Soome endine rahandusminister võttis laenu, et tasuda talle ametikoha maksma läinud kallite koolituste eest
Soome Keskerakonna esimees, juuni alguses rahandusministri kohalt 50 000 eurot maksma läinud esinemishirmu koolituste pärast tagasi astunud Katri Kulmuni sõnul on ta selle summa tänaseks oma taskust kinni maksnud. Selleks võttis ta isikliku laenu.
Võimuvõnked Eesti jaeturul: Grossi kauplused kasvatavad agressiivselt käivet, Maxima kasv on pidurdumas ja Coopi troon on kõigutamatu
Värskelt esitatud jaekettide majandusaruannete analüüsist nähtub, et Eesti turu liider on jätkuvalt Coop Eesti Keskühistu, kelle konsolideeritud käive küündis mullu 630,2 miljoni euroni. Samas kõige tugevamalt on aastaga oma müügitulu kasvatanud hoopis Oleg Grossi jaeäri OG Elektra.
Kuus soovitust, mida teha ja mida mitte teha rasketel aegadel raha kokkuhoidmiseks
Kuigi kriisi keskel võib olla oma rahaga ümberkäimise harjumuste peale mõtlemine ja nende muutmine viimane asi, millele sa mõelda tahad, võib just tark majandamine aidata sul sellest minimaalsete kahjudega välja tulla.
GRAAFIK | Vaata, kui palju erineb kohaliku maasika hind Soomes hindadest Eestis
Reedel kirjutas Kasulik, et kuigi sel suvel on Eesti maasika hind olnud märkimisväärselt kõrge, on lõpuks kilohind turul langenud alla nelja euro. Hoolimata sellest, et Soome meedia väitel pole maasika hind põhjanaabri juures lakke tõusnud, sealt siiski kohalikku maasikat nii odavalt kätte ei saa.
Inglismaal avati koroonaviiruse tõttu kolm kuud suletud olnud pubid
Inglismaal avati laupäeval taas pubid, mis on olnud alates märtsi lõpust koroonapandeemia tõttu suletud, vahendab ERRi uudisteportaal saadet "Aktuaalne kaamera".
Huvitav mõttekäik: Veneetsia ja teised temasarnased turismilinnad võivad koroonaviirusest rohkem võita kui kaotada
Kuigi koroonapandeemia andis hävitava löögi nii Veneetsia kui ka paljudele teiste populaarsete turismilinnade majandusele üle maailma, näevad paljud selles ka võimalust senisest monokultuursest majandusmudelist loobumiseks.
Tehniline analüüs: 10 paljulubavat ostuideed
Tänasel hetkel lubab tehniline analüüs häid rikastumisvõimalusi nii kodubörsilt, aga ka piiri taha kiigates, rääkis tehnilise analüüsi ekspert Vaido Veek tänavu kuuendat korda toimuval ja Investeerimisklubi ning Äripäeva loodud Investor Toomase koostöös korraldatud Investeerimisfestivalil.
Viimane aeg karmimad piirangud kasutusele võtta? Korteriühistud otsivad Airbnb kaudu majutujate eest kaitset juba ka sundvõõrandamisest
Mais tõstatunud teemat lühimajutuse karmistavast regulatsioonist Eestis toetavad nii hotellipidajad, korteritühistud kui ka suur osa külaliskorterite omanikest endist. Peamiseks vaidluskohaks on aga Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti välja käidud idee, et külaliskorteri pidamiseks peab oma nõusol...
Teiste usaldamine on viinud Alar Tammingult kümneid tuhandeid
Tavidi suuromanik Alar Tamming, kes kirjeldas Investeerimisfestivali laval oma suuremaid õnnestumisi ja ebaõnnestumisi, on kaotanud enamuste suurtest summadest just teiste usaldamise tõttu.
Kaks võimalust, kuhu paigutada täna sada tuhat eurot
Kui pensionini on jäänud kümme aastat minna ning investor on valmis võtma mõõdukat riski, kuid ei soovi samas kontole kogunenud sajast tuhandest eurost täiesti ilma jääda, siis kuhu ta peaks selle investeerima, küsis Äripäeva peadirektor Igor Rõtov Investeerimisfestivali laval Tuleva fondijuht Tõ...
MM-sarja Eestisse tulek on hinnad lakke löönud: ralliseltskond maksab nädalavahetuse ööbimise eest 7500 eurot
Kulus vaid napp ööpäev, kui autoralli maailmameistrivõistluste Eesti etapiks on kõik Tartu hotellid ja majutuskohad broneeritud. Näiteks üks ralliseltskond oli nõus välja käima suisa 7 500 eurot, et ööbida rallinädalavahetusel ühes Otepää villas, vahendas TV3 "Seitsmesed uudised".
Eesti püüab takistada veofirmasid kehva olukorda seadva ELi regulatsiooni vastu võtmist
Eesti ja veel kaheksa riigi transpordiministrid saatsid pöördumise Euroopa Parlamendile, et ära hoida järgmise nädala plenaaristungil ühtse siseturu põhimõtet riivava niinimetatud maanteepaketi vastuvõtmist. See halvaks riikide hinnangul autoettevõtete konkurentsivõimet, kirjutab ERRi uudisteport...
Helme palkas rahapesutrahve püüdma FBI endise direktori
Rahandusminister Martin Helme sõlmis kokkuleppe Ameerika Ühendriikide advokaadibüroo Freeh Sporkin & Sullivan LLPga Eesti riigile õigusteenuse osutamiseks rahvusvahelistes rahapesuga seotud uurimistes.
Ott Kiivikase esimene poolaasta investeerimismaailmas: Hein andis tõuke, Wirecard ja Hertz tekitasid hasarti
Kulturist Ott Kiivikase alustas investeerimist tänu Raivo Heinale, keda ta treenib. Kuid see pole veel kõik: hiljuti pöördus tema poole üllatava ettepanekuga teine tuntud investor Jaak Roosaare ning pakkus talle eriti magusat diili.
Rassismisüüdistused pühivad tuntud tooted ajaloo prügikasti
Uncle Ben’si riis ja kastmed, Eskimo jäätis – need ja paljud teised tooted ei ole enam sobivad. On see poliitkorrektne või praktiline otsus?
Sul on X eurot ja soov saada finantsvabaks. Siin on tegevusplaan
Oletame, et sul on ainult sada eurot ja üks mõte: saada finantsvabaks.
Madis Toomsalu konarlik teekond pooliku haridusega praktikandist LHV juhiks
LHV juht Madis Toomsalu, kes kahekümnendates jättis pooleli kaks ülikooli, jõudis tänu kaitseväes kaassõdurite poolt näidatud riskifondi ulmelise tootluse graafiku nägemisele äratundmisele, et finantsmaailm on tema kutsumus.
Hiina riiklik jälgimisseadmete tootja ostab Eesti firma
Maailma üks suurimaid video- ja jälgimisseadmete tootjaid, Hiina konglomeraat Hikvision ostab Baltikumi turvasüsteemide hulgimüüja BK Grupi, mille üks osa on ka Eestis registreeritud tütarfirma.
Koroonaviiruse tõkestamisel Eestis olulise ülesande saanud erameditsiinikeskus on kiiresti kasvanud, kuigi lõpetas mullu kahjumis
Kuigi viis aastat tagasi asutatud meditsiinigrupi Confido Healthcare Group OÜ suutis mullu kasvatada konsolideeritud müügitulu ligi kolmekordselt, pidi ettevõte lõpetama aasta kahemiljonilise kahjumiga. Confido olnud ka see Eesti erameditsiinikeskus, kes on koroonakriisi järel viinud läbi tasuta ...
Joakim Helenius näeb investorile pöördelisi muutusi: ma ei kadesta teid!
Järgmised aastakümned toovad pöördelised muutused ja mitmed senised tõekspidamised kaotavad kehtivuse - näiteks satuvad arenevad turud suurtesse raskustesse, rääkis investeerimisfestivali peaesineja, suurinvestor, Trigon Capitali asutaja ja tegevdirektor Joakim Helenius.
Lõunanaabrite diislikütuse hinnad sööstsid Tallinnast mööda
Circle K reedesest Baltikumi pealinnade hinnavõrdlusest selgub, et pärastlõunase seisuga sai Tallinnas diislikütust tankida odavamalt kui Riias ja Vilniuses. Bensiini hinnad on lõunanaabrite omadest siiski kõrgemad.
FOTOD | Sõõrumaa kääris käised üles ja alustas Patarei vanglahoovi lammutamisega
Urmas Sõõrumaa andis täna avalöögi Patarei vanglakompleksi nn Goržhi hoovi jalutusbokside lammutamisele. Patarei Merekindlus peaks valmima aastaks 2026, kuid juba tänavu suvel plaanib Sõõrumaa ettevõte hooviala linnarahvale avada.
Soolopurjetajad alustasid Tallinna Lahel 24-tunnist võidusõitu
Täna startisid Tallinna lahelt Baltic Sea Solo Race võistluse ühe- ja kaheliikmeliste võistkondadega purjekad, et minna vastu võistlussarja pikimale, 24-tunni sõidule.
Soomlaste suurtehas Pärnus jäi kahjumirahe alla
Soome suure metsafirma Metsä Groupi Pärnu kasevineeritehase käivitamine läheb üle kivide ja kändude. Kui esimesel tegutsemisaastal tuli vastu võtta 2,6 miljoni eurone kahjum, siis mullu juba 4,7 miljoni eurone kahjum.
Eckerö tütarfirma Birka Cruises lõpetab töö
Laevafirma Eckerö lõpetab tütarettevõtte Birka Cruises töö seoses koroonaviiruse pandeemiast tekitatud majanduskahjudega, edastati firma internetiküljel.
Veteraninvestor: kukkumine tuleb nii või teisiti
2,5 miljoni eurose portfelliga veteraninvestor Aleksander Pajuri ennustas InvesteerimisFestivalil, et koroonaviiruse suurem tagasilöök on paljudes sektorites veel tulemata.
MESimagus laen: maaelu koroonaraha hakkab lõppema
Erinevalt KredExist käivad Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) juures ettevõtted laenu küsimas sellise hooga, et minister otsustas väljastatavaid summasid piirata.
Uut õlitehast varjutab kaks suurt riski
Eesti Energia ja rahandusministeerium keeldusid kevadel avalikustamast uue õlitehase Enefit282 tasuvusanalüüsi, kuid Äripäeva käsutuses on investeerimisotsuse ettevalmistus, mille baaseeldused lubavad tehase tasuvusajaks alla 10 aasta.
Käsmu sadama planeering tõi tuntud vandeadvokaadile kriminaalasja
Vandeadvokaat Küllike Nammi tegevuse uurimiseks Käsmu sadama detailplaneeringu menetluses algatati kriminaalasi, mille raames toimus läbiotsimine Küllike Nammi advokaadibüroos ning Haljala vallavalitsuses.
Suur edetabel: need on Eesti investorite lemmikaktsiad
Esimene poolaasta pakkus börsiinvestorile tugevat närvikõdi: aktsiaturgude kiirele langusele märtsikuus järgnes hiliskevadel vaat et sama pöörane taastumine. Eestlased kasutasid ärevaid koroonaaegu kauplemiseks.
Dmitri Jegorov lahkub esimesel võimalusel asekantsleri ametist
Eesti üks väljapaistvamaid ametnikke, rahandusministeeriumi maksu- ja tollipoliitika asekantsler Dmitri Jegorov lahkub esimesel võimalusel töölt ja suundub Viini.
Regatiks valmistudes: Öösorr testis taktikalise eine kuivtoite
Muhu Väina regati pikemad võistlussõidud venida kuni ööpäeva pikkuseks ning siis peab võistkonna toit ja jook laevas kaasas olema. Purjeka Öösorr kapten Peeter «Petskratt» Marvet testis taktikalise eine kuivtoite otse purjetava jahi kokpitis.
Rahapatakas Lõuna-Koreast viis Eesti kütuseärimehe vangi
Müstiline rahasumma Lõuna-Koreast tõi endisele kütuseärimehele Ilmar Tolmatsile süüdistuse rahvusvahelises kelmuses ja rahapesus. Tolmats läks prokuratuuriga kokkuleppele ja ta mõisteti vangi.
Euroopa suurriigid pikendavad kriisiabi
Kuigi liikumispiirangud on Euroopas valdavalt kaotatud, pole äritegevus loodetud hooga käima läinud. Seepärast pikendavad mitmed riigid kriisiabiprogramme.
Poliitiku mõisa kinnistutele seati keelumärge
Reformierakonna poliitiku Eerik-Niiles Krossi Kõue Mõisa OÜ kinnistutele on seatud maksu- ja tolliameti kasuks keelumärge kinnisasja käsutamise keelamiseks.
Valitsus on tööjõukriisi teemal lõhki. Ratas: mõistlik on töölubasid teatud tingimustel pikendada. Helme: meil sellist kavatsust pole
Tänane valitsuse pressikonverents näitas selgelt, et peaminister Jüri Ratas (KE) ja välisminister Urmas Reinsalu (Isamaa) on pigem tööjõulubade teemas leevenduste poolt, rahandusminister Martin Helme (EKRE) aga kardinaalselt vastu.
Tallinna lennujaamast saab lennata juba 20 sihtkohta
Kui koroonakriisi haripunktis sai Tallinnast lennata vaid Minskisse ja Frankfurti, siis lähipäevil küündib sihtkohtade arv üle 20.
Mis on töökiusamine ja kuidas astuda ahistamise vastu?
Viimastel aastatel on ühiskonnas palju räägitud koolikiusamisest ning selle ennetamisest, kuid varjust pole veel täielikult välja toodud töökohal esinevat kiusamist. Kuidas tagada töötajatele kiusamisvaba töökeskkond ning milliseid samme astuda diskrimineerimise ja ahistamise vastu?
Maksuameti juht lahkub ootamatult ametist
Maksu- ja tolliameti (MTA) peadirektor Valdur Laid lahkub 15. septembrist ametist, et siirduda erasektorisse. Laidi sõnul on tegemist põhjalikult planeeritud ja kaalutud isikliku otsusega, mis paneb punkti ühele tööetapile tema elus.
Kinnisvarainvestor ostis siis, kui keegi teine ei julgenud
Kinnisvarainvestor Elena Kuslapi esimene üürnik osutus narkomaaniks ja rikkus korteri, aga see on vaid üks katsumustest, milles ta enne edu saavutamist karastus.
Ligi: suur kära rahapesu teemal seob Eesti uuesti nende juhtumitega
Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liige ja endine rahandusminister Jürgen Ligi ütles USA advokaatide palkamise kohta, et rahasaamise lootus on väike, küll aga võib Eesti saada mainekahju.
Parvlaev Runö vigastas tõenäoliselt vastu ujuvat palki üht sõukruvi
Ruhnuga ühendust pidav reisiparvlaev Runö sõitis tänasel reisil Ruhnu lähedal vastu vees ujuvat pehmet eset ning üks laeva sõukruvi sai kannatada. Inimesed ohtu ei sattunud.
Muuga sadamas peeti kinni Panama laev
Veeteede amet pidas neljapäeval Muuga sadamas kinni mugavuslipu all sõitva Panama laeva Pacific Seagull seoses laeva meeskonna poolt Rahvusvahelise Transporditöötajate Föderatsiooni (ITF) inspektorile Eestis tehtud kaebusega.
Vikinglotto jackpoti võitnud mängija kuulub nüüd Eesti 500 rikkaima inimese hulka
Eilsel Vikinglotto loosimisel jackpoti võitnud Eesti lotomängija mahub oma 10,8 miljoniga Eesti rikaste TOPi.
Võõrtööjõu tüli võib saada riigikogus peene lahenduse
Võõrtööjõule ja eelkõige põllumajanduse hooajatööde jaoks hädavajalik seadusemuudatus, mis pikendaks töölubasid aasta lõpuni, võib riigikogus läbi minna, hoolimata sellest, et eelnõu algataks on opositsioon, kirjutab Äripäeva Poliitikaradar.
USA majandus vajab kriisist taastumiseks aastaid, ennustab analüütik
Mitmed USA ettevõtted jätkavad töötajate koondamist ning koroonaviirusesse nakatunute arvu kasv ei luba prognoosida äride peatset avamist. See võib USA majanduse veel aastateks kriisi tõugata, ennustab Washington Posti analüütik.
Bauschmidti pankrotti kontrollib uus tegija. Mait Schmidt: mulle tehti palju haiget
Kolm aastat tagasi ootamatult põhja vajunud suurehitaja Bauschmidti pankrotipessa ilmus uus tegija, kelle taga kahtlustatakse firma omanikku Mait Schmidti.
Eesti valitsus aitab Somaalia võlga kustutada
Valitsus kiitis neljapäevasel istungil heaks Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) algatatud Somaalia võlakoorma kustutamise programmis osalemise.
Maanteeamet sõlmis väikesaarte parvlaevalepingu Kihnu Veeteedega
Ühendatud väikesaarte parvlaevavedude konkursi Kihnu, Manilaiu, Vormsi ning Sõru-Triigi teenindamiseks võitis Kihnu Veeteed.
Osula mängis Tallinna bussijaama ühest taskust teise
Cargobus OÜ teatas tänases pressiteates, et võtab Tallinna, Tartu ja Rakvere bussijaamad seniselt omanikult T grupp ASilt üle. Tegelikult ei toimu omanikeringis sisulisi muutusi, sest mõlemad firmad kuuluvad transpordiärimees Hugo Osulale ja tema perekonnale.
Euroopa Komisjon kiitis heaks Läti maksumaksja 250 miljoni euro suuruse rahasüsti Air Balticusse
Euroopa Komisjon kiitis heaks Läti valitsuse 250 miljoni eurose lisainvesteeringu Air Balticu aktsiakapitali. Täiendav rahastus aitab ettevõttel ületada COVID - 19 põhjustatud raskusi ning jätkata oma kasvustrateegiaga, teatas Air Baltic täna.
Jaanipäeva pidustused ei suutnud kinnisvaraturu kasvu pidurdada, küll aga jätkub juba varem alanud külm sõda
Hoolimata pühade sattumisest arginädalale ning Eestit tabanud kuumalainest, jätkus juunis kinnisvaratehingute arvu kasv, kirjutab kinnisvaraturu ülevaates Uus Maa büroo analüütik Igor Habal.
Tulnud on uus investeerimistrend, mis päästab maailma
Tallinna börsi juht Kaarel Ots selgitas kohale tulnud investoritele, et tänapäeval ei saa raha enam liigitada targaks ja lolliks.
Fondivalitsejate juhtide töötasud erinevad kordades
Pensionifondide juhatusele makstavates tasudes on märkimisväärsed käärid, selgub pensionifondide haldavate fondivalitsejate aruannetest.
Väikeettevõtja kannatus: ma ei mahu mitte ühegi kriisitoetuse alla!
Täispuhutavate batuutide ja muude lasteatraktsioonide rentimisega tegeleva Ceelia OÜ juht Algo Laidvee on löödud, kuna tema raskustes firma ei saa mitte kuskilt abi.
Brexit - pooled kaubanduslepped veel üle võtmata, aega neli kuud. Kas see tähendabki leppeta lahkumist?
Sel nädalal sai läbi tähtaeg, milleni sai Ühendkuningriik taotleda üleminekuaja pikendamist. ÜK pikendamist ei palunud, mis tähendab, et üleminekuaeg lõpeb tänavu aasta lõpus ning järgmise aasta jaanuarist Suurbritannia enam Euroopa Liidus ei ole, kirjutab Eversheds Sutherland Ots&Co partner Rist...
Viking Line hakkab tegema kruiise Tallinnast Ahvenamaale
Viking Line'i laev Gabriella alustab juulis kolmel päeval nädalas kruiisidega Ahvenamaale.
Ivo Kallas: Euroopa Liidu riigiabi reeglid kehtivad ka omavalitsustele
Euroopa Komisjoni menetlus Tapa vallavalitsuse tegevuse üle OÜ Tapa Vesi osakapitali tõstmisel loob tõenäoliselt pretsedendi kohalike omavalitsuste rahastamise praktikas ja riigiabi küsimuses, kirjutab Advokaadibüroo Koch & Partnerid advokaat Ivo Kallas.
Uuring: iga kolmas Eesti elanik sooviks teenida lisasissetulekut
Swedbanki Rahaasjade Teabekeskuse tellitud uuringust selgus, et 33 protsenti elanikest ei ole viimase aasta jooksul lisaraha teenimiseks midagi teinud, kuid sooviksid tulevikus seda teha.
Tippinvestor: investeeringul raiuti nullid tagant ära, see oli valus kogemus
Investor Indrek Naur pidi oma investeerimiskarjääri alguses mitu korda nägema, kuidas kontol rahasummade tagant nullid ära kaovad, kuid tegi siis olulise muudatuse ja saavutas edu.
AS Tallinna Sadam nõukogu esimehena jätkab vandeadvokaat Aare Tark
Tallinna Sadama reedel toimunud nõukogu koosolekul valiti uue nõukogu esimeheks Aare Tark, kes on esimees olnud alates 2015. aasta oktoobrist.
PPA ostab 300 000 euro eest spordiinventari
Politsei- ja piirivalveamet (PPA) kuulutas välja riigihanke spordiinventari ostmiseks; hanke eeldatav maksumus on 300 000 eurot.
Restoranitest: pood nagu restoran, eriti kui jalutada järve äärde
Esimest korda jõuab restoranirubriiki kauplus, Valgamaal Otepää vallas asuv Nõuni pood. “Menüü” on selles külapoes rikkalikum kui nii mõneski väiksemas restoranis ja kuigi toole-laudu poe kõrval pole, on kauni Nõuni järve kallas oma roheliste põndakutega sealsamas.
Eriolukord kasvatas e-ostjate arvu pea kaks korda
Tänavu aprillis ja mais, mil Eestis valitses eriolukord, kasvas sagedaste veebipoodlejate arv 80 protsenti. Sagedased e-ostjad on need, kes ostavad internetist vähemalt kaks-kolm korda kuus.
Oleg Gross ostis kinnisvara ja võttis dividendi
Oleg Grossi kaubandusettevõte OG Elektra ostsis mullu kinnisvara umbes 13 miljoni euro eest, lisaks õnnestus omanikul võtta firmast 200 000 eurot omanikutulu.
Facebooki hädad mu usku ei kõiguta
Suurettevõtete sotsiaalmeediaboikotid ning halvenev majandusolukord paneb Facebooki äri löögi alla ja sunnib mind investeeringu peale tõsisemalt mõtlema. Alternatiivi ma aga ei näe.
Koroonakriisi halb mõju majandusele alles hakkab süvenema
Praegu on Eesti majanduse üldolukord halb, nähtub Eesti Konjunktuuriinstituudi (EKI) majandusanalüütikute juunikuu hinnangutest.
Sügisel võib oodata raskustes firmade müügilainet
Sügis võib ettevõtetele kujuneda sedavõrd keeruliseks, et mitu raskustesse sattunud firmat müüakse maha, leidis advokaadibüroo Sorainen juhtivpartner Toomas Prangli.
Ümbrikupalga tõttu jäi laekumata ligi 130 miljonit maksutulu
Eesti Konjunktuuriinstituudi (EKI) 2019. aasta ümbrikupalkade maksmise leviku uuringu kohaselt võis ümbrikupalkade tõttu mullu saamata jääda ligikaudu 127 miljonit eurot maksutulu.
Tallinna iluettevõtja Tiina Jylhä nõuab Eesti kohtus Soome riigilt 3 miljonit eurot kahjutasu
Tallinnas tegutsev iluvaldkonna ettevõtja Tiina Jylhä nõuab Soome riigilt kevadel nurjunud kaitsemaskitehingu eest kolme miljonit eurot kahjutasu.
Läti politsei esitas kahtlustuse kahele Eesti ühisrahastusplatvormiga seotud isikule
Investorite rahaga kadunud Envestio osas kriminaalmenetluse alustanud Läti politsei on kahtlustuse esitanud kahele isikule.
Enne kriisi sihiti Enefit Greeni IPOt juunisse
Enefit282 õlitehase investeerimis-otsuse ettevalmistusest selgub, et veel aasta alguses kavandati juunikuusse kauaoodatud Enefit Greeni IPOt mahuga 300 miljonit eurot.
Air France vallandab enam kui 7500 töötajat
Lennufirma Air France teatas reedel, et kavatseb koondada firmast ja regionaalüksusest Hop! 7580 inimest 2022. aasta lõpuks seoses koroonaviiruse pandeemiast põhjustatud kriisiga.
Lugu, kuidas lapsega kärutamine viis rahvusvahelise idufirma sünnini
Hilisteismelistele mõeldud mängust sündinud idufirmade börsil Funderbeamil on kõik oluline ära tehtud, nüüd tuleb kasvama hakata, rääkis ettevõtte juht Kaidi Ruusalepp reedel alanud InvesteerimisFestivalil.
Reklaamiandjad kuulutasid Facebookile boikoti, Zuckerbergi varandus vähenes päevaga 7 miljardi võrra
Coca-Cola, Ford, adidas, Starbucks, Unilever, Verizon, Honda – maailma suurimad kaubamärgid on ühinenud Facebooki-boikotiga.
Edgars Kots sai Läti ärilehe Dienas Bizness kirjastuse ainuomanikuks
Edgars Kots, kellele kuulub kirjastus Izdevniecība Dienas Mediji, sai Läti ärilehe Dienas Bizness väljaandja Dienas Bizness Izdevniecība ainuomanikuks.
Korduvad küsimused küsimustiku EKOMAR täitmisel
Ettevõtte kompleksne majandusaasta aruanne (EKOMAR) on kõige mahukam ja olulisem aasta andmeid hõlmav statistikatöö, mille põhjal koostab statistikaamet ettevõtluse ülevaateid ja saab sisendit majanduskasvu hindamiseks. Kuidas kontrollida, kas andmed said õigesti täidetud? Küsimustikku täites soo...
Mõnel Eesti majutajal on täismaja, teisal virelemine: “Ega midagi teha pole ju, tuleb ära kannatada!”
Rääkisime viie Eesti eri nurgas oleva väiksemat sorti turismiettevõttega ja uurisime, mis seis klientidega on, kas äri on tagasi tõusujoonde läinud, kas Eesti inimesed eelistavad välismaale pressimise asemel tänavu kodumaad ning kas hinnad on koroona järel ka allapoole kukkunud. Loe "Mõnel Eesti ...
Uuring: salaviin jätab eestlased külmaks
2019. aasta lõpus Eesti Konjunktuuriinstituudi (EKI) poolt läbi viidud küsitluse järgi tarbis illegaalset alkoholi vaid 2 protsenti kõigist alkoholitarbijatest ja see on madalaim näitaja instituudi küsitluste ajaloo jooksul.
Poliitikaradar: erakorraline suvi, mis sobib kaklusteks
Tänane menüü: põllumehed saavad võõrtööjõu osas lahenduse, opositsioon leidis uue malaka, EKRE monarh vahetub.
Ehitaja vigu kindlustus kinni ei maksa
Kodukindlustusest kõnelevas saates räägib PZU Kindlustuse tootejuht Kristo Õunapuu muu hulgas, millised on kindlustuslepingu välistused.
Brexit: pooled kaubanduslepped veel üle võtmata, aega neli kuud
Suurbritannia on Euroopa Liidu ligi neljakümnest kaubandusleppest praeguseks suutnud üle võtta ligikaudu kakskümmend, sõnas advokaadibüroo Eversheds Sutherland Ots&Co partner Risto Rüütel.
Suur õnnemäng? Helme eestvedamisel palgati 3 miljoniga FBI eksjuhi büroo, et võita sadu miljoneid
Eesti palkas FBI pikaaegse peadirektori Louis J. Freeh juhitava advokaadibüroo, et aidata USA ametiasutustele näidata, et suurtes rahapesuskandaalides on Eesti kannataja rollis. Kui see õnneks läheb, võib võita olla sadu miljoneid. Loe "Suur õnnemäng? Helme eestvedamisel palgati 3 miljoniga FBI e...
Testi oma teadmisi kaubamärgiviktoriinil
Oma teadmisi kaubamärgi kaitsmisest saab nüüd testida Patendiameti koostatud kaubamärgiviktoriinil.
Piret Reiljan: töötukassa reeglid õhutavad skeemitama
Töötukassa süsteem on ühest küljest mugav ja e-riigi vääriline ning pakub üllatavalt suurt valikut koolitusi, teisalt aga rabab tegevusetusele sundimise ja kilplasega, kirjutab vabakutseline ajakirjanik Piret Reiljan.
Josing: pandeemia mõju tervisele taandub, majandusele aga süveneb
Eesti Konjunktuuriinstituudi (EKI) majandusanalüütikute juunikuu hinnangutest nähtub, et hetkel on Eesti majanduse üldolukord halb. COVID-19 pandeemia mõju inimeste tervisele on küll mõnevõrra taandumas, kuid mõju majandusele lähikuudel pigem süveneb.
Peatselt selgub, kas optimism börsil end õigustas
Balti aktsiaturg kaotas sel aastal vaid 4,53%, mis pole sugugi halb, kui arvestada koroonaviiruse põhjustatud majandusšokki. Alanud tulemuste hooaeg aga toob tõe, kas investorite viimatine ostuoptimism oli õigustatud, kirjutab Riia analüüsimaja Alphinox oma Balti turu ülevaates.
Korobeinik: inimesed hakkavad varsti Marsile lendama, aga Eestis suletakse pangakontosid
Eesti, kes suutis 2000ndate keskel teha endale nime IT-riigina, on oma positsioone kaotamas, ütleb poliitik, ingelinvestor ja IT-ettevõtja Andrei Korobeinik.
Sakslaste seaduskuulekusest diisliskandaali näitel
Üks põhjus, miks Volkswagen annab nõndanimetatud diisliskandaalis senimaani eitavaid, distantseerivaid ja keerutavaid kommentaare, võib olla sakslaste üldine hoiak sääraste pettuste suhtes, leiab aastaid Saksamaal elanud vandeadvokaat Aet Bergmann.
Kukkumisest hoidu nii suvisel ehitusel kui ka kaljuronimisel
Isegi ühe meetri kõrguselt kukkudes võib inimene tõsiselt viga saada. Kuidas seda vältida nii suvistel ehitustöödel, okste lõikamisel kui ka näiteks kaljuronimist harrastades, kuuleme "Suvepuhkuse" saates Kukkumiskaitse OÜ juhilt Taavi Lukaselt.
Koroonarekord liikus USA-le
Ameerika Ühendriigid teatasid eile 55 000 uuest COVID-19 juhtumist, mis on uus ülemaailmne päevarekord, vahendab Reuters.
Merendussektori maksukoormus kahaneb
Alates 1. juulist 2020 jõustusid mitmed seadusmuudatused, mis peaksid tugevdama Eesti konkurentsivõimet mere- ja laevandusriigina ning aitama kaasa kogu sektori arengule, kirjutab rahvusvahelise maksuõiguse ekspert, advokaadibüroo RASK vandeadvokaat Annika Soom.
Jaeketid hoiavad oma turupositsiooni
Eelmise aasta majandusaasta tulemustest on näha, et jaeketid hoiavad kindlalt oma turupositsiooni ning esimese 4 suure jaeketi seas ei ole positsiooni muutusi toimunud.
Valitsuspartnerid on välistöötajate suhtes eri meelt
Küsimus põllumajanduses ja mujal sektorites otsitud välistöötajate kohta lööb koalitsiooniparteid lahku: Urmas Reinsalu on nende riiki lubamise poolt, Martin Helme vastu ja Jüri Ratas pooldab koalitsiooni ühtsust.
Metsaraie on kasvanud hüppeliselt kogu Euroopas
Alates 2016. aastast on kasvanud hüppeliselt nii raiutava metsa ulatus kui ka selle käigus eemaldatava biomassi hulk, viitavad satelliitidelt tehtud mõõtmised.
“Veebid korda” 3. saade: kellel läheb hästi, kellel veel mitte?
Kui eelmises osas koostati detailsemad tegevusplaanid kõigile osalevatele ettevõtetele nende veebi ja e-poe kordategemiseks, siis seekord haaravad ohjad juba spetsialistid, kes aitavad muutused käima saada. Loe "“Veebid korda” 3. saade: kellel läheb hästi, kellel veel mitte?" täispikka artiklit p...
Jäälõhkuja lennutas omaniku kasumitabeli tippu
Ekspedeerimisfirmade mulluste majandusaastaaruannete vahekokkuvõte näitab, et edukaimad on just mereveoste ekspedeerimisega tegelevad firmad, suurima tulu teenis jäälõhkuja Botnica omanik TS Shipping.
Koroonakriis äratas H&Mi suuromaniku rahapatakad
Rootsi rõivabrändi H&M suuromanik Stefan Persson ostis viimase nädala jooksul sadade miljonite Rootsi kroonide eest ettevõtte aktsiaid, vahendab Dagens Industri.
Juunikuus läbis Tallinna lennujaama 25 103 reisijat
Juunikuus läbis Tallinna lennujaama 25 103 reisijat, mis moodustab 8% eelmise aasta juunikuus teenindatud reisijate mahust. Võrreldes maikuuga läbis lennujaama 14 580 reisijat rohkem.
Tuhanded Rootsi firmad loobusid kriisiabist
Ligikaudu 3700 Rootsi ettevõtet loobus maksupuhkusest, mis toob riigile ootamatult tulu ligikaudu 3 miljardit Rootsi krooni ehk umbes 290 miljonit eurot, vahendab Dagens Industri.