Inimestest, õigustest ja inimõigustest eriolukorras
Kaheksandat korda eetrisse minev terav jutusaade «Lobjakas vs Vooglaid» jätkab eelmisel nädalal alustatud teemat inimõigustest praeguse kriisi kontekstis.
Rando Maisvee: kellele pükse jalga aidata?
Märkimisväärne osa Eesti tööandjatest on väikesed, kelle võimalustest töötajate palgaks riigilt abi saada kirjutab vandeadvokaat advokaadibüroo MOSS Legal vandeadvokaat Rando Maisvee.
Tõnu Väät: kriis pani ettevõtjad liigutama
Kriisis on paljud ettevõtted leidnud üles viisid kiiresti e-poed käiku lasta, milles toetavad neid samuti kiirelt tekkinud e-poe turvalisuse testimise tööriistad, kirjutab Eesti E-kaubanduse Liidu tegevjuht Tõnu Väät.
Andres Kollist: koroona kohalikku e-volikogu ei piira
Eriolukorras pole mõistlik korraldada kohalike volikogude füüsilisi kogunemisi, demokraatlik protsess peab aga jätkuma ja seda saab edukalt e-volikogus teha, kirjutab Tallinna Linnavolikogu innovatsioonikomisjoni esimees Andres Kollist.
Krismar Rosin: mentorid viivad kodust eesti keele üle ilma
Eesti keele maja kursuste ära jäädes kutsusid õpetajad üles inimesi veebi teel eesti keelt harjutama, kirjutab Narva eesti keele maja eesti keele õpetaja Krismar Rosin.
Martin Noorkõiv: muutuseks ühiskonnas ei ole see, et arutelu on muutunud populistlikuks
Martin Noorkõiv sõnastab ise, et viimased kümme aastat on tema eesmärgiks olnud, nii igavalt kui see ka ei kõla, otsida kohta, kus ta saaks saavutada maksimaalset mõju ühiskonna paremaks muutmiseks. Isegi kui tegevus on suunatud üksikisikule – koolitamine, programmide tegemine – siis taustal on a...
Kriise peaks juhtima Päästeamet
Koroonakriisis näeme, et senine praktika, kus kriisi hakkas juhtima sama asutus, mis tegeleb selle valdkonnaga tavaajal, ei pruugi olla kõige parem lahendus. Terviseametile on toodud lisajõude ning praeguseks on nad taandunud statistikat esitava organisatsiooni rolli. Postimehe toimetaja Erkki Ko...
Valdis Dombrovskis: Euroopa Liit tuleb appi
Euroopa Liit seisab kriisi ajal kindlalt Euroopa inimeste ja ettevõtete kõrval, kirjutab Euroopa Komisjoni asepresident ja rahandusvolinik ning Maailma Majandusfoorumi finants- ja rahasüsteemide haldamise nõukogu liige Valdis Dombrovskis.
Trumpi toetus koroonakriisis tõusuteel
USA senine valimiskampaania on olnud erakordne. Enam ei mäletagi, et veel mõne kuu eest oli president Donald Trump tagandamisjuurdluse keskmes. Demokraatide leerist on ajaloo kõige mitmekesisematel eelvalimistel favoriidina alles jäänud Joe Biden, kes tõusis fööniksina tuhast alles kampaania lõpu...
Rannar Vassiljev: koroonaga ei ole mõtet läbirääkimisi pidada
Võtame ühiseks eesmärgiks saada koroonaviiruse levik 1. maiks kontrolli alla. Kui eriolukorra teadusnõukogu hinnangul on eesmärgini jõudmiseks vaja karmimaid meetmeid, rakendame need otsekohe, kirjutab Sotsiaaldemokraatliku Erakonna peasekretär Rannar Vassiljev.
Vaja on juhuvalimi alusel testimist
Koroonaviiruse pandeemia ohjamisel on hetkel pudelikaelaks Eesti testimisvõimekus. See on küll kiiresti tõusnud, kuid ei luba veel testida kõiki, kellel on sümptomid või juhuvalimi alusel viiruse leviku hindamiseks. Mõlemat võimekust oleks vaja, kui mõelda ette ajale, kui valitsus peab hakkama te...
Välisministeerium: inimõiguste piiramisest teavitamine oli meie kohus
Ainuüksi liikumisvabaduse piiramine koroonaviiruse leviku peatamiseks läheb Euroopa inimõiguste konventsiooni kontekstis problemaatiline, mistõttu tekkis Eestil ka kohustus Euroopa Nõukogu sellest teavitada, selgitab Maris Kuurberg, valitsuse esindaja Euroopa inimõiguste kohtus.
Riigiteenistujate palgatõus on moraalselt vale
Seadusega ettenähtud palgatõus kõrgematele riigiametnikele mõjub koroonakriisi tingimustes moraalselt valesti ning ei saa sellisel kujul tulla, ütles Kalle Muuli Kuku raadio saates «Muuli ja Riikoja». Hindrek Riikoja sõnul on hea lahenduse saamiseks vaja siiski seadus korda teha.
Kristiina Ehin: elujanu on kõikidel üks
Luuletaja Kristiina Ehin mõtestab meie tänast olukorda uue ajaluuletuse kaudu, mis on pikemal kujul ilmumas autori uues luulekogus «Janu on kõikidel üks». Luulekogu ilmumisele saab hoogu anda Hooandjas.
Kuulo Kutsar: kas pakendid on nakkusohutud?
Epidemioloog Kuulo Kutsar arutleb selle üle, kas poest või tellides saadud kaubapakendis võib ka kaasa saada üllatuse koroonaviiruse piiskadest määrdunud pinna näol.
Miks pandi Jaan Toots EASi?
Tartu keskerakondlase Jaan Tootsi määramine EASi nõukogu liikmeks oli Priit Hõbemäe silmis sellel nädalal üks veidramaid uudiseid igasuguste koroonauudiste kõrval, ütles Hõbemägi Kuku raadio saates «Keskpäevatund».