Valitsus kirjutab lisaeelarvesse hulga aktsiisilangetusi
Valitsuserakond EKRE saab lisaeelarvesse oma valimislubaduse – kütuste ja elektriaktsiisi langetamise.
Koroonakriisis euroala võib hakata rebenema Itaaliast
Euroala liidrite suurimad hirmud on tõeks saamas, kuna Euroopa Liidu suuruselt kolmas majandus Itaalia on kasvatanud võlakoorumust meeletu tempoga, mistõttu võib praeguse majandusseisaku tingimuste jätkumisel lahvatada uus kogu euroala ohustav võlakriis.
Miks ja kuidas teha ettevõttes investeeringute tasuvusanalüüsi?
Vähemalt korra oma tegutsemisaja jooksul seisab iga ettevõtte vajaduse ees analüüsida omanike poolt ettevõttesse tehtavate investeeringute tasuvust. Olgu see ettevõtte loomishetkel, suurema kasvu kavandamisel või mistahes muul kapitali kaasamise momendil.
2
Raadiohommikus: ettevõtja, kelle must plaan tähendab vaid kahekordset kasvu
Aprilli esimene hommikuprogramm räägib lisaks kriisi mõjudele ka võimalustest, mida muutuvad ajad ettevõtetele loovad.
Eesti ettevõtjad lahendavad ruumiprobleeme ilmastikukindla PVC-halli abil
Aina enam Eesti ettevõtjaid lahendab oma ruumiprobleemid ilmastikukindla, kuumtsingitud teraskonstruktsiooniga
IT-firmad läksid restoranidele appi toidu kojukande logistikat korraldama
Fleet Complete Eesti ja Voog.com on loonud üheskoos lahenduse, mis võimaldab restoranidel kerge vaevaga üle veebi nii tellimusi kui makseid vastu võtta ning kõik tellimused seejärel tööülesannetena kulleritele jagada.
Riigiabi: komisjon kiidab heaks Eesti kavad toetada majandust 1,75 miljardi euroga
Euroopa Komisjon on heaks kiitnud kaks Eesti riigiabikava Eesti majanduse toetamiseks seoses koroonaviiruse puhanguga. Kavad kiideti heaks COVID-19 puhangu kontekstis majanduse toetamiseks antava riigiabi ajutise raamistiku alusel, mille komisjon võttis vastu 19. märtsil 2020.
Kuidas arveid kontaktivabalt käsitleda?
Arvehalduse automatiseerimise lahendus FitekIN lubab tänases eriolukorras teha kodudes kaugtööd ja käsitleda arveid kontaktivabalt. FitekINi kasutab 16 000 inimest 1150 organisatsioonist üle Euroopa.
3
Raivo Vare: selle kriisi tagajärjed on nagu sõjal
Praegune kriis kestab umbes kaks aastat ja selle tagajärjed on nagu sõjal, leiab ekspert, ettevõtja ja kunagine transpordiminister Raivo Vare.
Karmid numbrid: Eesti pakirobotite tootja põhiäri kukkus kokku
Robotkullerite tootja Starship suur koondamine tuli paljudele üllatusena, sest arvati, et inimkontaktivaba kullerteenus elab koroonakriisis läbi hoopis hüppelist kasvu.
Ühisrahastus ja kriisiplaanid
Mintose ühe suurima laenukontori tegevuse peatamine tuli ootamatu üllatusena kõikidele. Mida siinses olukorras ettevõtte ja milliseid kriisiplaane peaks tegema?
Julge perefirma otsustas keset suurt kriisi kasvama hakata
Pereettevõte Matsimoka, mis valmistab lihatooteid, kaasas vaid kolme päevaga ühisrahastusplatvormilt 200 000 eurot, et keset suurt kriisi investeerida ja kasvada.
Üürituru metsik lääs jättis juba enne kriisi arendustele pitseri
Finantsvabaduse hüüdlausete all sai üürikorterite soetamisest viimastel aastatel Eesti rahvussport. Samasuguseks rahvusspordiks kujunes maksude maksmata jätmine, millel praeguse kriisi teadmatuse kõrval omakorda oli suuremate üüriarenduste tekkimisele saatuslik mõju.
Eesti joogitootja asus valmistama desovahendeid
Seni kokteili- ja karastusjooke tootnud Tallinnas paiknev Punch Drinks korraldas ümber oma senise tootmisprotsessi ja asus valmistama desinfitseerimisvahendeid.
Spaad: taastumiseks võib kuluda kuni kaks aastat
Sajaprotsendilist käibelangust pealt vaatama pidanud Eesti spaad pakuvad, et kui veekeskused uuesti lahti tehakse, kulub taastumiseks 18-24 kuud.
Suurettevõtja ilustamata soovitus: kärpige palku!
Eelmise kriisi alguses ettevõtjatele otsekohest ja ilustamata nõu andnud suurettevõtja Jüri Käo ei usu, et praegune kriis on lühiajaline ja majandus taastub kiiresti, mistõttu soovitab ta karmid, ent vajalikud otsused aega kaotamata ära teha.
Paldiski lõunasadam ja sissesõidutee süvendati 15,5 meetri sügavuseks
Lõppesid Paldiski Lõunasadama sissesõidukanali süvendus- ja laiendustööd, mis võimaldavad ohutult vastu võtta senisest suuremaid laevu.
Hans H. Luik: sammud majanduses, mis Eesti peaks nüüd ja kohe astuma
Mitte keegi ei suuda uues olukorras analüüsida kõigi käikude tulemusi, küll aga tuleks olla julge ja midagi otsustada, kirjutab ettevõtja, Ekspress Grupi suuromanik Hans H. Luik.
Suur kütusefirma tõmbas koondamissae käima
Tõnu Mertsina: rohkem küsimusi kui vastuseid
Ilmselt on enamike inimeste mõtetes, millal see kriis küll ükskord läbi saab ja elu normaliseerub. Kardan, et sellele ei oska veel keegi täpselt vastata, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.
Kui palju maksab kontori eritellimusmööbel?
Restorani- ja kohvikupidajate seas hinnatud eritellimusmööbli valmistaja Enima teeb aastaaastalt aina suuremas mahus mööblit ka büroodele, teenindusettevõtetele ja avaliku sektori asutustele, kus vajatakse efektseid ja praktilisi töökohti kontoritöötajatele, vastuvõtulette, koosolekute ning vabaa...
Tööandjad: Eesti on sügava majanduskriisi lävel
Eesti Tööandjate Keskliidu tegevjuhi Arto Aasa sõnul on Eesti koos muu maailmaga sügava majanduskriisi lävel ning seepärast peaks riik seadma oma prioriteediks suurte tööandjate toetamise, kellest sõltuvad kõige enam maksutulud ja töökohad.
Küll leidub tarku, kes näitaksid teed
Valitsus vajab nõunikke, kes aitaksid Eesti majanduse kriisi järel taas kasvurajale, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Kaspar Oja: riigi abipaketid võivad pöörduda majanduse vastu
Eesti Panga ökonomist Kaspar Oja leiab, et kuna koroonakriis on praeguse parima teadmise järgi ajutine ning tavapärane elu taastub peagi, on riigipoolsed toetusmeetmed mõistlikud. Ent kui kriis peaks kujunema pikemaks, pöörduvad sellised meetmed majanduse vastu.
Märtsi magusamad palad – suur kukkumine pani ostma
Märtsis tegid Eesti investorid rekordiliselt palju tehinguid, enim kasutati võimalust aktsiaid portfelli juurde noppida.
Aivar Hundimägi: lihtne lahendus poliitikute palgatõusu murele
Kuna kõrgete riigiteenistujate palgatõusu ei ole võimalik kiiresti ära jätta, siis võiks riigikogu pakkuda ühiskonnale kompromissina lahendust, mille kohaselt loobutakse erakondadele riigieelarvest toetuse maksmisest, kirjutab Äripäeva peatoimetaja asetäitja Aivar Hundimägi.
Magnum lõpetab ravimite jaeäri
Alates 1. aprillist ei kuulu AS Magnumile Eestis enam ühtegi apteeki, teatas ettevõte.
Tõhusad laoriiulite süsteemid ja ergonoomilised tõsteseaded tagavad konkurentsieelise ja ohutuse
Tööstus-, laondus- ja logistikavaldkonnas tagab ettevõttele konkurentsieelise oskuslik tööprotsesside optimeerimine, mis aitab säästa väärtuslikke ressursse, nagu näiteks laopind, tööaeg ja energia. Samuti on võimalik tõsta hästi planeeritud logistika- ja laosüsteemidega tööheaolu, -ohutust ja er...
Likviidse varata astub kriisi umbes kolmandik Eesti leibkondadest
Eesti Pank teatas veebruari pangandusstatistikale tuginedes, et nii ettevõtete kui ka majapidamiste hoiused on viimastel aastatel tempokalt suurenenud: ettevõtetel aastaga 7% ja majapidamistel 9%. Majapidamistel oli veebruari lõpu seisuga 8,3 miljardit eurot hoiuseid.
Alexela koondab 93 töökohta
Halvenenud majanduskeskkonnast ja kasvavatest kuludest tingituna andis Alexela grupp koondamisteate pea 10 protsendile töötajatest ehk 93 inimesele, teiste seas koondatakse hulgaliselt kontserni tööstusettevõtetes.
Kaubamaja pakub korralikku dividenditootlust
Tallinna Kaubamaja maksab 73sendise dividendi välja 6. aprillil, praegu ostes on dividenditootlus ligi 9 protsenti.
Kas ja kuidas kajastada koroonaviiruse mõju 2019. aasta raamatupidamise aastaaruannetes?
Koroonaviirusest põhjustatud kriis on langenud täpselt majandusaastaaruannete koostamise kõrgajale. Esimesed signaalid koroonaviiruse levimisest jõudsid meieni 2019. aasta lõpus. Viirus ise jõudis Eestisse märtsis 2020 ehk pärast 31. detsembri 2019 bilansipäeva ja selle mõju on enamikule ettevõte...
Filosoof: kriisis toimunud muutused panevad imestama
Tallinna Ülikooli filosoofia külalislektori ja doktorandi Oliver Laasi hinnangul võivad koroonakriisil olla ühiskonna, majanduse, poliitika ja sotsiaalsfääri toimimisele kaugele tulevikku ulatuvad mõjud.
Wahlroos: koroona ei lõpeta globaliseerumist
Globaliseerumisel on suuri majanduslikke eeliseid ja seetõttu see ilmselt jätkub. Selle pöördumisel oleks dramaatiline mõju maailmamajandusele ja poliitikale, leiab suurettevõtja Björn Wahlroos.
Keskpank soovitab keskenduda kriisi mõju vahetule leevendamisele
Teisipäeval riigikogu rahanduskomisjoni istungil osalenud Eesti Panga presidendi Madis Mülleri hinnangul on praegu oluline keskenduda majanduse toetamisel sammudele, mis aitavad vahetult toetada inimesi ja ettevõtteid kriisiga toimetulemisel.
Sukeldujate hingamisaparaatidest loodetakse abi Covid-19 ravil
Kas sukeldujate veealuseks hingamiseks mõeldud seadmeid saaks kasutada hingamisraskustega patsientide aitamiseks, küsivad mitme riigi päästetöötajad ja sukeldujad.
Eesti tehaste CO2 heitkogused kukkusid kolinal
Kui 2018. aastal paiskasid kõik Eesti tehased ja elektrijaamad keskkonda 13,9 miljonit tonni CO2, siis mullu kukkus «tossutamine» tervelt 40 protsendi võrra. Eelkõige peitub põhjus kõrges CO2 kvoodi hinnas.
Kütusemüüja: bensiini- ja diiselautod saadetakse pensionile
Täna on täiesti iseenesest mõistetav, et autod sõidavad kas bensiini või diislikütusega. Nii on see lihtsalt koguaeg olnud. Samamoodi teame ja mõistame, et igal hommikul tõuseb päike idast ja õhtul loojub läände. Nii kõlab absurdsena jutt sellest, et ühel päeval saadetakse bensiini- ja diiselauto...
Suurettevõtja soovitab palkasid kärpida
Eelmise kriisi alguses ettevõtjatele otsekohest ja ilustamata nõu andnud suurettevõtja Jüri Käo ei usu, et praegune kriis on lühiajaline ja majandus taastub kiiresti. Seepärast soovitab ta karmid, ent vajalikud otsused aega kaotamata ära teha.
Soome piirid jäävad mai keskpaigani suletuks
Soome pääsemiseks niipea lootust ei ole, valitsus kinnitas seniste piirangute kestmist vähemalt maikuu keskpaigani, kirjutasid YLE uudised.
Naftahinna alanemine pidurdas euroala hinnatõusu
Euroala inflatsioon langes märtsis peaasjalikult seoses naftahinna alanemisega 0,7 protsendini võrreldes möödunud aasta sama kuuga.
Kriminaalses joobes Eesti veokijuht tegi Poola-Saksa piiril avarii
Eile õhtul sõitis raskes joobes Eestist pärit poolhaagisega veoki juht tagant otsa Ukraina päriolu veokile, kirjutab Brandenburgi uudisteportaal moz.de
Väikeettevõtjad tahavad enese kunsthingamisele panekut
Läinud reedel avaldatud Kredexi erakorraliste tugimeetmete tingimused ei täida oma eesmärki, sest suur enamus väikeettevõtjad kas ei kvalifitseeru neile või tähendavad need väikeettevõtjale ületamatud kulusid ja põhjendamatuid riske, pahandab mikro- ja väikeettevõtteid koondav EVEA.
Soome piirab Eesti ja Rootsi laevaliinidel reisijatevedu veelgi
Soome valitsus teatas uutest reisijateveo piirangutest Soome ja Eesti ning Soome ja Rootsi vahel kaubavedusid tegevatel parvlaevaliinidel.
Äripäeva peadirektor: käibemaksu alandamine annaks meediaettevõtetele õnge
Euroopa meediafirmad tegid Euroopa Komisjonile ettepaneku langetada ajakirjanduse käibemaks nullini. Eesti meediaettevõtted on teinud valitsusele samalaadse ettepaneku. Äripäeva peadirektori Igor Rõtovi sõnul oleks see niinimetatud õng-tüüpi abimeede, mis ei tooks väljaannetele automaatselt raha,...
Euroopa kohus pani Tartu Agro ebaseadusliku riigiabi nõudmise pausile
Riigile pool miljonit eurot tasuma pidanud Tartu Agro saab tasumise edasi lükata, sest üldkohtu president peatas viivitamatu tagasinõudmise kehtivuse koroonaviiruse pandeemiale viidates, .
Nafta seisab silmitsi aegade kehvima kvartaliga
Nafta hinna jaoks on praegune kvartal aegade kehvim, vahendab CNBC.
Hindadega löövasse Eesti kindlustusühistusse saab investeerida veel kolm kuud
Aasta alguses oma plaanidest teada andnud Eesti Kindlustusühistu ÜKS pikendab kapitali kogumise perioodi kolme kuu võrra. Loe "Hindadega löövasse Eesti kindlustusühistusse saab investeerida veel kolm kuud" täispikka artiklit portaalist Rahageenius.
Ettevõtte ülemineku tuvastamine Riigikohtu praktikas
Ettevõtte ülemineku korral läheb omandajale üle ettevõte kui tervik ning kuna ettevõtte ülemineku eelduseks on ettevõttesse kuuluvate asjade ja õiguste kogumi üleandmine, tuleb omandajale üle anda ettevõtte majandamisega seotud ja selle majandamist teenivad asjad ja õigused. Ettevõtte üleminekuks...
Kolmapäeval! MKMi webinar – ülevaade KredExi kriisimeetmete paketist ettevõtjatele
MKMi järgmine live webinar toimub kolmapäeval, 1.04 kell 11:00. Seekord on webinar’i põhiteemaks Kredexi kriisimeetmete pakett. Panelistidena astuvad üles Viljar Lubi, MKMi majandusarengu asekantsler, ja Kaarel Aus, KredExi ettevõtlusvaldkonna juht.
Rootsi valitsus ennustab 4protsendist majanduslangust
Rootsi majandus kahaneb sel aastal 4 protsenti koroonaepideemia tõttu, kirjutab Kauppalehti.
Kliendi lugu: muretu kohvinautimine osutus heaks äriideeks
25 aastat tagasi tekkis KAFO asutajatel üks idee hakata pidama head kohvipoodi. Kuid nagu ikka, tegi elu plaanides korrektuure ning alustati hoopis Lavazza kohvikapslite müügiga. Äri edenedes lisandusid valikusse espressomasinad, kohv ning kõik muu hea ja parem, mida firma praegu pakub. Eesti tip...
Kas riik peab eriolukorras ettevõtjale tekitatud kahju hüvitama?
Väljakuulutatud eriolukorras on rakendatud mitmeid meetmeid, mis on otseselt või kaudselt sundinud ettevõtjaid oma tegevust oluliselt piirama või täielikult peatama. The post Kas riik peab eriolukorras ettevõtjale tekitatud kahju hüvitama? appeared first on RMP.ee.
Ilmar Kink: ülikoolid, äratus!
Iga kriis kätkeb endas võimalusi. Kulunud lause, mis ärritab neid, kes parajasti tulekahjusid kustutavad, ja üldiselt ei morjenda neid, kellel veel ei põle. Aga võiks, sest mida passiivsemalt ja ükskõiksemalt me praegusesse kriisi suhtume, seda valusamad saavad olema tagajärjed kõigile, kirjutab ...
Pipedrive’i personalijuht: muudatuste juhtimise koolitused tulevad nüüd kasuks
Pipedrive’i personalijuht Leelia Rohumaa jagab seekordses loos oma ettevõtte kogemust sellest, kuidas eriolukorras tegutsetud on. Küll virtuaalselt, aga töötajate omavaheline suhtlus ja info vahetamine tundub olevat parem kui eales varem.
Ladõnskaja-Kubits: kõrgemate riigiteenijate palgatõus oleks eluvõõras ja kohatu
Riigikogule kõrgete riigiteenistujate palgatõusu peatada aitava eelnõu esitanud Viktoria Ladõnskaja-Kubitsa sõnul peavad rahvasaadikud olema koos oma inimestega nii heas kui halvas ja see peab väljenduma ka palganumbri muutustes.
Kriis sunnib looma ja korrastama e-poodi
Eesti e-kaubanduse liidu juht Tõnu Väät rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis, kuidas kriisis on üks võitja e-kaubandus. Tarbijamugavus muutub kriisis palju, sest paljud ettevõtted on sunnitud e-poode avama.
Meediakontsern Postimees langetab ajutiselt palka
Postimees grupi juhatus langetab kõigil töötajatel 15. aprillist kuni 31. maini 30 protsenti palka, koondamisi ei tehta.
Erisaade: saneerimismenetlus raskuste korral – kas võluvits pankroti vältimiseks
Teabevara tunni erisaates kõneleb advokaadibüroo RASK asutaja ja partner Tarmo Peterson saneerimismenetlusest. Kas see võiks olla võluvits pankroti vältimiseks?
KredExi juht: riigiabi jagamine on väljakutse
Riigi abimeetmeid jagava KredExi juhi Lehar Küti kinnitusel seisab nende ees suur katsumus, sest toetusmeetmete mahud on kordi suuremad kui harilikul ajal jagatavad rahasummad.
Huawei kasumikasv kolme aasta väikseim
Hiina tehnoloogiahiid Huawei teatas, et läinud aasta kasumikasv oli viimase kolme aasta tagasihoidlikem, vahendab Reuters.
Töövaidluskomisjoni istungid aprillis
Tööinspektsioon otsib võimalusi, kuidas aprillis töövaidluskomisjoni istungid jätkuda saaksid nii, et järgitud oleks kehtestatud nõudeid ja istungil osalejate tervise ohutus oleks tagatud. Testitakse ka võimalusi, kas istungeid oleks võimalik teha videosilla vahendusel.
Transport ja logistika 02 2020
Postimees Grupp käivitab kriisi kokkuhoiukava
Postimees Grupis, kuhu alla kuulub ka väljaanne Postimees, on juhatus otsustanud teha kõigile töötjaile ettepaneku langetada ajutiselt 15. aprillist kuni 31. maini oma palku.
Ülevaade: kust praegu ilma järjekorrata toidukaupa koju tellida saab?
Seoses Eestis kehtestatud eriolukorraga on nii Prisma, Selveri, Barbora ja Coopi e-poed muutunud nii populaarseks, et vabu aegu koju toidu tellimiseks on praktiliselt võimatu leida. Loe "Ülevaade: kust praegu ilma järjekorrata toidukaupa koju tellida saab?" täispikka artiklit portaalist Rahageenius.
Elukoha võõrandamise maksuvabastus
Küsimus: Eesti kodanik töötab Inglismaal (töötamiseks UK resident). Ta omas korterit Eestis, mis oli tema elamiskoht siin. Olles tööl Inglismaal, elas korteris tema täisealine poeg ning Eestis puhkusel viibides ka ta ise. Aasta tagasi korter võõrandati, Inglismaal ta isiklikku kinnisvara ei oma. ...
Pankrotistunud äriga ettevõtja: see pole aus
Ühisrahastusplatvormi Crowdestate investoreid vihastanud ärimehe Kristjan Silla ettevõtte Loo Kodud OÜ läks pankrotti. Silla sõnul ei ole see aus.
Uuring: IKT-arendusmajade müügitulu võib langeda pea kolmandiku
Eesti tehnoloogiaettevõte Allies Digitali tehtud pilootuuringust selgus, et pooled arendusmajad prognoosivad järgmiseks kvartaliks 30%list müügitulu langust.
Sõlmitud käsunduslepingu muutmine töölepinguks
Küsimus: tööle asudes sõlmisid eraisik ja juriidiline isik käsunduslepingu töö tegemiseks. Käsundisaaja sai nüüd maksu- ja tolliametil teate, et käsundusleping on muudetud töölepinguks. Kas nii võib? The post Sõlmitud käsunduslepingu muutmine töölepinguks appeared first on RMP.ee.
Euroopa meediaettevõtted taotlevad nullprotsendilist käibemaksumäära
Eesti Meediaettevõtete Liit teatas täna, et Euroopa meediaettevõtjaid ühendav organisatisoon News Media Europe (NME) saatis reedel Euroopa Komisjonile kirja ettepanekuga kehtestada ajakirjanduslikku sisu sisaldavatele toodetele koheselt nullprotsendiline käibemaksumäär.
Mida teha, kui ettevõtet kimbutavad makseraksused?
Praegune olukord seoses väljakuulutatud ülemaailmse pandeemiaga on kindlasti erakordne ning seetõttu püüame ettevõtjatele anda nõu, kuidas saaks vältida ettevõtte majandusraksustesse sattumist ning kui ikka nii juhtub, siis mida oleks mõistlik edasi teha.
Aprillist saab keskkonnatasusid deklareerida paberivabalt ja turvaliselt
Alates 1. aprillist 2020 saab maavara kaevandamise keskkonnaloa taotlusi ja aruandeid esitada keskkonnaotsuste infosüsteemis KOTKAS. Endine Keskkonnaameti e-teenuste portaal jääb avatuks üksnes eelnevate aastate parandusdeklaratsioonide esitamiseks. Mullu viis Keskkonnaamet uude süsteemi jäätme-,...
Tallinna börs avanes positiivselt
Teisipäeval avanes Tallinna börs positiivselt, indeks OMXT kerkis esimese veerandtunniga 292 tehingu ja 175 902 euro suuruse käibega 1,35 protsenti 1019,73 punktini.
Millised riskid ja märgid peaksid ostujuhile punast tuld näitama?
Ettevõtte ostumaht ei tohiks võtmetarnija ärist moodustada üle 40%, rääkis ostutoimingute lektor Natalja Stepukova mullu Ostujuhtimise aastakonverentsil.
Magnus Lužkov: "Käesoleval aastal võib tulla liitumisi"
Optimist Creative'i juht Magnus Lužkov rääkis intervjuus, mis Eesti reklaamiagentuuride turul muutunud on. Ta tõdes muuhulgas, et loovagentuuride keskmine kasumimarginaal on olnud võrdlemisi madal, mistõttu sel aastal võivad tema hinnangul mõned agentuurid liituda.
5
Tallinna börs avanes rohelises
Milline on olnud koroonaviiruse mõju tööelule?
75% inimestest tajub tugevalt koroonaviiruse mõju oma tööelule ja üksnes 25% näeb, et nende igapäevane töökorraldus ja -tingimused on jäänud samaks, selgus CV-Online'i uuringust.
Hiina tootmine kasvas märtsis
Hiina tootmisjuhtide indeks näitas märtsikuus oodatud kahanemise asemel hoopis kasvu, vahendab CNBC.
Ford ja General Electric hakkavad koos kopsuventilaatoreid tootma
Ford teatas eile, et toodab koos General Electricu tervishoiuüksusega järgmise 100 päeva jooksul kokku 50 000 kopsuventilaatorit.
Marko Udras: muutkem tulumaksu jaotust elu- ja töökoha järgi
Praegu elukohajärgsele omavalitsusele laekuv füüsilise isiku tulumaks tuleks jaotada võrdselt elu- ja töökohajärgse omavalitsuse vahel, et suurendada omavalitsuste motivatsiooni panustada ettevõtluse arendamisse ning töökohtade loomisse oma omavalitsuse territooriumil, kirjutab kaubandus-tööstusk...
Sigarettide ja suitsetamistubaka müügipiirang alates 1. aprillist 2020
Lõppemas on aeg, millal tohib müüa 2019. aasta maksumärgiga märgistatud sigarette ja suitsetamistubakat, mis olid enne 1. jaanuarit 2020 lubatud tarbimisse. Maksumärkide uue kujunduse kehtestamise korral üheaegselt uue aktsiisimääraga ei ole varem kehtinud maksumärkidega maksumärgistatud aktsiisi...
Hiina tootmine kasvas märtsis
Hiina tootmisjuhtide indeks näitas märtsikuus oodatud kahanemise asemel hoopis kasvu, vahendab CNBC.
Tööandajad kontrollivad kodukontoreid veebikaamerate abil
Kodukontoris töötajate efektiivsust on tööandjad asunud kontrollima veebiteenuse Sneek abil, vahendab Business Insider.
Turismifirmad paluvad uusi abimeetmeid: riigi abita me ellu ei jää
Eesti Turismifirmade Liit saatis reedel valitsusele ettepaneku reisiettevõtetele täiendavate toetusmeetmete kehtestamiseks, mille hulka kuuluvad nii töötukassa toetusmeetme jätkumine vähemalt kuueks kuuks pärast eriolukorra lõppemist, tööjõumaksude moratoorium kuni 2021. aasta lõpuni kui ka Krede...
ÜRO kardab toiduainete ekspordikeeldude kasvu
ÜRO hoiatas riikide valitsusi ekspordikeeldude rakendamise eest, mis ohustaks toiduainete kättesaadavust ja tingiks toiduhindade kiire tõusu ning seaks omakorda löögi alla just väikeriikide ja arengumaade turgude toiduainetega varustatuse.
Börsid heitlevad kindlat kurssi võtmata
Aasia aktsiaturud alustasid päeva ilma kindla suunata, peamised USA indeksifutuurid alustasid langust ning kogu maailma finantsturgudel valitseb endiselt volatiilusus, kuna kvartal on peaaegu lõppenud ning peatselt on kuulda, kuidas koroona on ettevõtete majandustulemusi mõjutanud.
Eesti idufirma maailma parimate energia kasvuettevõtete hulgas
Virtuaalseid elektrijaamu loov Eesti idufirma Gridio valiti möödunud reedel kümne maailma juhtiva energiafirma osavõtuga programmi Free Electrons parimate hulka.
Töötasu vähendamine ja selle ajakava
Küsimus: tööandja teatas 27. märtsil 2020. aastal oma otsuses, et rakendab alates 8. aprillist töötasu vähendamist. Kas tööandjal on selleks õigus ja mida peab tegema, kui töötaja selle otsusega ei nõustu? The post Töötasu vähendamine ja selle ajakava appeared first on RMP.ee.
VASTA: Eesti müügitarkvara kasutuse uuring
Palun leia väike hetk ja vasta, milline müügitarkvara on teie ettevõttes kasutusel.
Tarmo Tanilas: kasutame koroonakriisi targalt
Koroonakriisi tekitatud võimalusi tuleb nutikalt ära kasutada, et tulevikus senisest veelgi edukamalt edasi minna, kirjutab Eduka Eesti arvamuskonkursile saadetud artiklis Swedbanki investeeringute strateeg Tarmo Tanilas.
FinanceEstonia tahaks kriisiraha jagajate hulka laiendada
KredExi kriisimeetmete vahendamisesse tuleks lisaks pankadele kaasata ka finantsinspektsiooni järelevalve alla kuuluvad krediidiandjad, et pakkuda enam tuge ka mikro- ja väikeettevõtetele, leiab finantsasutusi esindav organisatsioon FinanceEstonia.
Kontaktivaba kalapaatide laenutusteenus osutus edukaks
Arvestades eriolukorra soovitust hoiduda inimkontaktidest, käivitas paadilaenutuse ja kalastustarvete pakkumisega tegelev Kaluriküla Sauga jõe ääres kontaktivaba paadilaenutuse teenuse.
Arakas: kriis toob kaasa ringvõlgnevuse
Balti riikide ärikinnisvarasse investeeriva Eften Capitali juht Viljar Arakas ütles, et kõige raskemas seisus on praegu hotellid, mis seisavad tühjalt või on klientide puuduse tõttu suletud. Kõige paremini läheb väikestel kaubanduskeskustel
Varbla sadamakompleks valmib tähtajaks, avamispidu lükkub ilmselt edasi
Varbla puhkeküla vastvalminud külalissadama kaldaosa ehitustööd on lõpusirgel ning ka sadamahoone ning restoran valmivad tähtajaks. Sadam ise töötab juba alates eelmise aasta jaanipäevast.
Rootsi ebatavaline vastuhakk koroonaviirusele
Kui enamik Euroopa riike kehtestab piiranguid, püüab Rootsi hakkama saada ilma karmide käskude ja keelduteta.
Märts 2020. Elu koroonaga.
Me ei oodanud seda, ent siin ta on, eriolukord Eesti riigis, mis on varem kehtinud vaid sõja ajal. Nüüd sõdime viirusega.
Kõik ärikinnisvarast 31.03.2020
Äripäev 31.03.2020
Ühisrahastuse poliitiline risk paneb ahastama
Pean täiesti aus olema: olin minestamisest umbes 3 sekundi kaugusel. Usun, et ühes minuga oli veel tuhandeid teisi, kelle süda paar takti vahele jättis, kui tuli kurjakuulutav teade Armeeniast – Finko gruppi kuuluva Varksi laenufirma tegevus on ootamatult peatatud.
Tallinna börsi investorid on raske valiku ees
Teadmatus tuleviku ja kriisi pikkuse kohta paneb investorid raske valiku ette. Mineviku numbrid enam ei päde ja valikuid tuleb teha puuduliku informatsiooni pealt.