Rokiklubi Barbar tähistab sünnipäeva Goresoerdi kontserdiga
Reedel, 2. oktoobril tähistab Tallinna rokiklubi Barbar (Rävala 8) oma 2. sünnipäeva, mille raames astuvad lavale ansamblid Goresoerd ja Sky Down.
Uuel aastal võivad just nemad saada raha
Valitsus arutas septembri jooksul riigi eelarvestrateegiat aastateks 2021 kuni 2024 ning tuleva aasta riigieelarvet. Riigieelarve seaduse eelnõu antakse parlamendile üle 30. septembril. Tuleva aasta riigieelarve võetakse vastu hiljemalt detsembis.
Ilmus Iraani kirjandusklassiku ühiskonnakriitiline lühijuttude kogumik
Tõlkekogumikku «Kolm veretilka» on valitud kuraditosin jututust ja novelli Iraani ühe kuulsama kirjaniku Sadeq Hedayati (1903–1951) loomingust.
Uutel kodumaistel filmidel ei lähe kinodes hästi, kuid veebiplatvormidele ka ei kiputa
Sügisel on Eesti kinodesse jõudnud juba kolm uut kodumaist filmi ning lähikuudel on tulemas lisa, kuid vaatajanumbrid on võrreldes varasemaga väikesed.
Riik eraldab muuseumidele üle 300 000 euro
Riik eraldab muuseumide kiirendi taotlusvoorust muuseumidele seemnerahaks 367 517 eurot.
JAFF uurib paralleelseid maailmu
Reedel, 2. oktoobril algab 14. Jaapani animatsiooni ja elustiili filmifestival JAFF, mille teema on seekord paralleelsed maailmad.
Kinno jõuab muumi-looja Tove Janssoni eluloofilm
Alates 15. oktoobrist jõuab kinodesse Soome režissööri Zaida Bergrothi film «Tove Janssoni rääkimata lugu», mis on haarav draama ikoonilise geeniuse, muumide looja Tove Janssoni loomingulisest energiast ja tema tormilistest eneseotsingutest, ihalustest ja vabadusest.
LGBT+ filmifestival Festheart kasvas kahekordseks
Käesoleval aastal neljandat korda toimuv rahvusvaheline LGBT+ filmifestival Festheart on kasvanud kahekordseks, toimudes kahel nädalavahetusel: 2.–4. oktoobril Tartu Elektriteatris ja 9. –11. oktoobril Rakvere Teatrikinos.
Noorsooteatris jõuab lavale sõnadeta lavastus Betti Alveri luuletuse põhjal
Eesti Noorsooteatris esietendub pühapäeval, 4. oktoobril kell 15 sõnadeta väikelastelavastus, mille on Betti Alveri klassikaks saanud luuletuse «Tulipunane vihmavari» põhjal lavastanud Karl Sakrits. Kunstnik on Gerli Mägi, helilooja Vootele Ruusmaa ja valguskujundaja Triin Rahnu. Mängivad Laura N...
Vabamus mõtestab näituse ja paneeldiskussiooniga riigipiiride tähtsust
1. oktoobril avatakse okupatsioonide ja vabaduse muuseumis Vabamu koostöös Saksa Liitvabariigi suursaatkonnaga Eestisse toodud fotonäitus «Vabaduse piirimail». Alates 2007. aastast on fotograaf Valerio Vincenzo rännanud Euroopas üle 20 000 km ning jäädvustanud kümneid paiku, kus varem kulges riik...
Väikese Hellero juubelisünnipäeval esitleti veebikogumikku «Regilaulu lugu»
Tartus tegutsev naiste regilauluansambel Väike Hellero avaldas koostöös Eesti Kirjandusmuuseumiga veebikogumiku, mis tutvustab eesti regilaulu kujunemist ja muutumist selle laulustiili ligikaudu 2000 aasta pikkuse ajaloo jooksul. Veebiväljaandega «Regilaulu lugu» on võimalik tutvuda aadressil:  h...
Kumu filmis särab Miles Davis
Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarja järjekordne film portreteerib inimest legendi taga – üht kõigi aegade suurimat džässmuusikut Miles Davist.
Suurejooneline kontsert Olav Ehala sünnipäeva auks
Esmaspäeval, 28. septembril 2020 kell 19 toimub Alexela Kontserdimajas suurkontsert Olav Ehala 70. sünnipäeva tähistamiseks.
Toimetajaauhinna tänavune laureaat on Kajar Pruul
Edvin ja Lembe Hiedeli nimelise toimetajaauhinna žürii koosseisus Riina Kasser (esimees), Kai Aareleid, Sirje Ratso ja Triinu Tamm valis 2020. aasta laureaadiks Kajar Pruuli.
Rahvusooperis kuulutati välja publikupreemia tänavused laureaadid
Täna kuulutati Rahvusooperis Estonia 10. korda välja SEB publikupreemia tänavused laureaadid, kelleks on sopran Kristel Pärtna ja tenor Reigo Tamm. Kummalegi anti üle 2000-eurone rahaline preemia ning auhind, mis kujutab kaht aplodeerivat kätt, autoriks EKA disaini ja rakenduskunsti dotsent, kuns...
Muusikapäeval jagatakse muusikapreemiaid
Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital ja Eesti Muusikanõukogu annavad rahvusvahelisel muusikapäeval 1. oktoobril muusikapreemiate tseremoonial üle iga-aastased muusikapreemiad.
Eesti Kontsert avas hooaja
Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Eesti Kontserdi koostöös jõuadis 24. septembril lavale Veljo Tormise loomingust inspireeritud muusikalavastus „Ringlemisi“, millega tähistatakse helilooja 90. sünniaastapäeva ja ühtalsi avati ka Eesti Kontserdi hooaeg.
Estonias esietendub täna Donizetti ooper «Don Pasquale»
Täna esietendub Rahvusooperis Estonia Gaetano Donizetti ooper «Don Pasquale» Giorgio Bongiovanni lavastuses ning enne etenduse algust antakse üle SEB publikupreemia. Itaalia ooperile kohaselt on ka lavastustiim seekord Itaaliast: lavastaja Giorgio Bongiovanni, kunstnik Maria Carla Ricotti ja valg...