meie korrakaitsjate ridades tublit tööd on teinud. Nüüd ootavad Kutti ja tema peremeest ees uued väljakutsed Saaremaal.
Kuidas käituda, kui satud kokku metslooma ja tema poegadega?
Kevadisel perioodil ja eriti praeguse olukorra ajal, kus inimesed on hakanud rohkem metsas liikuma, ei tohiks segada metsloomi, kuna alanud on poegimisperiood.
Suurest kassikolooniast päästetud Kohevik tahaks leida uusi sõpru
Veebruarikuu alguses sai Kasside Turvakodu teate ühest Harjumaal asuvast kassikolooniast. Koloonia oli alguse saanud nii nagu sageli – vanemal inimesel oli üks steriliseerimata kass, kes igal aastal mitu pesakonda poegi tõi.
Loomaarst vastab: kas öösel tähelepanu nõudvat kassi saab ümber õpetada?
Lemmiku lugejatele on avatud nõuandenurgake, kus loomaomanikel on võimalus esitada loomaarstile küsimusi oma neljajalgsete sõprade kohta.
Loomaaiatiiger sai talitajalt koroonaviiruse
USAs Bronxi loomaaias tuvastati nelja-aastasel tiigril koroonaviirus COVID-19. Tegu on teadaolevalt esimese korraga, mil viirus kandus inimeselt üle metsloomale.
Tallinlastele tuletatakse meelde loomapidamise reegleid
Lasnamäe Tondiraba kergliiklusteele paigaldati linnakodanike palvel viis infotahvlit «Koer peab olema rihma otsas», et tuletada loomaomanikele meelde Tallinna koerte ja kasside pidamise eeskirja reegleid.
Ebamaine kaunitar Liza ootab juba kolm aastat südamesõpra
Väike ja haldjalik Liza saabus turvakodusse juba kolm aastat tagasi. Kuigi kassitüdruk tundub pealtnäha õrn ja habras, on Liza sees tegelikult peidus üks suur võitlejahing. Kuidas muidu suutis kassitirts tänaval ellu jääda ning pakkuda sealjuures kaitset ja hoolt ka oma poegadele?
Pilk peale! Siin on selle nädala parimad loomafotod
Taas on tulnud aeg nädalale tagasi vaadata ning valida välja kirevamad fotod loomamaailmast. Heida pilk peale!