Viljandimaalt leitud mägraema võitleb loomakliinikus elu eest
Üleeile sai Viljandimaal autolt löögi emane mäger, kellel kusagil pojad ootamas. Tänaseks on loom jõudnud Tallinnasse Loomade Kiirabi kliinikusse, kus tema elu päästa püütakse.
Vee ääres puhates arvesta juulis sulgivate veelindudega
Suvi on puhkuste aeg ning paljud veedavad aega mõne veekogu ääres kas ujudes, purjetades, lohesurfates, kanuutades või sõites nii kajaki kui ka mootoriga veesõidukiga. Ilmselt ei teata, et juulikuine puhkuste tipphooaeg on omalaadne puhkus ka veelindudel, vahendab portaal Linnuvaatleja.
Andrei Korobeinik: meie loomakaitseseadus ei vasta tänase ühiskonna ootustele
Loomuse taskuhäälingu Loomade Hääl saatejuht ja toimetaja Sven Paulus usutles Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liiget ja ettevõtjat Andrei Korobeinikut. Intervjuus selgitab Korobeinik, miks ta pooldab karusloomafarmide keelustamist Eestis, mida räägib karusloomafarmide keelustamine meie ühiskon...
Lustlik Luukas tahaks esimesel võimalusel päriskoju kolida
«Heihopsti, sõbrad, vaadake siia! See siin olen mina, mustvalge paarikuune kassilaps Luukas.»
Kitseema silkas poegadega mööda rapsipõldu
Metsakorraldaja Ahto Täpsi jagas veebilehel Looduskalender armsat videoklippi metskitseperest rapsipõllul.
Kuidas suhtuvad eurooplased huntidesse?
Käesoleva aasta veebruaris viis Eurogroup for Animals kuues geograafia, kultuuri ja poliitilise ajaloo poolest erinevas Euroopa riigis läbi küsitluse, et uurida avalikkuse suhtumist hunti. Hundiuurija Laura Kiiroja tegi veebilehel Looduskalender tulemustest kokkuvõtte.
K-komando esimene teenistuskoer Chert läks pensionile
Möödunud nädalal saatis politsei eriüksus K-komando väljateenitud pensionile teeneka koera Cherti, kes on pidanud kinni mitmeid ohtlikke kurjategijaid ja leidnud suurtes kogustes narkootilisi aineid.
Hiiumaal grillplatsi lähedal elavast rebasest on saanud inimeste mängukann
Eesti Metsloomaühingu infotelefonile laekub igapäevaselt lausa 4-6 teadet rebasekutsikast, kes elab Hiiumaal ühe grillplatsi lähedal metsatukas. Samamoodi saavad tema kohta teated teised loomakaitseorganisatsioonid ja riiklik infotelefon.
Loomakaitsjad kutsuvad loomasõpru üles haisid toetama
14. juulil tähistati taas rahvusvahelist haipäeva. Loomade eestkoste organisatsioon Loomus kutsus sel puhul alla kirjutama petitsioonile, millega nõutakse Euroopa Liidus haiuimedega kauplemise keelustamist ja haide kaitse suurendamist.
Tallinna loomaaia asukad on külastajate naasmise üle rõõmsad
Kui te tunnete, et vahel on selline kurnatuse tunne ja ehk isegi stress, siis minge loomaaeda. Võtke kohe terve pere ja miks mitte ka sõbrad ja sugulased kaasa. Loomad maandavad pingeid ja toovad naeratuse näole, vahendab «Reporter».
Kaunitar Oksana tahab samuti elus õnne kogeda
Kassipiiga Oksana saabus Kasside Turvakodusse Narva tänavatelt, kust ta koos pisikeste beebidega leiti.
Jääkaru Aronit hakati Prantsusmaale kolimiseks treenima
Sügisel nelja-aastaseks saav Tallinna loomaaias sündinud ja seal täiskasvanuks sirgunud jääkaru Aron kolib selle aasta jooksul EAZA jääkarude paljundusprogrammi koordinaatori soovitusel Prantsusmaale La Flèche loomaaeda.
Narva politseinikud pakkusid abi autost välja visatud koertele
8. juuli õhtul teatati politseile, et Tallinn-Narva maanteel Tõrvajõe küla kandis nähti, kuidas autost visati välja kaks hundikoera.
Haigele silmale ravi saanud Miku vajab hädasti abi kliinikuarve tasumisel
Pisike kassipoiss Miku ootab heade inimeste abi oma raviarve tasumisel. Iga annetatud euro loeb!
Postimees Juunior küsib, Aleksei Turovski vastab: kui vanaks elavad kilpkonnad?
Postimehe noortele mõeldud erilehe Postimees Juunior lugejatel on võimalus spetsialistidelt küsida loomateemalisi küsimusi. Seekord vastab küsimusele zoosemiootik Aleksei Turovski.
Eestis pesitsevad pütid ootavad üles märkimist
Kuna teadmised Eestis pesitsevate püttide leviku ja arvukuse kohta on lünklikud, ootab Eesti Ornitoloogiaühing selles osas kõikide inimeste abi.
Vaata kuidas reageeris kutsikas, kes elus esimest korda sidrunit maitses
Teab ju igaüks, et sidrun on tugev nii lõhna kui ka maitse poolest ja nii mõnegi inimese jaoks on see liiast. Kuidas reageerib aga koer, kelle meeled meie omadest kordi ja kordi tugevamad on?
Kahest lõvitüdrukust võib oleneda liigi püsimajäämine
Rooma loomaaias sündisid kaks väga haruldast lõvikutsikat. Tegemist on Aasia lõvidega ja loomaaia sõnul on rõõm veelgi suurem, kuna mõlemad kutsikad on emased, vahendab «Reporter».
Murtud südamega Mila ootab võimalust uuele elule
Kassipiiga Mila saabus turvakodu hoole alla möödunud talvel Kohtla-Järve varjupaigast, kus tema oli üks esimesi eutanaasianimekirjas. Mila päästeti ära lootuses, et õige pea leitakse talle päris oma kodu, kuid seni pole kassipiiga veel kellegi tähelepanu püüdnud.
Järvamaa metsloomade päästeingli juurde tuleb abivajajaid uksest ja aknast
Eesti Metsloomaühingu Järvamaa piirkonnajuhi Virge Võsujala käed-jalad on praegusel ajal tööd täis. Naise juures kosuvad ja kasvavad karvased ja sulelised, kes ilma inimese abita iseseisvat elu alustada ei saaks.
Tallinna loomaaias tähistatakse taas šimpansipäeva
Teisipäeval, 14. juulil on loomasõbrad oodatud Tallinna loomaaeda, et tähistada šimpansipäeva.
Põlvamaal jäi reka alla aastane koer
9. juulil sai Eestimaa Loomakaitse Liit (ELL) teate Põlvamaal reka alla jäänud koerast. Helistajaks oli juht ise, kes looma teepervele jätta ei tahtnud ja talle abi otsima hakkas.
Tallinna loomaaed avaldas elevantide kaalunumbrid
Eelmisel nädalal võeti Tallinna loomaaias ette elevantide kaalumine. Sestap said loomaaia kõik kolm aafrika savannielevanti neljapäeval taas ühes aedikus asjatada.
Väikesed koaalad käisid esimest korda arsti juures kontrollis
Austraalia tuntuimateks loomadeks on vaieldamatult kängurud ja koaalad. Koaala tähendab Uus-Lõuna-Walesi suguharude keeles «ei joo», vahendab «Reporter».
Varemgi loomi väärkohelnud Harjumaa naine hülgas tänavale raskelt haige kassi
Täna teatati MTÜ Abivajavad loomad Tapa vallas vabatahtlikule Ämaris elavast kassist, kelle silm on peast välja mädanenud. Kassil on ka omanik, kelle käest võttis VTA mõned kuud tagasi ära kutsika, keda perenaine peksis.
Lastesõber Kelli igatseb väikeste semude järele
Mõni aeg tagasi jõudis Kasside Turvakodu hoole alla üks imearmas kassitirts Kelli, kes elas pikka aega väga kehvades tingimustes.
Pilk peale! Siin on selle nädala parimad loomafotod
Taas on tulnud aeg nädalale tagasi vaadata ning valida välja kirevamad fotod loomamaailmast. Heida pilk peale!
Paimaias Vikerkaar otsib kodu juba pool aastat
Veebruarikuiste kargete tormide ajal saabus turvakodusse üks imearmas kolmevärviline kassipiiga, kes sai nimeks Vikerkaar. Ta oli kui sõõm värsket õhku või kiir kevadist päikest sellel talvisel ja külmal ajal.
Hirmunud Pääsuke harjub tasapisi inimestega
MTÜ Kasside Turvakodu hoole alla jõudis hiljuti Pääsukeseks ristitud kiisu.
Kui kaua jääkaru Aronit Tallinna loomaaias näha saab?
Noormeheikka jõudnud ja maailma suurimate maismaakiskjate hulka kuuluv jääkaru Aron viiakse Tallinna Loomaiast Pranstusmaale pruuti otsima. Aroni emale Fridale tuuakse aga Inglismaalt kavaler, kellel nimeks Rasputin. Ehk siis, kes tahab veel noore jääkaru Aroni hullamisi jälgida kiirustage loomaa...