TEADLASTE VÄRSKE TEES | See tuntud ravim pärsib koroonaviirust
Rühm Austraalia teadlasi kinnitab üleeile avaldatud uuringu järelmites, et seni kogu maailmas nugilisusside vastu kasutatav ravim ivermektiin toimib pärssivalt koroonaviiruse vastu.
VIDEOD | „Fooliummütsid“ peavad 5G-d koroonaviiruse levitajaks ja süütavad Suurbritannias mobiilimaste
Suurbritanniat tabas nädalavahetusel rida mobiilimastide süütamisi ja põhjustas selle absurdne vandenõuteooriatest tiine video, mille süüdistatakse uue põlvkonna 5G-sidetehnoloogiat koroonaviiruse levitamises.
VÄRSKE UURING | Need sümptomid ühendavad COVID-19 kätte surnud inimesi
Rühm Hiina ja USA teadlasi avaldasid ööl vastu tänast oma uurimistulemused, milles võrdlesid 85 COVID-19 tagajärjel surnud inimese terviseandmeid.
Õhupalliga lendavad raadiosondid peavad praegu ära tegema ka lennukite töö
Keskkonnaagentuuri Tallinn-Harku aeroloogiajaam peab eriolukorras tavapärasest sagedamini saatma taevasse “ilmaõhupalle” ehk õhupalliga kõrgustesse meteoroloogilisi andmeid koguma lendavaid raadiosonde. Juba mõni nädal saadab sonde taeva poole automaatsondeerimisjaam, seega saavad meteoroloogid k...
Kõnekas ajalugu: prantsuse lõvi on läbi aegade saanud 6 COTY tiitlit
2020. aasta märtsi alguses valiti Genfis taas kord Euroopa Aasta Autot. Auväärse tiitli sai tänavu Peugeot 208. See oli “prantsuse lõvile” järjekorras juba kuues COTY mainekas auhind ja väärib tähistamist. Toome alljärgnevalt ära kõik Euroopa Aasta Auto tiitli pälvinud Peugeot’ mudelid.
AMETLIK | Ameeriklased said soovituse kanda kõikjal näomaske
USA haiguste tõrje ja ennetamise keskus CDC andis kõigile ameeriklastele ametliku soovituse kanda kõikjal avalikus ruumis näomaske, kuna peab seda tõhusaks täiendavaks meetmeks koroonaviiruse eest kaitsmisel.
Vajad odavat, aga head sülearvutit? See võiks olla iPad!
Nüüd, kui paljud viibivad eriolukorra tõttu palju rohkem kodus, võib kergesti tekkida vajadus arvuteid juurde osta. Aga milline oleks odav ja hea?
SUUR INTERVJUU | Milline on elu pärast koroonakriisi – professor Urmas Varblase prognoosid
21. sajand algas 2020. aastaga, sest koroonapandeemia muudab nii inimeste käitumist, ühiskondlikku elu kui ka majandust. Uurisime Tartu Ülikooli professorilt Urmas Varblaselt, milline hakkab olema elu peale koroonakriisi.
What Car? testsõit: Volkswagen e-up! on sümpaatne viis elektriautoga alustamiseks
Volkswagen e-up! sobib hästi asulasiseseks süstikuks, millega võib end ka linnast väljaspool tuulutada, leiab portaal What Car? on värskes autoülevaates.
Kus sa koroonakriisi ajal käid ja kuhu sõidad? Google ütleb!
Sina arvad, et lähed lihtsalt jalutama ja tegeled oma asjadega. Aga tegelikult käib su järel ja ümber usin nuhkimistegevus.
ERANDLIK | Täna öösel müristas Eestis äike
Eestis müristas öösel mitmel pool äike ja see pole aprilli alguse kohta sugugi tavapärane nähtus.
UUENEV GRAAFIK | Vaata, kus ja palju leidub koroonaviirusega nakatunuid
Hiinas levima hakanud uus koroonaviirus võimutseb nüüd suuremas osas riikidest, sealhulgas kasvab nakatatute arv hoogsalt Eestis. Vaata Forte iga päev uuendatavalt kaardilt, kui palju kus nakatatuid leidub!
TEST | Speedlink Enmate – hiirepadi, mis laeb ka telefoniakut
Ühes oma varasemas arvustuses olen ma nurisenud, kui keeruline on arvustada hiirematti. Tegu on ju äärmiselt lihtsa tootega, millel pole ei ekraani, mälu või muid põnevaid karakteristikuid. Lihtsalt üks kummise olemisega laudlina, võiks öelda.
Miski pole enam endine – WRC ralliautod on tulevikus hübriidkrossoverid
Kahe aasta pärast sõidavad WRC sarjas M-Sporti värvides Ford Pumad. Krossoverid, täpsemalt hübriidkrossoverid. Pumad, mitte enam Fiestad. Ei, see ei ole aprillinali.
2+2 NÕUE STENBOCKIS | Valitsuse koroonaaja istungid toimuvad teistmoodi
Valitsuse istungid ja kabinetinõupidamised on seoses COVID-19 levikuga korraldatud ümber nii, et valitsuse istungisaalis viibiks füüsiliselt nii vähe inimesi kui võimalik ja et ministritel oleksid vahed vahel.
ARVAMUS | Hannes Astok: oleks sedakorda kriisist ka midagi kasu
Kõik, kes maale viirusepakku on läinud, unistavad internetist, mis on kiire mitte ainult mobiilioperaatori lepingus, vaid ka päriselt. Uudis 15 miljoni euro eraldamisest maale internet viimiseks on muidugi suurepärane, kirjutab E-Riigi Akadeemia arendusdirektor Hannes Astok.
ON IKKA PÄRIS KRIISIEELARVE? | MKM saab 15-miljonilise internetisüsti, ent hakkab kasutust alles välja mõtlema
Valitsus tahab seoses koroonapandeemiaga anda majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile (MKM) kindlasti väga vajalikud 15 miljonit eurot interneti püsiühenduse viimise toetamiseks maapiirkondadesse, ent tegelikult selle projekti elluviimine juba käib ja nüüd asub ministeerium alles mõtlema, mi...
ARVUSTUS | "Half-Life: Alyx" – tänavuse kevade oodatumaid videomänge on kohal!
„Half-Life“ oli üks neist vähestest tulistamismängudest, mida ma nooremast peast natukene mänginud olen. Muidu ma eriti esimese isiku vaates tulistamismänge ehk FPSe eriti ei armasta. Tõesti ei tea, miks, lihtsalt ei istu.
Eesti elanike seas käivitus esimene koroonauuring
Tartu ülikooli käivitas elanike seas COVID-19 sümptomitega inimeste vanuselise, geograafilise ning epidemioloogilise uuringu, mis on ühtlasi esimene selline uuring Eestis otsese elanike testimise kõrval.
Parima kaameraga telefonide pingerea on vallutanud seadmed, mida Eestis ei müüda
Hiinas on viimasel ajal nii palju nii heade kaameratega telefone toodetud, mis Eestisse paraku ei jõua, et nende esikümme peamiselt sellistest vaid koosnebki.
Mees leiutas koroonavältimiseks näonäppimise-vastase seadme, kuid lõpetas haiglas
Näo puudutamise eest hoiatavat seadet leiutanud mees lõpetas haiglas, magnetid ninas kinni.
Eestlased korraldavad globaalse koroonahäkatoni
Eestlased korraldavad jätkuks siseriiklikule üritusele peagi rahvusvahelise häkatoni, mille eesmärk on luua lahendusi, mis aitavad inimesi koroonaviiruse leviku tõkestamisel ja turgutavad majandust.
Menukas videokonverentsi-rakenduses Zoom on paroole lekitav turvaauk
Pandeemia ajal kodukontorites ülipopulaarseks saanud Zoomi videokonverentsiäpil on avastatud juba mitmeid turvaauke, mis tähelepanu keskmesse tõusnud tarkvaras häkkerite ja turvaekspertide poolt leitud.
Eesti keeleõppeplatvorm kaasas suure investeeringu keerulistele aegadele vaatamata
Veebipõhine keeleõppeplatvorm Speakly kaasas koroonapandeemiast tingitud keerulistele aegadele vaatamata 900 000 eurot investeeringuid ja seda peamiselt just välismaistelt investoritelt.
INTERVJUU | Irja Lutsar: tuleb eestlaste vereuuring
Viimase nädala jooksul on tulnud Maailma Terviseorganisatsioonilt positiivseid signaale, et eksisteerib märke selle kohta, et Euroopas hakatakse koroonapandeemiat kontrolli alla saama.
ÜKS KÜSIMUS | Kui sõltumatud on apteegid tasuta kingituseks saanud proviisorid?
Alates tänasest ei tohi Eestis tegutsevate apteekide tegevuse üle omada valitsevat mõju ravimite hulgimüüjad ja sellega seoses kinkis näiteks hulgimüügifirma Magnum oma apteegid tasuta neis tegutsenud proviisoritele – samas kuuluvad hulgimüüjale edasi apteekide pinnad ja kaubamärgid.
RIA avas testiks turvalised veebisuhtluse ja failivahetuse keskkonnad
Riigi Infosüsteemi Amet avas testkasutuseks turvalised failivahetus- ja suhtluskeskkonna. Neid saab kasutada Eesti isikukoodi ja ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID'ga.
UUENEV GRAAFIK | Vaata, kus ja palju leidub koroonaviirusega nakatatuid
Hiinas levima hakanud uus koroonaviirus võimutseb nüüd suuremas osas riikidest, sealhulgas kasvab nakatatute arv hoogsalt Eestis. Vaata Forte iga päev uuendatavalt kaardilt, kui palju kus nakatatuid leidub!
"Istmesoojendus": koroonakriis surmas elektriautod, kas lõplikult?
Koroonakriisist ei ole räsimata ka "Istmesoojenduse" saatejuhid, kes nüüd üle mitme nädala taas end mikrofonide taha seada said.
Turule tahab tulla uus takso- ja kulleriäpp
Sel nädalal asus Eestis juhte otsima uus taksoäpp nimega Mojo, mille loojate taga on Eesti ettevõtjad.
Loodusteadlane: maailm on praegu puhtam, aga selliseks see ei jää
"Ringvaate" otsestuudios oli külas zooloog Lennart Lennuk, kes rääkis, kuidas koroonakriis on mõjunud keskkonnale.
Unustatud sõdurid Kuramaa mullas
Üle 10 000 skandinaavlase võitles Natsi-Saksamaa poolel. Paljud neist kaotasid elu Lätimaal Kura poolsaarel, kus taani, norra ja isegi mõned rootsi SS-sõdurid jäid Punaarmee piiramisrõngasse.
Millist poliitikat tehti eelajaloolises Euroopas – Eesti teadlane asub asja uurima
Euroopa Teadusnõukogu eraldas ligi kaks miljonit eurot rahvusvahelise teadusrühmale, mis asub uute ja põnevate meetoditega uurima, millist poliitikat tehti ja milline oli ebavõrdsus Euroopas ajal, mil põldu juba hariti, aga mille kota puuduvad kirjalikud allikad.
Uuel koroonaviirusel on vähemalt kaheksa tüve. Kas viirus võib isegi ohtlikumaks muutuda?
Maailmas levib vähemalt kaheksa uue koroonaviiruse tüve. Mida sellest õppida?
FBI hoiatab: häkkerid on tunginud Zoomi klassitundidesse
USA Föderaalne juurdlusbüroo FBI edastas oma veebilehel hoiatuse, et on saanud mitmeid teateid videokonverentside platvormi Zoom abil peetud klassitundidesse tunginud häkkerite kohta, kes on seal eksponeerinud vihapilte, pornot ja ründavat kõnet.
VIDEO | Huawei kasutab mobiilides ikka veel USA komponente
Huawei kasutab siiamaani oma mobiiltelefonidest USA ettevõtete toodetud komponente, kuigi USA on keelanud juba möödunud aasta maist oma tootjatel ettevõttega igasuguse koostöö tegemise.
Pahaendeline: koroonapandeemiale aluse pannud Hiina turud, kus elusloomi müüakse ja hukatakse, ei kao kuhugi
Kuidas uuest koroonaviirusest vabaneda, kui sellele alguse pannud turud jätkavad tegevust?
Toomas Uibo: oleme valmis selleks, et kogu liinilennundus seiskub Euroopas täielikult
Eesti lennuettevõte Xfly on valmis selleks, et kogu Euroopa liinilennud suletakse koroonapandeemia tõttu täielikult, ütles ettevõtte turundus- ja kommunukatsioonijuht Toomas Uibo.
Eriolukord on vähendanud Eesti teedel sõiduautode liiklust kolmandiku võrra
Maanteeameti värske analüüs näitab, et Eesti teedel on eriolukorra ajal vähenenud sõiduautode liiklus kolmandiku võrra. Kaubavedude sagedus on jäänud samaks.
Teadlased: vanades korterites ei tohiks õhku niisutada
Hea sisekliima huvides peaksid uuemate majade korterite elanikud hoiduma ülekütmisest ning vanemate korterite omanikud liigsest õhuniisutamisest, leiavad TalTechi ehitusteadlased koos oma Kanada kolleegidega, kes uurisid elamute siseõhu temperatuuri ja niiskust mõjutavaid tegureid.
Eestisse jõudis 1 ms reageerimisajaga mängumonitor
Eesti füüsik sai 2,5 miljonit mõistatuslike nähtuste uurimiseks
Euroopa Teadusnõukogu eraldas Eesti füüsikule Girš Blumbergile 2,5 miljonit eurot uurimistoetuseks, mille eesmärgiks on rajada Tallinnasse unikaalne labor senini mõistatuslike kvantnähtuste uurimiseks ülijuhtivates materjalides.
Täna õhtul algab Delfi TV vahendusel suur e-spordi turniir
Juba täna õhtul saab hakata kaasa elama kuus nädalat kestvale Telia Openi e-spordi turniirile videomängus "CS:GO", millest võtab osa üle 60 võistkonna.
What Car autotest: Mercedes-Benz GLB
Mercedese valikus on tänaseks juba kaheksa välimuselt maasturit meenutavat mudelit ja viimasena lisandus nende hulka GLB, mis on heaks näiteks sellest, kuidas ostjaid tagauksest ligi hiilides enda poole võita, kui eesuks esiti nina ees kinni lüüakse, leiab portaal What Car oma värskes autohinnangus.
Kuidas koroonakarantiini taluda? Loe, mida soovitavad astronaudid
Paar nädalat ainult koduseinte vahel püsida tundub karm? Loe astronautide soovitusi sotsiaalse isoleeritusega toimetulekuks, nemad on olude sunnil sarnases olukorras isegi kuni terve aasta või rohkemgi!
Sinu isikukood maksab mustal turul sama palju kui tass kohvi
Kodust töötamisega on kogu maailmas plahvatuslikult kasvanud VPN-i kasutajate arv, kuid väga paljud teevad endiselt kaugtööd ilma turvatud kanalita kontorivõrku ühendudes.
Koroonaaja valus trend: koondamisteade Zoomis
Tehnikavaldkonna idufirmad kogu maailmas vähendavad töökohti, kuna koroonapandeemia ei võimalda neil enam raha ega tõsta – pahatihti antakse töötajatele koondamisteated üle mitte näost-näkku videoplatvormi Zoom abil.