Päeva karikatuur
Facebooki boikotikampaania on eeskujuks Eesti firmadele
Kaitseliidu vabatahtlike blogi Propastop kirjutab, et Stop Hate For Profit («Lõpeta viha pealt kasumi teenimine») on USAs viimase kuu jooksul hoogu koguv aktsioon, mis astub vastu ühiskonda lõhestavate sõnumite levitamisele sotsiaalmeedias. Algatust veab grupp inimõigusorganisatsioone ning selle ...
Trump ja Biden koperdavad valimiste poole
Novembris Ühendriikide presidendivalimistel vastamisi minevatele Donald Trumpile ja Joe Bidenile ennustavad küsitlused vastakaid tulemusi. The Economist annab Bideni võiduvõimaluseks üle 90 protsendi, sama kindlalt lubab Trumpile võitu poliitikateadlase Helmut Norpothi välja töötatud the Primary ...
Riina Solman: vanemate lepitamine on lapse huvides
Riigi poolt finantseeritav perelepitussüsteem tagaks kõigile teenust vajavatele peredele võimaluse kohtueelselt laste hooldusõiguse osas kokkuleppele jõuda, kirjutab rahvastikuminister Riina Solman (Isamaa).
Aivar Riisalu kuulutas televisiooni surnuks. On tal õigus?
9. juulil avaldas Postimees Tallinna linnameediat käsitlevad artikli, mille jaoks andis kommentaari ka Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu. TTV madalatest vaatajanumbritest rääkides väitis Riisalu: «Lineaartelevisiooni aeg on läbi!»
Meelis Lao: järeldusi Putini ajalooartiklist
Võimaliku konflikti ohtu saaks vähendada, kui Eestil oleks sarnaselt Soomele oma iseseisvalt toimiv partnerlus nii USA, Hiina kui Venemaaga. Kusjuures just Hiina kohalolekuga flirtimine võiks meie tõsiseltvõetavust Euroopa silmis vaid tõsta, kirjutab Meelis Lao.
EKRE telekanali puhul tahaks näha hinnasilti
EKRE idee luua oma telekanal on selgelt pärit Ameerika Ühendriikidest, märkis ajakirjanik Urmas Jaagant Kuku raadio saates «Keskpäevatund». See on üks reast meetoditest, mis USAst on avaliku debati kujundamiseks üle võetud ning mida Jaaganti jaoks pisut üllatuslikult on siin väga hästi rakendatavad.
Kui ulatuslik oli antisemitism Eestis enne sõda?
5. juulil ütles Andrus Karnau Vikerraadio saates «Olukorrast Riigis»: «Kui mõelda Eesti ajaloo peale, siis Eestis ei ole kunagi olnud tõsist juudivihkamist ja kui mõelda näiteks Eesti esimese vabariigi aja peale, siis vähemusrahvustel oli toona laialdane kultuuriautonoomia, ka praegu on neil kult...
Facebook eemaldas Brasiilia presidendiga seotud valeinfovõrgustiku
Kolmapäeval blokeeris Facebook mitu lõhestavaid poliitilisi väljaütlemisi jaganud kasutajat. Väidetavalt kuulusid kasutajad Brasiilia presidendi Jair Bolsonaro töötajatele ja kahele pojale.
Millal peaks EKREt tõsiselt võtma?
Millal siis veel kui erakonna kongressil peaks partei juhte tõsiselt võtma, kritiseeris Kuku raadio peatoimetaja Hindrek Riikoja Kuku raadio saates «Muuli ja Riikoja» EKRE juhi Martin Helme pahatahtlikke sõnu oma koalitsioonipartnerite kohta.
Rally Estonia: nakatumisrisk on viidud minimaalseks
Septembris Lõuna-Eestis toimuvatel autoralli MM-etapi võistlustel on plaanis viia nakatumisriskid miinimumini. Rally Estonia fikseerib veel terviseametiga külastajate piirmäära, ent raja äärde peaksid tulema ennekõike need inimesed, kellele ralli on õhk ja vesi, ütles MM-etapi üks peakorraldaja T...
Kas Delfi läks kirvega kurge püüdma?
«Uute Uudiste faktikontroll: Delfi läks kirvega kurge püüdma» – nii pealkirjastas EKRE portaal Uued Uudised enda faktikontrolli sellest, kas Delfi on või ei ole eksinud küsimuses, mis käsitles naiste protsenti EKRE juhatuses.
Mark Leonard: koroonakriis on muutnud Euroopa ühise saatusega kogukonnaks
Tõenäoliselt on COVID-19 kriis meie eluaja suurim sotsiaalne eksperiment. Me ei tea, millal ja kuidas see lõppeb. Jätkuvalt on liiga vara ennustada, milliseks kujuneb eurooplaste nägemus oma ühiskonnast. Ent mingisugused muutused on juba aset leidnud selles osas, kuidas tajutakse Euroopast väljas...
Propaganda levib paremini kui tõde
Mitmed uuringud on näidanud, et valeuudised levivad tõest kiiremini ja kaugemale. Sellele aitab kaasa libauudiste skandaalne sisu ja sotsiaalmeedia klikke otsivad algoritmid.
Eestis on vaja lobiregistrit
Lobitööst Eestis ei räägita, sest meie väike ja korporatiivne ühiskond on huvitatud tagauste säilimisest. See on arengu piduriks, ütles Postimehe ajakirjanik Marica Lillemets Kuku raadio saates «Vahetund Postimehega».
Mart Einpalu: Tõuksisõit nõuab koolitust
Õnnetused särtstõuksidega viitavad sellele, et tõukerattasõit vajab koolitust või vähemalt harjutamist, samuti ei tohi unustada elementaarseid ettevaatusabinõusid, kirjutab Voltride juhatuse liige Mart Einpalu.
Kas naiste osakaal EKRE juhatuses on suurem kui teistel?
Uued Uudised kirjutasid 7. juulil EKRE uue juhatuse kohta: «Tähelepanuväärne on see, et kui kallutatud ja sageli valelik peavoolumeedia tavatseb rääkida EKRE-st kui naistevaenulikust erakonnast, siis juhatusse kuulub 11-st liikmest viis naisterahvast. Teistel erakondadel pole sellist asja ette nä...
Aivar Kallam: Kas euroföderatsioon on paratamatu?
Kui maksupoliitiline võim antakse euroala suveräänsetelt liikmesriikidelt Euroopa Liidule, kaob järkjärgult liikmesriikide rahvuslik suveräänsus. Selline samm saab olla paratamatu vaid siis, kui rahvas annab selleks mandaadi rahvahääletusel, kirjutab ettevõtja Aivar Kallam.