Kristjan Rahu ostab Rain Lõhmuse fondilt eduka puiduäri
Soojaärimees Kristjan Rahu firma UG Investeeringud sõlmis Rain Lõhmuse fondiga Livonia Partners lepingu enamusosaluse omandamiseks maailma juhtivas termopuidu valmistajas Thermory AS.
Uue aja piimapukid
Vaidlus teemal, kas postkontorid peavad olema maapiirkondades riigi armust ja maksumaksja poolt kinnimakstuna või hoopis äriliselt kasumlikena, on filosoofiliselt huvitav, aga kahjuks juba ammu tulevikule jalgu jäänud.
Kõrgem palk ja odavam alkohol pani Eesti inimesed rohkem jooma
Eesti elanikud tarbisid 2019. aastal täiskasvanud (15+) elaniku kohta keskmiselt 10,4 liitrit absoluutalkoholi, mida on 3,2 protsenti rohkem kui tarbiti aasta varem.
Luksusautode tootja koondab 1000 töökohta
Luksusautode tootja Bentley teatas reedel, et koondab koroonaviiruse tagajärjel tekkinud turuolukorra tõttu 1000 töökohta Suurbritannias.
Kristjan Rahu valdusfirma sai maailma suurima termotöödeldud puidu valmistaja enamusosanikuks
Eesti valdusfirma UG Investeeringud sõlmis Livonia Partnersiga lepingu enamusosaluse omandamiseks maailma juhtivas termopuidu valmistajas Thermory AS. Eestis peakorterit omav Thermory valmistab termotöödeldud puitu, saunamaterjale, terrassi- ja voodrilaudu.
Smartlynx küsib Kredexist laenu maksimaalses mahus: lennufirma lubab esimesi puhkusereise teha juba juunikuus
Puhkusereisijaid lennutav ettevõte Smartlynx tahab Kredexi laenuraha kasutada koroonaviirusest räsitud äri ülesehitamiseks.
Kui sina ei vaevu aru saama kliendist, siis miks peaks tema vaevuma aru saama sinu tootest?
Käib üleüldine nuputamismäng: mida kliendid tahta võiks. Tihti kipub see aga olema tragöödia ühes vaatuses, sest klient ei saa valmistootest aru, lihtsalt ei märka seda või tal pole seda vaja. Ja nii ta kõnnib oma rahakotiga konkurendi juurde. Tuleb alustada otsast uue tootearendusega.
Eesti riik keeldub ütlemast, kui palju suurpankadele hiigellaenu saamise eest tasu maksti
Rahandusministeerium ei avalda, kui palju maksti tasu kolmele suurpangale, mis Eestil 1,5 miljardi euro eest võlakirju välja lasta aitasid. Loe "Eesti riik keeldub ütlemast, kui palju suurpankadele hiigellaenu saamise eest tasu maksti" täispikka artiklit portaalist Rahageenius.
Riskifondid valmistuvad uueks börsikrahhiks
Riskifondid valmistuvad aktsiaturgude järjekordseks languseks, sest fondijuhtide sõnul on aktsiahinnad liiga kaugel fundamentaalnäitajatest ning ei kajasta eesseisvaid majandusprobleeme, kirjutab Financial Times.
Parim turundus on kliendi soovitus
Bigbank Eesti äriüksuse turundusjuht Eve Järve, kes esineb 9. juunil Best Marketing Club'is, rääkis intervjuus turunduse eripäradest finantssektoris, mis on turundamise mõttes üks enim reguleeritud valdkondi.
Aas keeras lennukeelule nädalaid juurde
​Majandus- ja taristuminister Taavi Aas pikendas eile lennupiirangut riikidesse, kus on liiga palju koroonajuhtumeid. Praeguse seisuga ei saa kuni 21. juunini lennata Rootsi, Suurbritanniasse, Portugali, Valgevenesse, USAsse, Venemaale ja Belgiasse.
AirBaltic hakkab juulikuust taas populaarsesse puhkuse sihtkohta lendama
Lõunanaabrite lennufirma airBaltic andis teada oma plaanist taastada 6. juulist otselennud Tallinna ja eestlaste seas armastatud Hispaania puhkuselinna Malaga vahel.
Päästeliit alustab Balti regiooni mereturvalisuse projektiga
Juunis alustab Päästeliit projektiga, mis keskendub Balti regiooni mereturvalisusele - pooleteise aasta jooksul viiakse läbi hulgaliselt info- ja koolituspäevi, seminare, laagreid, talguid ja teisi üritusi.
Hiina suursaadik Eestis: riigi julgeolek tagab Hongkongi õitsengu ja stabiilsuse
13. rahvakongress kiitis mõned päevad tagasi heaks Hongkongi erihalduspiirkonna õigussüsteemi ja jõustamismehhanismide sätestamise ja parandamise otsuse riigi julgeoleku kaitsmiseks.
Jokk-skeem võimaldab päikesest raha trükkida
Väikeste päikeseparkide rajajatele mõeldud toetus jõuab jokk-skeemi kasutades suurte arendajate taskusse ja muudab pargi tasuvusaja olulisemalt lühemaks. Selline päikeseparkide kobarate abil skeemitamine on omandanud Eestis seniolematud mõõtmed, kusjuures suurima kobara rajajat hoitakse kiivalt s...
Tarbijahinnad langesid mais korralikult, enim panustas sellesse kütusehinna langus
Statistikaameti andmetel oli tarbijahinnaindeksi muutus mais võrreldes aprilliga -0,7% ja võrreldes eelmise aasta sama kuuga -1,7%. Eelmise aasta maiga võrreldes olid kaubad 1,5% ja teenused 2,0% odavamad.
Case study: Bauhofi otseposti edulugu
Bauhofil on 13 kauplust üle Eesti ning sektori esimene täismahus funktsioneeriv e-pood, mis teeb neist kõige laiema katvusega ehitus- ja aiakaupade keti.
Suur annetus: Toidupanka jõudis üle 50 euroaluse täis toiduaineid, mille maksumus küündib kümnetesse tuhandetesse eurodesse
Heategevusprojekt Headusering viis läbi esimese ühishanke, mille tulemusena jõudis Toidupanga keskladudesse Tallinnas ja Tartus üle viiekümne euroaluse toiduaineid, mis jaotatakse abivajajatele üle Eesti.
Katre Kõvask Burger Kingist: lootsime, et läheb hästi, ja läkski
Tallinki rahvusvahelise kaldakaubanduse juhi Katre Kõvaskiga rääkisime reedeses hommikuprogrmamis selle üle, miks Eestis üha uusi kiirtoidurestorane avatakse ja kuidas Burger Kingi turuletulek õnnestus. "Lootsime, et läheb hästi ja, läkski," selgitas ta.
Eestlased lähevad päikeseautoga rallit võitma, aga mitte ainult
Eesti tudengid ehitavad päikese jõul töötavat autot, et sellega Austraaliasse võistlema minna. Hommikuprogrammis rääkisime projekti Solaride ühe mentori Kristel Leifiga sellest, kuidas Eesti ettevõtjad saaksid oma õla alla panna.
Tõnu Palm: Eesti võimalus on 5G
Euroopa ettevõtjate ja eraisikute tulevikuootused on esimest korda pärast koroonaviirusest tingitud kriisi pöördunud kasvule. Palmi hinnangul väljume koroonaviiruse põhjustatud majanduslanguse sügavaimast faasist suveperioodil.
Tele2 sõdib konkurentidega
Tele2 on alustanud reklaamikampaaniat, kus võrdleb enda internetiühenduse hindu konkurentide omaga ning kutsub soodsamat lahendust soovivaid kliente üle tulema.
Koalitsioon kavatseb kaheks aastaks peatada tubakavedeliku aktsiisi kogumise
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE), Keskerakonna ja Isamaa fraktsioonid algatasid eelnõu, millega peatataks kaheks aastaks tubakavedeliku aktsiisi kogumine.
Tallink koondab 190 Eesti laevapere liiget
Tallink Grupp teavitas töötukassat, Eesti Meremeeste Sõltumatut Ametiühingut ja Eesti lipu all opereerivate laevade personali kollektiivse koondamise protsessi alustamisest, mis puudutab umbes 190 ametikohta.
Investoriteliit vedas investoreid taas ninapidi
Meravitasse investeerinud investorid said mõni aeg tagasi pakkumise oma investeeringut suurendada. Vahetult pärast investeerimist said investorid teate, et intressimaksed peatatakse.
Martin Helme loeb võõrtööliste hulka ka aastakümneid Eestis elanud ja siin töötanud venelasi
Rahandusminister Martin Helme (EKRE) väitis eelmisel nädalal saates „Esimene stuudio”, et Eestis on 50 000 võõrtöölist. Selgub, et minister on võõrtööliste hulka lugenud ka umbes 24 000 kuni 25 000 Vene kodakondsusega inimese, kes on juba aastakümneid Eestis elanud ja töötanud.
Kaks endist Swedbanki töötajat said kahtlustuse rahapesus
Riigiprokuratuur esitas 20. mail kahele Swedbanki endisele töötajale kahtlustuse rahapesu toimepanemises.
Ehituspoed trikitasid soodukatega
Kuuest suuremast ehitusmaterjalide müüjast ainult üks läbis puhtalt tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti kontrolli sooduskampaaniate tegemise kohta.
Tallink tahab hakata sõitma uutesse kohtadesse
Tallink Grupp teatas, et ettevõte saab maksepuhkust 61 miljoni euro ulatuses. Tallinki juhatuse esimees Paavo Nõgene ütles ERR-ile, et kuigi see parandab oluliselt finantsseisu, ei ole raskused veel ületatud, samas loodab ettevõte peagi avada kaks uut liini Ahvenamaale ja Gotlandile, kirjutab ERR.
Eesti ärimehed ostsid veerandi Leedu reisifirmast
Eesti ettevõtjad Neinar Seli, Marcel Vichmann ja Janek Pohla ostsid veerandi Leedu reisifirmast Novaturas, mis maikuus oli Baltimaade börsidel suurim langeja, kirjutab Äripäev.
Kauplused tahavad keskustes lahtiolekuaegu lühendada
Kaupmehed tahaksid keskustes poed tund-paar varem sulgeda, kuna isegi enne kriisi tiksus viimaste tundidega ärile vaid miinust. Keskuste omanike jaoks aga paistavad need viimased tunnid oluliselt hinnalisemad.
Novaturase uued suuromanikud: Janek Pohla, Marcel Vichmann ja Neinar Seli
Varasema Novaturase suurinvestori asemele astuvad Tahe Outdoorsi valdusettevõte Rendez Vous OÜ, Marcel Vichmanni Moonrider OÜ ning Neinar Seli ettevõte Rondam AS, andes olulise tüki Novaturasest nüüd siinsete ettevõtete kätte.
Euroopa Keskpank: euroala majandust on tabanud enneolematu kokkutõmbumine
Ligi üheksaprotsendilist majanduslangust ootav Euroopa Keskpank (EKP) teatas neljapäeval, et suurendab erakorralise varaostukava mahtu 750 miljonilt eurolt 1,35 miljardini, samas otsustas baasintressi jätta samale tasemele.
Tallink avab suvel ajutise Helsingi-Riia regulaarliini
Tallink Grupp alustab 26. juunist kuni 15. augustini ajutise regularliini opereerimist Helsingi ja Riia vahel.
Minister Siem kutsub tagasi Eesti Posti nõukogu
Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem plaanib tagasi kutsuda praeguse Eesti Posti nõukogu.
FOTOD | Porto Franco ehitusplatsil haigutab tühjus: töömehed oleks südalinna kalleima kinnisvaraarenduse justkui hüljanud
Juba mitmendat päeva valitseb Tallinna hinnaliseimasse asukohta kerkiva hiiglasliku Porto Franco keskuse ehitusplatsil täielik vaikelu ja liikumas pole hingelistki. Arenduse juht selgitas Ärilehele, milles asi.
Äripartnerite terava tüli tipp: klient andis oma advokaadi aukohtusse
Endine klient Üllar Udras andis vandeadvokaat Enno Heringsoni advokatuuri aukohtu alla, kuna leiab, et advokaat läks üle vastaspoolele.
Analüütikud börsiettevõtete tulemustest: hullem on alles ees
Tallinna börsil noteeritud ettevõtete esimese kvartali majandustulemused olid oodatust paremad, kuid investoritel ei maksa lasta end liigsest optimismist hindade taastumisel petta.
Allmaailma liidri vabaduse eest 350 000 eurot maksnud ettevõte sai osa rahast tagasi
Hotelli- ja restoraniärimeeste Hubert Hirve ja Pavel Gammeri kriminaalasjas süüdistuse saanud ja allmaailma liidriks nimetatud Ahmed Ozdojev vabanes kaks aastat tagasi vahi alt 350 000eurose kautsjoniga. Majanduslanguse tõttu taotles ta, et pool kautsjonist tagastataks salapärasele maksjale.
Salvest otsib personalijuhti
Martin Helme: Nordicale antav laen sõltub kolmest tingimusest
Rahandusminister Martin Helme ütles tänasel valitsuse pressikonverentsil, et lennufirmale Nordica riigipoolse laenu andmisel peavad kõigepealt olema täidetud kolm tingimust.
Ernesto Preatoni. Vastuolulise Itaalia ärimehe võimas tõus ja taandumine Eestis
Värvikas Itaalia ärimees Ernesto Preatoni oli üks esimesi väliskapitali Eestisse toojaid. Tavaliselt tuli pärast taasiseseisvumist Maarjamaale kapitali Põhjamaadest, eriti Soomest. Itaalia kapitali vilgas sagimine oli siin ootamatu.
LHV blogi: Vein ja Vine – kindel koht tartlaste südames
Tartu südalinnas asuv veinibaar Vein ja Vine tähistab tuleval aastal oma kümnendat sünnipäeva. Aastatega on kasvatatud nii äri kui kohta tartlaste südames. Loe "LHV blogi: Vein ja Vine – kindel koht tartlaste südames" täispikka artiklit portaalist Rahageenius.
Eesti hinnalangus oli euroala suurim
Maikuus odavnes tarbijate ostukorv aastavõrdluses 1,7% ja eelmise kuuga võrreldes 0,7%. Euroalal tõusid seevastu hinnad mais keskmiselt 0,1%, ütles Eesti Panga ökonomist Sulev Pert.
Kas lasteaia lõpuaktuseks saab võtta vaba päeva?
Tööinspektsiooni ennetusosakonna juhataja Kaire Saarep selgitab, kas saab oma lapse lasteaia lõpuaktuse puhul vaba päeva võtta.
Eksporti aitab säilitada väiksem süsinikujalajälg
Kui meie välisturgudel tegutsevad ehitusettevõtted või ehitusmaterjalide tootjad ei oska arvutada oma ehitiste või toodete CO2 jalajälge, siis võib juhtuda, et lähitulevikus kaotavad nad võimaluse nendel turgudel tegutsemiseks, räägiti presidendi ümarlaual.
Marjakasvatus ei erine ümbrikupalga ulatuse poolest muust põllumajandusest
Maksuameti andmetel on kõige rohkem ümbrikupalga eest töötajaid valdkondades, kus ka tööjõupuudus kõige suurem on, näiteks majutus-, toitlustus- ja põllumajandusvaldkonnas. Marjapõldudel töötab kohati kolmandik töötajatest mustalt, kirjutab ERRi uudisteportaal.
Meelis Kitsing: saatan peidab end detailides
Riskikapitalifond võib tugevdada ökosüsteemi, kuid see sõltub valitsemismudelist, kirjutab EBSi professor Meelis Kitsing, kes alates 1. augustist asub sama kooli rektori ametisse.
Kas ärindusharidus on liiga populaarne haridusvalik?
Tänapäeva elukestval õppijal ja karjääripöörete tegijal on ootus omandada ärihariduse oskusi palju mitmekesisemalt ning magistriõppe tasemel võiks see olla osaliselt tasuline, kirjutavad OSKA uuringujuht Riina Tilk ja peaanalüütik Yngve Rosenblad.
Tallinna börsil realiseerus aktsiainvestori õudusunenägu
Minuni jõudis aktsionäri mure, mis tõi hirmuhigi otsaette – Tallinna börsilt leiab investeeringu, mis on olnud tõeline rahapõletusmasin ja nuhtluseks pikaajalistele investoritele. Siiski koorub loost nii mõndagi õpetlikku.
"Mõelge läbi ja tehke algust!"
Kui Äripäevas pakutud ülikooli fondi rahastus oleks riiklik, siis kas maksumaksja aktsepteeriks riskikapitalifondidele omast riski, kirjutab Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor rektor Mait Rungi.
Kaks aastat kahjumit kannatanud ABB jõudis kasumisse
Eesti mõistes suur tööstustootja ABB jõudis pärast kaht kahjumiga lõpetatud aastat eelmisel aastal kasumisse, teenides 2,2 miljonit eurot. Ettevõtte Balti riikide juhi Jukka Patrikaineni sõnul algas ka see aasta ABB-l hästi, kuigi ootused olid veelgi kõrgemad.
Sõerd: selliseid rumalusi poleks pidanud tegema
"Mis pistmist on kriisi leevendamisel maakapitali meetmega? 50 miljonit on see summa kokku. See on nüüd kriisi leevendamise meede?" rääkis rahanduskomisjoni liige Aivar Sõerd (Reformierakond) saates "Kuum tool" selle kohta, mida oleksid nad praegu võimul olles ära kärpinud.
Vaata järgi: Eestis on valminud rakendus, mis aitab sul suveks lähiriikides puhkust planeerida
Kuna reisipiirangud kehtivad jätkuvalt paljudes kohtades üle maailma, on ilmselt paljude inimeste suvised reisiplaanid seotud Eesti-Läti-Leeduga. Loe "Vaata järgi: Eestis on valminud rakendus, mis aitab sul suveks lähiriikides puhkust planeerida" täispikka artiklit portaalist Rahageenius.
Ehituskonsultatsiooniturg rändab eksirännakutel
Kui hankida ehitusprojekt kiirelt ja odavalt, siis on ilmselge naiivsus oodata head ja kvaliteetset hoonet või rajatist. Ainult madalaimat hinda väärtustades pole võimalik saada kvaliteetseid ehituskonsultatsiooniteenuseid, kirjutab Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidu juhatuse esimees Tii...
15 katuseorganisatsiooni ja ettevõtte ühispöördumine: Eesti peab rohepöörde võimalusi ja vahendeid kasutama täielikult ning ennaktempos
15 katuseorganisatsiooni ja ettevõtet saatsid täna peaminister Jüri Ratasele ühispöördumise, millega nõutakse sihikindlat tegutsemist rohepöörde elluviimiseks.
Ehituspoed trikitasid soodukatega
Kuuest suuremast ehitusmaterjalide müüjast ainult üks läbis puhtalt tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti kontrolli sooduskampaaniate tegemise kohta.
Euroopa Keskpank keeras rahatrükile tuure juurde
Euroopa Keskpank suurendab võlakirjade kokkuostuprogrammi 600 miljardi euro võrra, kirjutab FT.
Power Monitoring Expert aitab energiat säästa
Ettevõttes või hoones tuleb elektrivõrku jälgida ja hallata. Energia jälgimissüsteem Power Monitoring Expert monitoorib võrku läbi omavahel seotud energia-ja toiteseadmete, mis on ühendatud andmete kogumise, visualiseerimise, analüüsi ja aruandluse tarkvaraga.
Eestlastest suuromanike tulek tiivustas Novaturase aktsiat
Investorid väljendasid oma headmeelt Novaturase suurinvestori vahetumise üle suure ostuhuviga, mis on aktsiat kiirelt kõrgele kergitanud.
Aprill täielikku nulliringi Eesti majutusasutustele ei toonud, kuid kukkumine on olnud väga karm
Statistikaameti andmetel peatus aprillis Eesti majutusettevõtetes 13 000 külastajat, kes veetsid seal 43 000 ööd. Mullusega võrreldes oli külastajaid 95% vähem.
Koroonakriisi suur võitja on Zoom
Videokonverentsikompanii Zoom Video Communications aktsia hind hüppas kolmapäeval üle seitsme protsendi, sest ettevõte teatas käibe ja kasumi mitmekordsest kasvust esimeses kvartalis.
Pangad hakkavad pärast kriisi rohkem klientide pärast võitlema
Rääkisime Äripäeva Raadio hommikuprogrammis Eesti Panga asepresidendi Maive Rutega Eesti muutuvast pangandusturust ning ettevõtete ja eraisikute rahastusvõimalustest tulevikus.
Kuplite vahelt maailmakaardile: Lõuna-Eesti perefirmad hingavad kriisis ummamuudu
Lõuna-Eesti väikefirmad ajavad keset koroonakriisi oma asja edasi ning teevad mõne pelglikuma jaoks ehk liigagi julgeid otsuseid.
Tarmo Tanilas: koroona korraldas investoritele kondiproovi
Koroona korraldas investoritele kondiproovi, kus varem analüütikute räägitud teooria asendus kiiresti praktikaga ning iga investor pidi ise kivid oma investeerimispõllult ära veeretama, kirjutab Swedbanki investeeringute strateeg Tarmo Tanilas.
Soolise palgalõhe põhjuste seas on ametikohtade ja töö väärtuse vähene läbimõeldus
Eestis on Euroopa Liidu suurim sooline palgalõhe. Uuringud näitavad, et palkade avalikustamine aitab kaasa selle vähenemisele ja toob kasu majandusele tervikuna, kirjutab sotsiaalministeerium.
KFC avab Fama Keskuses Baltikumi esimese drive-in restorani
Apollo Group avab 15. juunil kiirtoiduketi Kentucky Fried Chickeni (KFC) restorani Narvas. Astri Grupile kuuluvas Fama Keskuses avatav söögikoht on esimene drive-in võimalusega KFC restoran Baltikumis.
Ukrainlastest ilma jäänud Eesti Pagar värbas kohalikke
Eesti Pagari personalispetsialist Maive Premet tunnistab, et kriisis on olnud suur mure võõrtöötajatega ja sellega, mis saab töösuhetest edasi. Koondama pole ettevõte siiski pidanud, pigem on tulnud värvata. "Värbasime lahkuvate ukrainlaste asemel uusi töötajaid ja keskendusime eestlastele. Ukrai...
Keskpank: Eesti elanikud hakkasid mais taas sagedamini ostlema
Eesti Panga makse- ja arveldussüsteemide osakonna spetsialisti Tiina Soosalu hakkasid Eesti elanikud mais jälle sagedamini ostlema, ent kaardimaksete ja sularaha väljavõtmise maht pole veel täielikult taastunud.
Firma pole vaid omaniku rahaautomaat
Äripäeva Raadio hommikuprogrammis tuli täna Eleringi juhi Taavi Veskimägiga juttu sellest, milline on ettevõtte roll ühiskonnas peale omanikule kasumi teenimise. Milline võiks olla ettevõtte kõrgem eesmärk?
Statistikaamet pidi aprilli hinnalanguse arvutamisel leidlik olema
Tarbijahinnaindeksi muutus mais võrreldes aprilliga -0,7% ja võrreldes eelmise aasta sama kuuga -1,7%, teatas statistikaamet.
E-poe müük langustrendis? 8 soovitust müügi kasvatamiseks
Joone müügijuht Siim Rostin toob välja 8 soovitust, mis aitavad e-poel kvaliteetse kliendikogemuse, pakendite ja turunduse kaudu pakkuda väärtust, mida kliendid tavapoest leida ei pruugi.
Töösuhte elukaar sisseelamisest lahkumiseni
Töösuhte elukaarel on viis võimalikku etappi: eeltutvumine, sisseelamine, taastutvumine, taas-sisseelamine ja lahkumine.
Sanitexi kahjum suurenes seoses tegevuse laienemisega
Aruandeperioodil toidu-, esmatarbekaupade ja tubakatoodete vahendaja Sanitex OÜ müügitulu suurenes 10,26%, kuid samal ajal kahjum kasvas.
Hea video kindel surm – kuiv ja igav tippjuht kaadris
Iga ettevõte vajab videosisu, et seda nii veebis kui ka sotsiaalmeediakanalites levitada. Video tootmine pole odav, aga mitme kavala nipiga saab selle eelarvet vähendada. Kuidas seda teha, rääkis hommikuprogrammi sisulooja Lauri Pedaja.
Börsinädala viimane päev algas roheliselt
Aasia turud ja USA indeksfutuurid asusid täna hommikul tõusule, dollar jätkas langust kolmandat nädalat järjest ja toornafta hind liigub väikeste sammudega tõusvas suunas.
Personali Praktik, juuni 2020
Oleme praegusest kriisist saanud mitu korralikku õppetundi. Karmidel aegadel tuleb eriti selgelt esile nii inimese kui ka organisatsiooni (mis on suuresti ikka seda juhtiva isiku nägu) tegelik olemus ja sisu.
Riik võtab RMK-st 66 miljoni eurose dividendi
Valitsus võtab riigimetsa majandamise keskusest ehk RMKst 65,9 miljonit eurot dividendi, ütles rahandusminister Martin Helme valitsuse pressikonverentsil.
Tallinna Sadam teeb tiigrihüppe
Tallinna Sadama juhatus saatis börsiteate vahendusel aktsionäridele ettepaneku otsuste vastuvõtmiseks ilma aktsionäride üldkoosolekut kokku kutsumata, kuna koroonaviiruse pandeemiast tingituna kehtivad koosviibimiste korraldamisele piirangud.
Eesti laenab võlakirjadega koguni 1,5 miljardit
Investorite huvi valitsuse kümneaastase tähtajaga võlakirjade vastu oli väga suur, kokku soovisid 280 rahvusvahelist investorit märkida võlakirju 7,7 miljardi euro eest. Tulenevalt investorite suurest aktiivsusest otsustas rahandusministeerium suurendada võlakirjaemissiooni mahtu 500 miljoni euro...
Oliver Kruuda teinegi poeg hages isa firmat
Kui Oliver Kruuda rallisõitjast poja Karl Kruuda firma Consegna esitas isa ettevõtte Rubla ASi vastu nõude mullu septembris ja sai Viru maakohtust kiiresti tagaseljaotsuse, siis teise poja Gustav Kruuda ettevõte Sillutise6 OÜ esitas novembris samuti hagi Rubla vastu.
Liivaga täitunud Toila faarvaater sundis Põhjaranniku regatti marsruuti muutma
Täna asus Viinistult teele Põhjaranniku Regatt 2020, kuid tuulte ja lainete mõjul muutunud merepõhi sundis korraldajaid muutma regati marsruuti.
Käivet ja kasumit kasvatanud B&W Metall tahab tulevikus oma tootmishoone ehitada
Metallitööstus B&W Metall kasvatas mullu märkimisväärselt käivet ja kasumit ning plaanib tulevikus oma tootmishoone ehitada, selgub
Bo Henriksson Eesti Posti nõukogu lõhkumisest: nii need asjad ei käi
Eesti Posti nõukogu juhtinud Bo Henriksson üllatus, et minister Raul Siem (EKRE) riigifirma nõukogu täna pressiteate vahendusel tagasi kutsus, eriti kuna nõukogu volitused oleksid nagunii järgmisel kuul lõppenud.
Metsaettevõte toetab Toidupanka hiiglasliku annetusega. Koostööd tehakse ka kohalike toidutootjatega.
Graanul Invest gruppi kuuluv metsaettevõte Valga Puu toetab Põlva-, Võru- ja Valgamaa Toidupankasid, et keerulisel ajal aidata maapiirkondades elavaid peresid. Abiprojektina jagatav toidukaup on kokku pandud kohalike toidutootjatega koostöös.
Varem kapoga piike murdnud meretuulepargi rajaja kaasab 1,3 miljardit maksvasse projekti nimeka investori
Valitsus andis eelmisel nädalal rohelise tule Saaremaa meretuulepargi hoonestusloa menetluse algatamiseks. Tuuleparki arendava Saare Wind Energy esindajate sõnul on lähiajal Eestisse tulemas ka Hollandi ettevõtte Van Oord, et ettevõttes 20% osalus omandada ning esimeste ettevalmistavate tegevuste...
"Turul manipuleerijad jäävad vahele. Ja saavad karistada."
Finantsinspektsioon määras väärteo korras Meelis Tikerpuule 500 euro suuruse rahatrahvi, sest ta manipuleeris Coop Pank ASi aktsiatega. Uurisime Äripäeva Raadio hommikuprogrammis finantsinspektsiooni juhatuse liikmelt Siim Tammerilt, mis selle juhtumi taga peitub, millised on markantsemad näiteid...
Ensto Ensek võtab aasta teises pooles suuna robotitele
Eesti suuremaid tootmis- ja tehnoloogiaettevõtteid Ensto Ensek seab aasta teises pooles fookuse robotite ja iseliikurite kasutuselevõtule.
Äripäev 05.06.2020
Kinnisvarauudised 05.06.2020
Mida me tahame? Toetust! Millal? Kohe!
Peame oma kohuseks meenutada, et ettevõtluse toetamine peaks olema selgete põhimõtetega ja arusaadavate tulemustega. Kui koroonakriisi akuutsem faas läbi saab, peaks ka Eesti ettevõtete laiapindne toetamine lõppema, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Elon Muski raketid tõstavad ka Eesti tulevikuärisse
Laupäeval USAs Floridas edukalt startinud mehitatud kosmoselend avab tee uuele kosmose-eufooriale, mille käigus pannakse lähitulevikus pöörlema miljardid dollarid ning Eestis leidub ettevõtteid, kes sellest priskest pirukast suutäit soovivad.
Kallas: riik võiks laenata investeeringuteks 2,1 miljardit
Erakonna Eesti 200 esimehe Kristina Kallase sõnul on kriisist väljumiseks suures ulatuses laenamine praeguses olukorras õige otsus ning erakonna arvates tuleks raha suunata haridusse, rohemajandusse, tervishoidu ja digimaailma.
Börsipettur müüb kinnisvaraportfelli
Kinnisvaraportaali City24 kaudu müüb kümnetest korteritest koosnevat portfelli enam kui 1,8 miljoni euroga Kopparberg Kinnisvara, mille omanik on pettustes korduvalt süüdi mõistetud taanlane Øyvind Hjulmand.
Bo Henriksson Eesti Posti nõukogu lõhkumisest: nii need asjad ei käi
Eesti Posti nõukogu juhtinud Bo Henriksson üllatus, et minister Raul Siem (EKRE) riigifirma nõukogu täna pressiteate vahendusel tagasi kutsus, eriti kuna nõukogu volitused oleksid nagunii järgmisel kuul lõppenud.
Eesti Energia laenab Euroopa Investeerimispangalt 70 miljonit laenu
Eesti Energia sõlmis Euroopa Investeerimispangaga (EIB) uue laenulepingu mahus 70 miljonit eurot, millega rahastatakse valguskaablil põhineva internetivõrgu investeeringuid.
Tartu firma teeb koostööd maailma videomängude hiiuga
Tuntud ärinaine saadeti suure rahapesu süüdistusega kohtu ette
Riigiprokuratuur saatis suures rahapesus süüdistatava ettevõtja Tiiu Järviste ja tema kaks kaassüüdistatavat kohtu ette, eelistungi aega veel määratud pole.
Kogenud prokurör taandus Tallinna Sadama protsessilt. Kas riik jääb nüüd suures korruptsiooniasjas nõrgemasse seisu?
Suures Tallinna Sadama kohtuasjas seni süüdistaja rollis olnud riigiprokurör Laura Feldmanis (uue nimega Aiaots) on taandunud protsessi vedamisest. Prokurör jäi paar nädalat tagasi lapsepuhkusele ja tema teenistussuhe prokuratuuris on peatatud. Sadama korruptsiooniasja veab kohtus edasi tema seni...
Tallink koondab jälle. Tuntud hotellis hakkavad suured renoveerimistööd
Tallink Grupp alustab sel sügisel 1. septembrist kesklinnas asuva Tallink City hotelli kapitaalremonti, mille käigus läbivad nii hotelli numbritoad, kui kõik hotelli üldkasutatavad alad täieliku uuenduskuuri. Hotelli uuendustööd kestavad kuni 2021. aasta maikuu lõpuni ning hotell plaanitakse uues...