WHO hoiatab: koroonaviirus muutub ohtlikumaks
Maailma Terviseorganisatsiooni hinnangul ei ole koroonaviirusel küll seni tekkinud ohtlikke mutatsioone, kuid see ei tähenda, et viirus ei oleks ohtlik,vahendab Medical Daily.
Võimas maalihe hävitas Norras kaheksa maja
Põhja-Norras pühkis võimas maalihe merre kaheksa maja, õnneks ei saanud inimesed juhtumi käigus viga.
Miks kasvavad sirelil õnneõied ja miks ta üldse vaasis ei seisa?
Õigus on neil, kes ütlevad, et sireleid on kahte tüüpi: lillad ja valed. Hea küll, maitse üle pole ilus vaielda ja tegelikult on ka valged sirelid õiged, tõsi, lilladest sugulastest evolutsiooniliselt nooremad ja muteerunud.
RIIK RIKUB RÄNGALT RAIERAHU: kus langevad laastud, kus tehakse mets päris lagedaks
Riigimetsa majandamise keskuse eeskirjade järgi tohib riigimetsas 15. aprillist kuni 15. juunini kestva raierahu ajal teha ainult sanitaarraiet ning sedagi üksnes keskkonnaameti soovituse olemasolul. Õhtuleht aga leidis, et tänavu oli raierahu ajal suisa 599 kohas riigimetsa raiutud, küsimata kes...
Juuli lõpus näeb Tallinnas tipptasemel korvpalli
Eesti Korvpalliliit korraldab korvpalli 100. juubeliaasta raames sõprusturniiri, millest võtavad osa Eesti, Läti ja Leedu meeste rahvuskoondised. Võistlus kannab sümboolselt nime Balti keti karikas. Täna kinnitas oma osavõtu kolmekordne Euroopa meister Leedu, Läti alaliidult oodatakse veel viimas...
4 nippi, mida sa pead teadma, et mitte oma kulme ära rikkuda!
Hõredad kulmud võivad häirida ka kauneimaid meie seast: kes sündis juba peenikeste kulmudega, kes taastub teismeeas pintsettidega liiale minekust. Olgem ausad – vaid mõnda üksikut meist on õnnistatud veatute kulmudega. Aga on vaja vaid mõnda sammu, et muuta kulmud kauniks ja kohevaks.
Tallinna uued koroonanakatunud on töökaaslased
Viimase ööpäeva koroonaviiruse testide tulemuste põhjal haigestus 15 inimest Harjumaal, kellest 11 oli Tallinnas. Kümme diagnoosi saanud pealinlast on ühe ettevõtte töötajad.
TUULT TIIBADESSE I Eesti lühifilm “Virago” jahib Oscarit
Kerli Kirch Schneideri debüütfilm “Virago” valiti Põhja-Ameerika suurimale lühifilmide festivalile Palm Springs ShortFest USA-s. Veidi varem sai Nafta Filmsi poolt toodetud film kutse mainekale Busani rahvusvahelisele lühifilmide festivalile Lõuna-Koreas. Ameerika Ühendriikide prestiižikamale lüh...
KARM KARISTUS: Õismäe pommionu peab vangis veetma pikki aastaid
Mullu 10. septembril tabas Haabersti elanikke šokk, kui Õismäe tee 64 kortermaja üks püstak kapo poolt inimestest tühjaks tehti ja lintidega sisse piirati. Urmas Pihti (46) korterist avastatud lõhkeainekogus oli nõnda suur, et mees peab järgmised seitse aastat vangis istuma.
Open House Tallinn avab ligi 30 arhitektuuriliselt põnevat hoonet
"Tänavuse programmi üheks magnetiks kujuneb tõenäoliselt Linnahall, mille uste avanemist ootasid kõik väga juba eelmisel aastal - siis käisid seal aga ettevalmistused filmi "Tenet" võteteks," ütleb üks Open House Tallinna produtsentidest Maria Kristiin Peterson.11.-12. juulil toimub Tallinnas arh...
Suvetuurid alaku! Naudi päikesepaistet ja muusikat käsikäes
Suvi on käes ja koroonakriis hakkab otsi kokku tõmbama. See tähendab vaid üht – suvetuurid saavad alata!
VIDEO | Kas sinu laps teab, kuidas rattaga ohutult liigelda?
Paljud lapsed veedavad suve ratta seljas. Koduõues sõita on lihtne, kuid ohud ilmnevad siis, kui minna päris liiklusesse. ERGO kindlustuse andmetel juhtub 75% rattaõnnetustest just suvel ning hinnanguliselt iga kaheksas juhtum on seotud lastega.
Tallinna lahel läks põlema kaater
Esialgsetel andmetel sai Häirekeskus kell 14.04 teate, et merel on kaldast umbes 500 meetri kaugusel väike alus mis põleb. Politsei kinnitusel inimestele ohtu hetkel ei ole.
Vene tuumaallveelaevalinn Severodvinsk suleti koroonaviiruse tõttu
Venemaal Arhangelski oblastis asuv Severodvinski linn, mis on tuntud tuumaallveelaevade ehitamise keskusena, suleti reedel koroonaviiruse puhangu ohjeldamiseks.
FOTOD | Tallinna lahe kohal hõljub tumemust suitsulont
Mis lahel täpsemalt süttis, pole esialgu teada, päästeamet alles uurib asja. Päris kindel on, et tegemist pole õppusega: parasjagu Läänemerel tuuriva suurõppuse Baltops kontaktisik kinnitas Delfile, et see sündmus pole sõjaharjutustega seotud.
VIDEO | 5MIINUSE kauaoodatud suvehitt on lõpuks kohal!
Eesti suurim bänd 5MIINUST andis välja juba pikalt õrritatud suvehiti „Peo lõpp“. Muusika ja produktsiooni autor on Ago Teppand, vürtsikas lüürika aga ikka 5MIINUSE poiste sulest.
Hubase koduaia süda: grill-kiik toob sõbrad ja pere kokku!
„Aia südameks on istumiskoht, kus saab sõpradega aega veeta, grillida ja ilusat ilma nautida. Grill-kiik on omapärane toode, mis seda kõike võimaldab,“ toob välja grill-kiikede valmistamisega tegeleva OÜ Sternoberg esindaja Serena Huul.
Kristjan Rahu ostab Rain Lõhmuse fondilt eduka puiduäri
Soojaärimees Kristjan Rahu firma UG Investeeringud sõlmis Rain Lõhmuse fondiga Livonia Partners lepingu enamusosaluse omandamiseks maailma juhtivas termopuidu valmistajas Thermory AS.
ANDMESIDE KASUTUSE KASV I Sideteenuste tarbimine püsis kõrgena ka pärast kriisi lõppu
Tulenevalt koroonaviiruse tõkestamiseks väljakuulutatud eriolukorrast tõusis Elisa võrgus andmeside kasutus massiliselt. Pärast eriolukorra lõppu püsis kõrgena jätkuvalt mobiilse andmeside ja kaabelinterneti tarbimine, kuid kõneside kasutus langes kriisieelsele tasemele. Alates eriolukorra väljak...
Jõgevamaa väljaanne Põltsamaa Teataja lõpetab ilmumise
OÜ Põltsamaa Turunduse väljaanne Põltsamaa Teataja lõpetab ilmumise ning seniste klientide tellimused suunatakse edasi teisele Jõgevamaa väljaandele Vooremaa.
Kas tahad teada? Seitse saladust, mida seljakotirändurid oma reisidest kunagi ei räägi
Seljakotirändurid kiidavad, et sedaviisi on mõnus ja vaba mööda maailma rännata. Kuid tegelikult pole kõik sugugi nii roosiline. Või vastupidi — on arvatust palju parem. Millest nad sulle oma reisidest jutustades rääkimata jätavad?
Õismäe korterisse arsenali kogunud mees sai pika vangistuse
Harju maakohus mõistis reedel suures koguses lõhkeainet Õismäel asuvasse korterisse kogunud mehele pika vanglakaristuse.
Keskerakonnale kingitud 50 000 eurot pärines Jana-Helen Juhaste eksmehelt
Väidetavalt otsustas Juhaste koos 15-aastase pojaga, et nemad lapse isa raha ei taha ja kõikidest võimalikest valikutest otsustasid selle annetada Keskerakonnale.
FOTOD | Taivo Piller ja Mart Haber panid oma luksusliku kodu üürile: kogu sisustus jääb korterisse
Dekoratsioonifirma Shishi omanikud Taivo Piller ja Mart Haber on üürile pannud oma luksusliku korteri kesklinnas.
163 aastat maailma, Eesti ja Postimehe lugu
«Postimees» on 60 aastat vanem kui Eesti riik, 12 aastat vanem kui laulupidu, 7 aastat vanem kui Vanemuine ja Estonia ning sellisena vanim eesti oma institutsioon. Sama vana on ainult «Kalevipoeg». «Postimehe» ajalugu on olnud nagu Ameerika mäed.
Nädala plaat: Tantsumasina motoorne essents
On tähelepanuväärne ja tore, et aeg-ajalt leiavad noored muusikud endas kire ja kutsumuse stiilides, mille hiilgeajad olid aastaid enne nende sündimist. Mõne aja eest tekkis Eestis seletamatul põhjusel robinal progebände, sealjuures ka väga häid.Seitsme aasta eest formeerunud Lexsoul Dancemachine...
Pirita tänab õpetajaid ja kasvatajaid tordiga
Pirita linnaosa valitsus tunnustab koolide ja lasteaedade pühendunud ja innovaatilist tööd eriolukorra ajal."Küllap jääb tänavune märtsikuu kõikidele koolijuhtidele ja õpetajatele meelde kogu eluks – koolid jäid sisuliselt päeva pealt tühjaks ning mõne päevaga tuli ümber korraldada kogu töö. Õpet...
Ronaldost sai esimene miljardärist jalgpallur
Portugali jalgpalli talisman Cristiano Ronaldo on karjääri jooksul teeninud enam kui miljard dollarit ja see teeb temast esimese võistkondliku spordiala esindaja, kellele nõnda palju raha makstud.
Rootsi kulturist hoiatab dopingu eest: voodis ei töötanud enam miski
Rootsi kulturist Kenneth Ekholm hoiatab dopinguga kaasnevate ohtude eest. Juba 14-aastaselt keelatud aineid tarvitama hakanud rootslane tunnistab, et dopingu kasutamisel on pikaajalised füüsilised ja vaimsed kõrvalmõjud.
TUBLI ETTEVÕTMINE I Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit toetab Eesti liikumist roheleppe suunas
Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu hinnangul kaasnevad roheleppega Eestile mitmed võimalused. Roheleppe peamine eesmärk on hoida fossiilset süsinikku maa sees ja leida keskkonnasõbralikumaid alternatiive. Metsandus ja puit on tänases maailmas üks olulisi võimalusi, mille abil inimeste keskkonnaj...
VIDEO ja FOTOD | Riias sõitis auto soojatrassi katsetusel tekkinud auku
Riia kesklinnas sõitis täna hommikul tänavasse tekkinud auku sõiduauto BMW. Liiklus Ģertrūdese tänaval Tērbatase ja Brīvībase tänavate vahel suleti.
See on pilt, mis võib su Androidi telefoni hulluks ajada
Kes vajab häkkereid, kui su nutiseadet võib ohustada ka iseenesest täiesti süütu pilt?
Eesti riik keeldub ütlemast, kui palju suurpankadele hiigellaenu saamise eest tasu maksti
Rahandusministeerium ei avalda, kui palju maksti tasu kolmele suurpangale, mis Eestil 1,5 miljardi euro eest võlakirju välja lasta aitasid. Loe "Eesti riik keeldub ütlemast, kui palju suurpankadele hiigellaenu saamise eest tasu maksti" täispikka artiklit portaalist Rahageenius.
Londoni luksusmaja ehitusõnnetuses sai kaks inimest vigastada
Suurbritannia pealinnas Londonis leidis 4. juunil aset ehitusõnnetus, milles luksusmaja ehitamisel kasutatud ehitusplatvorm kukkus 10. korruse kõrguselt alla.
Helme: Eesti soovib Euroopa Liidu välispiiri hoida lukus juuni lõpuni
Siseminister Mart Helme (EKRE) osales Euroopa Liidu (EL) justiits- ja siseküsimuste nõukogu mitteametlikul videokohtumisel, kus ütles oma kolleegidele, et Eesti pole valmis oma välispiiri avama 15. juunist.
Endine Žalgirise kasvandik taasliitus Leedu hiiuga
Kaunase Žalgiris teatas täna enda uuest täiendusest. Meeskonnaga taasliitus tagamängija Tomas Dimša, kes tegi samas meeskonnas aastatel 2013-2015 oma esimesed profispordi sammud.
Itaalia jalgpalli karikavõistlused saavad hoo sisse
Itaalia spordiminister Vincenzo Spadafora andis neljapäeval teada, et jalgpallivõistlused saavad jätkuda päev varem, kui olid algselt planeeritud.
Kossulahing, kus eestlased peaaegu Leedu koondist võitsid
Eesti koondis demonstreeris oma raudset kaitset ja peaaegu alistas Leedu, ühe Euroopa tugevaima meeskonna. See pingeline mäng leidis aset 2015. aasta Euroopa meistrivõistlustel. Leedukad lahkusid turniirilt hõbemedalitega vaid nädal pärast 64:62 lõppenud lahingut.
M-Spordi pealiku sõnul peab WRC-sari olema valmis senise lähenemise muutmiseks
Rahvusvahelise Autospordiliidu (FIA) rallijuht Yves Matton teatas hiljuti, et MM-tiitli välja andmiseks tuleks vaja sõita vähemalt pool hooaega ehk seitse etappi. M-Spordi pealiku Richard Milleneri sõnul võib see nõudmine osutuda liiga paljuks.
Matemaatika riigieksamit teeb 193 õpilast
Matemaatika riigieksamit teeb täna Saare maakonnas 193 õpilast, eksamist loobujaid oli vaid üheksa.
Ajaleht: Keskerakonnale kingitud 50 000 eurot pärines Jana-Helen Juhaste eksmehelt
Erakondade Rahastuse Järelevalve Komisjon (ERJK) edastas prokuratuurile uurimaks, kuidas sai väikeettevõtja Jana-Helen Juhaste teha Keskerakonnale 50 000 eurose annetuse. Eesti Päevalehe andmetel pärineb suur summa naise eksmehelt, kes sai selle summa edukast äritehingust välismaal ning kandis se...
Maaeluministeeriumi uueks asekantsleriks kinnitati Hendrik Kuusk
Maaeluminister Arvo Aller kinnitas uueks asekantsleriks Hendrik Kuuse, kes hakkab vastutama toiduohutuse valdkonna eest. Ettepaneku ministrile esitas avaliku teenistuse tippjuhtide valiku komisjon.
Kõrgem palk ja odavam alkohol pani Eesti inimesed rohkem jooma
Eesti elanikud tarbisid 2019. aastal täiskasvanud (15+) elaniku kohta keskmiselt 10,4 liitrit absoluutalkoholi, mida on 3,2 protsenti rohkem kui tarbiti aasta varem.
Perekondlikud sündmused Saare maakonnas
Soome meistriliigaga liitunud HC Tallinn loodab olla teerajaja
Samal ajal kui paljud Eesti spordiklubid ei julge praegu valjuhäälselt isegi seda välja hõigata, et nad järgmisel hooajal üldse platsile jooksevad, jätkavad käsipalliklubi HC Tallinn juhid suurelt mõtlemist. Ja mitte ainult mõtlemist, sest täna avalikustati mitu head kuud vaikselt kaane all podis...
Üks maailma edukamatest Youtube'i tähtedest arreteeriti
Eile arreteeriti USAs Arizona osariigis maailma edukamaid juutuubereid Jake Paul.
Maailma pikimate küüntega naine jagab kõhedust tekitavat lugu nende kaotamisest: ma nägin oma küüsi ja hakkasin nutma
Maailma pikimate küüntega rekordeid purustanud Lee Redmond meenutab valusat autoavariid, mille tulemusel ta oma küüntest ilma jäi.
USA Alabama osariigis hukkus tulistamises seitse inimest
USA Alabama osariigis hukkus hilisõhtuses tulistamises seitse inimest, teatas Morgani maakonna šerifibüroo.
Neeme Raud: protestid USAs – kas koledaks muutuva aja algus?
Keerulistest asjadest arusaamiseks on alati kõige lihtsam need lihtsateks mõeldagi, tehes samas nägu, et nii kõik ilmselt ongi. Nagu USAs praegu toimuvad protestid ning rassi- ja klassisuhted Ühendriikides nende taustal, kirjutab ajakirjanik Neeme Raud.
Kristjan Rahu valdusfirma sai maailma suurima termotöödeldud puidu valmistaja enamusosanikuks
Eesti valdusfirma UG Investeeringud sõlmis Livonia Partnersiga lepingu enamusosaluse omandamiseks maailma juhtivas termopuidu valmistajas Thermory AS. Eestis peakorterit omav Thermory valmistab termotöödeldud puitu, saunamaterjale, terrassi- ja voodrilaudu.
Nõmmel alustatakse Pärnu maantee kõnnitee taastusremonttöödega
Esmaspäeval, 8. juunil alustatakse Pärnu maantee Turu platsi ja Raudtee tänava vahelise kõnnitee ning Idakaare tänava Pärnu maantee ja Idakaare tänav 4 vahelise lõigu sõidutee taastusremonttöödega."Ehitustööde mahus korrastatakse Pärnu maantee Turu platsi ja Raudtee tänava vahelise lõigu mõlema p...
VIDEO | USA-s Buffalos tõukasid politseinikud 75-aastase mehe jõhkralt selili. Mees jäi veritsedes liikumatult lamama
USA New Yorgi osariigist Buffalost on pärit video, milles politseinikud tõukavad 75-aastast meest nii, et ta kukub selili, lööb pea vastu sillutist ja tema kõrvast hakkab verd voolama.
AirBaltic hakkab juulikuust taas populaarsesse puhkuse sihtkohta lendama
Lõunanaabrite lennufirma airBaltic andis teada oma plaanist taastada 6. juulist otselennud Tallinna ja eestlaste seas armastatud Hispaania puhkuselinna Malaga vahel.
Aas keeras lennukeelule nädalaid juurde
​Majandus- ja taristuminister Taavi Aas pikendas eile lennupiirangut riikidesse, kus on liiga palju koroonajuhtumeid. Praeguse seisuga ei saa kuni 21. juunini lennata Rootsi, Suurbritanniasse, Portugali, Valgevenesse, USAsse, Venemaale ja Belgiasse.
Soomes on kogutud 50 000 allkirja põlde tühjaks söövate valgepõsk-laglede küttimise lubamise toetuseks
Soomes on kiiresti toetust kogunud valgepõsk-laglede küttimise lubamist nõudev kodanikualgatus, mille toetuseks on tänaseks antud 50 000 allkirja, mis viib asja parlamendi arutada.
Raport: Saksa neonatsid saavad väljaõpet Vene laagrites
Saksa militariseeritud paremäärmuslased saavad lahingõpet Venemaal, selgus väljaande Focus raportist. Ametnike sõnul pole võimalik takistada neil Venemaale minemast.
Lugejakiri | Sõbranna tahab laenata mu meest, et temast rasestuda
„Oleme elukaasalsega koos olnud seitse aastat, aga lastega oleme mõelnud veel oodata. Minu lapsepõlveaegne sõbranna on meie lähedane sõber. Ta ei ole enda kõrvale leidnud sobivat meest, aga tahab väga emaks saada. Me oleme sellest temaga pikalt rääkinud, aga nüüd üllatas ta mind oma ettepanekuga....
CORELLI MUSIC KUTSUB I “Eesti Mõisad 2020” tuleb siiski!
Corelli Music annab rõõmuga teada, et seoses piirangute osalise leevendumisega on nüüd võimalik juulist alustada tavapäraste kontsertidega. Ootamatult saabunud kriisiolukorras jäi toimumata 8 Corelli planeeritud kontserti märtsist juunini. Kõigile on nüüd leitud uued toimumisajad kas sügis-talvel...
Luksusautode tootja koondab 1000 töökohta
Luksusautode tootja Bentley teatas reedel, et koondab koroonaviiruse tagajärjel tekkinud turuolukorra tõttu 1000 töökohta Suurbritannias.
Mentooliga harjunud suitsetajat aitab loobuda tubakavaba e-sigaret
Alates 20. maist on Euroopa Liidus keelatud mentooliga tavasigaretid ning jäävad mentooliga tubakavad alternatiivid nagu e-sigaretid ja nikotiinipadjad. Need võivad olla abiks suitsetamisest loobumisel, kuid edukaks mahajätmiseks on vaja plaani.
Smartlynx küsib Kredexist laenu maksimaalses mahus: lennufirma lubab esimesi puhkusereise teha juba juunikuus
Puhkusereisijaid lennutav ettevõte Smartlynx tahab Kredexi laenuraha kasutada koroonaviirusest räsitud äri ülesehitamiseks.
Kui sina ei vaevu aru saama kliendist, siis miks peaks tema vaevuma aru saama sinu tootest?
Käib üleüldine nuputamismäng: mida kliendid tahta võiks. Tihti kipub see aga olema tragöödia ühes vaatuses, sest klient ei saa valmistootest aru, lihtsalt ei märka seda või tal pole seda vaja. Ja nii ta kõnnib oma rahakotiga konkurendi juurde. Tuleb alustada otsast uue tootearendusega.
Parim turundus on kliendi soovitus
Bigbank Eesti äriüksuse turundusjuht Eve Järve, kes esineb 9. juunil Best Marketing Club'is, rääkis intervjuus turunduse eripäradest finantssektoris, mis on turundamise mõttes üks enim reguleeritud valdkondi.
Hiina suursaadik Eestis: riigi julgeolek tagab Hongkongi õitsengu ja stabiilsuse
13. rahvakongress kiitis mõned päevad tagasi heaks Hongkongi erihalduspiirkonna õigussüsteemi ja jõustamismehhanismide sätestamise ja parandamise otsuse riigi julgeoleku kaitsmiseks.
Treener soovitab: seda treeningvahendit kasutades võivad naised saada võimsa orgasmi
Kui siiani on arvatud, et naised kogevad kõige võimsamaid orgasme ikka koos kallimaga linade vahel hullates või mõne põriseva väikese sõbraga mängides, siis nüüd on selgunud, et ka trenni tehes võid saada imelise orgasmi.
Tervis on muutunud järsult halvemaks? Selliseid sümptomeid kogedes võid kahtlustada diabeeti
On kaht tüüpi diabeeti, esimene ja teine. Nende mõlema puhul on sümptomid üpris sarnased ja võivad ilmneda äkitselt. Kui koged alljärgnevaid endal ja need on ilmnenud äkitselt, tasuks igaks juhuks käia enda tervist kontrollimas.
ÕL VIDEO | Õhtulehe meelelahutuskompass: kus saab Tallinnas pärast koroonakriisi suve nautida?
Kuigi suurem koroonapaanika on möödas ning elu pealinnas ja ka mujal Eestis liigub vaikselt normaalsuse poole, on see suvi teistest paljuski erinev. Kas ja kus on võimalik sel suvel Tallinnas pärast tööd maha istuda ja veidi sõpradega juttu ajada? On veel midagi lahti? Neile küsimustele vastamise...
Jokk-skeem võimaldab päikesest raha trükkida
Väikeste päikeseparkide rajajatele mõeldud toetus jõuab jokk-skeemi kasutades suurte arendajate taskusse ja muudab pargi tasuvusaja olulisemalt lühemaks. Selline päikeseparkide kobarate abil skeemitamine on omandanud Eestis seniolematud mõõtmed, kusjuures suurima kobara rajajat hoitakse kiivalt s...
Solarise keskuses avatakse fotonäitus "Mehed, mõisad ja masinad"
Juunikuine „Solaris on kunst“ diginäitus toob vaatajani koroonajärgsesse suvesse sobiva siseturismi ergutava näituse, mis julgustab ehk reisile asujaid ka peateelt kõrvale põikama. Näituseks on Dan Mikkini "Mehed, mõisad ja masinad".
Uuringutest on ilmnenud koroonaviirusega kaasnev oluline terviserisk
Umbes 20–55 protsendil Covid-19-haigetest leitakse laboratoorsetel uuringutel koagulopaatia ehk vere hüübimismehhanismi häired.  Koagulopaatia kujunemise viis ei ole selge, vahendab Eesti Arst.
Riskifondid valmistuvad uueks börsikrahhiks
Riskifondid valmistuvad aktsiaturgude järjekordseks languseks, sest fondijuhtide sõnul on aktsiahinnad liiga kaugel fundamentaalnäitajatest ning ei kajasta eesseisvaid majandusprobleeme, kirjutab Financial Times.
NÄDALA KOOK | Kuppeltort maasikate, besee ja kohupiimavahuga
Selle suure, kauni ja maitsva tordi tegemine nõuab pisut enam aega ja tähelepanu, ent valmistamine on tegelikult lihtne ja tulemus ülimaitsev. Küpseta põhi eelmisel õhtul, siis on see pidupäeva hommikuks täiesti maha jahtunud. Uhke marjadest ja kohupiimavahust kuplikihi tegemine käib lihtsalt nin...
Selgus Lõuna-Eestis toimuva Rally DirtFishi uus toimumisaeg
Rally DirtFish saab toimuma esialgu planeeritust kaks nädalat hiljem, uueks toimumisajaks on 7. – 8. august 2020.
Kuressaare Luce kool laieneb kuueklassiliseks
Seni kolmeklassiline Kuressaare Luce kool tohib jätkata koolihariduse andmist ka põhikooli teises kooliastmes, otsustas haridus- ja teadusministeerium.
KLÕPS | Elina Nechayeva veetis kallimaga sportliku päeva
Laulja Elina Nechayeva (28) on ikka armastanud öelda, et ta on pühendanud oma elu muusikale ja kõike, mis jääb sellest väljapoole, ei pea ta vajalikuks esile tõsta.
Klubi kinnitab: Lionel Messi sai treeningul vigastada
FC Barcelona andis teada, et nende tähtmängja Lionel Messi on saanud treeningul reievigastuse.
Mart Mardisalu sobitab elu Gruusia ja Eesti vahel: paberil näib kenasti teostatav
TV3 "Seitsmeste uudiste" juht Mart Mardisalu (51) esitas putukakostüümi varjununa saates "Maskis laulja" laulu "Georgia On My Mind".
Päästeliit alustab Balti regiooni mereturvalisuse projektiga
Juunis alustab Päästeliit projektiga, mis keskendub Balti regiooni mereturvalisusele - pooleteise aasta jooksul viiakse läbi hulgaliselt info- ja koolituspäevi, seminare, laagreid, talguid ja teisi üritusi.
Kristel Kruustük sai teise poja: ühe öö olime haiglas ja siis saime juba koju pere juurde
Eesti edukaimaid naisettevõtjaid Kristel Kruustük (30) sai abikaasa ja ühtlasi äripartneri Markoga eelmise nädala kolmapäeval teise poja vanemaks. Aaron on juba kaheaastane, uus poiss sai nimeks Artur.
Ats Miller kodanikupalgast: töö olemuse muutumine
Kirjanik Ats Miller jätkab arutelu baaselatise teemal, tuues välja selle arvukad nõrgad kohad. „Maailmas on kodanikupalka proovitud ja tulemused on vastukäivad. Viltuläinud katsetega on enamasti lihtne näidata, miks nii läks – ei ole vaja vast palju vaeva raisata tõestamaks, kui oluline on iga ra...
FOTOD | Tallinna lahel põleb kaater
Reedel kella 14 paiku võis näha Tallinna lahelt musta suitsu.
Enden meenutas lennukis toimunud medalipidu, mis ajas stjuardessid ärevaks
1982. aastal korvpallis maailmameistriks tulnud Heino Enden meenutas, kuidas Nõukogude Liidu koondises medalivõite tähistati.
Kroonika horoskoop 5.-11. juuni | Neitsil on käes tähetund, Skorpioni voodielu läheb tuliseks
Sõnni lojaalsus pannakse proovile ja Skorpion jagab oma kirge mitme partneriga. Vaata, mida toob järgnev nädal sinu tähemärgile.
Portugali tippklubi bussi loobiti kividega, kaks mängijat viidi haiglasse
Neljapäeval rünnati Portugali jalgpalliklubi Benfica mängijaid vedanud bussi. Viga sai kaks jalgpallurit.
ILMAPROGNOOS | Ujukad välja! Tuleval nädalal on õige suveilm!
Kuigi tuleval nädala alguses on terves Eestis oodata üksjagu vihma, ronib termomeetri näidik kindlalt kõrgemale. Juuniga on endaga kaasa toonud tõelise suveilma.
«Soovide soo on suuri mülkaid täis, etem oleks lehmakarja sekka minna ja häirimatult rohtu nosida»
Loe katkendit «Loomingu Raamatukogus» ilmunud Yōko Tawada romaanist «Kahtlased kujud öises rongis», mille on jaapani keelest tõlkinud Lauri Kitsnik. Yōko Tawada (snd 1960) elab Berliinis, kirjutab nii jaapani kui ka saksa keeles ning on tähelepanu ja tunnustust pälvinud loomingu eest, mida iseloo...
FOTOD | Läheb venitamiseks: Tartu endise abilinnapea Kajar Lemberi protsess käivitub vaevaliselt
„Kuna kaitsja on just vahetunud, siis ei ole kohus saanud talle anda võimalust määrata asenduskaitsja. Täna ei ole võimalik asja arutamist jätkata,“ lõpetab kohtunik Raina Pärna kohtuistungi neli tundi pärast algust. Algama pidanud protsess peab mõistma õigust toetuste väljapetmises süüdistatavat...
FILMISAADE „DUUBEL“ | Taasavatud kinod korraldavad vaatajatele meeletu Sipsiku-uputuse!
Teie ees on „Duubel“ – Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida praegu vaadata ning millistest linateostest peaks kauge kaarega mööda käima.
Angelina Jolie varjas laste eest lahutuse valusid: oluline on nutta duši all
Näitleja Angelina Jolie tunnistas, et lahutus ei olnud kerge, kuid oluline on oma sisemist valu laste eest varjata.
Erandlik aasta! Hard Rock Laagris saab tänavu nautida kodumaise muusika koorekihti
Selle aasta üks esimesi suvefestivale Hard Rock Laager kuulutas välja kõik 22 bändi, kes astuvad 3.- 4. juulil Vana-Vigalas lavale. Eesti raskeimalt rokkiv festival toimub sedapuhku kodumaiste bändide ja piiratud rahvahulgaga - seda vastavalt terviseameti koostatud juhendile.
Heino Enden meenutas raju tiitlipidu: järsku jooksid hirmunud stjuardessid kohale
Korvpallilegend Heino Enden rääkis Eesti korvpalliliidule antud pikemas intervjuus lähemalt edukast karjäärist, lapsepõlves ootamatult pikaks veninud spordipausist ning ka rajudest pidudest, mis tiitlivõitude järel toimusid.
Rabarber on Allikukivi veinitäht
Sel pühapäeval alustavad Raili ja Roman Hein Allikukivi veinimõisas rabarberi korjamist. Järgmisel aastal valmib saagist rabarberivein, millest on saanud veinihäärberi kultusjook. Veinitegu on elustiil, ütlevad mõlemad.
FOTOD! G4S vetelpäästjad harjutasid Pirital inimese päästmist veest
"Neid harjutusi teeme igal aastal, et rannavalvurid oleksid valmis inimesi erinevates olukordades kiirelt päästma. See annab vajaliku karastuse ja vilumuse ning selgema tunnetuse, kui raske võib olla teist inimest vees aidata," ütles G4S Eesti kommunikatsioonijuht Reimo Raja. Oluline töövahend ra...
KUUS märki, et kallim tahab sulle halba ja sa ei tohiks teda usaldada
Naeratus ja lahkus ei ole alati märgid headusest. Tõenäoliselt oleme me kõike ühel või teisel hetkel kohtunud inimestega, kes esmapilgul tundusid väga meeldivad, kellega sa tahtsid edaspidi suhelda, aga siis korraga märkasid, et midagi on valesti ja ta ei ole nii siiras sinu vastu nagu sulle tund...
Eesti hakkab sadamasse ja lennujaama saabujaid masstestima, algus juba tuleval nädalal
Geeniuse andmetel plaanib riik järgmisest nädalast teha massiliselt koroonaviiruse antikehade teste kõigile, kes saabuvad Tallinna sadamasse või lennujaama. Loe "Eesti hakkab sadamasse ja lennujaama saabujaid masstestima, algus juba tuleval nädalal" täispikka artiklit portaalist Tervisegeenius.
Keskkonnainspektsioon puhastab taas Peipsit vanadest võrkudest
Keskkonnainspektsiooni korraldusel algasid täna iga-aastased Peipsi koristustalgud, mille käigus otsitakse ja eemaldatakse järvest vanu triivima jäänud nakkevõrke.
TÄIEGA VAHVA! 133 uut lastelaulu tõmbasid käima lauluralli
Uute lastelaulude konkursi “Lasterikkuse Võlumaailm” korraldajad, Võrumaa Lasterikkad ja Eesti Lasterikaste Perede Liit, ei osanud oodata, et algamas on uus Entel-Tentel-lauluralli kiirusega 100+. Konkursile laekus 133 uut lastelaulu tuntud heliloojatelt ja kodustelt emadelt-isadelt, kel oli see ...
Valitsus toetas koroonaohver Ulvi Mulini perekonda
Valitsus pidas põhjendatuks reservist erakorralise 50 000 eurose makse tegemist, et toetada erakordsetes oludes elu kaotanud tervishoiutöötaja lähedasi
LÖÖ KAASA | Algas Eesti inimesi kaasav suur siseturismi kampaania
Üleriiklikku turismiturundust juhtiv Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EASi) turismiarenduskeskus alustas täna ulatuslikku siseturismi kampaaniat „Armasta Eestit!", mille eesmärk on inspireerida inimesi avastama enda jaoks uusi kohti ja koguma erilisi hetki, kaasates kõiki Eesti inimesi kampaan...
Curly Strings üllitas sõpradega videosingli "Lähme Saaremaale"
Ilmus “Curly Strings ja sõbrad - Lastele” laulu- ning värvimisraamat koos videosingliga “Lähme Saaremaale”.