«Disco Elysium» võitis BAFTAl kolm auhinda
Neljapäeval, 2. aprillil teatavaks avaldatud  mängu-Bafta aastaauhindade tulemuste järgi sai Eesti mäng «Disco Elysium» auhinna kolmes kategoorias: parim debüütmäng, parim mängunarratiiv ning parim mängumuusika.
Niguliste muuseum alustas taskuhäälinguga
Niguliste muuseum on alustanud taskuhäälinguga. Esimene loengusari oli ajendatud näitusest „Neitsi Maarja. Naine, ema, kuninganna“ ning on pühendatud Jumalaemale ja Neitsi Maarja kujutamisele.
Kuula Trad.Attack!i uut lugu “Armasta mind”
Trad.Attack!i peagi ilmuva albumi kolmas singel “Armasta mind” sündis koostöös Vaiko Eplikuga. Lugu kõlas esmakordselt Vabariigi aastapäeva kontserdil ning on nüüd kuulatav üle maailma.
Ilmub legendaarse tudengifolkbändi Rajacas heliplaat
50 aastat tagasi üle kogu Eesti laineid löönud Rajacas on pärast fännide mitmekümneaastast ootamist viimaks heliplaadile jõudnud. Peamiselt bioloogiaüliõpilastest koosnev kollektiivi kuulusid hilisemad tuntud teadlased-õppejõud, nagu nt Mihkel Zilmer, Ain Kallis, Priit Pärn jt.
Ansambel Mandoterror avaldas debüütvideo
Ansambli Mandoterror avaldas oma esikvideo «Kodumaa laantes». Laulu sõnade autor Tanel Sakrits sõnab, et «Lugu räägib vastuoludest ja konfliktist meie sees ja ümber. Meie mõjutame maailma ja maailm mõjutab meid. Kui tõuseb torm ning massid kaotavad pea, tuleb hoida ühte. Eneseohverduslikult hea o...
Tartu lastekirjanduse auhinna kandidaadid on selgunud
Tartu linn annab kuuendat korda välja Lapsepõlve auhinna nime kandva kirjandusauhinna, mille laureaadiks saab üks 2019. aastal ilmunud laste- või noorsooraamatu autor. Auhinna võitja kuulutatakse välja rahvusvahelisel raamatu ja roosi päeval 23. aprillil.
HALL korraldab reedel veebis acid-muusikale pühendatud tantsupeo
Reedel, 3. aprillil toimub järjekordne üritus acid-muusikale pühendunud peosarjast House of Acid. Otseülekande vahendusel esinevad DJ-d ja lisaks neile astuvad kontsert-etteastetega üles Motobor ja BIBLE CLUB.
Brad Jurjens avaldas uue singliga austust lahkunud Gary Moore'ile
Ansambli Must Hunt kitarrist Brad Jurjens lasi välja kaveri hiljuti lahkunud iiri kitarrivirtuoosi Gary Moore'i laulust «Over the Hills and Far Away». Loo põhjad on salvestatud Tallinnas Bradi kodustuudios ja vokaal Iisraelis, Haifas elava laulja Lev Kerzhneri poolt.
Hasso Krulli kultuurisoovitused
Mida teha, kui inimesel on korraga nii palju aega, et seda jääb veel ülegi? Olukord on uudne. Midagi sellist koges vanem põlvkond viimati kaheksakümnendatel aastatel – nooremad on aga sattunud täiesti tundmatule maale. Aeg on äkki muutunud kombatavaks: seda võib lusikaga süüa, kahvli otsa võtta v...
Kultuurkapital kinnitas erimeetmed kriisi leevendamiseks
Aare Pilve kultuurisoovitused
Kas pole huvitav, et kui viiruse takistamiseks hakati inimeste sotsiaalset suhtlust piirama, siis esimesena läksid lukku just kultuuriasutused, kuigi hulgaviisiliselt koguneb neid ju mujalgi. Ma oletan, et selles mängib oma osa see alateadlik taju, et teatris, muuseumis, raamatukogus toimub vaims...
Tõnu Kaljuste kiri Tallinna Kammerorkestrile
Täna, 27 aastat tagasi alustas tegevust Tallinna Kammerorkester. Orkestri asutaja ja peadirigent Tõnu Kaljuste ütleb tänavuses sünnipäevasoovis, et ootame pikisilmi päeva, millal jälle publikule musitseerida võime.
Kultuuriministeeriumi kunstide asekantslerina alustab tööd uus inimene
Kultuuriministeeriumi kunstide asekantslerina alustab tööd Taaniel Raudsepp. Asekantsleri leidmiseks korraldatud konkursi viis läbi Riigikantselei juures tegutsev avaliku teenistuse tippjuhtide valiku komisjon, kelle ettepanekul nimetas kultuuriminister Tõnis Lukas uue asekantsleri ametisse.
Lisette Kampuse kultuurisoovitused
«See on lihtsalt gripp, peske käsi.» Ma olen õnnelik, et peldikupaberi kõrval pole siin relvapoe järjekorda ümber kvartali. Täielik isolatsioon on mulle ammu lõpuni tuttav ja turvaline. Tere tulemast, astuge minu boksi.
Armastatud näitlejad: jää koju!
Koju jäämine tähendab paljudele näitlejatele otseselt palga ehk raha kaotamist, kuid sellele vaatamata nad mõistavad olukorra tõsidust ning paluvad meil kõigil jääda koju, sest just nii saame piirata viiruse levikut.
Kumu korraldab põneva näituse ühisvaatamise
Täna, 31. märtsil kell 20 teeb 1990. aastate kunstile keskenduval püsiekspositsioonil veebituuri Eesti Kunstimuuseumi nüüdiskunsti kogu juhataja Annika Räim. Veebiülekanne ja kuraatorituur jõuab publikuni Kumu Facebooki lehel.
Astu sisse legendaarse Hayao Miazaki töötuppa
Portaal HNK World-Japan pakub tasuta vaatamiseks ainulaadset dokumentaalmaterjali Hayao Miazaki (1941) elust ja loomingust.
Ta toimub siiski: Jazzkaar avalikustas programmi
Festival Jazzkaar 2020 toimub uuendatud programmiga 9.-15. oktoobrini 2020 Telliskivi Loomelinnakus ja 3. novembril Alexela Kontserdimajas. Jazzipidu serveerib oktoobrisse ja novembrisse kaheksa päeva kontserte maailma tippmuusikute ja hinnatud kodumaiste koosseisudega.
Märt-Matis Lille kultuurisoovitused
Wuhanist pärit kutsumata külaline on sundinud paljudel inimestel oma elu vähemalt mõnevõrra ümber hindama. Kui netikoosolekud, laste e-koolitamised ning pool- (või täiesti) automaatsed klikid sotsiaal- ja tavameedia linkidele kogu vaimset ressurssi just ära ei võta, siis võime varem või hiljem ne...
e⁻lektron korraldab veebis teatri- ja muusikafestivali
3. aprillil avab loominguline platvorm e⁻lektron oma esimese tegutsemishooaja Kõheda vastasmõju festivaliga. e⁻lektron on üks kahest lõppvooru jõudnust, kellele Eesti kultuuriministeerium eraldas Sakala 3 konkursi lõppedes rahalise toetuse. Festivali nimepanemise hetkel oli tegemist vastastikmõju...
Kuula: Montreux jazzifestival lasi kontserdid vabaks
Seoses koroonapandeemiaga jääb ära iga-aastane Montreux jazzifestival Šveitsis. Selle asemel otsustas festival, et laseb tasuta kuulata-vaadata enam kui 50 aegade jooksul salvestatud kontserti.
Loomeinimesed otsivad abi justiitsministrilt
Loomeinimeste pöördumine justiitsministri poole seoses tasuga audiovisuaalse teose ja helisalvestise isiklikeks vajadusteks kopeerimise eest.
Suri Vene kirjanik Juri Bondarev
Vene kirjanik Juri Bondarev suri pühapäeval Moskvas 96-aastasena, teatas Venemaa Kirjanike Liidu esimees Nikolai Ivanov.