Pikka aega peidus olnud Picasso taies pandi oksjonile
Avalikkuse eest varjus olnud portree Pablo Picasso armukesest ja muusast Marie-Therese Walterist, mida kunstnik hoidis kuni surmani enda käes hoidis, on jõudnud esimest korda oksjonile.
We Love The Millenium / Scooter/ 90s
Tallinna keskaja päevad
Festival "Klaaspärlimäng 2020"
KIBE x NIEDRE x KUBJA A-galerii akendel
Suveklassika Kadriorus. Beethoven 250
MITTE PRAEGU, KALLIS!
Irja Lutsar ööklubide avamisest ja kuidas oleks mõistlik inimesi sisse lubada
Valitsuse COVID-19 tõrje teadusnõukoja juht, mikrobioloog Irja Lutsar vastas Forte küsimustele ööklubide taasavamise teemal.
Ülevaade: mida teame USA järgmise põlvkonna jaorelvadest
USA maavägi on käivitanud programmi, mille ambitsioon on tulevikus välja vahetada kõik jagude käsitulirelvad ja kergekuulipildujad.
Kartulist kaaviarini: Wabariigi-aegne toidukultuur
Iseseisvas Eestis jalad alla saanud linnaeliit ei soovinud oma söögilaual enam piirduda kartuli ja soolalihaga.
Marleen Allemann: Riik näitab välistudengitele ust
Siseministeeriumis küpseb seadusemuudatus, mis pöörab küsitavatele riskidele osutades ümber õpirände senised põhimõtted ja mille tulemusena kaotab riik miljoneid maksutulu. Tagatipuks võib see tuua kaasa senisest tasuta kõrghariduse mudelist loobumise.
Nõudepõhise transpordi areng Eestis on eri põhjustel takerdunud
Nõudepõhise transpordi arengut piiravad Eestis eelkõige andmete ja tarkvara puudulikkus, selgub SEI Tallinna läbiviidud uuringust. Tasuta ühistransport osas maapiirkondades ainult süvendab segadust.
Eriarstile aja leidmiseks on uus mugav võimalus
Kui inimene ei leia sobivat aega eriarsti juurde, siis soovitab talle neid üleriigilise digiregistratuuri juurde loodud tehnoloogiline abimees.
Yandex.Taxi Eesti esindajana reklaamib ennast nullkäibega firma
Sotsiaalmeedias esitleb end Venemaa taksovahendusäpi Yandex.Taxi Eesti esindajana ettevõte, millel on null töötajat ja nullkäive.
Teadlane arvab: kuhu kadus Eestis koroona?
Eestis on piirangud kaotatud, rahvas käib tööl, ühistranspordis julgetakse taas üksteise kõrval istuda, nagu ka spordiklubi saunalaval, riigipiirid on avatud ja turistidki tagasi, aga vahepeal palju kurja tekitanud koroonaviirus ei suuda enam kuidagi levida, isegi nakatunutelt teistele – uurisime...
Vene Gorki filmistuudio küsis valitsuselt raha
Venemaa Gorki filmistuudio pöördus valitsuse poole palvega eraldada stuudio arendamise esimeseks järguks raha, teatas stuudio pressiteenistus reedel.
Juhtkiri: Hirm jõudeelu ees
YouTube’is on kogunud miljoneid jälgijaid mees, kes ehitab oma kanalil ilma igasuguste kättesaadavate tehnoloogiliste leiutisteta onne, tulekoldeid ning algelisi jahi- ja tööriistu. ASMRi vibe’iga videod, milles on peamiselt kuulda kividega toksimist, oksade murdmist, tule praksumist ja saviga mä...
Katri Raik: Narva poliitrahvateater ülistab siiani Leninit
Narva linnatänavad kannavad siiamaani veriselt Eesti vabariigi loomise vastu võidelnute nimesid, kohalikud poliitikud ülistavad rahva ees aga Leninit ning valetavad riigivõimu kohta, leiab riigikogu ja Narva volikogu liige Katri Raik.
KUULA JA VAATA | "Istmesoojendus" | Nüüd on teada, mis on kvaliteetseim auto
"Istmesoojenduse" 45. osa võtab vaatluse alla ühe märgilise kvaliteediuuringu ja kõrvutab seda teise samasugusega. Nii saamegi lõpuks päris hea ülevaate, mis on hetkel uutest autodest kvaliteetseim automark.
Tänasest kehtib uus liikluskindlustuse rohelise kaardi vorm
Tänasest kehtib uus rahvusvahelise liikluskindlustuse poliisi vorm, mida nimetatakse roheliseks kaardiks - edaspidi tuleb see printida valgele paberile, mitte enam rohelisele.
Leigo Järvemuusikal kantakse ette Veljo Tormise teoseid
Leigo Järvemuusika toimub sel aastal ühel päeval, 8. augustil. Üles astuvad Estonian Cello Ensemble kavaga, mis pühendatud Veljo Tormise 90. sünniaastapäevale, laulja ja viiuldaja Maarja Nuut ning hilisõhtuses maagilisel metsalaval saab nautida Tiit Kikase ja keelpillikvarteti audiovisuaalset lav...
Mis toimub täna Tallinna Biennaalil? Ülevaade sündmustest
Reedel, 3. juulil jätkub Tallinna Biennaal avamiste ja esitlustega Kalamajast Juhkentalini. Tutvust saab teha kunstnike Kärt Hammeri, Patrick Soome, Raul Meele ja Ruudu Rahumaruga ning jätkuvalt ka biennaali tõmbenumbri Edward von Lõngusega ning teiste juba avatud näitustega. Alates kella 12st ku...
Ameerika filmiakadeemia kutsus oma ridadesse eestlase
Academy of Motion Picture Arts and Sciences (AMPAS), tavaliselt tuntud kui Ameerika filmiakadeemia, esitas 819 filmispetsialistile kutse oma ridadega liitumiseks.
TOP 10 | Ametid, milles võib sageli psühhopaate kohata
Mõnedes ametites on tõenäolisem, et seda täidab psühhopaat. Loe, millistes!
Viru keskuses on nüüd lausa 16 elektriautode laadimise kohta
Tallinnas Viru Keskuse 4. korruse parkimisalas avati sel nädalal Eesti suurim elektriautode laadimisala nimega Viru VooluRing, kus on korraga võimalik laadida 16 autot.
Näitus "Kes suudab anda teisele tõhusamalt lõuga: solidaarsus või blackface?"
Näitus "Kes suudab anda teisele tõhusamalt lõuga: solidaarsus või blackface?"
AiRField Summer Meet 2020 17.07.2020 - 19:00 -
LÄÄNE-EESTI SUVEPEOD ESITLEB:AirField Summer Meet 202017.07.2020LINE UP:WATEVA»http://facebook.com/watevamusic»http://instagram.com/watevamusic"Until We Die" - https://youtu.be/pJnd7qFAEmU"Ber Zer Ker" - https://youtu.be/pIzq5BmcKF4"Cold Fumes" - https://www.youtube.com/watch?v=YAFia9CIyRMPúr Múd...
Alates 4. juulist KRISTA LEESI, PEETER LAURITS, EVALD OKAS Evald Okase muuseumis
Laupäeval 4.juulil kell 12.00-18.00 saab Evald Okase muuseumis näha 4 uut väljapanekut: tekstiilidisainer KRISTA LEESI näitust “VÄIKE MOODNE TEKSTIILI SÕNASTIK”, fotokunstnik PEETER LAURITSA “VÄLJASÕIT. TEINE KATSE”, EVALD OKASE “EVALD OKAS JA KIRJANDUS” ning väikest raku- ja puupõletuskeraamika ...
Fotod: selline on uus Citroën C4
Citroën esitles 30. juunil oma uut autot C4 ja selle elektrilist versiooni ë-C4.
XI Vaba Rahva Laul 05.09.2020 - 18:00 -
Vaba Rahva Laul on laulupidu, millega tähistame igal aastal erinevates kaunites Eestimaa paikades Eesti iseseisvuse taastamise päeva. Seekord lükkussee  Haapsalu piiskopilinnuse hoovis koroona tõttu 20. augustilt edasi 05. septembrile, et saaks pidu täiega pidada. Ka sel korral on laval traditsio...
Kontsert: Vaiko Eplik ja Jaan Pehk (vokaal, kitarrid)
Uurime linnalegendi: kas Tallinnas elutseb tõesti šaakaleid?
Mitmed inimesed on andnud sotsiaalmeedias teada, et nad on Tallinna erinevates piirkondades šaakaleid kohanud. Kui tõenäoliselt oli tegemist šaakalitega ning kuidas neid õigupoolest levinumatest koerlastest eristada?
Kumna Päev 2020 16.07.2020 - 16:00 -
Imeilus Kumna mõis ja mõisaaed ootab külalisi perepäevale! Kava:Mõisaaed avatud kell 14-1814:15 ja 15:15 mõisa ekskursioonid16:00-17:30 kontsert Rein ja Sirje Kurg (vaheaeg 20min, võimalus osta plaate)Lastealal:14:00-18:00 karussell (50 senti ring)14:00-18:00 näomaalingud14.30-16.30 mängud koos p...
Elisa: milliseid filme ja sarju eestlased esimese poolaastaga enim järele vaatasid?
2020. aasta esimene poolaasta on möödunud. Elisa järelvaatamise statistikast selgub, et vaadatuim film oli tele-eetris „Tõde ja õigus“, saadete ja sarjade kategoorias oli populaarseim „Maskis laulja“, Elisa Huubis valitses „Sipsik“ ja videolaenutuses oli vaadatuim „Jokker“. Loe "Elisa: milliseid ...
Kuidas Lexsoul Dancemachine funk’i plahvatama pani
Lexsoul Dancemachine’i loomingu ja suve vahele võib panna kindla võrdusmärgi. Bändi liikmed räägivad, kuidas luuakse muusikat, mis paneb tantsima ka kõige kangema jalaga eestlase, mis vahe on olla laval funk’i ja rokkbändina ning mismoodi sobitub sellesse valemisse viinerikujuline süntesaator.
Tartu teadlased on jälil koroonahaiguse kulu seosel geenidega
Tartu Ülikooli Eesti geenivaramu teadlased uurivad koroonaviirusest tingitud haiguse COVID-19 seoseid inimese geenidega ehk pärilikkusega.
Miljardite mäng: Apple'i äpipood kuulub maailma suurimate majanduste hulka
Apple'i veebipood App Store on kahtlemata võimas, aga kui palju selle vahendusel tegelikult maailmas raha liigub?
KILINGI-NÕMME SUVEPIDU 2020 / 5 MIINUST, HELLAD VELLED 17.07.2020 - 20:00 -
KILINGI-NÕMME SUVEPIDU 2020 / 5 MIINUST, HELLAD VELLEDKilingi-Nõmme Suvepidu 17. juulil algusega 20.00.Tule naudi mõnusat suveõhtut ja chilli koos sõpradega!Meeleolu hoiavad üleval 5MIINUST ja HELLAD VELLED.DJ Enno Lohu.Loomulikult ei puudu suvepeolt ka maitsvad söögid, karastavad joogid ning roh...
SEPI KUMPULAINEN JA JAAN PEHK 15.07.2020 - 19:00 -
SEPI KUMPULAINEN. Juubelikontsert „Viiskymppiset Virossa”, erikülaline JAAN PEHK Legendaarne “Kalevankadun laulava talonmies” Sepi Kumpulainen tuleb Tartusse, et salvestada stuudios ühine pala koos oma sõbra Jaan Pehkiga. Just sel päeval, 15. juulil, tähistab legendaarne soomlane ka oma viiekümne...
Kohutavad nägemused: COVID-19 ravi ootamatu varjukülg
Paljusid intensiivravi saavaid COVID-19-patsiente kimbutab meeltesegadus, sh hirmutavad hallutsinatsioonid, kirjutab The New York Times.
Kuidas muudab Serebrennikovi juhtum teatrit Venemaal?
Postimehe küsimustele Vene lavastaja Kirill Srebrennikovi kohtusaaga kohta vastab lavastaja kaitseks rahvusvahelise ringkirja organiseerinud Ameerika Pen liikumise Euraasia programmi direktor Polina Sadovskaja.
Avatakse Kersti Karu figuuride näitus «Mees ja naine»
3. juulil kell 17 avatakse ARSi tarbekunstigalerii mikronäituste sarjas keraamikakunstniku ning kauaaegse ARSi majalise Kersti Karu keraamiliste figuuride väljapanek «Mees ja naine», mis jääb avatuks kuni 29. augustini.
Pärnu Filmifestivali avab film poola poeedist
Täna algab madalstardiga Baltimaade vanim, 34. korda toimuv Pärnu Filmifestival. Sel aastal on festival hajutatud südasuvest kuni kuldse sügiseni. Juulikuus  esitab festival varasematel aastatel  võitnud dokumentaale Pärnus, Viljandis ja Heimtalis, septembris tulevad linale uued tudengifilmid ja ...
Diplomaadid kannatuste rajal
Kui president ei oleks jätnud riigikogus muudetud välisteenistuse seadust ühe nüansi tõttu välja kuulutamata, oleks lõpptulemus pälvinud umbes sama vähe tähelepanu kui eelnõu pikaajalise menetlemise etapid valitsusasutustes ja riigikogus. Diplomaatide töö ei ole päevast päeva avaliku huvi keskmes...
Black Lives Matter liikumine, ebaõiglus ja süü
Üks pika ajalooga küsimus on maailmas taas äärmiselt silmapaistev, aga Eestis ole see kunagi nii palju kõneainet pakkunud. 2013. aastal ühismeediast alguse saanud mustanahaliste vastase politseivägivallaga võitlev liikumine Black Lives Matter (BLM) on viimasel kuul kogunud tohutut tähelepanu seos...
Bowiet pole olnud
„20. sajandi inimene“ on Avita kirjastuse välja antud eri elualade inimesi portreteeriva tõlkesarja viimane osa. Eesti keeles algas sari kakskümmend aastat tagasi „Barokiaja inimesega“ ning eelviimasena ilmus „19. sajandi inimene“. Sari põhineb Itaalia Laterza kirjastuse „L’uomo“ tsüklil. Kaks vi...
Sally Potter ja käimata teed
Sally Potteri uusim linateos, kevadisel „Berlinalel“ esilinastunud „Käimata teed“1 on kahtlemata üks neist filmidest, kus vaatajale kõike kandikul ette ei tooda. Tõsi, Potter möönab, et filmi esimene versioon osutus isegi nn testpublikule liiga segaseks. „Kui minu eelmine film „Pidu“2 oli väga li...
Muruniiduki kujundatud linn
Kukerpillidki teavad, et jaanipäevaks kasvab rohi kõrgeks. Aga enamasti mitte linnas. Isegi kui tahta heinamaad pidada, nullib algatuse heakorraeeskiri, milles sätestatakse muru maksimaalne kõrgus, mis enamasti on 15 sentimeetrit. See kipub olema vaata et peamine linnahaljastuse kavandamise tingi...
Elu võimalikkusest kosmoses
Aprilli lõpul, peaaegu koroona põhjustatud kriisi haripunktis, avaldas Pentagon mõned juba varem lekkinud videod, mis on tehtud mõned aastad tagasi hävituslennukite pardalt. Neil lühikestel liikuvatel udupiltidel on näha pisikesi musti plärakaid, mille liikumisviisi olevat raske seletada. Seletus...
Juulikuus sumin on taas
Äsja lõppenud juuniga võrreldes (rääkimata poolest märtsist, aprillist ja maist, kui istuti nagu käod üldrahvalikult kodus) tõotab alanud juuli tuua hoopis uusi teatrituuli, sumin tuleb taas. Juuni pakkus vaid kaks uuslavastust – Tallinna Linnateatri „Inimese hääl“ ja Paide teatri „Labürint“ –, m...
Tuttava linna tuled – Türi on Pariisi moodi ja meenutab Montevideod
XII sajandist pärit Türi püha Martini kiriku kõrvale ehitati 1980ndatel varjend, mille katus oli korvpalliplats. Mulle see plats ei meeldinud, kuna korvirõngastel polnud võrku. Pall veeres ka kuskile ära, sest põrand oli mäekujuline. Meile, poisi­kluttidele, sosistasid vanemad olijad, et tegu on ...
Näitlejad ei oska luulet ette lugeda
Paide teatri „Luuleõhtu Bukowskiga“, autor Charles Bukowski, idee autorid ja esitajad Ursel Tilk ja Kenn-Eerik Kannike, helimaastike kujundaja Kenn-Eerik Kannike. Esmaettekanne 28. II Paide Wabakohvikus, salvestus tänavu aprillis. Kättesaadav veebis https://www.paideteater.ee/luuleohtubukowskiga ...
Loe Sirpi!
Ann-Kristiin Entson, „Avalik ruum on inimestele. Aga kus on inimesed?“ Eesti Kunstnike Liidu XX kevadnäitus ja kevadnäituse kaasväljapanek „Kunstnikud maalivad kunstnikke“ XXVII rahvusvaheline aktinäitus „Mees ja naine“ Intervjuu EMTA välissuhete spetsialisti Kai Kiiviga Bohumil Hrabali „Liiga va...
ANDRI KSENOFONTOV, arhitekt
Loodus ja kliima ei sa olla probleem, sest me ei saa seda lahendada, vaid ainult tundma õppida. Probleeme põhjustab inimese tegevus. Tööküsimusi on võimalik ühel- või teisel moel lahendada, tööd on võimalik mõtlemisega kujundada. Töö omakorda mõjutab ja kujundab keskkonda. Praeguse keskkonnakriis...
Sõna on kuraatoril – – Kunstnikud maalivad kunstnikke
Näituse idee sai alguse sellest, et hakkasin üle hulga aja ise uuesti maalima ja tegin mõned portreed. Millegipärast kujunes selle unustatud žanriga tegelemine üllatavalt inspireerivaks ning see teema tahtis hakata igas suunas edasi arenema. Algul oli koostöös maalikunstnike liiduga plaan pakkuda...
Taevas ei ole humaanne
Mõned aastad tagasi, kui ilmus Péter Esterházy hommage-romaan „Hrabali raamat“, kirjutas Paavo Matsin oma arvustuses nõnda: „Hrabali teoseid tuleks aga kindlasti veel tõlkida. Muidu tekib oht, et tšehhi kirjandusest ja kas või Prahaga seotud tekstidest tekib ettekujutus eelkõige saksa keelt rääki...
E-õppest õppejõuna
13. märtsil kell 14.17 said kõik Tartu ülikooli töötajad e-kirja koos järgmise sõnumiga: „Seoses Vabariigi Valitsuse kehtestatud eriolukorraga ei toimu alates tänasest kuni 1. maini 2020 Tartu Ülikoolis auditoorset õppetööd. Ülikool korraldab auditoorse õppetöö ümber, kasutades e-õppe võimalusi j...
Tudengina distantsõppel
Eestil on e-riigi (e-Estonia) maine, kuid kas haridussüsteem suudab distantsõpet jätkata ja missugust mõju avaldab selline õppimis- ja õpetamismeetod edaspidi? Tulenevalt e-Estonia aluspõhimõttest ja soovist luua digiühiskond peaksime toetuma turvalisele, tugevale infrastruktuurile, paindlikkusel...
Kontsert-lavastus ''Naistepäev'' 20.08.2020 - -
MTÜ Müüdud Naer kontsert-lavastus „Naistepäev“ on muusikaline pihtimus naistele, pühendusega lõuna-eesti meestelt. Margus Konnula ehk Contra luulele kirjutatud lood kõnelevad eelkõige armastusest, naistest ja elust. Tema humoorikas looming annab võimaluse vaadelda eelpool nimetatuid teemasid värs...
Margus Loki isikunäitus Tartu Kunstimajas
Reedel, 3. juulil kell 17.00 avatakse Tartu Kunstimaja monumentaalgaleriis Margus Loki isikunäitus „Sinist joont ületades”. Lokk näitab galeriis oma viimaseid, spetsiaalselt selleks näituseks valminud maale. Kunstnik lisab: „See võibki olla vabadus. Punast joont ette ei tõmba. Kõik toimub hoopis ...
“Westworldi” loojad väntavad “Fallouti” mänguseeria põhjal teleseriaali
Amazon toob koostöös ülipopulaarse “Westworldi” loojatega televaatajateni uue seriaali, mis põhineb “Fallouti” videomänguseerial. Loe "“Westworldi” loojad väntavad “Fallouti” mänguseeria põhjal teleseriaali" täispikka artiklit portaalist Diktor.
Suvekontsert Hiiumaal: Evelin ja Johan 25.07.2020 - -
Kesksuvisel juulikuu laupäeval annavad Hiiumaal Reigi külas Ratturi talus harmoonilise ning hingesoojendava kontserdi laulja Evelin Samuel-Randvere ning pianist Johan RandvereKõlavad laulud, mis on Evelini köitnud tema lauljatee erinevatel etappidel, lapsepõlvest küpse lauljani. Iga laulu juurde ...
Autoportree / Автопортрет 06.11.2020 - 18:00 -
Kohtla-Järve Kultuurikeskuse tantsukollektiivi RÜTM kontsert "Autoportree"juhendajad Inna Vassiljeva ja Asja Seletskaja
Jevgeni Mravinski nimelise XXVI rahvusvahelise muusikafestivali kontsert 29.07.2020 - 18:00 -
Esinevad:Irina Zahharenkova (klaver)Narva Linna SümfooniaorkesterDirigent Anatoli Štšura Kavas:Tšaikovski. Panoraam balletist “Uinuv kaunitar”Beethoven. Klaverikontserdid nr. 3 ja nr. 4 Pealtvaatajate arv on piiratud
Proovisõit: kahe kütusega töötav Dacia Duster – vähema raha eest rohkem autot!
Dacia on Renault’ poolt ellu kutsutud kaubamärk, mida kandvad autod on koostatud põhimõttel „Enam autot vähema raha eest.“ Duster on neist üks suurimaid ja luksuslikumaid ning eelmisel aastal tuldi välja viisiga, mis teeb nii selle mudeli kui ka teistegi Daciate küüdis läbitud kilomeetrid veelgi ...
Ole valmis: PlayStation 5 ja uue Xboxi mängude eest hakkad maksma rohkem ja see ei ole halb asi
Uuringufirma IDG Consultingu info kohaselt plaanivad mitmed videomängude levitajad tõsta järgmise põlvkonna konsoolidele ilmuvate mängude hinnad praeguse 60 euro juurest 70 euro peale. Loe "Ole valmis: PlayStation 5 ja uue Xboxi mängude eest hakkad maksma rohkem ja see ei ole halb asi" täispikka ...
Elisa ja BBC Studios värske koostöö toob Huubi maailma tippsarjad
Elisa ja BBC Studios vahel äsja sõlmitud koostööleping toob juulis Elisa Huubi parimad Briti põnevus- ja draamasarjad, eesotsas Kuldgloobuse võitnud ja mitmetele Emmydele kandideerinud sarjaga „Luther“, kus peaosas alati sarmikas Idris Elba. Loe "Elisa ja BBC Studios värske koostöö toob Huubi maa...
Ööülikool Paavo Järviga / Pärnu Muusikafestival 2020 TASUTA 20.07.2020 - 23:00 -
KONTSERDIKÜLASTAJA MEELESPEA ·      Pärnu Muusikafestivali kontsertidel kehtib 2+2 reegel.·      Saali uksed avatakse 30 minutit enne kontsertide algust.·     Avatud on teenindusega  garderoob. ·   Külastajatel palume kohale tulla piisava ajavaruga ning pärast kontserti saalist väljumisel hoida o...
Ministeerium tahab sundida omavalitsusi 5G saatjad taluma
Eesti on selle aasta detsembriks üle võtmas eurodirektiivi, mis kohustab riiki ja omavalitsusi lubama enda ehitiste külge 5G saatjaid.
Treiler: selline on Ubisofti uhiuus Battle Royale mäng “Hyper Space”
Mängustuudio Ubisoft avalikustas uue futuristliku ilmega Battle Royale mängu “Hyper Space”. Loe "Treiler: selline on Ubisofti uhiuus Battle Royale mäng “Hyper Space”" täispikka artiklit portaalist Diktor.
Tartu armastusfilmide festival laieneb üle kogu Eesti
Juba 15. korda muutub Tartu Raekoja plats Eesti suurimaks vabaõhukinoks, kui augusti teisel nädalal jõuab sealsele väliekraanile 11 armastusest kõnelevat filmi. Peale selle avab PÖFFi armastusfilmide festival Tartuff esimest korda ka virtuaalse kinosaali, mida saab külastada üle kogu Eesti. Filmi...
Mainepauk, mis maksab miljardeid: Facebook on oma ajaloo suurima jama otsa sattunud
Facebookil on taas kehvad ajad. Tundub, et sotsiaalvõrgustik on kujunenud üheks patuoinaks kõige selle eest, mis on maailmas hetkel valesti.
Taaskasutavate kaupade müük veebis säästab loodust
Oksjoniportaali Osta.ee kasutatud kaupade ostjad-müüjad hoidsid ära hinnanguliselt 30 000 tonni CO2 heitmete sattumise keskkonda.
Tänavakunstifestival TaDaa! on vaadatav ka veebis
Juba kuuendat korda toimuv tänavakunstide festival TaDaa! leiab sel aastal aset 4. juulil Lasnamäel. Programmis on neli lavastust-kontserti, mis toimuvad Lasnamäe eri paigus, mis on salastatud. Igale etendusele saab end festivali kodulehe kaudu registreerida vaid 40 inimest ning etenduspaik tehak...
Kirjandusmuuseum kogub infot inimeste tervisekäitumise kohta koroonakriisi ajal
Eesti Kirjandusmuuseumi rahvaluulearhiivi kogumismoodulis Kratt on kuni 31. augustini avatud lühike küsimustik «Tervise hoidmine koroonakriisi ajal», milles päritakse nii tervisehädadega toimetulemise kui ka vaimse tervise hoidmise kohta karantiini tingimustes.
Märgiline uuendus: Partnerkaart muutus intressivabaks järelmaksukaardiks
Tallinna Kaubamaja Grupp avas täna Partner Kuukaardi teenuse, millega saab Partnerkaardiga vormistatud ostude eest tasuda intressivabalt alles järgmisel kuul ühe arvega.
Piknikukontsert ansambliga Puuluup
Prantsuse mängufilm „Kaksikelu"
Ekskursioon - Eestlase eluring: sünnist surmani
Näitus „Pintsakud ja piibud. Sissevaade Eesti Kunstnikkude Ryhma“
Pärnu Linnaorkestri suvemuusika sari
Kunstikonkursi „Minu ideaalmaailm“ tööde näitus
Jüri Arraku näitus "Inimesed ja maskid"
VIDEO | Bolton Strid: kui selles kohas jõkke kukud, siis tõenäoliselt eluga ei pääse!
Inglismaal Wharfe'i jões asuv lõik nimega Bolton Strid võib olla üks ohtlikumaid vooluveekogusid maailmas.
Kuidas määrata tõenäosust, et meid tabab tappev asteroid?
Heinavanker - Maarjamaa laulud
Alen Veziko trio - Suvepoeesia ''Tüdruk'' 22.07.2020 - 30.07.2020 -
Ülase Sotsiaalkeskus tähistab sünnipäeva festivaliga
Ülase Sotsiaalkeskus tähistab sel nädalavahetusel oma 9. sünnipäeva kolm päeva kestva festivaliga, mis hõlmab muusikat, performance'id, bändilaata ja palju muud huvitavat. Ansamblitest astuvad üles: Estoner, Kaschalot, Mört, Hõbekuul, Pinkwave, t3m0nd3m0n, Project Dekadenz, Huiabella Fantastica, ...
Hard Rock Laager on tänavu kodumaiste artistide päralt
3. ja 4. juulil Vana-Vigalas toimuv Hard Rock Laager toimub sedapuhku vastavalt Terviseameti poolt koostatud juhendile piiratud rahvahulgaga ning on tänase seisuga välja müüdud. Üles astuvad vaid kodumaised artistid. Poliitilistel põhjustel esinemast loobunud ansamblite Kannabinõid ja Wolfredt as...
Argo Aadli saab kätte Oskar Lutsu huumoripreemia
Sel pühapäeval, 5. juulil, saab teoks Jõgeva valla huumorisõprade kohtumine Tallinna Linnateatri näitleja Argo Aadliga. Otsuse selle kohta, et temast saab Oskar Lutsu huumoripreemia 32. laureaat, tegi žürii juba veebruaris, ent preemia üleandmine lükkus eriolukorra tõttu edasi. Nüüd, mil rahvakog...
Spotify lõi uue teenuse, millega saad kaks Premium tellimust väga hea hinnaga
Spotify tõi turule uue tellimuse nimega Premium Duo, millega kaks ühe katuse all elavat inimest saavad mõlemad Spotify Premiumi kuutellimused 9 euro eest. Loe "Spotify lõi uue teenuse, millega saad kaks Premium tellimust väga hea hinnaga" täispikka artiklit portaalist Diktor.
Edvin ja Lembe Hiedeli nimeline toimetajaauhind ootab taas kandidaate
Kutsume kõiki üles esitama kandidaate Edvin ja Lembe Hiedeli nimelisele toimetajaauhinnale, et tõsta esile häid keeletoimetajaid. Auhind on loodud eesmärgiga juhtida tähelepanu keeletoimetaja olulisele panusele ilukirjandusliku või filosoofilise teksti keelelisel ja sisulisel õnnestumisel ning tõ...
Kristjan Rudanovski Seifert 2020 jazzikonkursi poolfinaalis
Seiferti jazzikonkurss Poolas on kõrgelt hinnatud pea 10-aastase ajalooga konkurss, mis on saanud oma nime Poola silmapaistva jazzmuusiku Zbigniew Seiferti järgi ja mis on ainus jazz-viiulile mõeldud konkurss maailmas. Käesoleval aastal toimub konkurss virtuaalkeskkonnas. 14 võistlejat 11. riigis...
Video: “Animal Crossing: New Horizons” ühildub nüüd vibreeriva seksmänguasjaga, sest miks ka mitte
“Animal Crossing: New Horizons” on värvikirev ja lõbus mäng armsate loomakestega asustatud saarele kolivast inimesest, mis sobib nii vanematele mängijatele kui ka väikestele lastele. Ja nüüd on “Animal Crossingul” olemas anaaltapi tugi. Jah, päriselt ka. Loe "Video: “Animal Crossing: New Horizons...
Toyota: tagasikutsumisele reageerivad eeskätt uute autode omanikud
Forte kirjutas 29. juunil, et autotootja Toyota kutsub tarkvaravea tõttu tagasi 750 000 Priust. Kes aga tagakutsumistele enim reageerivad?
David Vseviov: Spaakultuuri lätetel
Spaakultuuri jälgi saab ajada aastatuhandete taha, mil juba Vana-Egiptuse arstid teadsid rääkida veeprotseduuride tervendavast mõjust. Spaade olemust on vorminud läbi aegade nii Rooma keisrite hiiglasuured termikompleksid kui ka meie naaberrahva soomlaste saunad.
Mari Kalkuni ''Õunaaia albumi'' esitluskontsert 18.07.2020 - -
Mari Kalkuni "Õunaaia albumi" esitluskontsert Rootsi-Kallavere küla Muuseumis Laupäeval, 18. juulil kell 17 ja kell 20 toimuvad Rootsi-Kallavere küla muuseumis MARI KALKUNi uue plaadi "Õunaaia album" esitluskontserdid. Erikülaline Aleksandra Krementski löökpillidel. Tähistame maagilise tähenduseg...
Tiit Pruuli: Helesinine silmapiir, värviline vikerkaar, El Dorado, kaotatud paradiis…
Igatsus ongi Ristikivi „kahte harusse kasvav puu”, kummaline nähtus, mis kisub meid ühelt poolt ikka edasi, tundmatusse ja kaugusse, ning siis jälle koduse rahu ja vaikuse poole. Aga mis saab siis, kui enam midagi igatseda polegi?
Olla alasti ja aktsepteeritud
Alastus ei ole häbiasi – just sellise filosoofia järgi elavad inimesed, kelle jaoks pole mingi probleem võhivõõraste ees riided seljast heita. Miks mõned julgevad, aga enamik meist siiski rannas aadama- või eevaülikonnas ringi ei lippa?
Suvejuhtkiri: Odra sisse sündinud
Kas tasub ikka päevast päeva elada millegi ootuses – äkki homme, äkki suvel… – või kogu aeg sinna-tänna sehkendada ja talupoeglikult tööd rügada – niita, istutada, väetada, rohida? Äkki oleks targem sel suvel hoopis paigal istuda?