Swedbank tõstab oktoobrist paljude pangateenuste hinda
Swedbank muudab 1.oktoobrist hinnakirja ning suure osa pangateenuste eest tuleb nii era- kui äriklentidel hakata rohkem maksma.
Suri ettevõtja Teet Saarepera. Äsja lõi mees kümneid ettevõtteid
Kolmapäeval lahkus Eesti üks edukamaid ettevõtjaid Teet Saarepera, kes oli muuhulgas ettevõtte OÜ Riigiressursside Keskuse omanik.
Pankrotihaldur: pankrotilaine tuleb ja puudutab üha rohkem eakaid
Pankrotihaldur Toomas Saarma ütleb, et „võlavangide” paremaks aitamiseks on vaja süsteemi muuta.
Tähelepanu, tegemist on investeerimissoovitusega
Iga finantsinspektsiooni järelevalveametnik teab, et nii julgelt võib soovitada vaid väärtpaberit, mille positiivses tootluses saab enam kui kindel olla. Ei saa salata – minul õnnestus selline imeinstrument äsja valmis meisterdada.
Valitsus otsustas lubada Euroopa otselende riikidesse, kus on nakatumiskordaja alla kahekordse EL-i keskmise
See tähendab, et praeguse seisuga oleks otselennu liinid piiratud üksnes Prantsusmaale, Hispaaniasse ja Tšehhi.
Otsus olemas:uus aasta toob pensionilisa
Valitsuse tänane otsus tõstab keskmist penioni uuel aastal 20 euro võrra.
Kas uus külm sõda või Hiina võtab USA juhtiva rolli üle: neli stsenaariumit, milline võib olla koroonajärgne maailm
Koroonajärgse ajastu võidustrateegia Eesti ja ka Soome jaoks on suurem koostöö Põhjala riikide ning Baltimaadega, kinnitas Soome mõttekoja Nordic West Office üks asutaja Risto E.J.Penttilä Arenguseire keskuse konverentsil „Teistmoodi tulevik“.
Palmer: Xfly pakub suurtele lennufirmadele Eestist lendamise teenust
Nordica tütarfirma Xfly tegevjuht Jan Palmer ütles ERR-ile, et lennufirma valmistub Soome turule minekuks, kuid on pakkunud mitmele suurele lennukompaniile ka oma teenuseid otselendudeks Tallinnast.
Riik otsib 100 miljoniga koroonatestijat
Riigi Tugiteenuste Keskus kuulutas välja hanke koroonaviiruse proovide võtja ja võetud proovide testija leidmiseks.
Kaupmehed küsivad riigilt kolm miljonit eurot desovahendite hüvitamiseks
Kaupmeeste liit palub valitsusel hüvitada desinfitseerimis- ja isikukaitsevahendite kulud, mis ulatuvad miljonitesse.
Rikaste TOP: Kristo Käärmann teel Eesti esimeseks miljardäriks
Täna ilmunud Rikaste TOPi võitis sarnaselt mullusele TransferWise´i asutaja Kristo Käärmann, kellest võib peagi saada Eesti esimene miljardär, kirjutab Äripäev.
Kui oled viiekümnendates, teevad need tugevused ka sinust väärtusliku töötaja
Kui sageli kiputakse arvamama, et üle 50-aastased on ajast maha jäänud ning tööle värbamisel eelistatakse nooremaid, siis tegeliult on vanem töötaja mitmes mõttes professionaalsem ja parem spetsialist. Selja taga on pikalt kogutud kogemus, mis annab põhjalikud teadmised ning hea iseenda tugevuste...
Miks sa ei peaks Gmaili Pakkumiste vahelehte kartma?
Paljud on arvamusel, et Gmaili Pakkumiste vahekaardile tilgutab tõrva nende e-maili turunduse meepotti, ent tegelikkuses ei tasu seda karta, kirjutab Smaily turundusjuht Tanel Rand.
Tallinn ostab 30 miljoni eest veel busse juurde
Tallinna Linnatranspordi AS (TLT) ja Poola bussitootja Solaris Bus & Coach allkirjastavad täna 30 miljoni eurose optsioonilepingu täiendava 100 uue surugaasibussi tarnimiseks Tallinnasse, teatas TLT. Lepingu järgi jõuavad uued bussid liinile 2021. aasta jooksul.
Korralagedus seaduseloomes. Turismiseaduse muutmise varjus tahab rahandusministeerium viia ellu suure maksukorraldusliku muudatuse
Täna pealelõunal läheb riigikogus esimesele lugemisele turismiseaduse eelnõu, mis peaks ühtlustama majutusteenuste pakkujatele kehtestatud nõudeid. Selle käigus tahab aga rahandusministeerium läbi suruda ka oluliselt suuremat ja põhimõttelisemat muudatust nii tulumaksu- kui ka maksukorralduse sea...
Kohus lükkas VTA ja M.V.Wooli listeeriavaidluses otsustamise edasi ja pöördus Euroopa Kohtu poole
Kui algselt pidi Tallinna Halduskohus avaldama eile õhtul otsuse M.V.Wooli ja veterinaar- ja toiduameti (VTA) vaidluses, siis tähtaeg tühistati ning kohus otsustas selguse saamiseks Euroopa Kohtu poole pöörduda.
Töötute hulk USAs jätkab kasvamist
Koroonapandeemia kurnab tööturgu jätkuvalt ja nii teatas USA eelmise nädala kohta taas kõrge uute töötutoetuste taotlejate arvu.
Spekuleerimise kuu, mis vääris riski
Oma septembri tulemusi vaadates ma rõõmustada ülemäära palju just ei saa, samas pean nentima, et üks minu septembris tehtud investeeringutest – Tesla – on end sellegipoolest magusasti ära tasunud.
Ehitajate talv tuleb raske ja tõehetk koidab kevadel
Ehitusvaldkond kõnnib kriisis teiste järel, selgitas Äripäeva raadiole antud intervjuus Ehitustrusti juht Kaido Somelar. Talv terendab pime ja kõle ning tõehetk koidab ettevõtetele tema sõnul kevadel. Aga võib ka teisiti minna.
Eesti Teedel viis tahtjat
Seni riigile kuulunud teehooldusfirma AS Eesti Teed erastamise enampakkumisele laekus tänaseks tähtajaks viis pakkumist, kirjutab ERRi uudisteportaal.
Oktoobris on inimestel võimalik teise samba maksed ajutiselt peatada
Riik peatas tänavu 1. juulist 14 kuuks 4 protsendi sissemaksed teise pensionisambasse, kuid palgast tehtav 2 protsendi makse jätkub automaatselt, kui inimene ei esita oktoobris avaldust ka selle ajutiseks peatamiseks.
Suur pildigalerii: mis toimus Äriplaanil
Eile toimus Äripäeva korraldatud Eesti suurim majanduskonverents Äriplaan 2021, kus ettevõtjad keskendusid sellele, kuidas tänavuse huvitava aasta järel edasi minna.
Rain Rannu Bolti ja TransferWise’i edust: see on vaid jäämäe tipp
Neljapäevases hommikuprogrammis rääkisime ingelinvestori, investeerimisfondi Superangel partneri Rain Rannuga sellest, mida välja lugeda sellest, et Rikaste TOPi tipu on vallutanud idufirmade omanikud. Rannu sõnul pole tegemist millegi üllatuslikuga, kuna laias maailmas on sarnaste edetabelite ti...
Koroonakriis tõi kinnisvaras uue trendi
Koroonapandeemia põhjustatud majanduskriis on kinnisvaras toonud uusi trende ning meelde tuletanud vanu tarkusi, ütleb RE Kinnisvara vanempartner Monica Meldo.
Tallinkile ja teistele makstakse viimaks koroonakriisi 20 miljonit eurot
Viimane kolmest kevadel laevafirmade toetuseks mõeldud skeemist sai valitsuse heakskiidu, rahvusvahelistele reisifirmadele makstakse kevadise eriolukorra hüvitiseks 20 miljonit eurot.
Balti börs sulgus rohelises
Tallinna, Riia ja Vilniuse börse ühendav Balti börsiindeks lõpetas kauplemispäeva 0,37 protsenti kõrgemal.
Riigi tilluke toetus ajas turismifirmad suisa marru
Eesti turismisektori esindajad peavad valitsuse 5,8 miljoni eurost abiraha niivõrd suureks pettumuseks, et ei leia nördimuse kirjeldamiseks isegi sõnu.
Milline pank on investorile parim?
Eesti pankade aktsiaportfelliga seostuvaid kulusid läbi vaadates selgub, et Baltikumi aktsiate puhul on maakleri valik lihtne, välisbörsid löövad aga pildi keeruliseks.
Maksuamet ootab täna 56 miljoni euro suurust ülekannet
Täna on eraisikute tulumaksu juurdemaksmise ja maamaksu tasumise tähtaeg. Maksuameti andmetel on maks maksmata 64 000 inimesel.
Swedbank langetas Tallinna Sadama hinnasihti
Swedbank langetas kruiisihooaja ärajäämisest tingitud oodatust suurema mõju tõttu Tallinna Sadama hinnasihti.
Töö muutuvas realsuses: Saksamaa plaanib kaugtöö seadusesse raiuda
Saksamaa tahab anda töötajatele seadusliku õiguse kodus töötamiseks, sest Covid-19 põhjustatud pandeemia sunnib riike tööturgu puudutavaid reforme tegema, kinnitas Saksamaa tööminister Hubertus Heil.
Raadiohommikus: tipu äriplaan, investor Toomase septembri tootlus ja Eesti Teede saatus
Reedese hommikuprogrammi fookuses on erastatava riikliku teehooldusfirma Eesti Teed erastamine, ärikinnisvara tulevik ja investor Toomase portfelli käekäik septembris ning ebaõnnestunud apteegireform.
Soome suurtehing tõukas investorid tormi jooksma
Tänane teade Soome hiigelsuure masinatootja sünnist utsitas investoreid mõlema ühineva firma aktsiaid ostma.
Kaupmeeste liit küsib riigilt kolm miljonit eurot desovahendite hüvitamiseks
Kaupmeeste liit pöördus valitsuse poole palvega kaubandusele renditoetusteks eraldatud neljast miljonist eurost anda kolm miljonit deso- ja isikukaitsevahenditele kulunud raha hüvitamiseks.
T1 omanikud küsivad börsiinvestoritelt miljoneid
Pro Kapital soovib koguda börsiinvestoritelt võlakirjadega enam kui 2 miljonit eurot.
Hiiglaslik raha: koroonatestimise peale läheb tuleva aasta lõpuni vähemalt sada miljonit
Riik otsib firmat, mis hakkaks üle kogu Eesti võtma koroonaproove ning neid ka testiks. Selle peale läheb ülisuur summa. Loe "Hiiglaslik raha: koroonatestimise peale läheb tuleva aasta lõpuni vähemalt sada miljonit" täispikka artiklit portaalist Rahageenius.
Sami Seppänen: kellele tuleb kriis üllatusena, see ei õppinud eelmistest
Heitlikud ajad veeretavad ettevõtete teele proovikive. Elisa Eesti juht Sami Seppänen selgitab, mida tugevad ettevõtted kriisis olles ja sellest väljudes teha ei tohiks.
H&Mi müük Baltikumis kasvas, suurtel turgudel seis nukker
Rõivamüüja H&M lõi kokku kolmanda kvartali numbrid, kus selgub, et Baltikumis läks kompaniil päris hästi.
Google maksab uudiste tootjatele miljard dollarit
Google maksab järgmise kolme aasta jooksul ligikaudu 1 miljard dollarit uudiseid tootvatele väljaannetele, kirjutas Google'i ja Alphabeti tegevjuht Sundar Pichai ettevõtte blogis.
Lätlased ennustavad Ossinovskile kosmeetikaäris kive ja kände
Läti eksperdid ennustavad, et Eesti ärimehel Oleg Ossinovskil, kes septembri keskel ostis nende kunagise kosmeetikalegendi Dzintars (tõlkes Merevaik), läheb sellega raskeks.
Koroona jätab sajad Eesti veokijuhid ilma juhikaardita
Sajad Eesti veokijuhid jäävad ilma tahhograafi juhikaardita, sest maanteeameti partneril on toorikud otsas ja uus partner on suuteline trükkimise üle võtma alles kuu aja pärast.
Swedbanki mobiiliäpp teeb äriklientide elu mugavaks
Ettevõtjana on oluline, et firma rahaasjadel oleks võimalik igal ajal ja kõikjal silma peal hoida. Uuenenud Swedbanki mobiiliäpiga pole see mitte ainult võimalik, vaid ka lihtne ja turvaline, kinnitab ettevõtja Mari Ojasaar.
Millist eelarvestamist tasub eelistada?
Saates „Teabevara tund” on vaatluse all eelarvestamine tootmisettevõttes Eesti Energia ja meediafirmas Äripäev. Tuuakse välja eelarvestamise protsessi erisused ja muudatused, mis eelarvestamises on viimasel ajal tehtud. Juttu tuleb nii traditsioonilise eelarvestamise plussidest ja miinustest kui ...
Merepäeva konverents: merenduse tulevik sõltub digi- ja rohepöördest
Tallinnas peeti kuueteistkümnes rahvusvaheline merenduskonverents, mis tänavu keskendus eelkõige Läänemere, aga ka kogu maailmamere ökoloogilisele seisundile ning digipöörde mõjule laevanduse tulevikule.
MES on saanud 136 miljoni euro ulatuses kriisilaenu taotlusi
5. mail avas Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES) koroonaviiruse tõttu raskustesse sattunud maaettevõtjatele suunatud toetusmeetmed, millele on praeguseks laekunud 136,7 miljoni euro väärtuses taotlusi.
Kas haiguslehel viibides on võimalik end registreerida töötuks?
Küsimus: tööandja ütleb kollektiivselt töölepingud üles majanduslikel põhjustel 18.oktoobril. Töötaja on haiguslehel ja paranemine kestab kauem kui kollektiivne töölepingute ülesütlemine. Kas töötaja peab ootama kuni haigusleht lõpetatakse ja siis end töötuna arvele võtma, või saab haiguslehel ol...
Millist lehepuhurit valida?
Lehepuhur on hea abimees nii suurte kui ka väikeste pindade koristuseks. Kuna puhurite valik on lai ja lisaks bensiinimootoritega puhuritele on kasutusel ka akupuhurid, siis aitame valimisele kaasa ning loome selgust, milliseid töid puhuriga teha saab ja millisteks töödeks millist puhurit valida.
Veonduse ja laonduse rikaste TOPi esikümnes vaid merendusega tegelejad
Täna ilmunud Äripäeva rikaste TOPis on 500 jõukama ettevõtja seast vaid 34 veonduse- ja laonduse sektorist, esikümme koosneb eranditult moel või teisel merendusega tegelevatest ettevõtjatest.
Kümme rikkaimat ehitajat, kolm tükki pealekauba
Äripäev avaldas tänavuse varakate pingerea ehk Eesti Rikaste TOP500, kuhu nagu eelmistel aastatelgi jõudis ka mitmeid ehitusettevõtete omanikke. Kokku mahtus 500 jõukaima inimese hulka ehitusvaldkonnas tegutsejaid 40.
Kohus mõistis Kruuda maksupettuses süüdi
Täna mõistis Harju Maakohus Oliver Kruuda osaliselt maksupettuses süüdi, karistuseks kaks ja pool aastat tingimisi vangistust.
Äriplaan tõotab koroona kiuste tegusat äri
Hoolimata pandeemiast tingitud majanduses valitsevast ülisest teadmatusest on Eesti ärieliit tulevikku vaadates kui mitte optimistlik, siis igal juhul tegus, kinnitas konverents Äriplaan 2021, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Äripäeva rikaste TOP: kuue mehe rikkus kasvas kordades
Äripäeva värskest rikaste topist leiab kuus meest ja ei ühtegi naist, kelle rikkus on aastaga vähemalt kahekordistanud.
Kas koroonariskide puhul on abi ärikinnisvara kindlustamisest?
Saates Kõik ärikinnisvarast uurime, milliseid kindlustusvõimalusi pakutakse nii kinnisvara omanikele kui ka üürnikele ning peatume küsimusel, kas lisandunud uus risk -- laiaulatuslik haiguspuhang -- on samuti kindlustatav.
Müük e-poes nõuab täiendavat tähelepanu
Üha enam tehakse oste sidevahendi abil Seejuures on oluline, et esitatud informatsioon oleks õige, kohane ja kättesaadav. Klient peab teada selgeid ostutingimusi, et võimalusel sõlmitud lepingut ka hiljem lugeda. The post Müük e-poes nõuab täiendavat tähelepanu appeared first on RMP.ee.
Kuidas pista jalg rahakuluka võidusõidu maailma?
Võidusõiduga tegelemine on tõepoolest selline, nagu räägitakse – kallis. Ent leidub ka taskukohaseid viise selle maailma õhku nuusutada ning saada aimu, kas sul jagub järgmise sammu tegemiseks oskusi või kui palju tuleb selle jaoks veel harjutada, selgub seekordsest „Autojuttudest“.
Andres Sutt: Finantsinspektsiooni nõukogu väidetava kandidaadi sobivus on küsitav
Riigikogu rahanduskomisjoni liige Andres Sutt (Reformierakond) saatis täna rahandusminister Martin Helmele kirjaliku küsimuse, kus palub selgitada, kuidas vastavad finantsinspektsiooni nõukogu kandidaatideks väidetavalt esitatud Hannes Veskimäe ja Mai Palmipuu nõukogu liikmetele esitatavatele nõu...
Uue tarnepartneri riskianalüüs on kõige paremini investeeritud aeg
„Uue tarnepartneri auditeerimisse tasub aega investeerida ja kui too kipub mingeid andmeid varjama, on see selge ohumärk,“ lausus Stoneridge Electronicsi globaalne hankejuht Kädli Põld täna alanud Pärnu Tarneahelakonverentsil.
Uue tarnepartneri riskianalüüs on kõige paremini investeeritud aeg
„Uue tarnepartneri auditeerimisse tasub aega investeerida ja kui too kipub mingeid andmeid varjama, on see selge ohumärk,“ lausus Stoneridge Electronicsi globaalne hankejuht Kädly Põld täna alanud Pärnu Tarneahelakonverentsil.
Martin Mäesalu: elavate surnute öö ühinemiste turul
Pikaajaliselt hädas oleva zombiettevõtte edasilonkamine võib tema töötajatele, tarnijatele ja klientidele olla samavõrra väsimust tekitav kui B-kategooria õudukas, ühinemine või ülevõtmine (M&A) võibki olla ainus lahendus ning sel turul on näha uusi lähenemisi, kirjutab Ellex Raidla Advokaadibüro...
Hanschmidt hoiatab kriisi raisakotkaste eest
Praeguse kriisi üks suuremaid ohte on vaenulikud ülevõtmised, leiab suurettevõtja Ain Hanschmidt. „Nagu kriis tekib, on šaakalid ja raisakotkad sinu ümber. Mõnd julged jalaga lüüa, aga igasugust ei julge ka,“ ütles ta majanduskonverentsi Äriplaan laval.
Uute koroonapiirangute tõenäosus on kasvanud
Hüppeliselt tõusnud koroonaviirusse nakatumiste arv on valitsuspartnerite seas suuremaks muutnud ka uute piirangute kehtestamise võimalikkuse.
Euroopa üks suurim puitpelletitootja sai uue juhi
Oktoobri algusest asub Warmestoni tegevjuhina tööle Mait Kaup. Ettevõtet selle asutamisest 17 aastat juhtinud Tanel Mihkelson jätkab Warmestoni juhtrühma liikmena.
H&M sulgeb sadu poode, tulemused ületasid ootusi
Moehiiglane H&M teatas, et teenis kolmandas kvartalis enne maksude mahaarvamist 2,26 miljardit Rootsi krooni kasumit, mis ületas analüütikute keskmist 2 miljardi krooni suurust kasumiprognoosi, kirjutab Dagens Industri.
Apranga käive langes
Leedu rõivafirma Apranga kontserni jaemüük ulatus septembris 22 miljoni euroni ja 2019. aasta septembriga võrreldes langes see 8,3%.
Tokio börsil toimus viimase 20 aasta suurim katkestus
Täna ei saa investorid tehniliste probleemi tõttu Tokio börsil tehinguid teha.
Ammu lubatud Nordica laen jäi endiselt valitsusel kinnitamata
Majandusminister Taavi Aas ning rahandusminister Martin Helme tõdesid täna valitsuse pressikonverentsil, et hiljutine kohtuotsus, millega saab Nordicat käsitleda Estonian Airi järglasena, teeb Nordicale abi andmise raskemaks.
Hindu tõstev Tallink vihastas logistikafirmad välja
Tallink teatas, et tõstab oktoobrist Eesti ja Soome vahel kaubavedude hindu ning vähendab laevaliiklust, logistikafirmad kritiseerivad laevafirma otsust.
Alkoholivaba džinn Saaremaalt pärjati Londonis hõbemedaliga
Saaremaa joogitootja Lahhentagge alkoholivaba džinn Flâneur võitis Londonis toimunud maailma hinnatuimal joogikonkursil International Wine & Spirit Competition hõbemedali.
Ehitusfirma juht: hulk hullemaid aegu on üle elatud
Ehitusettevõtte Koda Ehitus omanik ja juht Mait Mäe rääkis Äriplaani konverentsil, et nende suurus ehk väiksus on nende tugevus kriisis – saab kiirelt ja paindlikult reageerida muutustele ja suur tööde mahu kukkumine, mida osa ehitusfirmasid koges, ei löönud neid nii valusalt.
Parvlaeva piletimüügisegadus pahandas Kihnu elanikke
Üleminek uuele piletimüügisüsteemile langes kokku parvlaeva Kihnu Virve dokkimisega, mistõttu reisijate ja sõidukite liikluses mandri ning Kihnu vahel tekkis segadus.
Playtech maksab oma inimestele kinni kulutused spordivahenditesse ja sportimisse
Playtechis on omanäoline nn Kalade programm, mis lähtub põhimõttest, et hea töö eelduseks on regulaarne füüsiline ja vaimne lõõgastumine.
Euroala töötus jätkab kasvu
Eurostati andmetel tõusis euroala töötuse määr augustikuus 8,1% peale, töötus kasvas kiiremini just naiste seas.
Soomes sünnib hiigelsuur masinatootja
Soome tööstuses sünnib suur liitumine: logistikaseadmete tootja Cargotec ja kraanatootja Konecranes kirjutasid täna alla ühinemislepingule, sihtides saada maailma juhtivaks ettevõtteks oma valdkonnas, teatasid ettevõtted.
Raamat, mis eelistab fakte uskumustele
Numbrid ütlevad, et viimastel aastatel pole inimeste pühendumus tööl kasvanud. Seda hoolimata sellest, et me justkui üha enam tegeleme juhtimisele inimliku näo andmisega. Kas tuntav osa sellest vastuolust tuleb sellest, et eelistame juhtimisjuttudes ja -põhimõtetes uskumusi faktidele?
Ebaloogilisus kindlustusturul: kindlustust vajavad mehed ennast ei kindlusta, naised aga muretsevad üle
Euroopas on meeste suremuskordajad naistest kõrgemad pea kõikide peamiste surmapõhjuste vaates, kuid SEB kindlustusstatistika näitab selgelt, et pigem just naised panustavad enda elu ja tervise kindlustamisesse.
Mis saab ühiselt võetud laenust, kui inimesed lähevad lahku?
Oma kodu ostmisel on hea variant võtta laen leibkonnas kahepeale, sest nii on võimalik saada suuremat laenu ja valida endale meelepärasema kodu. Kahekesi on laenu maksmine lihtsam. Mis aga saab ühiselt võetud laenust ja kinnisvarast siis, kui kooselu äkitselt otsa saab ja inimesed eri teed läheva...
Kuidas päästa oma elu (ja säästa raha)?
Biokeemiku taustaga teadusajakirjanik Graham Lawton ütleb oma värskes teoses „See raamat võib päästa teie elu“, et maailmas ei tule kindlasti puudu nõuannetest, mida süüa ja juua, kuidas vormis püsida, paremini magada ja kauem elada.
Valitsus kiitis heaks laevafirmade toetamise 20 miljoniga
Valitsus kiitis tänasel istungil heaks reisilaevade operaatorite toetamise 20 miljonit euroga.
Teadus, merepiir ja pension – sinna läheb tuleval aastal maksuraha
Uuel aastal saavad mitmed valdkonnad lisaraha, puuduoleva raha laenab valitsus mujalt juurde.
Investor Toomas hakkab otsima Põhjamaadest väärtust
Neljapäevases hommikuprogrammis käis külas Äripäeva börsitoimetuse juht Juhan Lang, kes rääkis sellest, mis on börsidel kõige kuumemad teemad ning mida võib oodata jaanuaris toimuvalt investor Toomase konverentsilt.
Kliendid on internetis. Kas ka sina?
Eesti e-kaubanduses käivitusid kevadise koroonakriisi ajel pöördelised arengud. Üleöö muutunud käitumis- ja tarbimismustrid ning eriolukorras kehtestatud piirangud panid kaupmehed keerulisse seisu. Kuidas hoida oma ettevõtet piirangutele vaatamata töös? Lahendus peitub e-kaubanduses.
Kas sinus on piisavalt pealehakkamist, et hakata ettevõtjaks?
Soovid alustada oma ettevõttega, aga ei ole kindel, kas see ikka sobib sulle? Paljud edukad ettevõtjad on oma teekonna alguses kõhelnud, kas neis on selleks sammuks piisavalt pealehakkamist. Kui ka sina veel kõhkled, siis tea, et ettevõtlikkus on arendatav!
Valgevenelased kasvatavad kodust äri Eesti kehaga
Valgevene ettevõtjad registreerisid mõni aasta tagasi Eestis põllumajandusettevõtte, mis nüüd avalikustatud värske majandusaasta aruande järgi jätkab jõudsalt kasvu, kuid lõviosa müügitulust tuleb ikkagi asutajate koduriigist Valgevenest.
Laenuraha riigieelarves – kas maksukirves tulevikuks?
Valitsus andis eile riigikogule üle järgmise aasta defitsiidis riigieelarve. Kas laenuraha kasutamine majanduse turgutamiseks on õigustatud?
Adapter aitab ettevõtjal leida toote katsetamiseks sobiva labori
Adapter on Eesti ülikoolide ning teadus- ja arendusasutuste koostöövõrgustik, milles osaleb 15 teadusasutust, üle 3500 teaduseksperdi ja mis pakub 581 teadusteenust.
Tööõnnetuse uurimine ja sellest teatamine
Tööõnnetus on töötaja tervisekahjustus või surm, mis toimus tööandja antud tööülesannet täites või muul tema loal tehtaval tööl, tööaja hulka arvataval vaheajal või muul tööandja huvides tegutsemise ajal. The post Tööõnnetuse uurimine ja sellest teatamine appeared first on RMP.ee.
ST Millega peab arvestama kriisis turundamisel?
On üsna tavaline, et kriisid saabuvad ootamatult. Vähesed olid valmis kevadel kogu maailma tervishoidu ja majandust laastavaks viirusepuhanguks.
Vahel on empaatia kõige suurem manipulatsioonivõte
Saates „Tegijalt tegijale“ on külas Tartu Ülikooli psühholoogiainstituudi vanemteadur Andero Uusberg.
Tööstuse juht: kriis algas juba eelmise aasta lõpus
Tööstusele tuleks rohkem tähelepanu pöörata nii sõnades kui tegudes, rääkis kolmapäevases hommikuprogrammis metallitööstusettevõtte Hanza Mechanics Balti klastri juht Emöke Sogenbits.
Guido Pärnits: laen Porto Francole oli õige
Balti riikide suurima kaubanduskeskuse Ülemiste Keskuse juht ja Eesti kapitalil põhineva arendusfirma Mainor nõukogu esimees Guido Pärnitsa peamine tees konverentsi Äriplaan 2020 lõpetanud arutelus oli, et ettevõtja ei tohiks lasta end käesolevast olukorrast ära hirmutada.
EKP: karmistame pankade juhtimisnõudeid. Miks me seda teeme?
Euroopa Keskpank (EKP) hindab pangajuhte edaspidi rangemalt ja vajadusel sekkub, sest riikide juhtimistavades ning nõuetes esinevad ebaproportsionaalsed lahknevused, kirjutab EKP juhatuse liige ja EKP järelevalvenõukogu aseesimees Yves Mersch.
Rimi e-pood laienes Pärnusse
Rimi e-pood pakub alates 28. septembrist kojuveoteenust Pärnu linnas, Paikuse alevikus, Papsaare külas, Sauga alevikus ning Tammiste külas.
WTO: Euroopa Liit tohib USAd 4 miljardiga nuhelda
Maailma Kaubandusorganisatsioon (WTO) andis Euroopa Liidule õiguse kiusata USAd 4 miljardi dollari ulatuses karistustollidega, mis on vastuseks USA enda sanktsioonidele.
Kui ühe käpardlik tunnustamine hävitab kõigi motivatsiooni
Kuidas tunnustada aastalõpusündmusel tublimaid töötajaid nii, et teised tiimiliikmed sellest ei demotiveeruks, rääkis erilehes Firmasündmus juhtimistreener ja koolitaja Margus Alviste.
Aasta kaubandusteo finalistid 2020
7. oktoobril selgub Vene Kultuurikeskuses toimuval Kaubanduse Aastakongressil, kes võidab Aasta Kaubandustegu 2020 tiitli. Tutvume kolme nominendiga, kes kogusid enim hääli.
Üürigarantiiga investeerimiskorter Tartusse
Üürikinnisvara soetamisele on mõelnud paljud. Hirm üürnikega tegelemise ees ja rahade õigeaegselt mittelaekumise ees hoiab aga ka tagasi. Eriti, kui kinnisvara asub elukohast kaugemal.
Itaalias kaalutakse eriolukorra pikendamist uude aastasse
Itaalia kaalub eriolukorra pikendamist 2021. aasta 31. jaanuarini, vahendab Reuters kahe Itaalia lehe tänast sisu.
Tabascoga liitus maailma tippbrändidega töötanud kunstiline juht Mehhikost
Tänasest töötab loovagentuuri Tabasco ridades Mehhikost pärit tipp-disainer Dieter Urrutia, kes on kunstilise juhina loonud kampaaniaid mitmele maailmatasemel brändile.
Tallinn eraldab haiglale 100 miljonit
Tallinna linn jätkab ettevalmistustöödega Tallinna Haigla rajamiseks – veel selle aasta lõpuks kehtestatakse detailplaneering ja lähiajal kuulutatakse välja riigihange meditsiinitehnoloogia eelprojektile.
Ignitise aktsiaid sai märkida täna keskpäevani
Börsil avalikku pakkumist korraldava Leedu energiafirma Ignitise aktsiate märkimisperiood lõpeb täna kell 12.00. Aktsiate lõplik hind ja kui palju igale investorile aktsiaid jagatakse, selgub 2. oktoobril.