Meie kolmandasse sambasse kogumine: nagu USA psühholoogi lastega tehtud katsete koopia või veel hullem
USA psühholoogi Walter Mischeli läbi viidud katsed lasteganäitasid, et vähem kui kolmandik katsealustest olid nõus ootama tulevikus saadavat kasu ja loobuma selleks kohesest hüvest. Sarnane või isegi reljeefsem tendents paistab silma, kui vaadata, kuidas koguvad Eesti täiskasvanud kolmanda samba ...
Brittide ettepanek töökohtade ja äride päästmiseks: tasuta 500 naelane vautšer igale inimesele päris poes ostmiseks
Majanduse päästmise osana kaalub Suurbritannia valitsus uue vautšerisüsteemi rakendamist, et aidata koroonaviiruses tugeva hoobi saanud sektoritel ellu jääda. Mõttekoja Resolution Foundation väljapakutud kava läheks maksma 30 miljardit naela.
Aastaks 2050 tuleb renoveerida 80% hoonetest
Valitsus kiitis täna heaks pikaajalise hoonete rekonstrueerimise strateegia, mille eesmärk on parandada järgneva kolmekümne aastaga ligi 80 protsendi Eesti elanike kodude ja töökohtade tingimusi.
Indrek Neivelti firma omandanud tuntud börsiettevõte ostab Leedu internetipanga
Enam kui 360 miljoni kasutajaga informatsioonitehnoloogia ettevõte Opera Limited ostab Leedu internetipanganduse ettevõtte Fjord Bank, mis alustas eile tarbimislaenude väljastamist ning hoiuste kaasamist, edastab Leedu Delfi.
Holland tahab sulgeda ukse Graanul Investi toodangu ees
Euroopa üks suuremaid biomassi põletajaid Holland on võtnud otsustava kursi loobumaks senisest subsideerimisest, mis võib tähendada lõppu 11miljardisele ärile, kirjutab Äripäev.
Konkurentsiamet Tapa vallavalitsusele: vallale kuuluv firma ei suuda tõenäoliselt loetud kuudega soojavarustust tagada
Konkurentsiamet saatis eelmisel nädalal Tapa vallavalitsusele kirja, milles hoiatab omavalitsust puudujääkide ja vigade eest, mida on tehtud linnas uue soojusenergia võrguettevõtte määramisel.
Hillar Tederi endine äripartner Ukrainas: Teder püüdis minu mustamiseks tuntud blogijaid ära osta
Hillar Tederi endine äripartner Andrei Adamovski kinnitab, et Teder üritas osta tuntud blogijatelt endist äripartnerit mustavaid kirjutisi.
Kriisis on ka võitjaid: logistikafirma maksab igale töötajale kena boonuse
Maailma üks suuremaid logistikafirmasid Deutsche Post DHL (DPDHL) maksab enam kui poolele miljonile töötajale 300 euro suuruse boonuse ja omanikele dividendi, sest vaatamata Covid-19 pandeemiale läheb nende äri hästi.
Läänemaa mööblitootja: hea diivan ja tugitool valmivad hoolika töö ja korraliku materjaliga
Voodil ja voodil on vahe, samuti madratsil ja madratsil, samuti diivanil ja diivanil, leiab 1992. aastal asutatud Rave Mööbel OÜ turundusjuht Raido Tormet.
Kuidas valmistuda ülikooli sisseastumiskatseks?
Ülikoolidesse sisseastumisavalduste esitamise aeg hakkab lõpule jõudma ning paljudel noortel on ees veel viimane samm: sisseastumiskatse või eksam. Paljudele tekitab erialakomisjoni ette minek värelust ja väikest kätevärinat! Kuidas valmistuda? Mis tagaks ülikooli sisse saamise?
FOTOD | Tartu endisest kunstimuuseumist saab eksklusiivne korterelamu
Juuni lõpus algas Tartu vanalinnas asuvas endises kunstihoones ümberehitus, mille tulemusena valmib seal 2021. aasta juuliks miljööväärtuslik korterelamu Vallikraavi Villa.
Rahapatakas Lõuna-Koreast viis Eesti kütuseärimehe vangi
Müstiline rahasumma Lõuna-Koreast tõi endisele kütuseärimehele Ilmar Tolmatsile süüdistuse rahvusvahelises kelmuses ja rahapesus. Tolmats läks prokuratuuriga kokkuleppele ja ta mõisteti vangi, kirjutab Äripäev.
Konkurendid kardavad, et elektriautode laadimisvõrk mängitakse Eesti Energia kätte
Elektrilevi peab järgmise aasta alguses Elmo elektriautode laadimisvõrgu maha müüma. Samal ajal pole aga kriitikud rahul, sest neile paistab, nagu Elektrilevi tahaks selle tervenisti Eesti Energiale edasi müüa, kirjutab ERR Uudised.
Uuring: noored ja keskealised on hakanud hüppeliselt rohkem laenu võtma
Eestis on märgatavalt sagenenud laenuvõtmine 22- kuni 44-aastate seas, näitab krediidihaldusteenuste ettevõtte Intrum uuring. Järsku kasvu võib siduda tööjõuturul süvenevate probleemidega.
Omanikfirma tõstis Olympicu raha ja varad võlausaldajate silme eest ära
Äripäev kirjutab, et Novalpina Capitalile kuuluva Olympic Entertainment Groupi (OEG) võlausaldajad vaatavad pealt, kuidas seni ettevõtte alla kuulunud varad nende käeulatusest minema tõstetakse, jättes võlausaldajad pankroti korral kaitseta.
Rahvusvahelised investorid ostsid Itaalia maffia võlakirju
Europoli raport peab Calabria ’Ndranghetat üheks maailma rikkamaks kuritegelikuks ühenduseks.
Gustavi kohvikukett koroonakriisist taastumisest: kriisi põhi oli aprillis, juunis me enam palgahüvitisele ei kvalifitseerunud
Koroonakriisist põhjustatud olukorraga toimetulekuks nii töötukassa palgahüvitisest kui ka EAS-i turismisektori toetusest abi saanud Gustavi kohvikukett juunikuus enam palgahüvitisele ei kvalifitseerunud, sest ettevõtte käive oli juba nii hästi taastuma hakanud, rääkis Gustav Cafe tegevjuht Siim ...
Leedu firma nõuab valitsuselt kohtu kaudu karantiiniaja piirangute eest kahjutasu
Leedus pöördus täna esimene ettevõte kohtusse, et valitsuselt Covid-19 piirangutega tekitataud kahju sisse nõuda, kirjutab Leedu Delfi.
Mullusega võrreldes langes Finnairi reisijate arv juunis ligi 100 protsenti
Soome lennufirmaga Finnair lendas juunis 96 protsenti vähem inimesi kui möödunud aastal samal perioodil.
Euroopa suurima bussifirma laienemine Baltikumi toob Eestisse vaid ühe liini
Juuli keskpaigast laieneb Euroopa suurim bussifirma Flixbus Baltikumi ja teise seas avatakse Tallinn-Riia-Vilnius liin.
Uuringufirma: avalik pilv kasvab, andmekeskuste infrastruktuuri kasum kukkus
Aasta algusest kasvatasid enim kasumit avaliku pilve infrastruktuuri tarnijad, selgub turu-uuringute firma Synergy Research Group esimese kvartali kokkuvõttest.
Briti väljaanne: Transferwise’i aktsionärid müüvad sadade miljonite väärtuses aktsiaid
Eesti päritolu valuutavahendusettevõte Transferwise on lõpuni viimas tehingut, millega tõuseks firma väärtus ligi 4,5 miljardi euroni.
Küsitlus: kolmandik Eesti elanikest pole rahul oma praeguse tööeluga
Töökuulutusteportaali CV-Online läbi viidud küsitluses selgus, et oma praeguse tööeluga on väga rahul veerand vastanutest, keskmiselt rahul 53 protsenti ja pole üldse rahul ligi kolmandik ehk 32 protsenti.
Deutsche Bank sai 150 miljonit trahvi, mis on seotud Jeffrey Epsteini ja Danske Eesti üksusega
Saksamaa suurim pank Deutsche Bank maksab Ühendriikide finantsjärelevalve nõudel 150 miljonit dollarit trahvi vajakajäämiste eest oma tegevuses, mis on seotud ka USA skandaalse ärimehe Jeffrey Epsteini ja Danske Eesti üksuse rahaülekannetega.
Riigi tellimus suurendas Ida-Viru ettevõtte töötajate arvu 150 võrra
Märtsikuus tellis valitsus Sillamäe ettevõttelt 9,25 miljoni euro eest 2,5 miljonit kaitsemaski.
Utilitas tootis pea kolmandiku võrra rohkem roheenergiat
Eesti suurim taastuvenergiaettevõte Utilitas tootis 2020. aasta esimeses pooles 853 600 MWh rohelist energiat. See on ligi 30 protsenti rohkem kui samal perioodil aasta tagasi.
FOTOD | Uue kruiisiterminali sarikapeol lennutati nii Tallinna linnapea kui Tallinna Sadama juht kõrgustesse
Täna saavutas oma ehituskõrguse Tallinna Vanasadama uus kruiisiterminal, mis loob senisest värskema värava Tallinna külalistele ning tekitab uue mereäärse linnaruumi kohalikele elanikele, selgus täna peetud hoone sarikapeol.
Ootused vs tegelikkus. Aurora Nova uusarenduse elanikud rahulolematud: lubatud pargi asemel laiutab akna all lärmakas ventilatsioon
Viimastel aastatel on Astangul kerkinud mitmeid uusarendusi, nende seas ka Endoveri Aurora Nova kvartal. Paraku ei ole sealsed elanikud tulemusega sugugi rahul.
Kreml ei usu küsitluse tulemusi, mille järgi peab pool venemaalastest ära elama 185 euroga kuus
Kreml suhtub ettevaatlikkusega kindlustusfirma Rosgosstrahh Žizn koos sotsiaalse projekteerimise keskusega Platforma läbi viidud küsitluse tulemustesse, mille järgi peab ligi pool venemaalastest ära elama 15 000 rublaga (185 euroga) kuus.
Bensiinihinnad hakkasid Eesti tanklates taas tõusma
Kütusehinnad Eesti bensiinijaamades asusid taas kerkima, 95-oktaanise bensiini hind tõusis kolme sendi võrra 1,229 euroni. Diislikütus püsib maailmaturu hinna kiuste Baltikumi odavaimal tasemel, kirjutab ERRi uudisteportaal.
Maasikakasvatajate liidu esindaja: me ei ootagi Martin Helmelt vabandust. Valitsuse nõunik võttis meiega juba hüvitise osas ühendust
Kuna Eesti riik ise reaalselt takistas võõrtööjõu riiki sisenemist, siis peavad maasikakasvatajad õigeks, et nüüd hüvitatakse neile selle sammuga tekitatud kahjud. Valitsus on selles osas ka esimesed sammud astunud, kinnitas usutluses Ärilehele Eesti maasikakasvatajate liidu juhatuse liige Elke L...
Investor: kõige ohtlikum üüriline on üksik naisterahvas
Nädalavahetusel toimunud investeerimisfestivalil tuli jutuks ka, kuidas valida investeeringukorterit ja leida häid üürilisi, kirjutab Äripäev. Selle käigus rääkis näiteks kinnisvarainvestor Saara Arulaane, keda tema kõige ohtlikumaks üüriliseks peab.
Martin Helme palgatud USA advokaat, kes peaks Eestile rahapesu trahvimiljonid tooma, on kaitsnud ohtralt kahtlase taustaga ärimehi
USA-s aset leidvas rahapesu uurimises Eesti huve kaitsma palgatud endisel FBI direktoril, advokaat Louis Freehil on olnud mitmeid värvikaid kliente. Washingtoni võimukoridorides viidatakse talle peaasjalikult kui ebaausate ärimeeste huvide kaitsjale.
ERISAADE | Põllumeeste esindaja lubab valitsuselt maasikahüvitist küsida. „Pole ilus niisama nuga selga lüüa.“
Valitsus jäi kolm nädalat võõrtööjõu küsimuse lahendamisega hiljaks, maasikakahju hüvitamine on põhjendatud küsimus.
Urve Palo juhitav kasiinofirma avas tihedale konkurentsile vaatamata uue spordiennustuse ja kasiinoportaali
Eesti suuruselt teise kasiinoketi Fenix Casino omanikfirma Novoloto avas täna spordiennustus- ja kasiinoportaali FenixBet.
Välisminister Pompeo: USA kaalub TikToki ja teiste Hiina sotsiaalmeediarakenduste keelamist
USA uurib Hiina sotsiaalmeediarakenduste, sealhulgas TikToki keelamist, teatas välisminister Mike Pompeo eile intervjuus Fox Newsile ja lisas, et seda võetakse väga tõsiselt.
Tunamullu teise ilma läinud Aegna aktivisti unistus sai tuult tiibadesse
Saare suuromaniku plaanidest ei ole midagi teada ja hooned lagunevad. Aegna saare tõelist tõusu takistab aga sadama puudumine.
Martin Helme: mina küll maasikasvatajate ees ei vabanda. Ma ei näe üldse, mille eest ma vabandama pean
Kõik otsused, mis Eesti valitsus on viimastel kuudel langetanud, on olnud õiged ja tehtud Eesti rahva hüvanguks, ütles rahandusminister Martin Helme (EKRE) täna Kärt Anveltile vastusena küsimusele, millal ta maasikakasvatajate ees vabandab.
Tartu kaubanduskeskused plaanivad kõrgustesse laieneda
Tartu kesklinna kaubanduskeskused püüdlevad kõrgustesse - Tartu Kaubamaja plaanib katusele terrassi, Kvartali keskus kaht lisakorrust. Kumbki ei rõhu lisanduvatele kaubanduspindadele, vaid pigem soovitakse ruumi juurde erinevateks teenusteks, vahendab ERRi uudisteportaal.
Eestlased Meraki projektis: plokiahela tehnoloogia on revolutsioon igas valdkonnas
“Plokahela tehnoloogial on potentsiaal luua revolutsioon igas elu valdkonnas,” ütlesid Eestis Meraki projekti vedavad Joy Verano ja Mihkel Pruus.
Sportlandi järel KFCi juhiks siirdunud Gerd Kiili jõudis ametis olla vaid nädala
Pärast jaanipäeva KFC Baltikumi juhi kohale asunud Sportlandi endise juhi Gerd Kiili aeg jäi Apollo Grupis ootamatult lühikeseks. Ta lahkus juba eelmise nädala lõpus ametist.
Maasikakasvataja, kel jääb 50-60 tonni marju põllule: oleks ukrainlane õigel ajal olemas olnud, oleks me järje peal
Valgamaal üle 20 aasta maasikasvatusega tegelenud Andrus Horni sõnul on ainult õiglane, et riik, kes on koroonakriisist tingitud kahjude korvamiseks erinevatele sektoritele appi läinud, korvab nüüd ka võõrtööjõu piirangutest tingitud kahjud maasikakasvatajatele, kel jääb töökäte puuduse tõttu küm...
Helsingin Sanomat: Eesti ettevõtted osalevad Soomes sisserändajaid kuritarvitavas räpases koristusäris
Soome ajaleht Helsingin Sanomat kirjutab, et välismaalased koristavad Soomes koole, lasteaedu, poode ja restorane, aga paljud ettevõtted röövivad neid ilma igasuguste tagajärgedeta. Halvimal juhul jäävad koristajad ilma palgata ja magavad töökohas. Osa ettevõtetest tegutseb Eestist.
Tallinna väikese ringtee esialgses projektis on lennujaama alla plaanitud tunnel
Tallinna väikese ringtee jaoks on valminud eskiisprojekt, mis näeb ette Tallinna lennujaama alla tunneli ehitamist. Kuigi on räägitud ka sellest, et tee ümber lennujaama viia, siis linn seda teha ei soovi, kirjutab ERRi uudisteportaal.
IT-süsteemide administreerimise sisseastumistesti saab teha kodust
Noorte silmis on Eesti mainekaima tööandja edetabeli tipus üks IT-ettevõte asendunud teisega
Kantar Emori äsja avaldatud tööandjate maineuuringu pingreas tõusis majanduse, IT ja tehniliste erialade tudengite eelistuses esimest korda ihaldusväärseimaks tööandjaks TransferWise, mis möödus kaheksa aastat liidripositsiooni hoidnud Skype’ist. Kolmas oli Skype’i järel Eesti Energia.
Kohalik tee-ehitusmaterjal jääb Väo ristmiku ehituselt „soodustavate tingimuste” tõttu kõrvale
Paekivist killustiku tootjatel tekib kõrvalsaadusena tavalise liivaga võrreldavat paekiviliiva, aga seda on peaaegu võimatu riiklikku tee-ehitusse müüa.
Superstaar Jennifer Lopezist võib saada ühe populaarse USA spordimeeskonna omanik
Ameerika pesapallimeeskond New York Mets on olnud müügis alates veebruarist, kui tehing riskiinvestorist miljardäri Steve Coheniga lagunes koost. Nüüd on meeskonnale mitu potentsiaalset ostjat tekkinud. Nende hulgas on ka superstaar Jennifer Lopez koos oma pesapallurist kaasa Alex Rodrigueziga.
Elektri börsihind langeb täna öösel Eestis esmakordselt negatiivseks
Ööl vastu esmaspäeva langeb Eestis esmakordselt elektri börsihind negatiivseks, megavatt-tund elektrit Eesti hinnapiirkonnas maksab esmaspäeva hommikul kella nelja ja viie vahel miinus üheksa eurosenti, kirjutab ERRi uudisteportaal.
VIDEO | Tallinna hipodroomi viimsed päevad praeguses asukohas. Enne, kui selle neelab uhke kinnisvaraarendus
See aasta jääb legendaarsele Tallinna hipodroomile, mis on ainus tegutsev hipodroom kogu Baltikumis, tänases asukohas viimaseks. Juba on alanud uue hipodroomi ala ehitus Saue valda Tuulasse. Esimesed võistlused uues kompleksis peaksid toimuma 2021. aastal.