Lisette Kampuse kultuurisoovitused
«See on lihtsalt gripp, peske käsi.» Ma olen õnnelik, et peldikupaberi kõrval pole siin relvapoe järjekorda ümber kvartali. Täielik isolatsioon on mulle ammu lõpuni tuttav ja turvaline. Tere tulemast, astuge minu boksi.
1
Toomas Uibo: oleme valmis selleks, et kogu liinilennundus seiskub Euroopas täielikult
Eesti lennuettevõte Xfly on valmis selleks, et kogu Euroopa liinilennud suletakse koroonapandeemia tõttu täielikult, ütles ettevõtte turundus- ja kommunukatsioonijuht Toomas Uibo.
1
Armastatud näitlejad: jää koju!
Koju jäämine tähendab paljudele näitlejatele otseselt palga ehk raha kaotamist, kuid sellele vaatamata nad mõistavad olukorra tõsidust ning paluvad meil kõigil jääda koju, sest just nii saame piirata viiruse levikut.
43
Kumu korraldab põneva näituse ühisvaatamise
Täna, 31. märtsil kell 20 teeb 1990. aastate kunstile keskenduval püsiekspositsioonil veebituuri Eesti Kunstimuuseumi nüüdiskunsti kogu juhataja Annika Räim. Veebiülekanne ja kuraatorituur jõuab publikuni Kumu Facebooki lehel.
UUENEV GRAAFIK | Vaata, kus ja palju leidub koroonaviirusega nakatatuid üldse kokku
Hiinas levima hakanud uus koroonaviirus võimutseb nüüd suuremas osas riikidest, sealhulgas kasvab nakatatute arv hoogsalt Eestis. Vaata Forte iga päev uuendatavalt kaardilt, kui palju kus nakatatuid leidub!
INTERVJUU | Võru linnapea tegi Ratasele ettepaneku laiendada Saaremaa erikorda kogu Eestile
Võrumaa on koroonaviirusesse haigestunute suhtarvult Saaremaa järel Eestis teisel kohal ning vahepeal läks olukord nii karmiks, et Tartu Ülikooli kliinikum nõudis täielikku karantiini. Võru linnapea Anti Allas nii karme meetodeid hetkel ei poolda, küll aga soovib ta Saaremaa meetmete laiendamist ...
45
Täna õhtul algab Delfi TV vahendusel suur e-spordi turniir
Juba täna õhtul saab hakata kaasa elama kuus nädalat kestvale Telia Openi e-spordi turniirile videomängus "CS:GO", millest võtab osa üle 60 võistkonna.
Astu sisse legendaarse Hayao Miazaki töötuppa
Portaal HNK World-Japan pakub tasuta vaatamiseks ainulaadset dokumentaalmaterjali Hayao Miazaki (1941) elust ja loomingust.
Väärtfilmide keskkond Mubi pakub praegu kolme kuu tellimust 1 euroga
Kas oled juba kodus koroona eest varjudes jõudnud Netflixi kaks korda läbi vaadata või otsid vaheldust peavoolu seriaalidele ja filmidele? Sel juhul võib sind huvitava väärtfilmide striimimisteenus Mubi, mille kolme kuu tellimuse saad praegu kätte üheainsa euro eest. Loe "Väärtfilmide keskkond Mu...
3
Märt-Matis Lille kultuurisoovitused
Wuhanist pärit kutsumata külaline on sundinud paljudel inimestel oma elu vähemalt mõnevõrra ümber hindama. Kui netikoosolekud, laste e-koolitamised ning pool- (või täiesti) automaatsed klikid sotsiaal- ja tavameedia linkidele kogu vaimset ressurssi just ära ei võta, siis võime varem või hiljem ne...
15
Eesti teeb koroonateste suusooja peale – terviseamet pole allkirjastanud ühtegi lepingut
Eestis on juba enam kui pool kuud testitud rahvast koroonaviiruse suhtes ilma, et terviseamet oleks selleks allkirjastanud proove võtvate ja analüüse tegevate eraettevõtetega ühtegi kirjalikku lepingut.
48
Kuula: Montreux jazzifestival lasi kontserdid vabaks
Seoses koroonapandeemiaga jääb ära iga-aastane Montreux jazzifestival Šveitsis. Selle asemel otsustas festival, et laseb tasuta kuulata-vaadata enam kui 50 aegade jooksul salvestatud kontserti.
13
e⁻lektron korraldab veebis teatri- ja muusikafestivali
3. aprillil avab loominguline platvorm e⁻lektron oma esimese tegutsemishooaja Kõheda vastasmõju festivaliga. e⁻lektron on üks kahest lõppvooru jõudnust, kellele Eesti kultuuriministeerium eraldas Sakala 3 konkursi lõppedes rahalise toetuse. Festivali nimepanemise hetkel oli tegemist vastastikmõju...
Eriolukord on vähendanud Eesti teedel sõiduautode liiklust kolmandiku võrra
Maanteeameti värske analüüs näitab, et Eesti teedel on eriolukorra ajal vähenenud sõiduautode liiklus kolmandiku võrra. Kaubavedude sagedus on jäänud samaks.
Teadlased: vanades korterites ei tohiks õhku niisutada
Hea sisekliima huvides peaksid uuemate majade korterite elanikud hoiduma ülekütmisest ning vanemate korterite omanikud liigsest õhuniisutamisest, leiavad TalTechi ehitusteadlased koos oma Kanada kolleegidega, kes uurisid elamute siseõhu temperatuuri ja niiskust mõjutavaid tegureid.
Eestisse jõudis 1 ms reageerimisajaga mängumonitor
RSRI VÄLISPOLIITIKA MEMO #11: ISOLEERITUD EUROOPA JA TRAGIKOOMIKA BRASIILIAS
Tartu Ülikooli Rahvusvaheliste Suhete Ringi memo võtab kokku kahe möödunud nädala (16.03– 29.03) olulisemad sündmused välispoliitikas. Kuigi pandeemiat kajastavad uudised varjutavad mitmeid tõsiseid rahvusvahelisi teemasid, suutsime mõned huvitavad siiski välja noppida.
Eesti füüsik sai 2,5 miljonit mõistatuslike nähtuste uurimiseks
Euroopa Teadusnõukogu eraldas Eesti füüsikule Girš Blumbergile 2,5 miljonit eurot uurimistoetuseks, mille eesmärgiks on rajada Tallinnasse unikaalne labor senini mõistatuslike kvantnähtuste uurimiseks ülijuhtivates materjalides.
Eelkuulamine: Lauri Lesta atmosfäärilise elektroonika album „Duality”
Seekord pakume eelkuulamiseks elektroonilise muusika artisti Lauri Lesta debüütalbumit „Duality”, mis koondab endas minimalistlikke meloodiaid, atmosfäärilisi helimaastikke ja melanhoolseid seisundeid. Lauri Lesta ja ta loominguga saad tutvuda järgnevas intervjuus.
Ta toimub siiski: Jazzkaar avalikustas programmi
Festival Jazzkaar 2020 toimub uuendatud programmiga 9.-15. oktoobrini 2020 Telliskivi Loomelinnakus ja 3. novembril Alexela Kontserdimajas. Jazzipidu serveerib oktoobrisse ja novembrisse kaheksa päeva kontserte maailma tippmuusikute ja hinnatud kodumaiste koosseisudega.
Video: tavaliselt rahvarohke Tallinna südalinn on jäänud inimtühjaks
Vita Pictura YouTube’i kanalile 30. märtsil üles laetud video illustreerib efektselt, kuidas koroonaviirus tavapärast vaatepilti Tallinna tänavatel tundmatuseni muutnud. Loe "Video: tavaliselt rahvarohke Tallinna südalinn on jäänud inimtühjaks" täispikka artiklit portaalist Diktor.
What Car autotest: Mercedes-Benz GLB
Mercedese valikus on tänaseks juba kaheksa välimuselt maasturit meenutavat mudelit ja viimasena lisandus nende hulka GLB, mis on heaks näiteks sellest, kuidas ostjaid tagauksest ligi hiilides enda poole võita, kui eesuks esiti nina ees kinni lüüakse, leiab portaal What Car oma värskes autohinnangus.
Kuidas koroonakarantiini taluda? Loe, mida soovitavad astronaudid
Paar nädalat ainult koduseinte vahel püsida tundub karm? Loe astronautide soovitusi sotsiaalse isoleeritusega toimetulekuks, nemad on olude sunnil sarnases olukorras isegi kuni terve aasta või rohkemgi!
Leke: täna ilmub “Call of Duty: Modern Warfare 2” uusversioon
Saksa PlayStationi e-poe lekke kohaselt tuleb 31. märtsil müügile “Call of Duty: Modern Warfare 2” moderniseeritud versioon. Loe "Leke: täna ilmub “Call of Duty: Modern Warfare 2” uusversioon" täispikka artiklit portaalist Diktor.
Sinu isikukood maksab mustal turul sama palju kui tass kohvi
Kodust töötamisega on kogu maailmas plahvatuslikult kasvanud VPN-i kasutajate arv, kuid väga paljud teevad endiselt kaugtööd ilma turvatud kanalita kontorivõrku ühendudes.
Teadlased avastasid meie päikesesüsteemis veel 139 pisiplaneeti
Üheksanda planeedi otsing muutus palju mitmekesisemaks kui seni. Selgub, et päikesesüsteemis on suur hulk pisiplaneete.
Koroonaaja valus trend: koondamisteade Zoomis
Tehnikavaldkonna idufirmad kogu maailmas vähendavad töökohti, kuna koroonapandeemia ei võimalda neil enam raha ega tõsta – pahatihti antakse töötajatele koondamisteated üle mitte näost-näkku videoplatvormi Zoom abil.
INTERVJUU | Tele2 juht Chris Robbins seletab, kuidas muutub tippjuhi elu koroonakriisi ajal ja kas 5G aitab koroonaviiruse levida
Tele2 juht Chris Robbins vastas Forte viiele küsimusele elust koroonakriisi ajal, kuidas tõhusalt kodust töötada, kas 5G aitab koroonaviirusel levida ja mida Tele2 tänavu plaanib saavutada.
Loomeinimesed otsivad abi justiitsministrilt
Loomeinimeste pöördumine justiitsministri poole seoses tasuga audiovisuaalse teose ja helisalvestise isiklikeks vajadusteks kopeerimise eest.
Mart Avi avaldas topeltsingli koos kahe uue videoga
Eesti avangardpopi artist Mart Avi avaldas täna, 30. märtsil muusikavideo oma uue topeltsingli palale „Soul ReaVer”. Tegu on omalaadse järellooga nädala eest ilmunud videole „Spark”.
Virtuaalne Eesti Loodusmuuseum
Maailma esimene digi-käekell ilmub uues kuues
Mõni elektroonikaseade muutub omamoodi kultusobjektiks, nii et tootja julgeb sellest hiljem uues kuues uusvariandi välja lasta. Nagu ülaloleva käekella puhul juhtus.
Vaata psühhedeelse elektropungi bändi PVC16 uut videot „The Man Dressed In PVC”
Tallinna psühhedeelse elektropungi bänd PVC16 andis välja video loole „The Man Dressed In PVC”. Muusikavideoga teeb oma lavastajadebüüdi noor filmi- ja teatrikunstnik ning teatrifestivali Kuldne Mask Eestis tehniline juht Viktoria Martjanova.
Autorite ühingud soovivad kriisi tõttu tõsta kuus korda salvestusseadmete tasu
Neli organisatsiooni soovivad, et riik kehtestaks ühe salvestava seadme tasumääraks vähemalt neli eurot eelnõus pakutud 60 sendi asemel. Loe "Autorite ühingud soovivad kriisi tõttu tõsta kuus korda salvestusseadmete tasu" täispikka artiklit portaalist Diktor.
Hiiglaslik digiraamatukogu tegi tasuta loetavaks üle 1,4 miljoni e-raamatu
USA mittetulundusühing Internet Archive annab kuni koroonaepideemia lõpuni inimestele võimaluse tasuta digitaalselt laenutada enam kui 1,4 miljonit e-raamatut. Loe "Hiiglaslik digiraamatukogu tegi tasuta loetavaks üle 1,4 miljoni e-raamatu" täispikka artiklit portaalist Diktor.
Robin “ropz” Kool Mousesportsi hävingust: mängisime kohutavalt ja väärisime kaotust
Eile kohtus Eesti “CS:GO” ässa Robin “ropz” Kooli tiim Mousesports turniiril ESL Pro League Season 11 meeskonnaga OG. Kuigi Mousesports oli mängu selge favoriit, pidi ropzi meeskond leppima valusa kaotusega. Loe "Robin “ropz” Kool Mousesportsi hävingust: mängisime kohutavalt ja väärisime kaotust"...
WHO: koroona peatamiseks jääge koju ja mängige videomänge
Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) on koos tuntud videomängutootjatega algatanud kampaania #PlayApartTogether, mis kutsub koroonaepideemia ohjamiseks inimesi koju jääma ja videomänge mängima. Loe "WHO: koroona peatamiseks jääge koju ja mängige videomänge" täispikka artiklit portaalist Diktor.
Lepatriinu lauluvõistlus 2020
Suri Vene kirjanik Juri Bondarev
Vene kirjanik Juri Bondarev suri pühapäeval Moskvas 96-aastasena, teatas Venemaa Kirjanike Liidu esimees Nikolai Ivanov.
Nipinurk: Auto kevadine (sisemine) suurpuhastus käepäraste vahenditega
Praegu on õige aeg oma sõiduvahend korralikult puhtaks teha. Jagame paar näpunäidet, kuidas auto kevadine suurpuhastus käepäraste vahenditega läbi viia, sealjuures vältides tüüpilisi vigu.
Veebinäitus: kunst ja kunstnikud 19. sajandil
Jazz.ee ja Philly Joe's LIVE | Morgenthaler-Röllin-Ruben Trio (SUI/EST)
Tantsulavastus "A M I M O V I N G"
Tantsulavastus "A M I M O V I N G"