Suri Vene kirjanik Juri Bondarev
Vene kirjanik Juri Bondarev suri pühapäeval Moskvas 96-aastasena, teatas Venemaa Kirjanike Liidu esimees Nikolai Ivanov.
Philly Joe’s katsetab uut formaati
«Philly Joe’si jazziklubi seisab suure teadmatuse ees,» annab teada jazziklubi Philly Joe’s. «25. märtsil otsustasime meie veebikontsertide sarjale kriipsu peale tõmmata. Peagi sai selgeks, et ilma kontserttegevuseta võib meie eluiga üürikeseks jääda. Sestap käivitame ÜLIMA ettevaatlikusega duoko...
ERSO imearmas kingitus Eestile
Heino Elleri «Kodumaine viis» on ERSO repertuaaris olnud aastakümneid – nii rõõmsatel kui kurbadel, helgetel kui keerulistel aegadel, paljude-paljude dirigentide juhatusel. Täna kõlab see aga sootuks tavatul moel, ent väga ajastutruult – koroona-ajastu truult.
Klubi 9/11 on tantsupeoga otse-eetris
Reede, 27. märtsi õhtul on Tallinna alternatiivse tantsumuusika klubi 9/11 otse-eetris DJ-set’idega. Ülekannet saab vaadata ja kuulata siit.
Filmisaade: jõle, vägivaldne ja väga naljakas
See on filmisaate «Hendrik Alla liikuvad pildid 140. osa, mis läheb eetrisse kodustuudiost.
Maria Arusoo kultuurisoovitused
Karantiiniga ei ole oluliselt jõudeolemisaega juurde tekkinud, mis lubaks päevad läbi uurida kultuurisoovituste laviini ja ka omad vanad lemmikud riiulitest välja võtta. Töö- ja elukorralduse muutus on vähemalt esimestel nädalatel kogu mõistliku aja enda alla võtnud, kuid õnneks pole isolatsioon ...
Uus tasuta filmifestival internetis
Juurikas. Valitsus ja tualettpaberi­kriis
Juurikas on saanud ligi valitsuse meilidele ja jagab saadud infot nüüd ka rahvaga.
Eesti Draamateater teeb südapäeval viktoriini
Klubi HALL annab laupäeva õhtul veebis kuuma
Tallinna techno-klubi HALL jätkab kolmandat nädalavahetust järjest oma pidudega veebis. Sel laupäeval, 28. märtsil, astuvad kella 18-st kuni südaööni klubi Facebooki lehel jälgitavas ülekandes tunniste set’idega pulti DJ-d: Tarik, Fake DJ, Domnina, Micaela, Marek Poel ja 0,9.
Tallinna psühhedeelne elektropungi bänd PVC16 avaldas sensuaalse muusikavideo
Tallinna psühhedeelne elektropungi bänd PVC16 andis välja video loole «The Man Dressed In PVC». Muusikavideo lavastajadebüüdi tegi Viktoria Martjanova – noor filmi- ja teatrikunstnik, teatrifestivali Kuldne Mask Eestis tehniline juht. Operaatoriks oli Gunnar Laal, kes on olnud muuhulgas näiteks «...
Teater kui pühamu
See on minu jaoks suur au kirjutada 2020. aasta teatripäeva läkitus. Ma tunnen suurt alandlikkust, aga samas kannustab mind mõte, et pakistani teater ja Pakistan ise on pälvinud Rahvusvahelise Teatriinstituudi, meie aja kõige mõjukama ja esinduslikuma teatrikogu tähelepanu.
Asko Künnapi kultuurisoovitused
Kui Sa ise ei taipa aega maha võtta, siis seda tehakse sinu eest. Nii üksikisiku kui kogukonna, inimkonna tasandil. Kui vingusin lapsena, et mul on igav, vastas isa, et ainult lollil on igav. Katsume siis mõõdukalt targad olla ses praeguses segadikus.
Täna õhtul näitab Elbphilharmonie Hamburg veebis Arvo Pärdi veebruarikuist autorikontserti
Neljapäeva, 26. märtsil algusega kell 21 taasesitab Elbphilharmonie Hamburg oma Facebooki lehel Arvo Pärdi autorikontserdi, mis pälvis pälvis veebruaris suurt kõlapinda. Kontserti jälgis saalist 2000 ning kodudest Facebooki vahendusel 63 000 inimest.
Kinnitati Muinsuskaitseameti peadirektor
Muinsuskaitseameti peadirektori ametis jätkab tööd Siim Raie, kes läbis edukalt Riigikantselei tippjuhtide valikukomisjoni korraldatud avaliku konkursi. Esimest korda valiti Raie sellesse ametisse 2015. aastal.
Täna selguvad teatripreemiate laureaadid
Välja on kuulutatud Eesti teatri auhindade nominendid 2019. aasta loomingu või pikaajalise silmapaistva töö eest. Laureaadid selguvad 26. märtsil õhtul kella üheksaks. Auhindu annavad välja Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapital ja Eesti Teatriliit.
Piip ja Tuut annavad laupäeval veebietenduse
Laupäeval, 28. märtsil kell 12 saab vaadata uut Piip ja Tuut Teatri etendust «Kõik on tipp-topp 2» lasteekraan.ee lehel või Facebook Live vahendusel.
Sündis maailma esimene online-karantiiniregilaulukoor
Rahvusvahelisel metsapäeval sündis maailma esimene online-karantiiniregilaulukoor. Üheskoos lauldi videokonverentsi vormis regilaulu, et toetada nii metsi kui ka üksteist koroonakriisi ajal.
Soovitus: Amsterdami filmifestival kolis tasuta netti
Novembris Amsterdamis toimuma pidanud dokumentaafilmifestival IDFA jäeti COVID-19 epideemia tõttu ära.
Draamateater alustab õhtujuttudega
Alates tänasest, 25. märtsist on Eesti Draamateatri kodulehel algusega kl 19 eetris õhtujuttude sari.
Harry Liivranna kultuurisoovitused
Kui «aeg liigestest on lahti», on parimad meelelahutajad ja mõttetööle sundijad klassikud. Ja kui räägime muusikast, võib klassikat kuulata ka mõne teise ammuoodanud koduse töö ärategemise taustaks. Et aga muuseumid ja muud galeriid on kinni, soovitan kindlasti üles otsida mitte ainult välismaist...
11 soovitust (algajale) ooperisõbrale
Praegusel ajal, mil aktiivne teatri- ja muusikaelu on vähemalt kuuks või paariks seiskunud, peavad meie vajadust ooperikunsti järele rahuldama kas kodune isetegevus, mälestused ja/või salvestised. Postimees tuleb appi viimaste leidmisel ja valikul.
Corelli Music alustas virtuaalselt barokse kontserdisaaliga
Kõikide kurjade viiruste kiuste jätkab Corelli Music imeliste muusikaelamuste pakkumist ka eriolukorra ja karantiini ajal. Esimene kontsert toimus Corelli Facebooki lehel reedel, 20. märtsil. Järgmised kontserdid ilmuvad kas igal õhtul või ülepäeva algusega kell 19. Toimunud kontserdid on sealsam...
Ruslan Trochynskyi annab keskpäeval veebikontserdi
Kolmapäeval, 25. märtsil algusega kell 12 annab Ruslan Trochynskyi oma ansambli Svjata Vatra Facebooki lehel soolokontserdi. Ta lubab, et mängib kõik, mis on südames ning räägib uuest plaadist ja sellest, et maailm meie ümber ja sees on muutuses.
Ivi Rausi ja Ara Yaralyani online-kontsert NUKU muuseumis
Jazzmuusikud Ivi Rausi ja Ara Yaralyan annavad NUKU muuseumis tasuta online-kontserdi kolmapäeval, 25. märtsil kl 18:00.
Puändi kultuurisoovitused
Eriolukord toob kaasa teatava aeglustumise elurütmis. Tööd teeme endiselt, jah, aga veidi teisiti. Mõte sellest, et jääb rohkem aega olla, jalgu kõlgutada ja raamatuid lugeda on ainult tervitatav. Kui nüüd leiaks seda olemist ka ilma viirusepuhanguta…
Muusik Manu Dibango suri Covid-19 tagajärjel
Pariisi haiglas suri 86 aasta vanuselt Kameruni päritolu muusik Manu Dibango.
Millised võimalused on töötul loovisikul saada riigilt toetust?
Vabakutselised loovisikud, kes koroonakriisi tõttu on kaotanud sissetuleku, saavad taodelda toetust loovisikute ja loomeliitude seaduse alusel, riik tagab neile miinimumpalga ja haigekassa kindlustuse kuueks kuuks.
Soovitus: vaata väärfilme vaid ühe euro eest
Eneseisolatsiooni ja karantiini ajal tegi voogedastusteenus Mubi suurepärase pakkumise, mis lubab selles keskkonnas vaadata filme kolme kuu jooksul vaid ühe euro eest.
Tasuta ristõnad nüüd veebis
«Aeg on raske, kuid me tuleme sellest välja üheskoos nutikalt tegutsedes,» ütleb Nuti ristsõnameister Tarmo Tuule.