Euroopa Komisjon kiitis heaks AirBalticu aktsiakapitali suurendamise
Euroopa Komisjon kiitis reedel heaks Läti Valitsuse 250 miljoni eurose lisainvesteeringu AirBalticu aktsiakapitali, edastati reedel pressiteates.
Madis Toomsalu konarlik teekond pooliku haridusega praktikandist LHV juhiks
LHV juht Madis Toomsalu, kes kahekümnendates jättis pooleli kaks ülikooli, jõudis tänu kaitseväes kaassõdurite poolt näidatud riskifondi ulmelise tootluse graafiku nägemisele äratundmisele, et finantsmaailm on tema kutsumus.
Mis on töökiusamine ja kuidas astuda ahistamise vastu?
Viimastel aastatel on ühiskonnas palju räägitud koolikiusamisest ning selle ennetamisest, kuid varjust pole veel täielikult välja toodud töökohal esinevat kiusamist. Kuidas tagada töötajatele kiusamisvaba töökeskkond ning milliseid samme astuda diskrimineerimise ja ahistamise vastu?
Hiina riiklik jälgimisseadmete tootja ostab Eesti firma
Maailma üks suurimaid video- ja jälgimisseadmete tootjaid, Hiina konglomeraat Hikvision ostab Baltikumi turvasüsteemide hulgimüüja BK Grupi, mille üks osa on ka Eestis registreeritud tütarfirma.
Võõrtööjõu tüli võib saada riigikogus peene lahenduse
Võõrtööjõule ja eelkõige põllumajanduse hooajatööde jaoks hädavajalik seadusemuudatus, mis pikendaks töölubasid aasta lõpuni, võib riigikogus läbi minna, hoolimata sellest, et eelnõu algataks on opositsioon, kirjutab Äripäeva Poliitikaradar.
Lõunanaabrite diislikütuse hinnad sööstsid Tallinnast mööda
Circle K reedesest Baltikumi pealinnade hinnavõrdlusest selgub, et pärastlõunase seisuga sai Tallinnas diislikütust tankida odavamalt kui Riias ja Vilniuses. Bensiini hinnad on lõunanaabrite omadest siiski kõrgemad.
MESimagus laen: maaelu koroonaraha hakkab lõppema
Erinevalt KredExist käivad Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) juures ettevõtted laenu küsimas sellise hooga, et minister otsustas väljastatavaid summasid piirata.
Suur edetabel: need on Eesti investorite lemmikaktsiad
Esimene poolaasta pakkus börsiinvestorile tugevat närvikõdi: aktsiaturgude kiirele langusele märtsikuus järgnes hiliskevadel vaat et sama pöörane taastumine. Eestlased kasutasid ärevaid koroonaaegu kauplemiseks.
Rassismisüüdistused pühivad tuntud tooted ajaloo prügikasti
Uncle Ben’si riis ja kastmed, Eskimo jäätis – need ja paljud teised tooted ei ole enam sobivad. On see poliitkorrektne või praktiline otsus?
Käsmu sadama planeering tõi tuntud vandeadvokaadile kriminaalasja
Vandeadvokaat Küllike Nammi tegevuse uurimiseks Käsmu sadama detailplaneeringu menetluses algatati kriminaalasi, mille raames toimus läbiotsimine Küllike Nammi advokaadibüroos ning Haljala vallavalitsuses.
Euroopa suurriigid pikendavad kriisiabi
Kuigi liikumispiirangud on Euroopas valdavalt kaotatud, pole äritegevus loodetud hooga käima läinud. Seepärast pikendavad mitmed riigid kriisiabiprogramme.
Uut õlitehast varjutab kaks suurt riski
Eesti Energia ja rahandusministeerium keeldusid kevadel avalikustamast uue õlitehase Enefit282 tasuvusanalüüsi, kuid Äripäeva käsutuses on investeerimisotsuse ettevalmistus, mille baaseeldused lubavad tehase tasuvusajaks alla 10 aasta.
Poliitiku mõisa kinnistutele seati keelumärge
Reformierakonna poliitiku Eerik-Niiles Krossi Kõue Mõisa OÜ kinnistutele on seatud maksu- ja tolliameti kasuks keelumärge kinnisasja käsutamise keelamiseks.
Ligi: suur kära rahapesu teemal seob Eesti uuesti nende juhtumitega
Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liige ja endine rahandusminister Jürgen Ligi ütles USA advokaatide palkamise kohta, et rahasaamise lootus on väike, küll aga võib Eesti saada mainekahju.
Muuga sadamas peeti kinni Panama laev
Veeteede amet pidas neljapäeval Muuga sadamas kinni mugavuslipu all sõitva Panama laeva Pacific Seagull seoses laeva meeskonna poolt Rahvusvahelise Transporditöötajate Föderatsiooni (ITF) inspektorile Eestis tehtud kaebusega.
Maanteeamet sõlmis väikesaarte parvlaevalepingu Kihnu Veeteedega
Ühendatud väikesaarte parvlaevavedude konkursi Kihnu, Manilaiu, Vormsi ning Sõru-Triigi teenindamiseks võitis Kihnu Veeteed.
Dmitri Jegorov lahkub esimesel võimalusel asekantsleri ametist
Eesti üks väljapaistvamaid ametnikke, rahandusministeeriumi maksu- ja tollipoliitika asekantsler Dmitri Jegorov lahkub esimesel võimalusel töölt ja suundub Viini.
Rahapatakas Lõuna-Koreast viis Eesti kütuseärimehe vangi
Müstiline rahasumma Lõuna-Koreast tõi endisele kütuseärimehele Ilmar Tolmatsile süüdistuse rahvusvahelises kelmuses ja rahapesus. Tolmats läks prokuratuuriga kokkuleppele ja ta mõisteti vangi.
Valitsus on tööjõukriisi teemal lõhki. Ratas: mõistlik on töölubasid teatud tingimustel pikendada. Helme: meil sellist kavatsust pole
Tänane valitsuse pressikonverents näitas selgelt, et peaminister Jüri Ratas (KE) ja välisminister Urmas Reinsalu (Isamaa) on pigem tööjõulubade teemas leevenduste poolt, rahandusminister Martin Helme (EKRE) aga kardinaalselt vastu.
Brexit - pooled kaubanduslepped veel üle võtmata, aega neli kuud. Kas see tähendabki leppeta lahkumist?
Sel nädalal sai läbi tähtaeg, milleni sai Ühendkuningriik taotleda üleminekuaja pikendamist. ÜK pikendamist ei palunud, mis tähendab, et üleminekuaeg lõpeb tänavu aasta lõpus ning järgmise aasta jaanuarist Suurbritannia enam Euroopa Liidus ei ole, kirjutab Eversheds Sutherland Ots&Co partner Rist...
Viking Line hakkab tegema kruiise Tallinnast Ahvenamaale
Viking Line'i laev Gabriella alustab juulis kolmel päeval nädalas kruiisidega Ahvenamaale.
Tallinna lennujaamast saab lennata juba 20 sihtkohta
Kui koroonakriisi haripunktis sai Tallinnast lennata vaid Minskisse ja Frankfurti, siis lähipäevil küündib sihtkohtade arv üle 20.
Ivo Kallas: Euroopa Liidu riigiabi reeglid kehtivad ka omavalitsustele
Euroopa Komisjoni menetlus Tapa vallavalitsuse tegevuse üle OÜ Tapa Vesi osakapitali tõstmisel loob tõenäoliselt pretsedendi kohalike omavalitsuste rahastamise praktikas ja riigiabi küsimuses, kirjutab Advokaadibüroo Koch & Partnerid advokaat Ivo Kallas.
Parvlaev Runö vigastas tõenäoliselt vastu ujuvat palki üht sõukruvi
Ruhnuga ühendust pidav reisiparvlaev Runö sõitis tänasel reisil Ruhnu lähedal vastu vees ujuvat pehmet eset ning üks laeva sõukruvi sai kannatada. Inimesed ohtu ei sattunud.
Maksuameti juht lahkub ootamatult ametist
Maksu- ja tolliameti (MTA) peadirektor Valdur Laid lahkub 15. septembrist ametist, et siirduda erasektorisse. Laidi sõnul on tegemist põhjalikult planeeritud ja kaalutud isikliku otsusega, mis paneb punkti ühele tööetapile tema elus.
Vikinglotto jackpoti võitnud mängija kuulub nüüd Eesti 500 rikkaima inimese hulka
Eilsel Vikinglotto loosimisel jackpoti võitnud Eesti lotomängija mahub oma 10,8 miljoniga Eesti rikaste TOPi.
Fondivalitsejate juhtide töötasud erinevad kordades
Pensionifondide juhatusele makstavates tasudes on märkimisväärsed käärid, selgub pensionifondide haldavate fondivalitsejate aruannetest.
Osula mängis Tallinna bussijaama ühest taskust teise
Cargobus OÜ teatas tänases pressiteates, et võtab Tallinna, Tartu ja Rakvere bussijaamad seniselt omanikult T grupp ASilt üle. Tegelikult ei toimu omanikeringis sisulisi muutusi, sest mõlemad firmad kuuluvad transpordiärimees Hugo Osulale ja tema perekonnale.
Tippinvestor: investeeringul raiuti nullid tagant ära, see oli valus kogemus
Investor Indrek Naur pidi oma investeerimiskarjääri alguses mitu korda nägema, kuidas kontol rahasummade tagant nullid ära kaovad, kuid tegi siis olulise muudatuse ja saavutas edu.
Air France vallandab enam kui 7500 töötajat
Lennufirma Air France teatas reedel, et kavatseb koondada firmast ja regionaalüksusest Hop! 7580 inimest 2022. aasta lõpuks seoses koroonaviiruse pandeemiast põhjustatud kriisiga.
Probleemid turvavöödega: Eestis peavad tuhanded juhid oma Volvoga hooldusesse minema
Hiina Geely'le kuuluv Rootsi autofirma Volvo Cars kinnitas täna, et hooldusesse kutsutakse üle maailma ligi 2,2 miljonit autot. Eesti puhul on vastav number üle 4300.
Koroonakriisi halb mõju majandusele alles hakkab süvenema
Praegu on Eesti majanduse üldolukord halb, nähtub Eesti Konjunktuuriinstituudi (EKI) majandusanalüütikute juunikuu hinnangutest.
Lugu, kuidas lapsega kärutamine viis rahvusvahelise idufirma sünnini
Hilisteismelistele mõeldud mängust sündinud idufirmade börsil Funderbeamil on kõik oluline ära tehtud, nüüd tuleb kasvama hakata, rääkis ettevõtte juht Kaidi Ruusalepp reedel alanud InvesteerimisFestivalil.
Eesti valitsus aitab Somaalia võlga kustutada
Valitsus kiitis neljapäevasel istungil heaks Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) algatatud Somaalia võlakoorma kustutamise programmis osalemise.
Reklaamiandjad kuulutasid Facebookile boikoti, Zuckerbergi varandus vähenes päevaga 7 miljardi võrra
Coca-Cola, Ford, adidas, Starbucks, Unilever, Verizon, Honda – maailma suurimad kaubamärgid on ühinenud Facebooki-boikotiga.
Edgars Kots sai Läti ärilehe Dienas Bizness kirjastuse ainuomanikuks
Edgars Kots, kellele kuulub kirjastus Izdevniecība Dienas Mediji, sai Läti ärilehe Dienas Bizness väljaandja Dienas Bizness Izdevniecība ainuomanikuks.
Bauschmidti pankrotti kontrollib uus tegija. Mait Schmidt: mulle tehti palju haiget
Kolm aastat tagasi ootamatult põhja vajunud suurehitaja Bauschmidti pankrotipessa ilmus uus tegija, kelle taga kahtlustatakse firma omanikku Mait Schmidti.
Ümbrikupalga tõttu jäi laekumata ligi 130 miljonit maksutulu
Eesti Konjunktuuriinstituudi (EKI) 2019. aasta ümbrikupalkade maksmise leviku uuringu kohaselt võis ümbrikupalkade tõttu mullu saamata jääda ligikaudu 127 miljonit eurot maksutulu.
Väikeettevõtja kannatus: ma ei mahu mitte ühegi kriisitoetuse alla!
Täispuhutavate batuutide ja muude lasteatraktsioonide rentimisega tegeleva Ceelia OÜ juht Algo Laidvee on löödud, kuna tema raskustes firma ei saa mitte kuskilt abi.
Facebooki hädad mu usku ei kõiguta
Suurettevõtete sotsiaalmeediaboikotid ning halvenev majandusolukord paneb Facebooki äri löögi alla ja sunnib mind investeeringu peale tõsisemalt mõtlema. Alternatiivi ma aga ei näe.
Mõnel Eesti majutajal on täismaja, teisal virelemine: “Ega midagi teha pole ju, tuleb ära kannatada!”
Rääkisime viie Eesti eri nurgas oleva väiksemat sorti turismiettevõttega ja uurisime, mis seis klientidega on, kas äri on tagasi tõusujoonde läinud, kas Eesti inimesed eelistavad välismaale pressimise asemel tänavu kodumaad ning kas hinnad on koroona järel ka allapoole kukkunud. Loe "Mõnel Eesti ...
Uuring: salaviin jätab eestlased külmaks
2019. aasta lõpus Eesti Konjunktuuriinstituudi (EKI) poolt läbi viidud küsitluse järgi tarbis illegaalset alkoholi vaid 2 protsenti kõigist alkoholitarbijatest ja see on madalaim näitaja instituudi küsitluste ajaloo jooksul.
Tänasest jõustub rida ettevõtjaid puudutavaid õigusakte
Kokku jõustub täna ligi 40 õigusakti, millest tegi ettevõtjatele kokkuvõtte kaubandus-tööstuskoda.
Poliitikaradar: erakorraline suvi, mis sobib kaklusteks
Tänane menüü: põllumehed saavad võõrtööjõu osas lahenduse, opositsioon leidis uue malaka, EKRE monarh vahetub.
Ehitaja vigu kindlustus kinni ei maksa
Kodukindlustusest kõnelevas saates räägib PZU Kindlustuse tootejuht Kristo Õunapuu muu hulgas, millised on kindlustuslepingu välistused.
Brexit: pooled kaubanduslepped veel üle võtmata, aega neli kuud
Suurbritannia on Euroopa Liidu ligi neljakümnest kaubandusleppest praeguseks suutnud üle võtta ligikaudu kakskümmend, sõnas advokaadibüroo Eversheds Sutherland Ots&Co partner Risto Rüütel.
Suur õnnemäng? Helme eestvedamisel palgati 3 miljoniga FBI eksjuhi büroo, et võita sadu miljoneid
Eesti palkas FBI pikaaegse peadirektori Louis J. Freeh juhitava advokaadibüroo, et aidata USA ametiasutustele näidata, et suurtes rahapesuskandaalides on Eesti kannataja rollis. Kui see õnneks läheb, võib võita olla sadu miljoneid. Loe "Suur õnnemäng? Helme eestvedamisel palgati 3 miljoniga FBI e...
Testi oma teadmisi kaubamärgiviktoriinil
Oma teadmisi kaubamärgi kaitsmisest saab nüüd testida Patendiameti koostatud kaubamärgiviktoriinil.
Uuring: iga kolmas Eesti elanik sooviks teenida lisasissetulekut
Swedbanki Rahaasjade Teabekeskuse tellitud uuringust selgus, et 33 protsenti elanikest ei ole viimase aasta jooksul lisaraha teenimiseks midagi teinud, kuid sooviksid tulevikus seda teha.
Kinnisvaraekspert ei näe Tallinnas tulemas korterite hinnalangust
Juunis püsis Tallinnas korterite keskmine ruutmeetri hind 2134 euroga eelmise kuuga samal tasemel, analüüsib Baltimaade suurim kinnisvarafirma 1Partner Maa-ameti statistikat.
Josing: pandeemia mõju tervisele taandub, majandusele aga süveneb
Eesti Konjunktuuriinstituudi (EKI) majandusanalüütikute juunikuu hinnangutest nähtub, et hetkel on Eesti majanduse üldolukord halb. COVID-19 pandeemia mõju inimeste tervisele on küll mõnevõrra taandumas, kuid mõju majandusele lähikuudel pigem süveneb.
Peatselt selgub, kas optimism börsil end õigustas
Balti aktsiaturg kaotas sel aastal vaid 4,53%, mis pole sugugi halb, kui arvestada koroonaviiruse põhjustatud majandusšokki. Alanud tulemuste hooaeg aga toob tõe, kas investorite viimatine ostuoptimism oli õigustatud, kirjutab Riia analüüsimaja Alphinox oma Balti turu ülevaates.
Sakslaste seaduskuulekusest diisliskandaali näitel
Üks põhjus, miks Volkswagen annab nõndanimetatud diisliskandaalis senimaani eitavaid, distantseerivaid ja keerutavaid kommentaare, võib olla sakslaste üldine hoiak sääraste pettuste suhtes, leiab aastaid Saksamaal elanud vandeadvokaat Aet Bergmann.
Enne kriisi sihiti Enefit Greeni IPOt juunisse
Enefit282 õlitehase investeerimis-otsuse ettevalmistusest selgub, et veel aasta alguses kavandati juunikuusse kauaoodatud Enefit Greeni IPOt mahuga 300 miljonit eurot.
Kukkumisest hoidu nii suvisel ehitusel kui ka kaljuronimisel
Isegi ühe meetri kõrguselt kukkudes võib inimene tõsiselt viga saada. Kuidas seda vältida nii suvistel ehitustöödel, okste lõikamisel kui ka näiteks kaljuronimist harrastades, kuuleme "Suvepuhkuse" saates Kukkumiskaitse OÜ juhilt Taavi Lukaselt.
Veriff kaasas 15,5 miljonit
Veriff kaasas vahefinantseeringuna enne suuremat B-ringi investeeringut 15,5 miljonit dollarit.
Koroonarekord liikus USA-le
Ameerika Ühendriigid teatasid eile 55 000 uuest COVID-19 juhtumist, mis on uus ülemaailmne päevarekord, vahendab Reuters.
Mahepõllunduses kasvab pakkumine kiiremini kui nõudlus
Eestimaa on küll iga aastaga aina mahedam, kuid maheviljatootja arvab, et sellist kasvu enam ei tule, sest nõudlus ei jõua järele.
Merendussektori maksukoormus kahaneb
Alates 1. juulist 2020 jõustusid mitmed seadusmuudatused, mis peaksid tugevdama Eesti konkurentsivõimet mere- ja laevandusriigina ning aitama kaasa kogu sektori arengule, kirjutab rahvusvahelise maksuõiguse ekspert, advokaadibüroo RASK vandeadvokaat Annika Soom.
Jaeketid hoiavad oma turupositsiooni
Eelmise aasta majandusaasta tulemustest on näha, et jaeketid hoiavad kindlalt oma turupositsiooni ning esimese 4 suure jaeketi seas ei ole positsiooni muutusi toimunud.
Teder küsib valitsuselt suurlaenu, et avada pankade rahakraanid
200 miljonit eurot maksvale Porto Franco kinnisvaraarendusele peaks riik õla alla panema u 40 miljoniga.
Oleg Gross ostis kinnisvara ja võttis dividendi
Oleg Grossi kaubandusettevõte OG Elektra ostsis mullu kinnisvara umbes 13 miljoni euro eest, lisaks õnnestus omanikul võtta firmast 200 000 eurot omanikutulu.
Valitsuspartnerid on välistöötajate suhtes eri meelt
Küsimus põllumajanduses ja mujal sektorites otsitud välistöötajate kohta lööb koalitsiooniparteid lahku: Urmas Reinsalu on nende riiki lubamise poolt, Martin Helme vastu ja Jüri Ratas pooldab koalitsiooni ühtsust.
Metsaraie on kasvanud hüppeliselt kogu Euroopas
Alates 2016. aastast on kasvanud hüppeliselt nii raiutava metsa ulatus kui ka selle käigus eemaldatava biomassi hulk, viitavad satelliitidelt tehtud mõõtmised.
“Veebid korda” 3. saade: kellel läheb hästi, kellel veel mitte?
Kui eelmises osas koostati detailsemad tegevusplaanid kõigile osalevatele ettevõtetele nende veebi ja e-poe kordategemiseks, siis seekord haaravad ohjad juba spetsialistid, kes aitavad muutused käima saada. Loe "“Veebid korda” 3. saade: kellel läheb hästi, kellel veel mitte?" täispikka artiklit p...
Eriolukord kasvatas e-ostjate arvu pea kaks korda
Tänavu aprillis ja mais, mil Eestis valitses eriolukord, kasvas sagedaste veebipoodlejate arv 80 protsenti. Sagedased e-ostjad on need, kes ostavad internetist vähemalt kaks-kolm korda kuus.
Jäälõhkuja lennutas omaniku kasumitabeli tippu
Ekspedeerimisfirmade mulluste majandusaastaaruannete vahekokkuvõte näitab, et edukaimad on just mereveoste ekspedeerimisega tegelevad firmad, suurima tulu teenis jäälõhkuja Botnica omanik TS Shipping.
Ühendkuningriigi EList lahkumise kulu ületab varsti liikmelisusele kulunud summat
Bloomberg Economicsi arvutuste järgi on Brexit juba praeguseks läinud Ühendkuningriigi majandusele maksma 130 miljardit naela ja läheb selle aasta lõpuks maksma veel 70 miljardit naela.
Koroonakriis äratas H&Mi suuromaniku rahapatakad
Rootsi rõivabrändi H&M suuromanik Stefan Persson ostis viimase nädala jooksul sadade miljonite Rootsi kroonide eest ettevõtte aktsiaid, vahendab Dagens Industri.
Sügisel võib oodata raskustes firmade müügilainet
Sügis võib ettevõtetele kujuneda sedavõrd keeruliseks, et mitu raskustesse sattunud firmat müüakse maha, leidis advokaadibüroo Sorainen juhtivpartner Toomas Prangli.
Keskerakond lubab aasta lõpuks võlgadest vabaneda, juba kolm aastat järjest
Keskerakonna netovara on juba kolm aastat olnud negatiivne, mis tähendab, et parteil tuleb minna nõu küsima erakondade rahastamise järelevalve komisjonilt (ERJK), mida erakond ise soovib ära kaotada.
Juunikuus läbis Tallinna lennujaama 25 103 reisijat
Juunikuus läbis Tallinna lennujaama 25 103 reisijat, mis moodustab 8% eelmise aasta juunikuus teenindatud reisijate mahust. Võrreldes maikuuga läbis lennujaama 14 580 reisijat rohkem.
Tuhanded Rootsi firmad loobusid kriisiabist
Ligikaudu 3700 Rootsi ettevõtet loobus maksupuhkusest, mis toob riigile ootamatult tulu ligikaudu 3 miljardit Rootsi krooni ehk umbes 290 miljonit eurot, vahendab Dagens Industri.
Teenusteäri ajame kõige rohkem Soomega
Geograafiliselt ja ajalooliselt on riikide peamised väliskaubanduspartnerid olnud ikka naaberriigid ja siin pole erand ka Eesti, kirjutab statistikablogis ameti analüütik Rita Medžyte.
Läti asub sadamaid riigistama
Läti transpordiministeerium tegi ettepaneku muuta Riia ja Ventspilsi vabasadamad ning Liepāja erimajandusala (SEZ) riigifirmadeks, milles lubataks osalus omandada ka kohalikel omavalitsustel.
Prantsusmaa valitsus astus tagasi
Prantsusmaa valitsus eesotsas peaminister Edouard Philippe'iga astus täna hommikul tagasi, vahendab uudisteportaal France24.
Tesla tundja: aktsiat võib ees ootada veel mitu tõusulainet
Tesla aktsionär ning nendega sõitev ja äri tegev Mario Kadastik peab võimalikuks, et elektriautode valmistaja pööraselt rallinud väärtpaberid kallinevad veelgi.
Fortum müüs Järvenpää äri, Baltimaade kohal seisab ikka küsimärk
Kui aasta alguses teatas Soome energiatootja Fortum, et hindab Baltimaades äri jätkamise võimalusi, siis praeguseks pole kontsern vastuseni jõutud. Välistatud pole ka Balti riikidest lahkumine.
Swedbankis saad nüüd säästa rahakogujaga. Mis see on ja mida teised pangad pakuvad?
Nüüd on ka Swedbanki klientidel võimalus iga kaardimaksega veidi raha koguda. Teistes suuremates pankades on samuti sarnane lahendus olemas. Loe "Swedbankis saad nüüd säästa rahakogujaga. Mis see on ja mida teised pangad pakuvad?" täispikka artiklit portaalist Rahageenius.
L’Oréal avaldas julged jätkusuutliku arengu eesmärgid 2030. aastaks
L'Oréal lõi ülemaailmse jätkusuutlikkuse programmi “L’Oréal for the future”, mis avalikustab Grupi uusimad jätkusuutlikkuse eesmärgid 2030. aastaks.
10 enim tahetud ametit juunikuus
Juunikuus olid tööotsijad enim huvitatud e-kaubanduse ametikohtadest ja kuu populaarseimaks tööpakkumiseks kerkis CVKeskus.ee tööportaalis e-poe spetsialist. Tööpakkumiste arvud maikuuga võrreldes kasvasid ja seda viimaks ka toitlustus- ning turismisektoris.
Euroopa suurriigid pikendavad abimeetmeid
Euroopa valitsused on kiirelt selgeks saanud, et töökohtade ja ettevõtete päästmiseks tuleb elada abiprogrammidest kauem, kui esialgu arvati, et majandus kaljult alla ei kukuks, kirjutab Bloomberg.
Suurprojektide õlitamist saadab häiriv vaikus
Valitsus on lahkelt avanud maksumaksja rahakotirauad mitmele suurprojektile. Äripäeva häirib neid rahastamisotsuseid ümbritsev vaikus ehk ühiskondliku debati sisuline puudumine.
Parim magistrikursus – digimuutused ettevõttes
Olukorras, kus paljudel ettevõtetel on töökäsi üha raskem leida, vaatavad juhid aina sagedamini digitehnoloogiate poole. Millist abi võib info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) automatiseerimise või infohalduse puhul pakkuda? TalTechi IT-teaduskonna programmijuht Kristjan Rebane teab rääkida.
Läti politsei esitas kahtlustuse kahele Eesti ühisrahastusplatvormiga seotud isikule
Investorite rahaga kadunud Envestio osas kriminaalmenetluse alustanud Läti politsei on kahtlustuse esitanud kahele isikule.
René Küüsvek: Balti riigid on kriisidega ennegi hästi toime tulnud
Seni on Balti era- ja riskikapitaliturg kiiresti arenenud ning see, et kapitali on endiselt saadaval, annab lootust, et praegusest kriisist taastutakse kiiresti, kirjutab Deloitte’i finants- ja ärinõustamisteenuste manager René Küüsvek.
Tallinki reisijate arv kahanes 85 protsenti
Teises kvartalis vedas Tallink 388 212 reisijat, mida on 85,4% võrra vähem võrreldes eelmise aasta sama perioodiga, selgub börsiteatest.
5 põhjust, miks tasub pensioni sissemakseid jätkata
Kevadel korraldasime kliendiuuringu*, kus soovisime teada SEB klientide meelsust II samba sissemaksete jätkamise asjus. Uuringu tulemused näitasid, et ligi 75% vastanutest plaanib sügisel omapoolseid sissemakseid jätkata. Alljärgnevad argumendid kinnitavad, et nende plaan on igati mõistlik.
Tallinna iluettevõtja Tiina Jylhä nõuab Eesti kohtus Soome riigilt 3 miljonit eurot kahjutasu
Tallinnas tegutsev iluvaldkonna ettevõtja Tiina Jylhä nõuab Soome riigilt kevadel nurjunud kaitsemaskitehingu eest kolme miljonit eurot kahjutasu.
Turism taastub, silma paistab Kreeka
Kui juuni oli eestlaste jaoks Baltimaades reisimise kuu, siis juuli kuulub juba koroonakriisist võrdlemisi hästi taastunud Kreekale, ütles Äripäeva raadio hommikuprogrammis Estraveli juht Anne Samlik.
Mida tasub teada äriseadustiku muudatustest seoses osaühingu osade tehingute notariaalse tõestamisega?
Mai lõpus jõustunud äriseadustiku muudatustega muutus kehtetuks osaühingute osa võõrandamise ja pantimise kohustustehingu vorminõue, mistõttu võiks selliseid lepinguid sõlmida juba täna justkui vormivabalt ja ilma notarita. Kas ja miks peaks lepinguid siiski endiselt notariaalselt sõlmima?
Iga liige peaks meeskonda rikastama
Meeskonna tähendus on paljude jaoks erinev, aga see ei ole lihtsalt mis tahes inimeste grupp. Juhtimisteoorias on selle olulisimaks märksõnaks sünergia.
Valitsuspartnerid on välistöötajate suhtes eri meelt
Küsimus põllumajanduses ja mujal sektorites otsitud välistöötajate kohta lööb koalitsiooniparteid lahku: Urmas Reinsalu on nende riiki lubamise poolt, Martin Helme vastu ja Jüri Ratas pooldab koalitsiooni ühtsust.
Aasia turud jätkavad tõusu, USA futuurid languses
Aasia börsid on esimestel kauplemistundidel teinud läbi kerge tõusu, USA peamised indeksifutuurid aga kaotasid veidi väärtust.
Parim väikeettevõttest praktikakoht on PCC Projekt AS
Eesti Tööandjate Keskliidu konkursi „Parim praktikakoht“ võitis väikeettevõtete arvestuses PCC Projekt AS. Ettevõte tegeleb ehitusprojekteerimisega. Tunnustuse tõi ettevõttele paindlik praktikakorraldus, mis võimaldab samal ajal õppida ja töötada.
Air Baltic võttis kasutusele uute tingimustega piletid
Läti lennufirma Air Baltic võttis tänasest lendudel kasutusele uued piletikategooriad ja reisijad saavad nüüd valida Green, Green Plus, Green Classic ja äriklassi piletite vahel, mis lennufirma teatel peaksid erinevate reisijate vajadusi paremini arvestama, teatas lennufirma.
ÜRO: viirus võib viia turismisektorist vähemalt 1,2 triljonit dollarit
Koroonaviiruse kriis võib maailma turismile ja sellega seotud sektoritele maksma minna 1,2 kuni 3,3 triljonit dollarit, teatas ÜRO kolmapäeval.
Äripäev 03.07.2020
Korduvad küsimused küsimustiku EKOMAR täitmisel
Ettevõtte kompleksne majandusaasta aruanne (EKOMAR) on kõige mahukam ja olulisem aasta andmeid hõlmav statistikatöö, mille põhjal koostab statistikaamet ettevõtluse ülevaateid ja saab sisendit majanduskasvu hindamiseks. Kuidas kontrollida, kas andmed said õigesti täidetud? Küsimustikku täites soo...
Selgusid Eesti parimad toiduained
Eesti Parim Toiduaine 2020 on Premia vähendatud suhkruga mango-passionivilja koorejäätis, mis pälvis ka Parima Magustoidu Hõbemärgi, kirjutas Toiduliit. Alljärgnevalt toome välja kõik tooted, mis sel aastal kuldmärgi, hõbemärgi, piirkondliku märgi või rahva lemmiku tiitli said.