Kui oled viiekümnendates, teevad need tugevused ka sinust väärtusliku töötaja
Kui sageli kiputakse arvamama, et üle 50-aastased on ajast maha jäänud ning tööle värbamisel eelistatakse nooremaid, siis tegeliult on vanem töötaja mitmes mõttes professionaalsem ja parem spetsialist. Selja taga on pikalt kogutud kogemus, mis annab põhjalikud teadmised ning hea iseenda tugevuste...
Kohus lükkas VTA ja M.V.Wooli listeeriavaidluses otsustamise edasi ja pöördus Euroopa Kohtu poole
Kui algselt pidi Tallinna Halduskohus avaldama eile õhtul otsuse M.V.Wooli ja veterinaar- ja toiduameti (VTA) vaidluses, siis tähtaeg tühistati ning kohus otsustas selguse saamiseks Euroopa Kohtu poole pöörduda.
Koroonakriis tõi kinnisvaras uue trendi
Koroonapandeemia põhjustatud majanduskriis on kinnisvaras toonud uusi trende ning meelde tuletanud vanu tarkusi, ütleb RE Kinnisvara vanempartner Monica Meldo.
Töö muutuvas realsuses: Saksamaa plaanib kaugtöö seadusesse raiuda
Saksamaa tahab anda töötajatele seadusliku õiguse kodus töötamiseks, sest Covid-19 põhjustatud pandeemia sunnib riike tööturgu puudutavaid reforme tegema, kinnitas Saksamaa tööminister Hubertus Heil.
H&Mi müük Baltikumis kasvas, suurtel turgudel seis nukker
Rõivamüüja H&M lõi kokku kolmanda kvartali numbrid, kus selgub, et Baltikumis läks kompaniil päris hästi.
Swedbanki mobiiliäpp teeb äriklientide elu mugavaks
Ettevõtjana on oluline, et firma rahaasjadel oleks võimalik igal ajal ja kõikjal silma peal hoida. Uuenenud Swedbanki mobiiliäpiga pole see mitte ainult võimalik, vaid ka lihtne ja turvaline, kinnitab ettevõtja Mari Ojasaar.
Millist lehepuhurit valida?
Lehepuhur on hea abimees nii suurte kui ka väikeste pindade koristuseks. Kuna puhurite valik on lai ja lisaks bensiinimootoritega puhuritele on kasutusel ka akupuhurid, siis aitame valimisele kaasa ning loome selgust, milliseid töid puhuriga teha saab ja millisteks töödeks millist puhurit valida.
Äripäeva rikaste TOP: kuue mehe rikkus kasvas kordades
Äripäeva värskest rikaste topist leiab kuus meest ja ei ühtegi naist, kelle rikkus on aastaga vähemalt kahekordistanud.
Andres Sutt: Finantsinspektsiooni nõukogu väidetava kandidaadi sobivus on küsitav
Riigikogu rahanduskomisjoni liige Andres Sutt (Reformierakond) saatis täna rahandusminister Martin Helmele kirjaliku küsimuse, kus palub selgitada, kuidas vastavad finantsinspektsiooni nõukogu kandidaatideks väidetavalt esitatud Hannes Veskimäe ja Mai Palmipuu nõukogu liikmetele esitatavatele nõu...
Tokio börsil toimus viimase 20 aasta suurim katkestus
Täna ei saa investorid tehniliste probleemi tõttu Tokio börsil tehinguid teha.
Valitsus kiitis heaks laevafirmade toetamise 20 miljoniga
Valitsus kiitis tänasel istungil heaks reisilaevade operaatorite toetamise 20 miljonit euroga.
Kliendid on internetis. Kas ka sina?
Eesti e-kaubanduses käivitusid kevadise koroonakriisi ajel pöördelised arengud. Üleöö muutunud käitumis- ja tarbimismustrid ning eriolukorras kehtestatud piirangud panid kaupmehed keerulisse seisu. Kuidas hoida oma ettevõtet piirangutele vaatamata töös? Lahendus peitub e-kaubanduses.
Kas sinus on piisavalt pealehakkamist, et hakata ettevõtjaks?
Soovid alustada oma ettevõttega, aga ei ole kindel, kas see ikka sobib sulle? Paljud edukad ettevõtjad on oma teekonna alguses kõhelnud, kas neis on selleks sammuks piisavalt pealehakkamist. Kui ka sina veel kõhkled, siis tea, et ettevõtlikkus on arendatav!
Riik otsib 100 miljoniga koroonatestijat
Riigi Tugiteenuste Keskus kuulutas välja hanke koroonaviiruse proovide võtja ja võetud proovide testija leidmiseks.
Kaupmehed küsivad riigilt kolm miljonit eurot desovahendite hüvitamiseks
Kaupmeeste liit palub valitsusel hüvitada desinfitseerimis- ja isikukaitsevahendite kulud, mis ulatuvad miljonitesse.
Palmer: Xfly pakub suurtele lennufirmadele Eestist lendamise teenust
Nordica tütarfirma Xfly tegevjuht Jan Palmer ütles ERR-ile, et lennufirma valmistub Soome turule minekuks, kuid on pakkunud mitmele suurele lennukompaniile ka oma teenuseid otselendudeks Tallinnast.
Rikaste TOP: Kristo Käärmann teel Eesti esimeseks miljardäriks
Täna ilmunud Rikaste TOPi võitis sarnaselt mullusele TransferWise´i asutaja Kristo Käärmann, kellest võib peagi saada Eesti esimene miljardär, kirjutab Äripäev.
Pankrotihaldur: pankrotilaine tuleb ja puudutab üha rohkem eakaid
Pankrotihaldur Toomas Saarma ütleb, et „võlavangide” paremaks aitamiseks on vaja süsteemi muuta.
Kas uus külm sõda või Hiina võtab USA juhtiva rolli üle: neli stsenaariumit, milline võib olla koroonajärgne maailm
Koroonajärgse ajastu võidustrateegia Eesti ja ka Soome jaoks on suurem koostöö Põhjala riikide ning Baltimaadega, kinnitas Soome mõttekoja Nordic West Office üks asutaja Risto E.J.Penttilä Arenguseire keskuse konverentsil „Teistmoodi tulevik“.
Suri ettevõtja Teet Saarepera. Äsja lõi mees kümneid ettevõtteid
Kolmapäeval lahkus Eesti üks edukamaid ettevõtjaid Teet Saarepera, kes oli muuhulgas ettevõtte OÜ Riigiressursside Keskuse omanik.
Jaan Pillesaar: targad töötajad Eestisse ei tule
Eestis on tööjõumaksud nii kõrged, et targad töötajad siia ei tule, sest siin targa tööga teenida ei ole võimalik,“ lausus IT-ettevõtte Helmes juht Jaan Pillesaar Arenguseire Keskuse konverentsi „Teistmoodi tulevik“ vestlusringis.
Korralagedus seaduseloomes. Turismiseaduse muutmise varjus tahab rahandusministeerium viia ellu suure maksukorraldusliku muudatuse
Täna pealelõunal läheb riigikogus esimesele lugemisele turismiseaduse eelnõu, mis peaks ühtlustama majutusteenuste pakkujatele kehtestatud nõudeid. Selle käigus tahab aga rahandusministeerium läbi suruda ka oluliselt suuremat ja põhimõttelisemat muudatust nii tulumaksu- kui ka maksukorralduse sea...
Seitse nõuannet paremaks videoturunduseks
Video on oluline, kui mitte öelda peamine vahend edukas turunduses. See ei tähenda aga, et igaüks meist peaks ja saaks ise videode tootmisele oma aega panustada.
SEADUSERIKKUMINE JA JÄTKUV EBAVÕRDSUS: pool aastat pärast apteegireformi pole märkigi loodetud konkurentsist ja hinnalangusest
Apteegireformi loogika oli lihtsamast lihtsam. Vabastame apteekrid ravimite hulgimüüjate ärihuvide küüsist. Sõltumatud apteekrid hakkavad omavahel ning hulgimüüjad apteekrite pärast konkureerima. Seal, kus on konkurents, hinnad langevad. Õhtulehe suur uurimus näitab, et reform ei ole toiminud. Ra...
Valitsus annab reisilaeva ettevõtjatele veel miljoneid toetust
Valitsus otsustas järgmise aasta riigieelarvega jätkata reisilaeva ettevõtjate toetamist 7,7 miljoni euroga. Ettevõtted saavad taotleda sotsiaal- ja tulumaksu osalist tagasimaksmist, et vähendada maksukoormust ja säilitada sektori töökohti.
GRAAFIK | Donald Trump makse maksta ei taha. Kui palju aga teised presidendid on riigikassat kosutanud?
New York Timesi analüüsi kohaselt maksis USA president Donald Trump 2016. ja 2017. aastal maksudeks 750 eurot, seda on oluliselt vähem kui keskmine USA kodanik. Viimasest 15 aastast kümnel ei maksnud Trump maksudeks sentigi. Kui palju on aga eelmised USA presidendid riigikassasse maksudega panust...
Swedbank tõstab oktoobrist paljude pangateenuste hinda
Swedbank muudab 1.oktoobrist hinnakirja ning suure osa pangateenuste eest tuleb nii era- kui äriklentidel hakata rohkem maksma.
Asjatundja segitab: millistel tingimustel saab Eestis konfliktsest osanikust vabaneda?
Kehtiv äriseadustik näeb ette, et kohus võib osaniku osaühingust välja arvata, kui osanik on oma kohustuse mõjuva põhjuseta olulisel määral täitmata jätnud või on muul viisil osaühingu huve oluliselt kahjustanud. Kohtupraktika põhjal nähtub aga, et sellise normi rakendamine praktikas on tõendusli...
Prognoos: turismist teenitav tulu järgmisel aastal on tippajast poole väiksem
EASi turismiarenduskeskuse direktor Liina Maria Lepik prognoosis tänasel turismikonverentsil, et võrreldes mulluse rekordaastaga on järgmisel aastal turismiteenuste eksporditulu poole väiksem.
ERISAADE | Jürgen Ligi valitsuse senistest meetmetest: politiseeritus on see mis haiseb
Tänases Erisaates, vahetult enne järgmise aasta riigieelarve tutvustamist valitsuse poolt, rääkisime majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsleri Viljar Lubi ning riigikogu liikme Jürgen Ligiga sellest, mis on seni valitsuse kriisimeetmetes olnud head ja mis halba. Ligi sõnul ei tohiks...
Oleg Ossinovski kõrval Dzintarsi ostu kaalunud Madara esindaja põhjendab loobumist: sellel ei olnud mõtet
Läti populaarse kosmeetikafirma, bõrsil noteeritud Madara Cosmetics huvitus samuti maksejõuetuks muutunud Dzintarsi ostust, kuid loobus, sest tehase varad olid kehvas seisus. Madara juhatuse liige Uldis Ilters tõdes, et Oleg Ossinovski firmal saab olema keeruline tootmist taastada ning turule tag...
USA endine aserahandusminister: dollar on hädas, kui kullaunts jõuab 3000 dollarini
USA endine aserahandusminister Paul Craig Roberts räägib hiljuti antud intervjuus sellest, kui kaua ja mis tingimustel on võimalik hoida keskpankadel kullahinda praegusel tasemel ning millised on dollaril põhineva maailma rahasüsteemi perspektiivid.
Statistikaamet selgitab, millise pitseri koroonapandeemia raudteevedudele vajutas
Sel suvel sõitis rongiga 1,5 miljonit reisijat ja raudteel veeti 4 miljonit tonni kaupa. Raudteeveod toimusid juunis, juulis ja augustis küll eelmisest aastast väiksemas mahus, aga suve lõpp näitas nii reisijate kui ka kaupade veos mõningaid taastumise märke, teatas statistikaamet.
Lennundussektor: meie panus SKPsse võiks kahekordistuda, kuid selleks peaks riik raha panustama
Aastaks 2025 võiks lennundussektori panus riigi SKP-sse kahekordistuda, küündides 7 protsendini, kuid selle realiseerumine sõltub mitme perspektiivse ärisuuna tasakaalustatud arendamisest ja investeeringutest, tõdeti aastaks 2025 võiks lennundussektori panus riigi SKP-sse kahekordistuda, küündide...
Eelarvenõukogu: valitsuse eelarvepuudujäägi suurendamise plaan ei ole põhjendatud
Kuna nii majanduslanguse põhi kui ka kulukamad majanduse abimeetmed jäävad 2020. aastasse, ei ole 2021. aastal eelarvepuudujäägi suurendamine põhjendatud. Majanduse toetamine suuremahulise eelarvepuudujäägiga peaks jääma vaid vaid kriisiaja meetmeks ja laenurahaga jooksvate kulude katmine ei ole ...
Finantsinspektsiooni juhatuse liige: meie liberaalsed reeglid peibutavad kurjategijaid
Eesti regulatsioonide liberaalsus meelitab siia tegutsema erinevaid ettevõtteid. Samas avab see kahjuks ukse ka neile, kes pesitsevad Eesti äriregistris, kuid mujal panevad toime kuritegusid, kirjutab finantsinspektsiooni juhatuse liige Andre Nõmm inspektsiooni blogis.
Euromonitori uuringute juht: Eestis kulub aastaid turismi taastumiseni
Uuringufirma Euromonitor Internationali uuringute juht Caroline Bremner ütles tänasel turismikonverentsil, et nii Eestis kui ka globaalselt võib turism kriisieelsele tasemele jõuda 2022. aastal.
Valitsus otsustas lubada Euroopa otselende riikidesse, kus on nakatumiskordaja alla kahekordse EL-i keskmise
See tähendab, et praeguse seisuga oleks otselennu liinid piiratud üksnes Prantsusmaale, Hispaaniasse ja Tšehhi.
LHV lunastab võlakirjad enne tähtaega
LHV Group on otsustanud lunastada ennetähtaegselt viis aastat tagasi, 29.10 2015, emiteeritud kümneaastase tähtajaga allutatud võlakirjad, teatas ettevõte börsile.
VAATA OTSE: Kas pandeemia tapab turismi? Just nüüd tuleb mõelda, kuidas nutikamalt tegutseda
Covid-19 pandeemia on küll maailma turismisektorile kõva hoobi andnud, aga kas see tähendab, et nüüd tuleb püss põõsasse visata? Milline on praegune olukord ning kuidas leida edasiminekuks nutikaid võimalusi, arutatakse tänasel virtuaalsel turismikonverentsil. Ärilehe vahendusel saab kell 10 alga...
New York Times: Trumpi telekuulsuse pealt teenitud 427 miljonit dollarit oli päästerõngas tohutu ärikahjumi juures
Ajaleht New York Times kirjutas eile, et USA presidendi Donald Trumpi maksuandmed näitavad, et ta teenis televisiooni tõsielusarja pealt 427 miljonit dollarit (ligi 366 miljonit eurot), mis oli tema päästerõngas tohutu ärikahjumi järel.
Uuele reaalsusele jalgu jäänud töölepinguseadus võib põhjustada kohtuvaidlusi
Kuna Eesti seadused on kaugtöö koha pealt puudulikud, võib edaspidi oodata kohtuvaidlusi, näiteks tööõnnetuste üle, usub PwC Legal Eesti ühingu- ja tööõiguse valdkonna juht, vandeadvokaat Indrek Ergma.
Nullintressiga laenud ei lase eestlastel intressilangusest osa saada
Euroopa Keskpanga madalate intressimäärade poliitika mõjutab eestlaste laenuportfellist vaid viiendikku.
Taksoplatvormi looja taksoäri trendidest: kas keeleoskuseta aafriklased taksoroolis on probleem ning miks hinnad tõusevad?
Milline on taksoturg täna, kas suurem turuvõitlus on läbi ning millised on taksonduses lahendamata murekohad: kuidas suhtuda täiesti umbkeelsetesse taksojuhtidesse või olukorda, kus reisijat teenindab sõidab ette narkodiiler või eksvang, kellel tegelikult puudub vastav tegutsemise õigus - teenind...
Kriisi ajal võimekuselt suurimaks. Autokeskuste kett laienes Tallinnasse
Koroonakriis on Eesti suurimale rehvivahetajale toonud käibekasvu ja alates tänasest ka uue esinduse Mustamäel.
OTSE DELFI TV-s | Töö- ja karjäärimessi raames toimub karjääriseminar "Kuidas ravida (majandus)kriisi?"
Eesti Töötukassa korraldab 29.septembrist kuni 2.oktoobrini virtuaalset üle-Eestilist töö- ja karjäärimessi. Töömessi raames toimub 29.septembril kell 10.00-14.00 karjääriseminar „Kuidas ravida (majandus)kriisi?“, mille otseülekannet on võimalik jälgida Delfi TV-st.
Nordica loodab selle aasta lõpetada 23 miljonist väiksema miinusega
Nordica loodab tänavuse aasta lõpetada Euroopa Komisjoni prognoositud 23 miljonist eurost väiksema miinusega. Majandusministeeriumi asekantsleri Ahti Kuninga sõnul on Nordica teiste lennundusettevõtetega võrreldes heas seisus, kijrutab ERR Uudised.
Kuidas on koroonakriis aasta eksportööri nominente mõjutanud?
Konkursi „Ettevõtluse auhind 2020” raames jagatavale aasta eksportööri tiitlile on jäänud kandideerima kolm nominenti: mobiilimaksete platvormi pakkuv Fortumo, üks Eesti IT-lipulaevu Nortal ja elektrimootoriga jalgrataste tootja Ampler Bikes. Kuidas on nemad tulnud toime pandeemia tõttu ekspordit...
Koroonakriis andis Läti 900 suuremale ettevõttele tõsise hoobi
50% Läti suurematest maksumaksjatest ettevõtetest said Covid-19 pandeemias tõsiselt kannatada, tõdes Läti maksuameti juht Ieva Jaunzeme Läti telekanali TV3 saates „900 sekundit“.
Milliseid aktsiaid ostsid ja müüsid augustis Swedbanki kunded?
Augustis osteti ja müüdi enim aktsiaid sektoritest nagu pangandus, logistika, tehnoloogia, ehitus ja jaemüük, kirjutab Swedbank Marketsi spetsialist Rainer Saad rahablogis Kukkur.