INTERVJUU | Terviseameti juht avalikustab, kui palju on inimesi Eestis tegelikult koroonasse surnud
Haiglaravile jõudnud koroonahaigete arv on praegu kõige põletavam näitaja, mida igal hommikul jälgitakse, sest just sellest võivad tuleneda järgmised piirangud, ütles täna viimast päeva terviseametit juhtiv Mari-Anne Härma intervjuus Fortele.
Surmaregistri juht selgitab: mis haigus läheb kirja koroonahaige surmatunnistusele?
Reeglina põeb surev inimene mitmeid haigusi ning arstidel on omajagu otsustamisruumi, milline neist määrata näiteks COVID-19 põdeja surmatunnistusele, ütleb Tervise Arengu Instituudi surma põhjuste registri juht Gleb Denissov.
Kinnitatud: mesi on parim, millega ravida köha ja külmetust
Oxfordi ülikooli uurijate koostatud ülevaateuuring ja metaanalüüs kinnitab mee tõhusust esmaravimina ülemiste hingamisteede nakkuste vastu.
ARMASTUSE KIRJAD Albert R. Gurney
"Figaro pulm"
TANTSUTUND
Ainult Georg Otsale mõeldes
Suhtlusklubi „Maailma rahvaste toidud“
Esimene HIV-ist vabanenud inimene suri vähki
HIV-ist teadaolevalt paranenud inimesi on vähemalt neli (eri allikad jäävad küll täpse arvu osas eriarvamusele). Igatahes tuntuim neist suri hiljuti leukeemiasse.
Rokiklubi Barbar tähistab sünnipäeva Goresoerdi kontserdiga
Reedel, 2. oktoobril tähistab Tallinna rokiklubi Barbar (Rävala 8) oma 2. sünnipäeva, mille raames astuvad lavale ansamblid Goresoerd ja Sky Down.
Uus võimalus: suhtle Messengeris otse Instagramis!
Facebooki boss Mark Zuckerberg teatas suhtluskanali Messenger ja veebikeskkonna Instagram ühendamise plaanist juba pooleteise aasta eest. Nüüd on see teostunud.
Muusikapreemiad jagatud!
Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital ja Eesti Muusikanõukogu tunnustasid rahvusvahelisel muusikapäeval muusikamaastiku parimaid. Koos anti preemiad välja kolmeteistkümnendat aastat järjest. Laureaate tunnustati Estonia kontserdisaalis Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontserdisarja «Helio...
Kõige popimaid juhtmeta kõrvaklappe toodab Apple – loe, miks neid mitte osta
Apple'i juhtmeta klapid on toredad küll, aga kogu sellel ilul ja glamuuril on ka oma varjukülg...
Salaostud kinnitavad: kõige halvema teenindusega mobiilioperaator Eestis on Tele2
Uuringufirma Dive poolt suvel läbiviidud testostude põhine sõltumatu uuring selgitas välja, et Eesti parima teenindusega telekommunikatsiooniettevõte on Telia ja kõige halvemaga Tele2.
Mepro M5 – lahingukogemusega punatäppsihik
Punatäppsihikuid, mis tagavad relva efektiivse kasutamise vähemalt 300 meetri pealt, pakub turg rikkalikus valikus.
Miks COVID-19-patsientidel kaob või moondub lõhnataju?
Üha rohkem inimesi, kes on COVID-19 põdemise tõttu lõhnataju kaotanud, kurdavad, et pärast paranemist ei lõhna asjad enam õigesti, kirjutab Smithsonian Magazine.
VIDEO | Google esitles uut Pixel-telefoni, uut Chromecasti... ja veel kraami
Tehnoloogiahiid Google arvas heaks taas uusi seadmeid tutvustada, kesksel kohal telefon Pixel 5 ja teleri või koduhelisüsteemi nutikamaks muutva jublaka Chromecast uus mudel.
Memory 2021 08.01.2021 - 09.01.2021 -
ME  MEMORY 2021Muusikalikontsert kahes osasSolistid Maria Listra, Hanna-Liina Võsa, Mikk Saar, Rasmus Kull, Hanna-Liina Võsa Muusikakooli õpilased jt.Dirigent Martin SildosKonferansjee Hannes VõrnoVanemuise SümfooniaorkesterArmastatud laulud, näitlejad, tunded.. „Memory“ on mitmekülgne – hingeül...
Külma sõja esimesed lasud tehti seal, kus Saksamaa pooleks lõigati
25. aprill 1945 läks ajalukku Elbe päevana ehk päevana, mil lääne- ja idarindel võidelnud sõdurid kohtusid.
Legendaarne rokkbänd AC/DC tuleb uuesti kokku
Austraalia rokkbänd AC/DC tuleb pärast nelja aasta pikkust pausi uuesti kokku. Loe "Legendaarne rokkbänd AC/DC tuleb uuesti kokku" täispikka artiklit portaalist Diktor.
Levinud Hiina "palavikukaamerad" jäid vahele ohtliku pettusega
Eestiski müüdavad Hiina tootjate termokaamerad, mida viiruspuhangu ajal laialt kasutatakse inimeste kehatemperatuuride eemalt mõõtmiseks, jäid vahele näitude jämeda võltsimisega, hoiatab Skandinaavia turvafirma Rapid Security.
Tõnu Kõrvits Vampyr (Eesti esiettekanne) 15.11.2020 - 16.11.2020 -
Ka vähktõbi võib teatud tingimustel nakkav olla
Amet alustas Bolti suhtes menetlust
Tarbijakaitse- ja tehnilise järelevalve amet (TTJA) alustas sel nädalal menetlust taksoettevõtte Bolt suhtes, kuna kahtlustab teda keelatud reklaamivõtetes.
Ave Habakuk: Ma pole jalgrattur, ma elan siin
Jalgrattur pole mingi eriline liik, vaid tavaline inimene, kes lihtsalt teeb osa oma sõitudest jalgrattal, sest nii on kiirem, lihtsam, mugavam, säästlikum, põnevam. Oh, tuleks vaid kiiremini see aeg, mil Euroopa rohelise pealinna tiitli poole pürgiv Tallinn ei pea autot enam pühaks lehmaks, vaid...
Lõppeva põlvkonna parimad PlayStation 4 mängud on praegu võimsalt alla hinnatud
PlayStationi e-poes algas uus soodusmüük, mis keskendub lõppeva põlvkonna parimatele mängudele. Mitmed kõige populaarsemad PlayStationi mängud saad praegu kätte korraliku soodusega. Loe "Lõppeva põlvkonna parimad PlayStation 4 mängud on praegu võimsalt alla hinnatud" täispikka artiklit portaalist...
Uuel aastal võivad just nemad saada raha
Valitsus arutas septembri jooksul riigi eelarvestrateegiat aastateks 2021 kuni 2024 ning tuleva aasta riigieelarvet. Riigieelarve seaduse eelnõu antakse parlamendile üle 30. septembril. Tuleva aasta riigieelarve võetakse vastu hiljemalt detsembis.
Tulika Takso loobus Taxofonist ja tõi välja oma taksoäpi
Tulika Takso loobus eri taksofirmasid ühendanud Taxofon-äpist ja arendas välja oma äpi Tulika 1200. See ei küsi ega salvesta kliendi sõidumarsruute ja kasutab alati ühesugust hinnakirja.
VIDEO | Põgenemine Türil lõppes 14-aastasele lapsjuhile mudas
Politsei tabas ööl vastu möödunud laupäeva pärast lühikest tagaajamist Türil 14-aastase poisi, kes oli oma vanematelt salaja auto võtnud.
TOP 5: uued videomängud, mida võiksid oktoobris kindlasti mängida
Suvine mängupõud on läbi ning koos sügisega hakkavad kohale jõudma ka mitmed aasta suurimad videomängud. Loe "TOP 5: uued videomängud, mida võiksid oktoobris kindlasti mängida" täispikka artiklit portaalist Diktor.
Värskes Müürilehes: intervjuu Vilja Kiisleriga
Oleme tahtnud Vilja Kiislerit intervjueerida õigupoolest juba kaua aega. Nüüd andis meie meediateemaline leht järjekorranumbriga 100 (sic!) selleks aga tõepoolest parima ettekäände. Usutavasti ei ole lugejale ka ebaloogiline, miks laenasime sellekuise kaanestaari hoopis Eesti Päevalehelt.
Õpetajate päeva kontsert Kadrioru lossis
Oktoobris saad Elroni rongides vaadata filmifestivali linateoseid
Filmifestivali Kino Maale eriprogramm Rongfilm linastub 5.-25 oktoobrini viies Elroni rongis, mis sõidavad Tallinna-Tartu-Valga, Tallinna-Tartu-Koidula, Tallinna-Viljandi ja Tallinna-Narva liinidel. Loe "Oktoobris saad Elroni rongides vaadata filmifestivali linateoseid" täispikka artiklit portaal...
Sel reedel Sirbis
Evi Arujärv, „Otsides varjatud ilu“ Teada põhjusel nihkusid Eesti muusika päevad märtsist-aprillist septembrisse ja said väikestes saalides kammerliku vormi. Tanel Vallimäe, „Sallivus ja võrdsus maailmavaatelistes vaidlustes“  Kui võitlus käib ühiskonna tekitatud ebavõrdsete suhete kaotamise eest...
Eesti e-sportlane on sunnitud koroonakriisi tõttu lahkuma “CS:GO” tippmeeskonnast
Eesti “CS:GO” mängija Anton “supra” Tšernobai lahkub maailma parimate “CS:GO” tiimide edetabelis 29. kohta hoidvast meeskonnast Gambit Youngsters, kuna koroonakriisist tulenevad reisipiirangud ei võimalda tal koos tiimikaaslastega treenida. Loe "Eesti e-sportlane on sunnitud koroonakriisi tõttu l...
“Borati” järge näeb juba varsti ka Eestis, esimeses treileris tögatakse karmilt Trumpi
Järg 2006. aastal ilmunud ülipopulaarsele “Boratile” jõuab vaatajateni juba 23. oktoobril. Film esilinastub Amazon Prime Video striimimisteenuses, mis on saadaval ka Eestis. Loe "“Borati” järge näeb juba varsti ka Eestis, esimeses treileris tögatakse karmilt Trumpi" täispikka artiklit portaalist ...
Juhtkiri: Poliittehnoloogide kaaperdatud aruteluruum
Massiimmigratsioon, abort, abielureferendum jne. Ühismeediat ja ajakirjandusväljaandeid jälgides tunduvad need ühed viimase aja kõige kriitilisemad teemad Eesti ühiskonnas. Ent kui vaadata peale faktidele, siis tuleb tunnistada, et aruteluruumi on kaaperdanud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna po...
Kinospurt: Maadligi elavad tõprad
Veiko Õunapuu film „Viimased” viskab vaataja pea ees Põhja-Soomes arenevate sündmuste keerdsõlme, kus on idanemas väikekodanlik kurjus ning kust ei puudu ka narkots, karaoke ja autoga mudas driftimine.
Renault toob oma kupee Arkana Euroopa turule
Renault toob Euroopa turule oma kupeemaasturilaadse auto Arkana, millest olemas ka hübriidajamiga versioon.
COVID-19 meenutavaid sümptomeid põhjustavad enam kui 200 viirustüve
Koroonaviirus pole sugugi ainus hingamisteede viirushaigus, mis meid tabada võib.
Kaunimate Aastate Vennaskond "Kaunimad lemmiklaulud me elus"
Comedy Estonia: Sander Õigus - ''Hinge Turule Viies''
Lilled muudavad kliimamuutuse tõttu värvi
Maakera floora ja fauna on kliimamuutusega toimetulekuks kolinud uutesse elupaikadesse ning nihutanud isegi oma sigimisperioode.
Marc Martel "Queen Show"
Kontserdisari "i nagu interpreet"
Vanemuise lavastus "Midagi tõelist"
Piibe teatri lavastus "K. E. von Baeri lõpetamata uurimus"
Leedu riiklik koor Vilnius. "ÕHTUSERENAAD"
"Piip ja Tuut köögis"
Ballett-fantaasia „Alice Imedemaal“
LGBT+ filmifestival Festheart kasvas kahekordseks
Käesoleval aastal neljandat korda toimuv rahvusvaheline LGBT+ filmifestival Festheart on kasvanud kahekordseks, toimudes kahel nädalavahetusel: 2.–4. oktoobril Tartu Elektriteatris ja 9. –11. oktoobril Rakvere Teatrikinos.
Olav Ehala 70. sünnipäeva kontsert Tartus 21.11.2020 - 17:00 -
Olav Ehala 70. sünnipäeva kontsert Tartus  /21.11.2020 kell 17.00 Vanemuise Kontserdimajas/  Armastame seda, mida tunneme – Olav Ehala eriomane ja koheselt ära tuntav muusika ühendab eestlaste põlvkondi ja südameid. Helilooja ise keeldub tagasihoidlikkusest oma siiraste, soojade ja emakeelsete la...
TLÜ ja TÜ teadlased otsivad sahhariididest läbimurret koroonaviiruse leviku tõkestamisel
Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi biopolümeeride keemia professor Rando Tuvikene asub Eesti Teadusagentuuri toel uurima mikroorganismidest ja merebiomassidest pärinevaid sahhariide, et leida preparaate, mis aitaksid koroonaviiruse levikut piirata.
Üllatus: e-auto ostutoetuse saaja võib teatud juhtudel mudelit vahetada
Oktoobri II pooles avaneb e-autode toetusmeetme II voor. Uurisime KIKi projektikoordinaatorilt Aive Haavelilt, kui palju on toetuse jagamiseks raha. I vooru kätteantud autode seast jäi silma ka üks selline, mida algselt toetust saanute seas ei olnud. Selgub, et teatud juhtudel võib taotleja mudel...
MKM sõnastas ära, millised tehnoloogiaettevõtted on Eestis keelatud
Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium sai valmis 5G võrkude turvalisust puudutava määruse eelnõu, milles on muu hulgas välja toodud ka see, millised välismaised tehnoloogiaettevõtted ei ole usaldusväärsed ja tuleb siinsetes sidevõrkudes keelata.
Tallinna Kitarrifestival 15.10.2020 - 19:00 -
Müürilehe kultuurikalender – oktoobrikuu toimingud
Juba vanarahvas teadis, et kõik, mida pole ära jäetud või edasi lükatud, tingimata toimub! Alljärgnevalt mõned hoolikalt valitud rangelt soovituslikud oktoobrikuised kultuurisündmused. Osalegem, kuni veel saab!
Ilmus Iraani kirjandusklassiku ühiskonnakriitiline lühijuttude kogumik
Tõlkekogumikku «Kolm veretilka» on valitud kuraditosin jututust ja novelli Iraani ühe kuulsama kirjaniku Sadeq Hedayati (1903–1951) loomingust.
Kultuurikeskus Kaja vestlusõhtu 14.10.2020 - 18:00 -
Riik eraldab muuseumidele üle 300 000 euro
Riik eraldab muuseumide kiirendi taotlusvoorust muuseumidele seemnerahaks 367 517 eurot.
Huawei Eesti ettevõtte esimesed kuud: nullkäive, null töötajat
Hiina tehnoloogiagigandi Huawei esimesed neli asutamisjärgset kuud Eestis on möödunud ilma igasuguse majandustegevuse ja töötajate palkamiseta.
Mousesports võttis pingelises mängus vastu kaotuse, ent näitab üha paremat vormi
Eesti “CS:GO” ässa Robin “ropz” Kooli meeskond Mouseports võttis eile toimunud ESL Pro League Season 12 Europe veerandfinaalis vastu valusa kaotuse. Loe "Mousesports võttis pingelises mängus vastu kaotuse, ent näitab üha paremat vormi" täispikka artiklit portaalist Diktor.
Ühe käega annab, teisega võtab: Google'i "lahke" vastus äpiloojate nurinale nöörimise üle
Google'i ja Apple'i äpipoed on viimasel ajal kriitika alla sattunud. Tarkvaraloojad on tüdinud kuni 30% rahast poepidajale maksmast. Ka turureguleerijad on üha rohkem uurinud, et kas kaks tehnoloogiahiidu pole mitte pesueht monopolideks kätte läinud.
TEST | Xiaomi gigabitine ruuter Redmi AC2100 – kas Hiinast tasub 43eurost seadet tellida?
Kas on üldse mõtet Hiinast endale ruuterit tellida? Ja kui tellida, siis mida saab ligi viiekümne euro eest? Just seda seekord testimegi.
KÕIK NAISTEST
Tartu Kunstimuuseumi videotuur Flo Kasearu isikunäitusele „Ohustatud liigid“
Tallinna Linnateatri lavastus "Vanja"
Filmifestival "Kino maale"
Maailmafilmi festival 2020
Vestlusõhtu põneva persooniga (Narvas)
Uutel kodumaistel filmidel ei lähe kinodes hästi, kuid veebiplatvormidele ka ei kiputa
Sügisel on Eesti kinodesse jõudnud juba kolm uut kodumaist filmi ning lähikuudel on tulemas lisa, kuid vaatajanumbrid on võrreldes varasemaga väikesed.
Hingede Öömuusika 29.10.2020 - 31.10.2020 -
– HINGEDE ÖÖ MUUSIKA – HINGEDE ÖÖMUUSIKA –Hingedeaeg on aeg, mil vaadata endasse, mõelda lähedastele siin- ja sealpool, avada uksi unistustele, loovusele ja kujutlusvõimele. Muusikale lisab Hingedepäev uue salapärase dimensiooni. Nii sünnib hingede öö muusika – hingede öömuusika… FESTIVALI KAVA:N...
Urmas Sisask 60. Jaapani missa / Eesti missa 31.10.2020 - 19:00 -
Urmas Sisask 60. Eesti missa / Jaapani missa.31. oktoobril 2020, kell 19:00 Tallinna Jaani kirikus Urmas Sisaski fenomenaalne muusikaline keel, olgu numbrilistel seostel põhinev, klassikaline, pentatooniline või šamanistliku alatooniga, on sügavalt eripärane ja kuulajat nagu ka esitajat puudutav....
Vaal galeriis toimub näituse „Ajan nahka” luuleõhtu
Homme, 30. septembri õhtul kell 19 toimub Vaal galeriis Laura Põllu ja Piret Karro näituse „Ajan nahka” luuleõhtu, kus oma loomingut esitavad Sveta Grigorjeva, Triin Tasuja ja Piret Karro.
Tallinn Music Week 2021 06.05.2021 - 09.05.2021 -
MONATIK / МОНАТИК 26.08.2021 - 19:30 -
The event description is available in Latvian and Russian languages.
Kuumad tunded ja kustumatu iha: salapärase Eesti autori romaanid kütavad kirgi
Juba mõnda aega on lugejate seas populaarsust kogunud salapärase Eesti autori kirjutatud triloogia „Cougar“. Loe "Kuumad tunded ja kustumatu iha: salapärase Eesti autori romaanid kütavad kirgi" täispikka artiklit portaalist Diktor.
KATRINA GUPALO (laul, klaver. Läti) 18.11.2020 - 19:00 -
KONTSERT PÜHENDUSEGA LÄTI ISESEISVUSPÄEVALE! 18. novembril kell 19.00Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses KATRINA GUPALO (vokaal ja klaver, Läti)Kavas Läti legendaarse helilooja Imants Kalninśi looming ja kaunid ballaadid. Kontsert kuulub “Muusika 102 Eestimaale” sarja.Vaata lisa: kultuurikeskus.ee
JAFF uurib paralleelseid maailmu
Reedel, 2. oktoobril algab 14. Jaapani animatsiooni ja elustiili filmifestival JAFF, mille teema on seekord paralleelsed maailmad.
Kinno jõuab muumi-looja Tove Janssoni eluloofilm
Alates 15. oktoobrist jõuab kinodesse Soome režissööri Zaida Bergrothi film «Tove Janssoni rääkimata lugu», mis on haarav draama ikoonilise geeniuse, muumide looja Tove Janssoni loomingulisest energiast ja tema tormilistest eneseotsingutest, ihalustest ja vabadusest.
Loengusari „Memento mori” mõtestab surma ja elu
Niguliste muuseumis on käimas uus loengusari „Memento mori”, mis kõneleb surmast ja elust ajaloo, kunsti ja kirjanduse vaatenurkadest.
RagnaRÖCK & Wrestling 2020 Supershow 31.10.2020 - 19:00 -
RagnaRÖCK & Wrestling 2020 supershow31.10.2020 @ Rock CafeTallinn, EestiLaupäeval, 31. oktoobril toimub Eestis, Tallinnas klubis Rock Cafe megaüritus, mida Baltimaade pinnal pole kunagi veel nähtud - RagnaRÖCK & Wrestling 2020 supershow, kus kõrvuti on esmakordselt Eestis raskemuusika kahurvägi M...
Eksperiment: milline Eesti telekommunikatsiooniettevõte on parima, kas halvima teenindusega?
Uuringufirma Dive poolt suvel läbiviidud testostude põhine sõltumatu uuring selgitas välja, et Eesti parima teenindusega telekommunikatsiooniettevõte on Telia ja kõige halvemaga Tele2.
Noorsooteatris jõuab lavale sõnadeta lavastus Betti Alveri luuletuse põhjal
Eesti Noorsooteatris esietendub pühapäeval, 4. oktoobril kell 15 sõnadeta väikelastelavastus, mille on Betti Alveri klassikaks saanud luuletuse «Tulipunane vihmavari» põhjal lavastanud Karl Sakrits. Kunstnik on Gerli Mägi, helilooja Vootele Ruusmaa ja valguskujundaja Triin Rahnu. Mängivad Laura N...
Vabamus mõtestab näituse ja paneeldiskussiooniga riigipiiride tähtsust
1. oktoobril avatakse okupatsioonide ja vabaduse muuseumis Vabamu koostöös Saksa Liitvabariigi suursaatkonnaga Eestisse toodud fotonäitus «Vabaduse piirimail». Alates 2007. aastast on fotograaf Valerio Vincenzo rännanud Euroopas üle 20 000 km ning jäädvustanud kümneid paiku, kus varem kulges riik...
Väikese Hellero juubelisünnipäeval esitleti veebikogumikku «Regilaulu lugu»
Tartus tegutsev naiste regilauluansambel Väike Hellero avaldas koostöös Eesti Kirjandusmuuseumiga veebikogumiku, mis tutvustab eesti regilaulu kujunemist ja muutumist selle laulustiili ligikaudu 2000 aasta pikkuse ajaloo jooksul. Veebiväljaandega «Regilaulu lugu» on võimalik tutvuda aadressil:  h...
Elu Elamus: kuidas tööturul muudatustega kaasas käia ja unistuste töökoht leida?
Loe "Elu Elamus: kuidas tööturul muudatustega kaasas käia ja unistuste töökoht leida?" täispikka artiklit portaalist Diktor.
Robin “ropz” Kooli “CS:GO” tiimi treener sai reeglite rikkumise eest karmilt karistada
Eesti parima “CS:GO” mängija Robin “ropz” Kooli meeskonna Mousesports treener Allan “Rejin” Petersen sai sohitegemise eest karistada 19,8 kuu pikkuse mängukeeluga. Loe "Robin “ropz” Kooli “CS:GO” tiimi treener sai reeglite rikkumise eest karmilt karistada" täispikka artiklit portaalist Diktor.
Kumu filmis särab Miles Davis
Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarja järjekordne film portreteerib inimest legendi taga – üht kõigi aegade suurimat džässmuusikut Miles Davist.
Rahmaninov ''Koguöine jumalateenistus'' 23.10.2020 - 25.10.2020 -
Rahmaninov "Koguöine jumalateenistus" “Koguöist jumalateenistust” loetakse helilooja Sergei Rahmaninovi üheks kõige suuremaks meistritööks ning ühtlasi Vene õigeusu kiriku muusika üheks kõige suuremaks saavutuseks. Teos on komponeeritud 1915. aasta talvel a cappella kooriteosena. Kolmandik selles...
Netflix võib peagi uuesti hinda tõsta
Analüütikute hinnangul on tõenäoline, et Netflix tõstab lähiajal pakettide hindasid, kirjutab Deadline. Loe "Netflix võib peagi uuesti hinda tõsta" täispikka artiklit portaalist Diktor.
JÄÄB ÄRA***Merefoorum “Kaevandist näitusele. Kuidas eksponeerida laeva?”
ONU REMUSE JUTTE