TÄISMAHUS | Vaata, need riiklikud digiprojektid said täna eurorahad alla
Valitsus toetas täna väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siemi ettepanekuid avalike e-teenuste arenduse rahastamiseks summas 26,4 miljonit eurot - tegemist on EL tõukefondide 2020. aastaga lõppeva rahastusperioodi viimase suurema rahastusvooruga.
Perearstid vahetavad tarkvara välja
Eesti Perearstide Selts koos tarkvaraettevõttega Iglu alustas juunis projekti, mille tulemusena viiakse kõik seda soovivad perearstid üle uuele ja ühtsele tarkvarale.
iPhone'ide remontijate ring laieneb jõudsalt. Mida Apple'i uus strateegia kaasa toob?
Nüüd on veel rohkem firmasid, kes tohivad su iPhone'i parandada, kui sa ei vii seda mõnele Apple'i ametlikule partnerile.
Garmin toob turule posu päikeselaadimisega kellasid
Nutiseadmete tootja Garmin toob turule terve rea spordi- ja nutikellasid, mille akusid saab lisaks tavalaadimisele toita päikeseenergia abil.
Samsung müüb Eestis riideid värskendavat nutikat riidekappi
Samsung otsustas nutikat riidekappi AirDresser hakata müüma ka Eestis (see oli algselt plaanitud vaid "teatud suurematele turgudele").
Ärimeeste kingitud koroonatestid andsid viis positiivset vastust
Riik võttis valitsuse korraldusel ja terviseameti isikus maikuus Tallinna sadamas ja lennujaamas kasutusele mitu tuhat koroona antikehade testi, mis andsid tulemuseks viis positiivset tulemust.
Enneolematu! HIV-i kandja paranes ilma luuüdi-ülekandeta
Tundub, et üks 34-aastane brasiilia mees on esimene inimene, kes ei vajanud HIV-ist vabanemiseks luuüdi-tüvirakkude ülekannet.
TEST | Huawei juhtmeta kõrvaklapid Freebuds 3i: müra kinni, kõrgemad sagedused valla!
Huawei on juba mitu põlvkonda juhtmevabasid Airpods'i laadseid kõrvaklappe teinud. Seekordne, kolmas põlvkond jõudis Arvutimaailma laborisse peale seda, kui olime läbinud pika teekonna igasuguste Airpodside Hiinast pärit kloonide ja peenemate, kõrvasiseste kõrvaklappide katsetel.
SUUR LUGU | Kired, sahkerdamised, radoon ja vallavanema poeg – lendavad laastud Meriküla hiigelkompleksi ümber
Riigilt aastate eest Harku vallale tasuta üle antud endine sisekaitseakadeemia hiigelkompleks Harjumaal Merikülas pole siiani täismahus mõistlikku kasutust leidnud ning ka uus plaan see põhikooli filiaalina kasutusele võtta paneb lapsevanemad ahastusest kahte kätt kokku lööma.
Eri loomaliikidel on silmi igaks elujuhtumiks
Neil võivad olla tuhanded üksiksilmad, nad suudavad näha saaklooma uriini maapinnal ning mõni neist kogeb maailma värviliste ribadena.
Suur pööre videomänguäris – kes saab endale Batmani ja "Mortal Kombati"?
CNBC andmetel plaanib AT&T maha müüa oma videomängude osakonna Warner Bros. Interactive Entertainment, mille väärtuseks peetakse neli miljardit dollarit. Selle müügiga loodab AT&T vähendada oma kulusid ja olemasolevat võlga.
Skandaalike Soomes: kas tuntud telefonitootja kasutab natsisümboolikat?
Soome suuruselt teine ajaleht Ilta-Sanomat kirjutab, et tuntud telefonitootja kasutab oma seadmetes kangesti natsisümboolikat meenutavat märki.
Teise maailmasõja lõppvaatus: Berliin kohtupäeva ootel
Õhurünnakud, nälg ja hirm punaarmeelaste ees iseloomustasid elu Berliinis viimasel sõjatalvel.
VIDEO | Samsung avalikustab uue tipptelefoni 5. augustil
Turuosalt maailma suurim mobiilitootja Samsung avalikustab oma järjekordse puutepliiatsiga tipptelefoni mudeli Galaxy Note 20 kuu aja pärast 5. augustil toimuval veebiüritusel.
VIDEO | "Istmesoojendus" | Üks lihtne põhjus, miks sa veerandtühja kütusepaagiga sõita ei tohiks
Seekordne "Istmesoojendus" räägib nii autode turvaprobleemidest, uutest autodest, sellest, miks tühja kütusepaagiga sõita ei tohiks, kui ka automüügitrendidest.
Anomaalia: üks piirkond Maal hoopis jaheneb, mitte ei soojene
Kogemus: YouTube'i videotegijana ajateenistuses
Ma olen 23-aastane reservväelane ja teenisin aega aastatel 2018–2019 Kuperjanovi jalaväepataljonis, kokku kaheksa kuud. Avan lugeja ees oma kogemuse kaitseväest, sellele eelnenud perioodist ja kirjeldan, kuidas sain ühildada enda hobid muusiku ja juutuuberina ajateenistusega.
Uurimus: millistes ametites inimene kauem elab?
Tööstress ja iseseisvuse puudumine lõhuvad töötaja vaimu ja lühendavad eluiga.
GRAAFIKUD | Tundub, et eriolukord "ravis" maailma veebipiraatlusest
Veebipiraatluseteemaline sait TorrentFreak.com avaldas huvitava ülevaate, kuidas koroonapandeemiast tingitud üleilmne eriolukord mõjus veebipiraatlusele pigem lämmatavalt, mitte vastupidi, nagu oodatud.
Ootamatu saladuslepingu käis Eesti riigile välja Amazon
Tehnoloogiagigant Amazon ning majandus- ja kommunikatsiooniministeerium sõlmisid möödunud reedel ootamatult konfidentsiaalsusleppe (NDA), mille tagamaad pole siiani selged – küll aga asjaolu, et ettepanek ja ka lepingu tekst pärinevad Amazonilt ning Eesti roll oli see vaid allkirjastada.
Eesti telekomide ohukeeled on viimseni pingul – kas tõesti tuleb hakata välja vahetama juba kasutusel Huawei tehnikat
Mitmed Euroopa suurriigid on sel nädalal andnud selgelt teada, et nende internetiettevõtetel tasuks hakata tegema ettevalmistuis selleks, et neil ei lubata mitte ainult soetada hiinlaste Huawei sidetehnoloogiat, vaid välja tuleb vahetada ka juba kasutusel olevad seadmed. Eesti telekomiettevõtted ...
VIDEO | Vaata, kuidas aju puhastab end surnud neuronitest
Esmakordne: Yale'i ülikooli neuroteadlased filmisid protsessi, millega aju ennast surnud rakkudest puhastab.
Hea küsimus: mis takistab igal ruuteril mu veebiliiklust jälgimast?
Kui ruuterid vahendavad veebi teel liikuvat infot, siis kuidas kindel olla, et need kõik just sinu info järel ei nuhi?
INTERAKTIIVNE GRAAFIKA | Selline tehnoloogia peitub tudengisatelliidi Hämarik sees
Forte on juba kirjutanud, et peagi jõuab maailmaruumi TalTechi uusim tudengisatelliit Hämarik. Siin on selle parameetreid võimalik täpsemalt uurida; kliki pildil keerlevatel ristikestel ja loe infot!
KÄED KÜLGE | Sony α7r IV – unistuste kaamera igale edasijõudnud fotograafile
Sony täiskaader-hübriidkaamerad on mulle vägagi tuttavad, sest ligi kaks aastat on mind reisidel saatnud a7 III kaamera ja andnud võimaluse sellest välja pigistada maksimumi.
TEST | Canon Selphy Square QX10 – väga ilusad väljatrükid käigu pealt
Canon tõi turule uue fotoprinteri Selphy Square QX10, mis, nagu nimest järeldada võib, prindib ruudukujulisi fotosid.
Miks nii paljud veebikohad sunnivad sind sisse logima?
Oled kindlasti tähele pannud, et veebis surfates kohtab tihti soovitust või lausa nõuet kuhugi keskkonda sisse logida, sest saidid nõuavad seda üsna maialt?
Ajakirjast Sõdur: kuidas metsa tundma õppida, et seal lahinguplaani koostada
"Me hakkame hullusti hiljaks jääma, aga kui järgmisest metsast otse läbi jookseme, siis peaaegu jõuame õigeks ajaks kontrollpunkti," mõtles 2000. a augustiööl ühe võistkonna pealik Erna retkel.
Päris kirjavahetus häkkeriga: loe, kuidas küberkurjategijad eestlastelt raha said
Portaali Forte käsutuses on eluline näide kirjavahetusest küberkurjategijatega, kel õnnestus ühelt Eesti firmalt ja sellega eraisikult raha välja pressida.
Kas koroonaviiruse antikehatestide põhjal võiks immuunpasse väljastada?
VIDEO | Proovisõit: Honda Jazz e:HEV – oma klassi üks luksuslikemaid autosid
Kui varemalt sai omale hübriidajami Honda CR-V, siis nüüdseks on hübriidiks muutunud ka Honda praegune pesamuna Jazz.
Koroonapandeemiaga võitlemisel osaleb Soomes loodud Oura nutisõrmus; loe, mis ja kuidas!
Mis on Oura-nutisõrmus ning kuidas see osaleb COVID-19-pandeemia-vastases võitluses? Forte uuris otse vidina tegijatelt.
Kontrolli, kas sinu Volvo kuulub turvavöövea tõttu tagasikutsumisele
Volvo Cars on otsustanud kontrolli kutsuda osa 2007.-2018. aastal toodetud autodest, sest on võimalus, et osal neist on esimeste turvavööde kaabelkinnitused “väsinud”. Eestis on selliseid autosid üle 4000. Sisestades vastavale lehele VIN-koodi 5 esimest numbrit, on võimalik internetis lihtsalt ko...