Koristustalgud lastetoas: 9 head nippi, millest pihta hakata
Paljudele lapsevanematele on keerulisim koristada ja korda hoida just lastetoas. Seal on palju väikeseid vidinaid, mille ära panemisele ei taha mõeldagi. Koostasime sulle nimekirja, mis teeb selle töö märksa kergemaks.
Vähenõudlik, kuid elujõuline mädarõigas turgutab tervist ning lisab toidule särtsu
Kapsalaadsete seltsi kuuluvat iseloomuliku vürtsika lõhna ja maitsega mädarõigast kasvas kunagi igas taluaias. Esiti hinnati taime heade raviomaduste poolest, alles hiljem avastati, et see kõlbab ka süüa!
Kodu põhjalikult puhtaks! Kohad, mis koristades alati meelde ei tule
Koristuseksperdid ­väidavad, et kohti, mis kipuvad igapäevase koristamise käigus tähelepanuta jääma, on igas kodus – kui just pererahvas pole koristus­koolitusel käinud.
Boholikult õdus maja, kus on palju lilleilu ja valgust
Marion ja Rolf on loonud sellesse 1930. aastate majja sooja kodu, täis erutavaid stiilimikse, ilusaid retroleide, lustakaid mustreid ja jõulisi värvivalikuid.
Nii väldid suuremaid möödapanekuid: 5 tähtsat nõuannet, kuidas planeerida koju sobiv trepp
Ideaalne trepp on mugav ja turvaline, aga ka oluline sisekujunduselement. Seega tuleks põhjalikult kaaluda, milline trepp sinu koju võiks kõige paremini sobida. Nii väldid suuremaid prohmakaid!
7 nõuannet, kuidas valida sobiv välisuks
Vana ukse uuega asendamine näib imelihtne: teata mõõdud ja oota paigaldajaid. Ukse tellijale esitatakse aga veel hulk küsimusi.
INSPIRATSIOONIKS: trepid ja astmed aias loovad vaheldusrikkust
Treppe ja astmeid läheb vaja turvaliseks kõndimiseks, kui maapind on künklik või kui käiguteed liiga järsult tõusevad-laskuvad. Lisaks praktilisele eesmärgile annavad nad aiale vaheldusrikkust.
Taavi Teplenkov suvalisi asju koju ei osta: „Seda õiget mööblieset otsin arvestusega, et see ei ole ajutine, vaid jääb minuga elu lõpuni.“
Taavi Teplenkovi eklektilises kodus kohtuvad vanad pärandesemed ja disainiklassika, mis vastu kõiki ootusi loovad harmoonilise koosluse. Nii mõnegi kodus leiduva esemega ühendab Taavit põnev saamislugu.
Taavi Teplenkov suvalisi asju oma koju ei osta: „Seda õiget mööblieset otsin arvestusega, et see ei ole ajutine, vaid jääb minuga elu lõpuni.“
Taavi Teplenkovi eklektilises kodus kohtuvad vanad pärandesemed ja disainiklassika, mis vastu kõiki ootusi loovad harmoonilise koosluse. Nii mõnegi kodus leiduva esemega ühendab Taavit põnev saamislugu.
Vanni valimiseks tasub võtta aega, et paika saaks õige disain ja suurus
Vanni valikul on olulised kuju, materjal, suurus ja disain. Lisaks peab vann sobituma olemasolevasse ruumi. Nüansse, mida silmas pidada, on palju, vannitootjad annavad nõu.
LUGEJA KÜSIB | Miks mu toataimed järjest välja surevad?
Toataimed on elusorganismid ja vajavad hoolitsust nagu lapsed ja loomad. Mõnikord ei aita raamatus näpuga järje ajamine. Iga kasvukoht on erinev ja vaja on õpetussõnad tuua üle antud oludesse. Eelkõige peab arvestama sellega, millised on kodu valgusolud ja ruumi temperatuur. Kui toad on jahedamad...
Ettevalmistus talvitumiseks: vastupidavat pelargooni saab ka ületalve pidada
Paljusid soojema kliima püsililli kasvatatakse Eestis suvelilledena. Nende hulka kuuluvad ka pelargoonid (Pelargonium), kelle kodumaa on hoopis Lõuna-Aafrikas.
Vali koju õige vaip – see võib olla nii neutraalne taust kui tõeline pilgupüüdja
Vaibal on ruumis mitu funktsiooni: see annab sooja, kaitseb põrandat ja seob ruumi tervikuks. Vaiba välimusest sõltub, kas sellest saab neutraalne taust või hoopis rosin, mis ise toa särama paneb.
Muuda oma elu! 8 igapäevast rituaali, mis toovad ellu rahu ja õnne
Konmari koristusmeetodi looja Marie Kondol on kaheksa igapäevast rituaali, millega ta loob oma ellu mõnusa rutiini ja koos sellega rõõmu. Proovi ka sina neid nippe ja näed, kuidas elu rahulikumaks ja rõõmsamaks muutub.
LUGEJA KÜSIB | Kas potte ja panne tohib pesta nõudepesumasinas?
Kiire elutempo ja mugavus on toonud paljudesse peredesse nõudepesumasina, kuhu kipuvad pärast õhtusööki rändama ka pannid ning potid. Kas see on tark mõte, selgitab Tanel Hagel, kodukaupade poe Apelsin ostujuht.
Hea tervise nimel vajab voodimadrats regulaarset puhastamist
Kui sa ei puhasta oma madratsit regulaarselt, võivad seal kergelt oma pesa teha tolmulestad ning elutseda halvad bakterid. Jagame sulle häid nippe, kuidas hoida madrats koguaeg puhas.
INSTAKODU | Soodne köögiuuendus: purk värvi tõi kardinaalse muutuse
Köögimööbli väljavahetamine on väga kulukas ettevõtmine. Instagrammi konto Pelgulinnakodu leidis selleks hea lahenduse, kus paar purki mineraalvärvi tõid kööki kauaoodatud värskenduse.