Amet alustas Bolti suhtes menetlust
Tarbijakaitse- ja tehnilise järelevalve amet (TTJA) alustas sel nädalal menetlust taksoettevõtte Bolt suhtes, kuna kahtlustab teda keelatud reklaamivõtetes.
Surmaregistri juht selgitab: mis haigus läheb kirja koroonahaige surmatunnistusele?
Reeglina põeb surev inimene mitmeid haigusi ning arstidel on omajagu otsustamisruumi, milline neist määrata näiteks COVID-19 põdeja surmatunnistusele, ütleb Tervise Arengu Instituudi surma põhjuste registri juht Gleb Denissov.
Kõige popimaid juhtmeta kõrvaklappe toodab Apple – loe, miks neid mitte osta
Apple'i juhtmeta klapid on toredad küll, aga kogu sellel ilul ja glamuuril on ka oma varjukülg...
Mepro M5 – lahingukogemusega punatäppsihik
Punatäppsihikuid, mis tagavad relva efektiivse kasutamise vähemalt 300 meetri pealt, pakub turg rikkalikus valikus.
VIDEO | Google esitles uut Pixel-telefoni, uut Chromecasti... ja veel kraami
Tehnoloogiahiid Google arvas heaks taas uusi seadmeid tutvustada, kesksel kohal telefon Pixel 5 ja teleri või koduhelisüsteemi nutikamaks muutva jublaka Chromecast uus mudel.
Uus võimalus: suhtle Messengeris otse Instagramis!
Facebooki boss Mark Zuckerberg teatas suhtluskanali Messenger ja veebikeskkonna Instagram ühendamise plaanist juba pooleteise aasta eest. Nüüd on see teostunud.
Renault toob oma kupee Arkana Euroopa turule
Renault toob Euroopa turule oma kupeemaasturilaadse auto Arkana, millest olemas ka hübriidajamiga versioon.
INTERVJUU | Terviseameti juht avalikustab, kui palju on inimesi Eestis tegelikult koroonasse surnud
Haiglaravile jõudnud koroonahaigete arv on praegu kõige põletavam näitaja, mida igal hommikul jälgitakse, sest just sellest võivad tuleneda järgmised piirangud, ütles täna viimast päeva terviseametit juhtiv Mari-Anne Härma intervjuus Fortele.
Üllatus: e-auto ostutoetuse saaja võib teatud juhtudel mudelit vahetada
Oktoobri II pooles avaneb e-autode toetusmeetme II voor. Uurisime KIKi projektikoordinaatorilt Aive Haavelilt, kui palju on toetuse jagamiseks raha. I vooru kätteantud autode seast jäi silma ka üks selline, mida algselt toetust saanute seas ei olnud. Selgub, et teatud juhtudel võib taotleja mudel...
MKM sõnastas ära, millised tehnoloogiaettevõtted on Eestis keelatud
Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium sai valmis 5G võrkude turvalisust puudutava määruse eelnõu, milles on muu hulgas välja toodud ka see, millised välismaised tehnoloogiaettevõtted ei ole usaldusväärsed ja tuleb siinsetes sidevõrkudes keelata.
Külma sõja esimesed lasud tehti seal, kus Saksamaa pooleks lõigati
25. aprill 1945 läks ajalukku Elbe päevana ehk päevana, mil lääne- ja idarindel võidelnud sõdurid kohtusid.
Lilled muudavad kliimamuutuse tõttu värvi
Maakera floora ja fauna on kliimamuutusega toimetulekuks kolinud uutesse elupaikadesse ning nihutanud isegi oma sigimisperioode.
Ka vähktõbi võib teatud tingimustel nakkav olla
Huawei Eesti ettevõtte esimesed kuud: nullkäive, null töötajat
Hiina tehnoloogiagigandi Huawei esimesed neli asutamisjärgset kuud Eestis on möödunud ilma igasuguse majandustegevuse ja töötajate palkamiseta.
Tulika Takso loobus Taxofonist ja tõi välja oma taksoäpi
Tulika Takso loobus eri taksofirmasid ühendanud Taxofon-äpist ja arendas välja oma äpi Tulika 1200. See ei küsi ega salvesta kliendi sõidumarsruute ja kasutab alati ühesugust hinnakirja.
Miks COVID-19-patsientidel kaob või moondub lõhnataju?
Üha rohkem inimesi, kes on COVID-19 põdemise tõttu lõhnataju kaotanud, kurdavad, et pärast paranemist ei lõhna asjad enam õigesti, kirjutab Smithsonian Magazine.
Kinnitatud: mesi on parim, millega ravida köha ja külmetust
Oxfordi ülikooli uurijate koostatud ülevaateuuring ja metaanalüüs kinnitab mee tõhusust esmaravimina ülemiste hingamisteede nakkuste vastu.
Eksperiment: milline Eesti telekommunikatsiooniettevõte on parima, kas halvima teenindusega?
Uuringufirma Dive poolt suvel läbiviidud testostude põhine sõltumatu uuring selgitas välja, et Eesti parima teenindusega telekommunikatsiooniettevõte on Telia ja kõige halvemaga Tele2.
Salaostud kinnitavad: kõige halvema teenindusega mobiilioperaator Eestis on Tele2
Uuringufirma Dive poolt suvel läbiviidud testostude põhine sõltumatu uuring selgitas välja, et Eesti parima teenindusega telekommunikatsiooniettevõte on Telia ja kõige halvemaga Tele2.
Ühe käega annab, teisega võtab: Google'i "lahke" vastus äpiloojate nurinale nöörimise üle
Google'i ja Apple'i äpipoed on viimasel ajal kriitika alla sattunud. Tarkvaraloojad on tüdinud kuni 30% rahast poepidajale maksmast. Ka turureguleerijad on üha rohkem uurinud, et kas kaks tehnoloogiahiidu pole mitte pesueht monopolideks kätte läinud.
Levinud Hiina "palavikukaamerad" jäid vahele ohtliku pettusega
Eestiski müüdavad Hiina tootjate termokaamerad, mida viiruspuhangu ajal laialt kasutatakse inimeste kehatemperatuuride eemalt mõõtmiseks, jäid vahele näitude jämeda võltsimisega, hoiatab Skandinaavia turvafirma Rapid Security.
VIDEO | Põgenemine Türil lõppes 14-aastasele lapsjuhile mudas
Politsei tabas ööl vastu möödunud laupäeva pärast lühikest tagaajamist Türil 14-aastase poisi, kes oli oma vanematelt salaja auto võtnud.
COVID-19 meenutavaid sümptomeid põhjustavad enam kui 200 viirustüve
Koroonaviirus pole sugugi ainus hingamisteede viirushaigus, mis meid tabada võib.
TLÜ ja TÜ teadlased otsivad sahhariididest läbimurret koroonaviiruse leviku tõkestamisel
Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi biopolümeeride keemia professor Rando Tuvikene asub Eesti Teadusagentuuri toel uurima mikroorganismidest ja merebiomassidest pärinevaid sahhariide, et leida preparaate, mis aitaksid koroonaviiruse levikut piirata.
TEST | Xiaomi gigabitine ruuter Redmi AC2100 – kas Hiinast tasub 43eurost seadet tellida?
Kas on üldse mõtet Hiinast endale ruuterit tellida? Ja kui tellida, siis mida saab ligi viiekümne euro eest? Just seda seekord testimegi.
HOMME DELFI TV-s | Ministeeriumide ühishoones toimub rahvusvaheline konverents "Lõpp raiskamisele!"
29. septembril tähistatakse esimest rahvusvahelist toidukao ja toidujäätmete alase teadlikkuse päeva. Sel päeval lahkavad toidujäätmete tekkimist Toidupank, sotsiaalministeerium, keskkonnaministeerium ning mitmed rahvusvahelised eksperdid. Samuti räägitakse lahendustest, kuidas kõige tõhusamalt ü...
Firefox-brauseri kasutamine vähenes 85%, tippjuhi teenistus kasvas 400%
Firefox-brauserile pole hiljutised ajad meeldivad olnud. Kasutajaskond väheneb, sissetulek ka, varem nõrk konkurent Edge haarab aeg-ajalt Firefoxilt teise enim kasutatud brauseri tiitli...
Tallinnas ärandati öösel Elmo Rendi Nissan Leaf
Esialgse info kohaselt ärandati ööl vastu 28. septembrit Tallinna kesklinna rendipunktist Nissan Leaf, millega sõideti teadaolevalt Harjumaal ja Tallinnas kuni aku Laagna tee silla juures tühjaks sai. Accelerista.com juhtus sündmuskohale, kui kriminalistid autost asitõendeid otsisid.
Riik neelab juba kaks aastat alla Vene ettevõtte seaduserikkumist
Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) avastas juba kaks aastat tagasi, et Venemaa taksovahendusrakendus Yandex.Taxi tegutseb Eestis ilma nõutava taksoveoloata, kuid ei tee mitte midagi selleks, et see seaduserikkumine lõppeks.
Veel üks häda Apple'i uue opsüsteemiga: ära ise ikoone välja vaheta!
Tahad iPhone'i kasutajakeskkonda omanäolisemaks muuta? Siis lepi aeglasemalt käivituvate äppidega!
Eesti riik hoiatab: Läänemere kalu on ohtu süüa vaid üks suutäis nädalas
Läänemerest püütud osasid tuntud kalaliike on tervise huvides ohutu süüa vaid mõnikümmend grammi nädalas, selgub Eesti Keskkonnauuringute Keskus värsketest uuringutulemustest.
Koroonaküttide uus võimalus: viirust kandvad inimesed eritavad spetsiifilist lõhna
Koroonaküttidel on tekkinud uued väljavaated viirusekandjate kiireks tuvastamiseks, kuna haigusetekitaja hävitatud rakud asuvad eritama spetsiifilisi keemilisi ühendeid, mida on võimalik tuvastada nii hea lõhnatajuga loomade kui tehnika abi.
R20 Rahe on kohal – kaitsevägi sai ühe parima regulaarväerelva maailmas
Automaatrelv R20 on poolautomaatvintpüssi ArmaLite AR-15 tänapäevane versioon. R20 ekvivalent Ameerika Ühendriikide maaväes on tänapäeval karabiin M4A1. See on lühendatud vintrauaga kompaktne automaatrelv, mis võeti kasutusele 1984. aastal.
VIDEO | Asjade interneti varjupool: kohvimasin hakkab väljapressijaks
Tahad teada, kuidas lõhnab ja kostab häkitud kohvimasinaga väljapressimine? Turvatarkvara tootja Avast blogis kirjutab Martin Hron, kuidas see kõik käib, kui asjade internet liiga ebaturvaline on.
VIDEO | Proovisõit: Alfa Romeo Stelvio – hea valik inimesele, kes soovib sportlikku linnadžiipi
Koos Giuliaga sai uuenduse ka Alfa Romeo Stelvio, mis on endiselt vägagi hea valik inimesele, kes soovib sportliku sõidutunnetusega linnadžiipi.
Ja ongi miljon täis: koroonaohvrite loetlemiseks on nüüd vaja seitsmekohalist arvu
Koroonaviiruse SARS-CoV-2 tõttu surnute arv jõudis 27. septembri õhtupoolikul (Eesti aja järgi) miljonini.
Koroonapandeemia ootamatu mõju: üks linnuliik õppis uuel moel laulma
Koroonapandeemia ja sellest tingitud eriolukord mõjutavad nii inimeste kui ka teiste loomariigi esindajate käitumist. Näiteks üks linnuliik oskab nüüd uuel moel laulda.
NASA toimetab rahvusvahelisse kosmosejaama uue miljonipeldiku
USA kosmoseagentuur NASA toimetab järgmisel nädalal rahvusvahelisse kosmosejaama ISS uue kosmosetualeti, et muu seas testida seda enne tulevas missioone Kuule või Marsile.
FORTE INTERVJUU | Päikese aktiivsus hakkas kasvama – mida see inimkonna tervisele ja tehnikale kaasa toob
NASA ja Ühendriikide meteoroloogiaagentuuri teadlased jõudsid hiljuti kokkuleppele, et uue Päikese aktiivsuse tsükli alguseks tuleb lugeda 2019. aasta detsembrit. Forte uuris Tartu Observatooriumi juhtivteadurilt Anu Noormalt, mida see planeedi Maa elanike jaoks endaga kaasa võib tuua.
Võimsamad maskid ja robotid hooldekodudesse: Eesti teadlased hakkavad kahe miljoni euro eest koroonaviirusega seotud probleeme lahendama
Teadlased asuvad viies erinevas teemavaldkonnas välja töötama näiteks senisest efektiivsemaid näomaske ja biolagunevaid koostisaineid viirusevastaste katete ja puhastusvahendite jaoks.
VIDEO: Porsche Taycan Turbo – kas elektrilisel sportautol on “hing”?
Porsche Taycan Turbo on ilus, võimas, kurvisuutlik ja praktiline, kirjutab Accelerista.com. Aga kas sellest piisab, et olla hea sportauto?
Euroopa süüdistab USA tehnoloogiahiidu miljardipettuses
Euroopa Komisjon süüdistab USA tehnoloogiahiidu Apple’it Iirimaal registreeritud ettevõtte kaudu 13 miljardi euro ulatuses maksude mittetasumises ning jätkab summa sissenõudmise nimel kohtuteed.
Android 11 on kohal – millal see su telefoni jõuab?
Maailma suurima mobiilitarkvaraplatvormi uusim versioon Android 11 on valmis ja hakanud automaatselt esimeste mobiilideni jõudma. Märguannetes korra majja lööv, automaatset kuvasalvestamist võimaldav ja teavitusajalugu sisaldav süsteem jõuab sõltuvalt tootjast telefonidesse aga alles paari lähima...