Kaisukass Gustav tahaks olla sinu külge kleebitud
Kasside Turvakodu vabatahtlike elu on viimasel ajal nii keeruliseks tehtud. Iga nurga peal ootab neid suur lõks. Lõks on muidugi hulk armsaid nurrumootoreid — kogu aeg on vaja ühe nunnupalli juurest teise juurde joosta!
Tallinna loomaaed jättis hüvasti siin sündinud muskusveisega
On vältimatu, et loomaaedade talitajad peavad oma hoolealustega varem või hiljem hüvasti jätma. Viimati pühkis Tallinna loomaaia tolmu jalgelt muskusveis Ralf, kelle uueks koduks saab Tšehhimaa.
Harjumaa mees peksis naabri kassi harjavarrega surma veerele
26. mai hommikul kella poole kuue paiku täitus Harjumaal Munalaskme külas asuva Pärnamäe maja trepikoda kassi lihast ja luust läbilõikava kisa ning meesterahva sõimuga. Sealne elanik, 46-aastane Janek peksis meeletus vihas harjavarrega naabrile kuuluvat kassi ja tahtis teda tappa.
Selgita välja, kas näriline sobiks sinu lemmikloomaks
Eesti Loomakaitse Seltsi Facebooki lehel «Enne kui võtad lemmiklooma, mõtle» kampaania raames toimuvad veebiloengud, kus koolitajad, loomasõbrad ja loomapidajad vastavad küsimusele - milline lemmikloom sobib sinu elustiiliga?
Harjumaal jättis julmur mõnenädalased kassipojad metsa surema
Eestimaa Loomakaitse Liit (ELL) jagas sotsiaalmeedias möödunud pühapäeval alguse saanud kurba lugu kassipoegadest, kes omapäi metsa jäeti ja seal hukka saanud oleks.
Inimtühjad pargid on muutunud šaakalite puhke- ja mängumaaks
Kui Eestis juhtutakse mõnd šaakalit nägema, siis on see suur uudis. Pole need koerlaste sugukonda kuuluvad ju meile metsadele omased. Kujutage aga ette, et lähete hommikul parki tervisejooksu tegema ja teile vaatab otsa kümneid šaakaleid, vahendab «Reporter».
Modellimõõtu Präänik otsib endale kodust agentuuri
Kui modelli välimusega Präänik oma neli sulnist käppa esimest korda Kasside Turvakodu põrandale asetas, olid kõik toanurgad kihinat-kahinat täis. Kiisupreilid sosistasid omavahel ja kassihärrad torisesid, kulm kortsus.
Kõrivähk, bronhiit ja nahahaavad – karusnaha kandjaid ohustavad tõsised tervisehädad
Karusnahka peetakse tihti looduslikuks ja keskkonnasõbralikuks materjaliks, kuna see pärineb loomadelt. Kuid kuna karusnahk on biolagunev produkt, vajab see kestmiseks kõvasti töötlemist erinevate kemikaalidega.
Tallinnas alustas tööd Baltikumi moodsaim loomakliinik
Tallinnas Mustamäe teel alustati eelmisel nädalal patsientide vastuvõttu Eesti esimese ja suurima ööpäevaringselt töötava Loomade kiirabi uues hoones. Üle kümne aasta dr Valdeko Paaveli ja dr Ain Starasti eestvedamisel tegutsenud kliiniku uues majas pakutakse raviteenust samaaegselt kuni 60, stat...
Loomus palub valitsusel karusloomafarme mitte toetada
Eile pöördus loomade eestkoste organisatsiooni Loomus juhatus Vabariigi Valitsuse, peaminister Jüri Ratase ja maaeluminister Arvo Alleri poole palvega mitte toetada EL-i struktuurifondi ehk riigiabi raames karusloomafarme
Türgi vanim kilpkonn tähistas erakordset juubelit
Ei juhtu just tihti, et keegi tähistab oma sajandat sünnipäeva. Aga mõnel üksikul õnnestub ka see maagiline number ära näha, vahendab «Reporter».
Sisisevast Susannast on saanud energiline ja mänguhimuline kassitüdruk
Susanna on ilus, uhke ja elegantne kolmevärviline paariaastane kassipreili, kes sattus Turvakodusse peale seda, kui jäi ilma inimesest, kes teda ja tema seltsilisi toiduga varustas.
Tuttpütipaari pesaelu on taas otsepildis
Tuttpütiaasta meeskonnal on rõõm teatada, et taas saab veebikaamera vahendusel tuttpüti pesaelu jälgida. Otsepilti aasta linnu tuttpüti pesast saab vaadata YouTube’i keskkonnas SIIN.
Tähelepanu, metsloomad on poegadega liikvel
Kätte on jõudnud aeg, mil metsaelanikud on oma poegadega liikvel ning inimeste kohtumised nendega sagenevad.
Vaata, kuidas Eesti neljajalgsed eriüksuslased harjutavad sündmuse lahendamist merel
K-komando harjutas sündmuse lahendamist merel ning kaasas olid ka neljajalgsed eriüksuslased, selgub Eesti politseikoerte Instagrami lehelt.
Alutagusel piilusid kakupojad pesaõõnsusest ilma
Veebileht Looduskalender jagas metsakorraldaja Ahto Täpsi salvestatud videot kakulastest, kes Alutaguse metsades ümbritseva maailmaga tutvusid.
Tallinna majakatusel istuvad kajakapojad tõmbasid tähelepanu linnuema kimbatusele
Eelmisel teisipäeval sai Eesti Metsloomaühing appikutse Tallinnast. Teataja sõnul istusid ühe hoone katusel kajakatibud, kelle kõrval surnud ema.
Jaapanis avati igavlevate loomasõprade rõõmustamiseks läbisõidufarm
Sarnaselt Eestile kehtib paljudes maailma riikides 2+2 reegel. Koroonakarantiinist tüdinenud inimesed soovivad aga vaheldust ja ettevõtlikud ärimehed on seda ära kasutamas. Näiteks Jaapanis avati läbisõidufarm, vahendab «Reporter».
Suure koera seltsis talve trotsinud Nirvana ei taha enam kunagi näguripäevi näha
Ilmselt ei tea keegi, kui palju on Tallinna ümbruses kodutuid hüljatud kasse. Pole ju ühtegi suvilarajooni ega lähiümbruse talu, mille õuele, keldrisse, kuuri alla poleks sügisel või kevadel tekkinud kiisu või paar. Üks sellistest hulkuritest oli Nirvana.
Loomaarst vastab: miks koer käppasid närib?
Lemmiku lugejatele on avatud nõuandenurgake, kus loomaomanikel on võimalus esitada loomaarstile küsimusi oma neljajalgsete sõprade kohta.
Metsaelanikes hirmu tekitanud hunti ehmatas inimese lõhn
Veebileht Looduskalender jagas loodusfotograaf Tarmo Mikussaare kokku pandud rajakaamera videot sellest, kuidas reageerivad metsaasukad huntide lähedusele ning mida arvavad võsavillemid inimeste lõhnast.
Stressi tõttu karva kaotav Vikerkaar tahab väga päriskoju
Kõik kassid reageerivad kambas elamisele erinevalt. Kelle jaoks on teise kassi kohalolu vajalik ning üksteise kaisus magades on kergem kodu-ootust mööda saata, kelle jaoks tekitab teiste nurrikutega elupinna jagamine stressi. Üks turvakodu murelastest on paimaias Vikerkaar.
«Elav dinosaurus» kaasuar — ohtlik tapja või vääritimõistetud suleline?
Kaasuar on lind, kellest igaüks kuulnud ei ole. Kes neid aga näinud on, teavad, et tegu on üsnagi heidutavate tegelastega, kelle kohta ringleb nii mõnigi hirmujutt.
Üheksapealisest kolooniast päästetud Jänku on kodueluks valmis
Eelmise aasta lõpul asus MTÜ Kasside Turvakodu päästma kassikolooniat, kus kiisud elasid oma väljaheidete sees lagunevas ja külmas toas. Uue aasta said kõik kiisukesed vastu võtta juba turvakodu hoole all ning nüüd on nad valmis päriskodu otsima ja leidma.
Pilk peale! Siin on selle nädala parimad loomafotod
Taas on tulnud aeg nädalale tagasi vaadata ning valida välja kirevamad fotod loomamaailmast. Heida pilk peale!