Räppar ja lauljatar Manna andis välja debüütalbumi
Ilmunud on kodumaise räppari ja lauljatari Manna debüütalbum «MANNA», mille 11 loo hulgast leiab klassikalisemat hip-hopi, R'n'B-d kui ka sürreaalset techno-popi. Plaadi peal teevad teiste seas kaasa Meisterjaan, Reket, Kapa ja lausa 8 erinevat produtsenti, nende hulgas Markus Palo, Flammavelli j...
Koffin avaldas live-kasseti «Nailed Into The Coffin Alive»
Tartu death metal bänd Koffin avaldas kontsertsalvestuse «Nailed Into The Coffin Alive» kassetil, millel nad esitavad lugusid oma kuu aega tagasi ilmunud debüüt-demolt «Nailed Into The Coffin».
Tartus saab nädalavahetusel punki ja rokki
Sel reedel ja laupäeval, 10. ja 11. juulil, toimub Tartus Raadi mõisapargis järjekordselt festval Punk&Rock, kus astuvad üles ansamblid: J.M.K.E., Winny Puhh, Talbot, Herald, Kurjam, Freakangel, Redneck Rampage, Intrepid, Koffin, Horror Dance Squad, Deformation, Alice Tisler, Puberteet, Eterniit,...
Vabadusest mitut moodi
Tekstiilikunstnikud on tõlgendanud vabaduse teemat üsna vabalt ja ainult nii saigi näitus õnnestuda.
Ilmunud on vene kirjaniku romaan Sillamäe uraanikombinaadist
Eesti keeles ilmus vene kirjaniku Olga Pogodina-Kuzmina romaan «Uraan» Sillamäe linna ajaloost 1950. aastatel, mil linna asutati salajane uraani tootmisega seotud kombinaat.
Klaaspärlimäng algab juba homme
Tänavusuvise Klaaspärlimängu hüüdlause on parafraas kuulsatest sõnadest «E pur si muove!» (Ta liigub siiski!), mis olevat kõlanud Galileo Galilei suust inkvisitsioonikohtu ees pärast heliotsentrilisest maailmapildist lahtiütlemist. Festivali tegijad on lauset aga teisendanud: ta toimub siiski!
USA plaadifirma andis välja ERSO, Neeme Järvi ja Triin Ruubel-Lillebergi uue plaadi
Juuli alguses nägi ilmavalgust heliplaat, millele on talletatud samal ajal, kuid eri riikides – Inglismaal ja Rootsis – elanud heliloojate looming. Neeme Järvi juhatusel salvestasid ERSO ja viiulisolist, 2015. aastast ERSO kontsertmeistrina tegutsev Triin Ruubel-Lilleberg Ameerika Ühendriikide pl...
Kris Lemsalu Malone ja Kyp Malone Lemsalu töid on võimalik Eestis näha
Kai kunstikeskuses on 18. juulist avatud suvenäitus “Love Song Sing Along (Once Again With Feeling!)” kunstnike duolt Kris Lemsalu Malone & Kyp Malone Lemsalu.
Triigi Filharmoonia alustab juubelimaigulist viiendat hooaega
Saaremaal Triigi sadamas asuv eksperimenteeriv lava Triigi Filharmoonia alustab laupäeval oma viiendat hooaega. Publikule pakutakse sel suvel kolme lüürilist kontserti. Läbivalt on avatud heategevuslik näitus, mis kutsub märkama ja toetama perevägivalla ohvreid.
Horror Dance Squad avaldas uue loo ja avalikustas albumi ilmumiskuupäeva
Horror Dance Squad avaldas uue pala «Callous Cage», mis on neljas singel nende 25. septembril ilmuvalt albumilt «No Flag Will Fly Forever».
Kultuurilooline Arhiiv kogub mälestusi Marju Lepajõest
4. juulil möödus aasta silmapaistva filoloogi, teoloogi ja mõtleja Marju Lepajõe (28.10.1962–04.07.2019) lahkumisest.
Kuidas läks Tallinna Linnateatril?
Tallinna Linnateater lõpetas reedel oma 55. hooaja. Nagu kõigis etendusasutustes, jäid ka Linnateatris seda hooaega iseloomustama koroonakriisi mõjud, kuid siiski jõudis Linnateatrit külastada 47 642 vaatajat, toimus 322 etendust või sündmust ning välja tuli neli uuslavastust.
Ugala teater astub uude sajandisse
Ugala lõppenud hooaeg kandis tähist 100 ja tõi endaga kaasa mitmeid juubelisündmusi kui ka lavastusi, mis mõtestasid Viljandi teatri tähendust Eesti teatriloos. Eriolukorra tõttu lühikeseks jäänud hooajal jõudis lavale seitse uuslavastust ning anti 205 etendust, mida külastas üle 64 000 teatrisõbra.
Veljo Tormise sünniaastapäeva tähistatakse eriliselt
Veljo Tormise 90. sünniaastapäeva auks kõlavad Tartu lauluväljakul päikesetõusust päikeseloojanguni tema muusika salvestused ja Fred Jüssi loodushelid.
Draakoni galeriis on väljas Ivar Kaasiku valguse murdumist tabav näitus
Teisipäevast, 7. juulist on Draakoni galeriis avatud Ivar Kaasiku maalinäitus «Valguse murdumine». Näitusel on eksponeeritud abstraktsed teosed aastatest 2018‒2020 ning see jääb avatuks 1. augustini.
Graniidi 17 andis välja debüütalbumi
Täna ilmus ansamblil Graniidi 17 album pealkirjaga «Kõik said tulla». Graniidi 17 on 2017. aasta suvel sündinud kooslus, kus taaskohtusid kaks Kalamaja linnaosa taustaga muusikut: ansamblist Jäääär tuntud Tõnu Timm ehk Tõun ning Rakveres elav pillimees ja -õpetaja Peep Pihlak (Okaspendel). Kolman...
Telliskivi Loomelinnakus esietendub suvelavastus «Aiapäkapikk»
30. juulil esietendub Telliskivi Loomelinnakus Sõltumatu Tantsu Lava ja Fotografiska tagahoovis Kadri Sireli uus tantsulavastus «Aiapäkapikk». Etendused toimuvad vaid viiel korral: 30. ja 31. juulil ning 4., 5. ja 7. augustil algusega kell 20.
Reedel leiab klubis HALL aset kahte üritustesarja ühendav pidu House of Boogie
Sel reedel, 10. juulil toimub ööklubis HALL kaks üritustesarja – acid-muusikale pühendunud peosari House of Acid ja elektropidu Electro Boogie. Kahel laval astuvad üles oma valdkonna parimad diskorid.
Suurbritannia toetab kultuuri ligi 2 miljardi naelaga
Suurbritannia investeerib kultuuri ligi 1.57 miljardit naela ning loodab sellega lubada kultuurisündmused välitingimustes ja sotsiaalselt distantseeritud etendused. Sellega püüab Suurbritannia aidata koroonaviiruse poolt tugevalt kannatada saanud kõrgkultuuri sektorit, eelkõige teatreid, oopereid...
Eesti Kultuurkapitali juhataja ametis jätkab Kertu Saks
Eesti Kultuurkapitali nõukogu tegi otsuse pikendada juhataja Kertu Saksa volituste tähtaega kuni aastani 2024. 2016. aastal tööle asunud Kertu Saksa esimene volituste periood saab läbi sel sügisel.
Kas on kerge olla noor?*
Möödunud sajandi lõpukümnendite Šotimaad kujutavaid «Biite» vaadates lähevad mõtted kõigepealt sellele, kui palju keerukam oli toona raadiost kuuldud väärt muusikat melomaanist sõbraga jagada. «Biitide» kahte peategelast, teismelisi kutte Johnnot (Cristian Ortega) ja Spannerit (Lorn Macdonald) se...