MASKIRASSISM: osa inimesi lõbustab end maskikandjaid mõnitades
Ajal, mil suur osa meist annab endast kõik, et jääda terveks ja mitte nakatada teisi, kandes maske, pestes sageli käsi ja püsides võimalusel kodus, leidub selliseidki, kellele on maailmas toimuv üks suur nali. Kaitseklaasi taha varjunud ning maske kandvatele klienditeenindajatele pole võõrad ei n...
Suur ülevaade | Mis supi sees me praegu oleme? Selgeltnägijad hindavad seisu ja annavad nõu, kuidas pöörata olukord enda jaoks positiivseks
Koroonaviiruse pandeemia on 2020. aasta muutnud praeguse tsivilisatsiooni kõige pöördelisemaks aastaks. Maailm on keeratud lukku ja keegi ei tea, mis saab edasi. Seda nägid ühel või teisel moel ette tuntud selgeltnägijad ja astroloogid. Palusime neil ennustada, millal Eesti kriisist väljub, ja an...
26
KURIOOSNE KORRUPTSIOONILUGU: mereväest „kõrvale pandud“ laevade varuosad müüdi mereväele tagasi
Riigiprokuratuur süüdistab endisi mereväelasi Tõnu Lemberit ja Jaas Vokki rohkem kui 200 000 euro omastamises.
Teadlased: liikumiskeelud võisid Euroopas päästa 59 000 inimelu
"Me ei saa öelda kindlalt, et praegused meetmed on saanud Euroopas epideemia kontrolli alla, kuid praeguste trendide jätkumise korral on optimismiks põhjust," öeldi uurimistöös. Üheteistkümnes Euroopa riigis on uue koroonaviiruse tõttu kehtestatud keelud ja piirangud on päästnud kuni 59 000 inime...
Putinil kätt surunud arst nakatus koroonaviirusega
Venemaa president külastas 24. märtsil Kommunarka rajooni haiglat. Enne haiglaruumide täpsemat inspekteerimist tervitas riigipea kättpidi asutuse juhatajat, kes aga, nagu nüüd selgus, on ise koroonapõdeja.
IT-firmad läksid restoranidele appi toidu kojukande logistikat korraldama
Fleet Complete Eesti ja Voog.com on loonud üheskoos lahenduse, mis võimaldab restoranidel kerge vaevaga üle veebi nii tellimusi kui makseid vastu võtta ning kõik tellimused seejärel tööülesannetena kulleritele jagada.
Koroonakaosest saarlase pilgu läbi
"Jah, me oleme totaalses kaoses, kuid see olukord on kuidagi tuttavlik. Olla saarel, isolatsioonis, teadmatuses - see on juba meie rakkudesse talletunud meie esivanematelt," kirjutab ettevõtja Kati Mäekallas.
30
Õhtuleht ja Naisteleht Bolt Food kullerteenusega turvaliselt otse koju
Nüüdsest saad Bolt Food kullerteenusega tellida endale koju Õhtulehe ja ajakirja Naisteleht.
Poolitatud piirilinn harjub eraldi eluga
Kaks nädalat pärast Eesti-Läti piiri sulgemist saabub varem vilka liiklusega Valga kesklinna piiripunkti kaudu Eestisse veel vaid umbes 250 inimest ööpäevas ning kaksiklinn peab eraldatusega taas toime tulema.
2
HOMSES NAISTELEHES | Edda Paukson: „Koroonaviirus kaob Eestist novembris.“
«Öeldakse, et annaks taevas, aga taevas peabki praegu andma. Kui praegust koroonaviiruse seisu analüüsisin, läks tuju palju paremaks. Helistasin kohe paarile sõbrannale ja ütlesin, et kõik pole veel läbi,» kinnitab Eesti astroloogia esileedi Edda Paukson.
76
Sotsiaalkomisjon toetas hoolduspere vanemate toetuse suurendamist
"Tulevikus saaks ühe lapse kohta praegusest kaks korda suurema toetuse. Lisaks katab kohalik omavalitsus hooldusperes elava lapse kohta kulud minimaalselt 240 euro ulatuses," ütles Sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Mölder.Sotsiaalkomisjon kiitis tänasel istungil heaks muudatusettepanekud eelnõule, ...
Itaalia maffia on pandeemia suurim võitja
Itaalia leinab tuhandeid viiruseohvreid ja seisab silmitsi majanduskriisiga. Samal ajal ootab maffia võimalust tuhast tõusta ja kõige enam kannatavaid inimesi mässule õhutades riigi lõunaosa kui püssirohutünni plahvatama panna.
Karantiinikohustus kehtib Eestis juba 8200 inimesele
Eestis kehtib kodus püsimise kohustus juba 8200 inimesele ning politsei on praeguseks tuvastanud 176 juhtumit, mil võimalik koroonanakkuse levitaja ei ole seda kohustust täitnud.
Tartu Maratoni ja teiste suurte rahvaspordiürituste korraldajate olukord on väga-väga keeruline
Mitmeid mainekaid ja suurejoonelisi Eesti rahvaspordiüritusi korraldava Klubi Tartu Maratoni projektide direktor Indrek Kelk sõnab, et majanduslik seis on väga keeruline, kuid pankrotist praegu siiski ei mõelda.
Valdis Dombrovskis: Euroopa Liit tuleb appi
Euroopa Liit seisab kriisi ajal kindlalt Euroopa inimeste ja ettevõtete kõrval, kirjutab Euroopa Komisjoni asepresident ja rahandusvolinik ning Maailma Majandusfoorumi finants- ja rahasüsteemide haldamise nõukogu liige Valdis Dombrovskis.
1
Marko Asmeri positiivne koroonaproov seiskas Jaapani tiimis töö
Jaapanis Jüri Vipsiga Super Formula vormelisarja testisõitudel käinud endisel võidusõitjal Marko Asmeril diagnoositi Eestis koroonaviirus. Nüüd teatas Vipsi tööandja Team Mugen, et kogu tiim on töö peatanud ja nüüdsest tegeletakse inimeste tervise jälgimisega.
Legendaarne Wimbledeoni tenniseturniir jääb tõenäoliselt ära
Šoti tennisist Jamie Murray usub, et maineka Wimbledoni turniiri ärajätmine on ainus reaalne valik korraldajatele, kel tuleb sarnaselt paljude teiste valdkondade esindajatega koroonaviirusest tekkinud kaoses langetada raskeid valikuid.
Tallinn sai eriolukorraks PBK eetrisse tasuta venekeelse infosaate
Venekeelne infosaade “Tallinna uudised” hakkab eriolukorra ajal Pervõi Baltiiski Kanali (PBK) eetris olema esmaspäevast neljapäevani kell 20.30. Esimest saadet saab juba täna vaadata.
Putiniga kohtunud Vene koroonaviiruse arst on nakatunud
Kremli pressiesindaja Dmitri Peskovi sõnul tehakse Putinile koroonaviiruse teste regulaarselt ning mingit põhjust tema tervise pärast muretsemiseks ei ole. Moskva haiglajuhil, kes kohtus nädala aja eest Vene presidendi Vladimir Putiniga, diagnoositi koroonaviirus, vahendas BNS. Deniss Protsenko k...
Mis saab kõrgkooli astumisest? Ülikoolid on valmis senist korda painutama
Haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets ütles täna, et kui eriolukord peaks kehtima kauem kui 1. maini, pole võimalik riigieksameid korraldada. See tähendab, et sisseastumiskavad peavad üle vaatama ka ülikoolid.
Koroonaviirusest on paranenud üle 150 000 inimese
Maailmas on praeguseks koroonaviirusest tervenenud 151 831 inimest. Kokku on diagnoositud üle maailma koroonaviirusega nakatumist 723 732 juhul, vahendab statistikaleht Worldometers.
Aasta loom 2010: ainus imetaja, kes lendab
Nahkhiirte öise eluviisi tõttu kipuvad inimesed neid armsaid olendeid seostama vampiiride ja teiste pimeduse jõududega.
KredEx: oleme avatud koostööle ning valmis täiendama kriisimeetmete tingimusi
Meetmete eesmärk on leevendada koroonapuhangust tingitud mõjusid Eesti ettevõtetele, tagada nende jätkusuutlikkus ja säilitada seeläbi võimalikult palju töökohti.KredEx avalikustas möödunud reedel ettevõtetele mõeldud kriisimeetmete esmased tingimused. Meetmete eesmärk on leevendada koroonapuhang...
Söögikohast ostetakse toit nüüd kaasa või tellitakse koju
Restoranide ja kohvikute uus normaalsus on maitseelamuse jagamine väljaspool söögikoha ruume.
4
Lisette Kampuse kultuurisoovitused
«See on lihtsalt gripp, peske käsi.» Ma olen õnnelik, et peldikupaberi kõrval pole siin relvapoe järjekorda ümber kvartali. Täielik isolatsioon on mulle ammu lõpuni tuttav ja turvaline. Tere tulemast, astuge minu boksi.
2
Mis on agrizoofoobia? Vaata, kas tunned erinevaid foobiaid!
Võib tunduda uskumatu, kuid alekterofoobiat põdev inimene kardab paaniliselt tibusid.
Facebook investeerib uudistetööstusesse 100 miljonit dollarit
Sotsiaalmeediahiid Facebook lubas pandeemia tõttu valusalt pihta saanud uudistetööstusesse investeerida 100 miljonit dollarit. Facebook käivitas 2017. aasta jaanuaris Facebooki ajakirjanduse projekt (Facebook Journalism Project) nimelise toote. Projekti eesmärgiks on aidata sotsiaalmeedia plahvat...
Põrgu külje all väidetavalt maailma parima jalgpalli lauamängu leiutanud teadlane: „Seda mängides tunned muru lõhna!”
Koroonaviirusest põhjustatud isolatsioon ja vaikelu on küllap igale vähegi sotsiaalselt aktiivsele inimesele põhjustanud väga tõsiseid sisemisi kannatusi. Eriti keeruline on olukord jalgpallisõpradele: telekast mänge ei näidata ning ise ka mängida ei saa, sest staadionid on kinni ja niikuinii pol...
Kriisiolukord Kuressaares
Olukord Kuressaares on vaikne, liiguvad mõned tühjad bussid ja üksikud inimesed pargis.
6
Seisukoht | Euroopa Liit on katku ajal vana rahu ise
Samal ajal kui Hiina nüüdseks kuulsaimas linnas Wuhanis tänavatel lebavatest surnutest karjapoissi üle hüpati ja ühiselamute uksi kinni keevitati, korraldati massikultuurses läänemaailmas meeleolumuusikakontserte.
Viljandi haigla paneb viiruse tõkestamiseks kokku puhastusmeeskonna
Viljandi haigla andis möödunud nädalal sotsiaalmeedias teada, et otsib vabatahtlikke, kes aitaksid haigla puhta hoida, et tõkestada viiruse levikut. Hiljem muutis haigla oma plaani: tööle värvatakse kindlad koristajad.
1
Danish Agro Group sai heakskiidu Baltimaades masinate edasimüügiettevõtete omandamiseks
Euroopa konkurentsiamet kiitis äsja heaks Danish Agro Group`i taotluse Baltimaades tegutsevate CLAASi masinate edasimüügiettevõtete AS Konekesko Eesti, SIA Konekesko Latvija ja UAB Konekesko Lietuva ülejäänud 55% aktsiate omandamiseks. Tehing sõlmiti täna, 31. märtsil.
KLÕPS | Beebiblogija foto pani Brigitte Susanne Hundile pöörased mõtted pähe: hakka doonoriks, palun?
Beebiblogija Kristina Pärtelpoeg postitas Instagrami foto sügisel sündinud tütrest Khelanist ja võrdluseks lisas juurde klõpsu temast endast peaaegu samas vanuses. Tundub, et armsad beebipildid pole hästi mõjunud aga raadiohääl Brigitte Susanne Hundile.
3
Vabaühendus jätkab pandeemiast hoolimata põgenike päästmist Vahemerelt
Päästelaev Alan Kurdi suundub koroonapandeemiast hoolimata pärast kahe kuu pikkust pausi taas Vahemerele, teatas täna laeva Saksa omanikfirma.
Miks võttis Maaleht maha intervjuu, mis räägib koroonaviiruse ravimisest õige kummalisel moel
Maalehe veebis ilmus esmaspäeva õhtul artikkel, mis rääkis õige kummalisest ravimeetodist: "Hiina arst intervjuus Maalehele: Ravime Covid-19 haigeid C-vitamiiniga – ka raskete sümptomitega patsiendid paranevad". Intervjuu jõudis üleval olla vaid mõnikümmend minutit, siis eemaldas toimetus selle v...
Kõrvalseisja kõne 112-le aitas roolijoodiku liiklusest maha võtta
Narvas pidasid politseinikud kinni mehe, kes oli otsustanud purjuspäi burgeri järele sõita.
Riia kodutute varjupaigas avastati suur viiruskolle
Ühes Riia varjupaigas tuvastati laialdane nakatumine koroonaviirusesse Covid-19, teatas Läti tervishoiuminister Ilze Viņķele.
Arvo Pärt pälvis Hispaania kõrge auhinna
Hispaania BBVA fond kuulutas täna välja auhinna Frontiers of Knowledge muusika valdkonna laureaadi, preemia pälvis uue helikeele loomise eest helilooja Arvo Pärt.
Mälumäng Saare Guugel
Tee väike paus ning pane end proovile saaremaises mälumängus nimega Saare Guugel.Edukat nuputamist!
14
«Tähesõdade» näitleja Andrew Jack suri koroonaviirusesse
«Tähesõdade» filmides kaasa löönud näitleja Andrew Jack suri 76-aastaselt koroonaviirusesse, vahendab Daily Star.
3
Argentiina jalgpalluri ahastus: eksnaine võttis lapsed ja sõitis Põhja-Itaaliasse!
Argentiina jalgpallur Maxi Lopez avaldas esmaspäeval Twitteris emotsionaalse kirja, milles tundis koroonaviiruse tõttu muret oma laste tervise pärast.
2
MÄKINENI VÕIT? WRC tegi tuleviku osas ootamatu otsuse
Tundub, et Toyota rallitiimi boss Tommi Mäkinen võib natukene kergemalt hingata, sest WRC autod jätkavad sama võimsate mootorite jõul kihutamist ka aastal 2022, kui minnakse üle hübriidtehnoloogiale.
Mida vähem, mida rohkem — toitumissoovitused neile, kes tahavad kehakaalu normis hoida
Ülekaal on on üha süvenev probleem ja põhjustab paljusid muid tervisehädasid, millest on raske jagu saada ilma kehakaalu kontrolli all hoidmata. Raamat „Hea tervis ja särav välimus küpsemale eale“ õpetab toitu valima, annab nippe näljatunde peletamiseks ja tutvustab rahvaravivõtteid ainevahetuse ...
FOTOD | Haara endale! Siret Kotka pani oma neljarattalise sõbra müüki
Hiljuti avaliku lahutuse läbi teinud poliitik Siret Kotka on nüüd vabanemas ka oma autost ning ta otsib masinale uut omanikku.
Jüri Vipsi meeskond peatas Marko Asmeri koroonaviiruse tõttu mõneks ajaks tegevuse
Kui enamik spordimaailmast on koroonaviiruse tõttu peatunud, siis vähemalt eelmisel nädalal sai Jüri Vips Jaapanis Super Formula hooajaks valmistuda. Nüüdseks on Covid-19 jõudnud aga ka tema tööandja Team Mugeni ridadesse.
Covid-19 lähinaabrite juures 31.03.: Putiniga kohtunud Moskva arst sai koroonaviiruse
President Vladimir Putiniga kohtunud Kommunarka haigla peaarstil avastati koroonaviirus. Kreml kinnitas, et muretsemiseks põhjust ei ole.
Valitsus kirjutab lisaeelarvesse hulga aktsiisilangetusi
Valitsuserakond EKRE saab lisaeelarvesse oma valimislubaduse – kütuste ja elektriaktsiisi langetamise.
Kreeka politsei vahistas migrante relvile kutsunud iraanlasest anarhisti
Ateena politsei pidas kinni Iraanist pärit noormehe, kes ärgitas sotsiaalmeedias ja valitsusvastastel veebilehtedel Kreeka-Türgi piirile Evrose regiooni kogunevaid migrante ja põgenikke end relvastama ning jõuga Euroopasse liikuma.
Miks ja kuidas teha ettevõttes investeeringute tasuvusanalüüsi?
Vähemalt korra oma tegutsemisaja jooksul seisab iga ettevõtte vajaduse ees analüüsida omanike poolt ettevõttesse tehtavate investeeringute tasuvust. Olgu see ettevõtte loomishetkel, suurema kasvu kavandamisel või mistahes muul kapitali kaasamise momendil.
2
USA-s kahe ala vahel valiv Eesti koondislane üritab raskest ajast maksimumi võtta
Suve lõpus USA-sse Oregoni ülikooli siirdunud 19-aastane Jade Šadeiko viibib endiselt ookeani taga ja püüab end võimaluste piires vormis hoida.
Koroonaviirus nakatab iga pooleteise sekundi järel ja tapab minutis kaks inimest
Üle maailma levinud uus koroonaviiruse haigus Covid-19 on levinud juba pea kõikidesse maailma riikidesse. Diagnoositute kogu arv on juba enam kui 800 000 inimest ning elu on röövinud uus koroonaviirus ligi 40 000 inimeselt. Keskmiselt iga pooleteise sekundi järel diagnoositakse uus koroonaviiruse...
Kas õnnestub laupäeval püstitada seto karguse mängimise maailmarekord?
Muusik ja helilooja Matis Leima astub laupäeval, 4. aprillil kell 17 karmoškaga rahva ekraanidele, et püstitada seto tantsu karguse virtuoosse muusika kestvusmängimises maailmarekord!
4
KOROONAVIIRUSE LEVIK: 201 riiki, 823 000 nakatunut, 40 633 surnut ja 174 300 tervenenut. Hispaanias kurb rekord
Koroonaviirus Sars-CoV-2 levib 200 riigis. Ametlikel andmetel oli teisipäeva õhtuks nakatunud 823 000 ja surnud 40 633 inimest. Viiruse põhjustatud haigusest Covid-19 on paranenud 174 300 patsienti. Nakatunuid on kõige rohkem USAs – 174 750. Hispaanias suri ühe päeva jooksul 849 patsienti, mis on...
FOTO | Silvia Ilves heitis riided seljast: paljastust hindab igaüks oma vaatevinkilist
Tšellist Silvia Ilvest ei heiduta miski ja naine jagab sotsiaalmeedias julget pilti, kus poseerib täiesti alasti. Muuhulgas on väga hästi näha hiljuti tehtud tätoveering.
Ilusüstija Marju Karin: „Pidev heaolu teeb inimesed õnnetuks!“
«Kui elus on kõik olemas, tekib tülpimus ja hakatakse kõige üle vinguma. Pidev heaolu teeb õnnetuks,» leiab iluspetsialist Marju Karin, kes nimetab seda täissöönud inimese sündroomiks. Ta tunnistab, et pole ka ise sellest päris prii.
3
Venemaa kasside päästeingel ühtki hiirekuningat abita ei jäta
Novosibirskis elav Yuri Kokorin teeb tööd kõrgustes — peseb aknaid ja värvib sildu. Lisaks sellele on tal aga veel üks lennukas hobi: kasside päästmine.
Purjus juht sõitis oma samuti purjuspäi autot juhtinud sõpra otsima
Täna öösel tuvastasid piirivalvurid Setomaal kahtlasi manöövreid teinud sõiduki. Sõiduki joobes juht peeti kinni. Kinni peeti ka tema sõber, kes saabus purjuspäi autot juhtides oma sõpra otsima.
5
Tallinn hakkab jagama õpilastele toidupakke
Kolmapäevast, 1. aprillist muutub Tallinnas õpilastele koolilõuna jagamise korraldus. Selleks, et piirata inimeste vahelisi otsekontakte, saavad lapsed edaspidi kord nädalas kaasa toidupaki kuue päeva lõunasöökide valmistamiseks.
VIDEO | Eesti tippnäitlejad- ja lauljad paluvad Eesti rahvast: kurat, jää koju!
Eesti tuntuimad näitlejad ja lauljad nendivad Tervise Arengu Instituudi  videos, et olukord ei ole ka nende jaoks kerge, kuid nad paluvad eesti inimestelt, et kõik kodus püsiks.
7
Giza püramiidid on turistitühjad, kuid seal käib siiski vilgas tegevus
Egiptuses asuvad Giza püramiidid on tavaliselt tõeliselt ülerahvastatud ning ei hiilga seetõttu ka puhtusega. Kuna nüüd pole püramiidide juures enam üldse turiste, tehakse seal suurpuhastus.
2
«Surmasuust pääsenud» lugusid varjutab saatejuhi autoritaarne tänitamine
Urmas Eero Liivi uus doksari «Surmasuust pääsenud» lubab meile jutustada erilisi lugusid tavalistest eestlastest, kes on eluohtlikest olukordadest terve nahaga välja tulnud. Kahjuks jääb saadet varjutama üsna pealetükkiva saatejuhi õpetamine ja targutamine.Ma olen suur dokumentaalide ja kurioosum...
Elu läheb edasi: Dortmundi Borussia staarid naasid eesotsas Haalandiga treeningutele
Dortmundi Borussia jalgpalliklubi alustas taas treeningutega. Esialgu tohivad mängijad harjutada ainult kahekesi koos.
Tsirgupäev Kirju-Mirju lasteaias
Märtsis on rahvakalendris üks vahva tähtpäev – TSIRGUPÄEV! Seoses sellega kutsus Tõrukese rühma õpetaja koos lastega Mõmmi rühma lapsed saali, kus toimus tsirgupäeva (tõeline lindude päev 🐦) mängupidu. Sellel peol said lapsed rohkem teada selle tähtpäeva olulisusest vanal ajal. Nimelt … Jätka lug...
Premier League'i tippväravavaht koroonaviirusest: mul sai õhk otsa, ma ei saanud hingata
37-aastane hispaanlasest tippväravavaht rääkis oma kogemusest koroonaviirusega. Karjääri tippaastad Liverpoolis veetnud Reina kuulub praegu Premier League'i tiimi Aston Villa ridadesse.
Ligi 200 eestimaalast otsivad viise kojujõudmiseks, välisministeerium jagab reisiinfot
Enamik välismaal viibijatest, kes on soovinud Eestisse naasta, on seda tänaseks saanud teha. Veel 200 eestimaalasel on ees kodutee, üle 2600 kaasmaalase on juba turvaliselt koju jõudnud.
LUGEJA KÜSIB | Kas porgandit tuleks süüa toorelt või keedetuna? (+ 10 retsepti porgandist)
Kuigi tavaliselt kehutatakse köögivilju tarbima võimalusel alati kuumutamata, on porgand üks neist, mis on sulle head nii toorsalatis kui ka hautises. Kookidest rääkimata.
VIDEO | Tsiklimehed aitasid kinni pidada politsei eest plehku pannud purjus ja lubadeta autojuhi
Lõuna prefektuur tänab tsiklimehi, kes aitas politseipatrullil nädalavahetusel kinni pidada purjus ja lubadeta autojuhi.
Toomas Uibo: oleme valmis selleks, et kogu liinilennundus seiskub Euroopas täielikult
Eesti lennuettevõte Xfly on valmis selleks, et kogu Euroopa liinilennud suletakse koroonapandeemia tõttu täielikult, ütles ettevõtte turundus- ja kommunukatsioonijuht Toomas Uibo.
1
Amsterdami Ajax katkestas pikalt koomas olnud jalgpalluriga lepingu
22-aastane Amsterdami Ajax nimekirja kuulunud jalgpallur Abdelhak Nouri sai 2017. aasta juulis sõprusmängus südamerabanduse, mille tagajärjeks oli püsiv ajukahjustus. Hiljuti teatati, et mängija seisund on paranemas ja ta lubati kodusele ravile. Nüüd otsustas Ajax katkestada mehega lepingu.
VUTIMAAILMA UUS ÄSS: triljon dollarit, planeedi kõige hinnalisem kodu ja teadmata kadunud Da Vinci maal
Inglismaa ja maailma jalgpallis puhuvad peagi uued tuuled, sest suure äriga liitub Saudi Araabia kroonprints Mohammad bin Salman, kes ostab Inglismaa meedia teatel ära Newcastle Unitedi meeskonna.
Sotsiaalkomisjoni esimees: Kuressaare haiglasse otsitakse vabatahtlikke, ka neid arste, kes enam ei tööta
Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Mölder ütles, et lähipäevil peaks lahendatud saama isikukaitsevahendite puudus tervishoius. Seejärel saavad akuutseks mured personaliga. „Vaade on selline, et võimalusel aitavad haiglad neid, kes on kõige suuremas kriisikoldes,“ rääkis Mölder.
Tammiste hooldekodus võeti ette laustestimine, asutus keelas klientidel alalt lahkuda
Tammiste hooldekodus võib nagu kõigis ülejäänud hoolekandeasutustes olla tegutsemisaja ärevaim aeg. Asutuse juhataja Riido Villup on töötanud juba paar nädalat puhkepäevadeta, et lausa tund-tunnilt muutuvate asjaoludega sammu pidada.
49
Lennusadamas süttis Meremuuseumi uurimislaev. Tulekahju mõjutab oluliselt muuseumi edasisi plaane
Meremuuseum andis teada, et eile varahommikul oli tulekahju uurimislaeval Lood, mis parasjagu Lennusadamas hooldusremondis.
Armastatud näitlejad: jää koju!
Koju jäämine tähendab paljudele näitlejatele otseselt palga ehk raha kaotamist, kuid sellele vaatamata nad mõistavad olukorra tõsidust ning paluvad meil kõigil jääda koju, sest just nii saame piirata viiruse levikut.
43
Roland Tokko jagab nõuandeid, kuidas raskel ajal, mis on täis hirme, sälitada sisemine rahutunne ja tervis
Eriolukorra ajal, mil ei saa minna välja, tasuks vaadata hoopis enda sisse ning hoolitseda nii enda vaimse kui ka füüsilise tervise eest. Raamatute “12 asja, mida koolis ei õpetatud, aga mida kõik peaksid teadma” ning “Minu elu kutse” autor ja Edu Akadeemia juht Roland Tokko jagab nõuandeid, kuid...
FOTO: Maardu Toidupangas jagati endiselt toitu tihedasse punti kogunenud inimestele
Vene Delfi päringu peale lubas Maardu linnavalitsus Toidupangalt kohe nõuda eriolukorra reeglite järgimist.
Maski kandmine rahvarohketes kohtades võiks muutuda sotsiaalseks normiks
COVID-19 tõrje teadusnõukoja hinnangul on Eesti meetmed viiruse leviku tõkestamiseks olnud tõhusad. Nõukoja liikme Irja Lutsari hinnangul võiks aga kaitsemaskide kandmine kujuneda ühiskondlikuks normiks ka pärast kriisi.
Apteegireformi tõttu otsustas Magnum apteekide jaeäriga lõpetada
Homsest jõustub apteegireform ning seetõttu on AS Magnum andnud tasuta apteegid üle proviisoritele. Täna teatas ettevõte, et lõpetab apteekide jaeturul tegevus. Kogu oma auru suunab ettevõte ravimite hulgimüügile.
Edith Sepp: suve lõpuks on asi lootusetult halb
Eesti Filmi Instituudi juht Edith Sepp vaatab murelikult tulevikku: kriis mõjutab rängalt meie filmimaailma olevikku ja ka tulevik paistab väga süngetest toonides. Kui kriis kestab veel pool aastat, võib see anda Eesti filmitööstusele hävitava hoobi.
Invaru töötab ka eriolukorras
Abivahendikeskuse Invaru Kuressaare esindus hoiab sarnaselt apteekidele ja toidupoodidelele uksed lahti ka kriisiajal.
2
ÜK teatas rekordilisest 381 koroonasurmast ühe ööpäevaga
Suurbritannia teatas täna rekordilisest koroonasurmade arvust - ööpäevaga jättis viiruse tagajärjel elu 381 inimest, mis on pea kaks korda rohkem kui varasema 24 tunni jooksul."Kell viis õhtul kohaliku aja järgi on ÜK-s haiglaravil olnutest 1789 kahjuks surnud," vahendas BNS tervishoiuministeeriu...
MINU ODESSA | Veaoht! <em>Oper</em> tähendab vene pätislängis miilitsat
Avaldame katkendi Loone Otsa raamatust "Minu Odessa. Minagi olin Arkaadia teel!", kirjastuselt Petrone Print.
Hyundai tiim alustas põnevat projekti: tahame rallifännide igavust peletada!
Koroonaviiruse pandeemia tõttu on spordimaailm teadmata ajaks pausil. Hyundai autorallitiim aga fänne raske ajal unarusse ei jätta.
1. aprillist karmistatakse toidu koostisosade päritolu märkimist pakendile
Homsest rakendub Euroopa Liidus määrus toidu põhikoostisosa päritolu märkimise kohta. Ettevõtetel tuleb märkida pakendile päritolu juhul, kui see võib tarbijaid eksitada.
Homme jõustuva reformi järel jätkab 456 apteeki
Kui kolmapäeval, 1. aprillil, jõustub apteegireform, siis see ravimite kättesaadavust märgatavalt ei vähenda ning ükski piirkond ilma apteegita ei jää, kinnitavad ravimiamet ja Eesti Apteekide Ühendus (EAÜ).
Maanteeamet ehitab Saia ristmikule ohutussaared
Maanteeamet plaanib muuta ohutumaks Saia ristmiku, kus kolm aastat tagasi hukkus avariis inimene.
1
Mis juhtus? Kõrvuni armunud Uudo Sepp läks tüdruksõbrast lahku
Alles kuu alguses esimest aastapäeva tähistanud Uudo Sepp ja Otepäält pärit Kelly Kivimaa on läinud lahku ja sotsiaalmeediast on kadunud kõik jäljed nende suhtest.
Uued tuuled! "Duubel" saab endale uue naissaatejuhi
Homme õhtul liitub "Duubli“ meeskonnaga tuntud tele- ja raadiotegija, kellest saab Taavi Libe ja Jürgen Pärnsalu kõrval saate kolmas juht.
KURIOOSUM | Metsikud kitsed vallutasid koroonaviirusega vaikseks jäänud Šotimaa kuurortlinna: neid huvitab, mis toimub
Šotima väikelinn Llandudno võib uhke olla. Selgub, et sealsed elanikud on nii tublilt kodudes püsinud, et isegi metsikud kitsed on hakanud toimuva vastu muret tundma.
Video: Covid-19 – Cui bono?
“On enam kui kindel, et COVID-19. näol on tegemist globalistide poolt loodud kriis, milleks on korralikult ette valmistatud. Kui inimesed seda praegu läbi ei näe, siis luuakse sellega pretsedent ning edaspidi kehtestatakse eriolukord vastavalt vajadusele juba iga väiksema probleemi pärast ja seda...
35
Osale TÜ koroonaviiruse uuringus!
Tartu ülikooli teadlased on ette valmistanud veebiuuringu koroonaviiruse leviku uurimiseks. Uuring on kättesaadav koroona.ut.ee leheküljelt.
57
Eva Lootsar
Täna on sünniaastapäev meie koolieelse kasvatuse edendajal 20. sajandi II poolel – Eva Lootsaril. Tema pärand ja panus koolieelse pedagoogika arengusse jaguneb tinglikult kolmeks: esteetiline kasvatus, laste mäng ja töö ning pedagoogide ja lastevanemate nõustamine kasvatusküsimustes. Ta oli seisu...
KUUM KLÕPS | Seksikas Elisa Kolk eksponeeris oma pööraseid kurve
Lauljatar Elisa Kolk näitab oma Instagrami kontol seksikat peegliselfiet, mis paneb arvatavasti nii mõnelgi kaunitari fännil ila jooksma.
3
Järvamaa ja Ida-Viru haigla valmistuvad Covid-19 põdejate tulvaks: „Personaliprobleem on kõige teravam!“
Nii Ida-Viru kui ka Järvamaa haiglas on käsil ettevalmistused, et saaks varasemast rohkem tegeleda Covid-19 haigetega. Hoovõtu kõrval muretsetakse haiglatöötajate pärast, keda kas napib võib kes kuuluvad riskirühma. „Personaliprobleem on kõige teravam! Tavaolukorras haigla toimib, aga arvan, et e...
23
Austraalia piiras alkosõprade ostlemist
Austraalia alkoholisõpradel paluti tänasest ostmist piirata ning soetada päevas mitte rohkem kui 12 pudelit veini ja kaks kasti õlut, sest koroonaviiruse liikumispiirangute tõttu on hakatud poodidest paaniliselt kangemat kraaami kokku ostma.
Maailma vanim härra tähistab isolatsioonis oma 112. sünnipäeva
Bob Weighton on inglise päritolu vanahärra, kes on sunnitud sel aastal oma sünnipäeva eraldatuses tähistama.
Riigiabi: komisjon kiidab heaks Eesti kavad toetada majandust 1,75 miljardi euroga
Euroopa Komisjon on heaks kiitnud kaks Eesti riigiabikava Eesti majanduse toetamiseks seoses koroonaviiruse puhanguga. Kavad kiideti heaks COVID-19 puhangu kontekstis majanduse toetamiseks antava riigiabi ajutise raamistiku alusel, mille komisjon võttis vastu 19. märtsil 2020.
Tõrva vald paigaldas Tõrva sissesõiduteedele plakatid
Tõrva vallavalitsus paigaldas Tõrva linna põhilistele sissesõiduteedele PVC bännerid, et meenutada inimestele, et praeguses eriolukorras on vajalik hoida distantsi.  Kokku paigaldati kolm plakatit.
1
Kohalik respiraatoritootja suunab kogu oma toodangu Eestisse
Riigikantselei sõlmis Eesti ettevõttega Esfil Tehno lepingu, millega garanteeritakse aprilli keskpaigast riigile pooleks aastaks 50 tuhat FFP3 tüüpi respiraatorit nädalas. Tehas teeb ettevalmistusi tootmise kahekordistamiseks, et toota riigile kuni 100 tuhat maski nädalas.
Postimees Grupp plaanib Kanal 2 tagasi vabalevisse tuua
Peagi võib juhtuda, et inimesed, kel pole kodus digiboksi, näevad telerist taas peale ERR-i telekanalite ka Kanal 2.