GALERII | Hard Rock Laager tõi truud hevisõbrad taas kokku
Vana-Vigala on taas raskemuusika lainel, sest alanud on järjekordne Hard Rock Laager.
Kuidas lasterikkaid kohti kimbutavatest peatäidest lahti saada?
Ehkki koolid on suundunud vaheajale ning ka lasteaiad käivad koos vähendatud koosseisudes, on suvi täis pikitud lastelaagreid ja malevaid. Kohtades, kus viibib koos palju lapsi, kipub levima tegelane – peatäi, kirjutatakse Tartu Tervishoiu Kõrgkooli blogis.
Helme palkas rahapesu asjas appi FBI ja Interpoli eksjuhid
Rahandusminister Martin Helme sõlmis kaheaastase ja kolme miljoni eurose lepingu Ameerika Ühendriikide advokaadibüroo Freeh Sporkin & Sullivan LLPga Eesti riigile õigusteenuse osutamiseks rahvusvahelistes rahapesuga seotud uurimistes USAs.
Raido Ränkel: abikaasa pole veel ütelnud, et aitab spordist
„Tulemusele ei tohtinudki mõelda, muidu võinuks tekkida täielik motivatsioonilangus. 90ndate kohtade jaoks ei pea ju eriti trenni tegema, vähemalt tundub nii,“ jutustab Raido Ränkel (30) möödunud talvest, mil ta võistles esimest korda laskesuusatajana.
KES OTSUSTAB, KAS PÜHAPUID RAIUDA? Setod ja võrokesed nõuavad sõnaõigust. Riik: te pole põlisrahvad!
Kas setod või võrokesed tuleks tunnistada Eestis põlisrahvaks, kellel on suurem sõnaõigus nõuda, et nende pühi puid ei tohi maha saagida ega raha vastu vahetada? Metsasektor leiab, et mitte. „Metsatöösturid, kes Eestimaa eri kantide põliseid kombeid ja uskumusi ei jaga, ei taha sugugi, et mingi m...
Koroonakriis või õpihuvi? Varasemast rohkem noori tahab ülikoolis õppida
„Huvi magistriõppe vastu on palju suurem. See on küll ainult kõhutunne, aga see võib olla seotud koroonateemaga. Välismaale on praegu keeruline õppima minna ja paljud meil bakalaureuse õpingud lõpetanud ning ka välismaal ülikooli lõpetanud leiavad, et Eesti on hea ja turvaline koht õppimiseks,“ ü...
Eestis elavate Ukraina kodanike arv on kümne aastaga kahekordistunud
Rahvastikuregistri andmetel elab Eestis ligi 11 000 Ukraina kodanikku, kümne aastaga on Eestis elavate Ukraina kodanike arv kahekordistunud.
Nurgakivi saanud Raatuse tervisekeskus valmib umbes aasta pärast
Gildi tänaval asuv Tartu kesklinna perearstikeskus kolib järgmise aasta sügisel Raatuse tänavale, kus avatakse Raatuse tervisekeskus, millele täna pandi nurgakivi.
Mehhiko sõdurid tapsid piirilinnas 12 kurjategijat
Mehhiko sõdurid tapsid reedel piirilinnas Nuevo Laredos puhkenud tulevahetuses 12 kurjategijat, teatas armee.
Jõhvi politseinikud tegid põgeneva mootorratta peatamiseks hoiatuslasu ja rammisid sõiduki tagaratast
Politseinikud tegid täna õhtul Jõhvis patrullide eest läbi linna kihutades põgenenud mootorratta peatamiseks hoiatuslasu õhku ning lõpetasid tsiklimehe teekonna, rammides sõiduki tagaratast.
LUGEJA FOTO | Tallinnas Gonsiori ja Pronksi ristmikul põrkasid kokku kaks autot. Liiklus on häiritud
Tõenäosus Eestis jackpot võita on neli protsenti
Kolmapäevasel Vikinglotto loosimisel võideti Eestis seni suurim võidusumma, milleks on 10 803 379,70 eurot.
FOTOD | Tartu kesklinnas avati Autovabaduse puiestee
Tänasest muutub Tartu südalinnas asuv Vabaduse puiestee ainult jalakäijate ja kergliiklejate pärusmaaks.
VIDEO | Laagna tee avarii kiskus lahti Eesti rahvusvähemuste haavad. Vaata, mida aserid arvavad surmakutsar Khalilovist
Justkui mõnest krimifilmist laenatud kuvand kiiretest autodest ja relvadest on tekitanud suurema debati rahvusvähemuste kapseldumise ja kogukonnatunde üle Eestis.
Belgradis kuulutati välja eriolukord
Serbia pealinnas Belgradis kuulutati uute koroonaviiruse juhtumite tõttu välja eriolukord.
GALERII | Hard Rock Laagri esimese päeva lõpetas Goresoerd
Vana-Vigala on taas raskemuusika lainel, sest alanud on järjekordne Hard Rock Laager.
Skulskaja anonüümsusetus tõi tagasilöögi
Eile saatis ahistamismenetluse peaossa maandunud Aivar Mäe kaitsja vandeadvokaat Paul Keres Jelena Skulskajale nõudekirja. Selles nõuab Keres, et Postimehele arvamusloo kirjutanud Jelena Skulskaja lükkaks ümber oma väited, nagu Mäe oleks teda töökohal alandanud. Skulskaja ise ütleb, et tema väide...
IAEA: radiatsioonitaseme tõusu Eestis põhjustas seni tuvastamata tuumareaktor
ÜRO tuumaagentuur (IAEA) teatas reedel, et Eestis ja mitmel pool mujal Põhja-Euroopas kerkis radiatsioonitase tuumareaktori töö või selle hoolduse tagajärjel. Samas pole reaktori asukohta seni kindlaks tehtud.
FOTOD | nublu kontsert "koroonajärgsel ajal": ligi 700 inimest kuulamas, alkoholi hinnad kolossaalsed
Tallinna lauluväljakul nõuetekohaselt kuni tuhandele inimesele, täpsemalt umbes 700-le toimunud nublu kontsert näis pigem säästukontserdina.
FOTOD | Päike paitab habet ja õlu on külm! Raskemuusikasõbrad on HRLi jõudnud ja naudivad festivali täiel rinnal
Täna avati Vana-Vigalas Hard Rock Laagri väravad, et tervitada kuni tuhandet muusikasõpra, kes sedakorda kodumaist raskemat muusikat vaid nautida saavad.
Prokuratuur ei näinud Põdras pädevat kaitsjat Khalilovile
Prokuratuur põhjendab Laagna tee surmakutsari Isa Khalilovi kaitsja Indrek Põdra menetlusest kõrvaldamist järelevalve võimaluse puudumisega.
FOTOD | Saaremaal toimunud avarii tõttu tuli haiglasse kontrolli toimetada kolm last ja üks naine
Täna kella 14:50 paiku leidis Saaremaal Kuressaare-Sääre maantee 43. kilomeetril aset liiklusõnnetus. Neli inimest toimetati haiglasse kontrolli.
Professor Everaus: mõne nädala pärast on võimalik ennustada koroonaviiruse teise laine tulekut
Professor Hele Everaus leiab, et koroonakriisist tuleb õppida eelkõige osas, kuidas hoida ülejäänud tervisesüsteemi funktsioonivõimelisena. Everaus on kriitiline osas, mis puudutas krooniliste haigustega inimestega tegelemist. Võimalikku teist lainet silmas pidades ei tohiks inimesed Everausi hin...
UFC tšempioni Nurmagomedovi isa suri koroonaviirusest tekkinud komplikatsioonidesse
Tšetšeeni Vabariigi liider Ramzan Kadõrov teatas reedel, et Abdulmanap Nurmagomedov (57) suri Moskva haiglas pärast kuudepikkust võitlust koroonaviirusest tingitud komplikatsioonidega.
Euroopa Komisjon kiitis heaks Läti maksumaksja 250 miljoni euro suuruse rahasüsti Air Balticusse
Euroopa Komisjon kiitis heaks Läti valitsuse 250 miljoni eurose lisainvesteeringu Air Balticu aktsiakapitali. Täiendav rahastus aitab ettevõttel ületada COVID - 19 põhjustatud raskusi ning jätkata oma kasvustrateegiaga, teatas Air Baltic täna.
PÄEVAHOROSKOOP: laupäev, 4. juuli
Astroloog Maria Angel ennustab kosmilisi taevakehi vaadeldes, milline saab olema uus päev. Vaata, mida tähed sulle lubavad!
Soome pallimängutreener mõisteti alaealise tüdruku seksuaalse väärkohlemise eest kolmeks aastaks pokri
Ühe Soome pallimänguliidu egiidi all tegutsenud viiekümnendates eluaastates treener mõisteti täna alaealise seksuaalse väärkohtlemise eest kolmeks aastaks ja kaheks kuuks vangi.
Madis Toomsalu konarlik teekond pooliku haridusega praktikandist LHV juhiks
LHV juht Madis Toomsalu, kes kahekümnendates jättis pooleli kaks ülikooli, jõudis tänu kaitseväes kaassõdurite poolt näidatud riskifondi ulmelise tootluse graafiku nägemisele äratundmisele, et finantsmaailm on tema kutsumus.
„Viska nööri, viska nööri, vend heitleb patulaine pääl!“
Pealkiri on üks tuntumaid ridu Päästearmee laulust. Kristliku heategevusliikumise asutaja William Boothi võitlushüüd oli: „Jahtige hingi, ja neid kõige hullemaid!“ Booth, kes oli võtnud nõuks kostitada Londoni vaestehorde pühakirjaga ning aidata neid nõu ja jõuga, pidi oma teekonna algul ohtraid ...
VIDEO | Tänukontserdil kõlas uus Genka laul "Tänan": ma isegi ei kujuta ette, kui kuradi raske teil oli!
Täna Tallinna botaanikaaias toimunud tänukontserdil kõlas esmakordselt ka Genka esituses spetsiaalselt selleks puhuks kirjutatud pala "Tänan".
Juhtkiri | Tõeline ralliriik
Maailma muutnud koroonapuhang pole meie teele veeretanud mitte üksnes uusi väljakutseid, vaid ka võimalusi, millest varem õieti unistadagi ei julgenud. Üks neist on autoralli MM-etapi toimumine septembris Lõuna-Eestis. Vaevalt olnuks see võimalik, kui meie varasem nõrkus – Eesti on liiga väike, e...
AVASTA KÕRVEMAAD: Aegviidus avas uksed tervisedepoo
Loomaks varasemast veelgi mugavamad võimalused Kõrvemaa avastamiseks, avas sel nädalal Aegviidu 150aastases veduridepoos uksed tervisedepoo. Nüüd saab raudteejaamast piirkonna turismiinfot, rentida spordivahendeid, kasutada hoiukappe ja isegi saunas käia.
FILMIVÕTTED | Suur korvpallimängufilm "Kalev" otsib taustanäitlejaid võtetele Tihemetsas
Tõsielust ehk Kalevi korvpallimeeskonna võidust Nõukogude Liidu meistrivõistlustel 1991. aastal insipreeritud mängufilm "Kalev" otsib taustanäitlejaid juuli lõpus Tihemetsa spordi- ja huvikeskuses toimuvatele võtetele.
INTERVJUU | Paul Keres: täiesti vale on väide, nagu Aivar Mäe oleks kedagi seksuaalselt ahistanud
„See lugu laguneb vähemalt osaliselt laiali, selles ma olen täiesti kindel,” ütles Estonia teatri juhi Aivar Mäe kaitsja, vandeadvokaat Paul Keres intervjuus Eesti Päevalehele. Ta lisas, et seksuaalset ahistamist ei ole võimalik tõendada, kui tunnistajaid juures ei olnud.
17 George Bernard Shaw teravmeelset tsitaati, millega on raske mitte nõustuda
Iiri päritolu inglise näitekirjanik, kriitik, lektor, Nobeli kirjandusauhinna laureaat George Bernard Shaw oskas öelda ja kirjutada väga teravalt. Siin on mõned tema tsitaadid, mis pakuvad parajalt mõtteainet.
"Salmonid": arusaamatu jant Eesti tippnäitlejatega
"Salmonid" on filmiks venitatud jantlik nostalgiasari, mille sisu ja eesmärk panevad kukalt kratsima.
Keraamik Kadri Jäätma: juba „Siin me oleme!“ võtetel teadsin, et minust saab kunstnik
„Saviga töötades ei tohi sa olla kuri ega halvas tujus,“ leiab keraamik Kadri Jäätma. Savi on materjal, mis kogub kunstniku meeleolud, mõtted ja energiad endasse ning need jäävad ka keraamikasse tallele. „Kui ma olen mõne asja pahas tujus teinud, on see läinud kas untsu või katki,“ sõnab kunstnik...
Lugu mehest, kes hoidis alati püstolit oma võidusõitu auto istme all
Black Lives Matteri liikumise jätkumisega tasub meenutada legendaarset NASCARi pilooti Wendell Scotti, kellele võistlussari pidevalt vastu töötas ning kes kartis oma elu pärast nõnda palju, et hoidis pidevalt püstolit võistlusauto istme all.
Sääsepinin on sind täiesti ära väsitanud? Siis istuta hoovi need taimed ja sääsed lendavad minema
Sulle meeldib veeta aega värskes õhus, aga sääsepinin ja sügelevad punnid ajavad harja punaseks? Kui järgmine kord hoovi taimi valid, istuta sinna sellised, mis peletavad sääsed minema. Mõned neist on ka väga lihtsasti hooldatavad!
Võõrtööjõu tüli võib saada riigikogus peene lahenduse
Võõrtööjõule ja eelkõige põllumajanduse hooajatööde jaoks hädavajalik seadusemuudatus, mis pikendaks töölubasid aasta lõpuni, võib riigikogus läbi minna, hoolimata sellest, et eelnõu algataks on opositsioon, kirjutab Äripäeva Poliitikaradar.
Kristallvaigust ehteid valmistav Tatjana: „Surnud ogalikud ja putukad elavad mu ehetes edasi.“
Võib tunduda uskumatu, aga ehteid ja tarbeesemeid saab valmistada ka elututest putukatest, kaladest, nahkhiirtest, kuid ka maha loobitud suitsukonidest. Ehk siis kõigest sellest, mis põnevust pakub ja kõnetab.
VIDEO | Kolm kuud raseerimata ja kolm päeva magamata. Vaata, mida lubavad Tallinna Kalevi naiskonna liikmed teha homse karikavõidu korral!
Tallinna Kalevi jalgpalliklubi avaldas Facebookis vahva video, milles klubi naiskonna liikmed annavad erinevaid lubadusi, mille nad viiksid täide, kui homme suudetaks Eesti karikasarja finaalis alistada FC Flora.
FOTOD | Eesti filmi tipud pidasid Maarjamäel suvepidu
Eesti Filmi Instituudi 1-minutiliste lühifilmide kiirkonkursi viisteist võidutööd esilinastusid Filmimuuseumis Eesti filmi suvepeol.
VIDEO | Miks jäi Vanilla Ninjal Euroopa vallutamata? Lenna meenutab: see oli kuidagi loomulik
Ninjatüdrukust taluperenaiseks kasvanud Lenna Kuurmaa meenutab kunagise popbändi hiilgeaegu ja tuliseid kohtuvaidlusi, mis tõkestasid bändi teekonda Euroopa vallutamiseni.
HOIDISTAMISHOOAEG KOGUB TUURE: kuus põnevat purgitäit kohe nautimiseks
„Suvi võiks alata uuest saagist valmistatud legendaarsete kilekotikurkide, hapendatud suvikõrvitsate, maitsetest pakatavate pestode ning ingveriga marineeritud toore peediga, mis on kõik kohe nautimiseks mõeldud,“ arvab armastatud kokaraamatute autor Lia Virkus. Vahetult enne suve algust koondas ...
HRLi peakorraldaja eriolukorras festivali korraldamisest ja Soruse skandaalist : see paisus suuremaks, kui asi väärt on
"See, et kellelegi ei meeldi teise bändi liikmed, ei saa kunagi olla aluseks sellele, et keegi esinemisnimekirjast maha võtta," ütleb Hard Rock Laagri korraldaja Kaido Haavandi Soruse skandaali kohta.
Putin pilkas USA saatkonna vikerkaarelippu
​Vene president Vladimir Putin pilkas reedel USA Moskva saatkonna ees rippuvat LGBT-vikerkaarelippu, öeldes, et see võib peegeldada diplomaatide orientatsiooni.
Mis on töökiusamine ja kuidas astuda ahistamise vastu?
Viimastel aastatel on ühiskonnas palju räägitud koolikiusamisest ning selle ennetamisest, kuid varjust pole veel täielikult välja toodud töökohal esinevat kiusamist. Kuidas tagada töötajatele kiusamisvaba töökeskkond ning milliseid samme astuda diskrimineerimise ja ahistamise vastu?
Hiina riiklik jälgimisseadmete tootja ostab Eesti firma
Maailma üks suurimaid video- ja jälgimisseadmete tootjaid, Hiina konglomeraat Hikvision ostab Baltikumi turvasüsteemide hulgimüüja BK Grupi, mille üks osa on ka Eestis registreeritud tütarfirma.
Vägev: Itaalia tippklubi sõlmis Treieriga pika lepingu
Itaalia korvpalli kõrgliigaklubi Sassari Dinamo sõlmis eestlase Kaspar Treiergia kolme aasta pikkuse lepingu.
Lauluõpetaja Maiken lõpetas ülikooli: sisendasin endale, et ei pea lõpetama nominaalajaga
“Tunne on väga hea, mingi etapp elus on jälle läbi!” hõiskab lauluõpetaja Maiken, kes lõpetas kutsepedagoogika bakalaureuseõpingud Tallinna ülikoolis. Temaga ühte sammu astus ka kolleeg Bert Pringi.
Austraalia koroonapuhangu võisid põhjustada karantiinihotellides seksinud turvatöötajad
Austraalia võimud on alustanud uurimist seoses koroonaviiruse puhanguga Victoria osariigis. Meedia teatel rikuti reegleid hotellides, kus pidid karantiini jääma välismaalt saabunud inimesed.
Koduhoovist kaduma läinud laps uppus jõkke
Pärnus koduhoovist lahkunud ja kaduma läinud seitsmeaastane laps leiti jõest uppununa.
Riik ootab teateid karuputke kasvukohtadest
Keskkonnaamet ootab teateid karuputke võõrliikidest, et panna piir nende ohtlike taimede levikule.
Kopenhaageni Väike Merineitsi tembeldati „rassistlikuks kalaks”
Kopenhaagenis oli keegi ööl vastu tänast kirjutanud tuntud kohaliku vaatamisväärsuse, Hans Christian Anderseni muinasjututegelase Väikese Merineitsi kuju alusele sõnad „Racist Fish” („Rassistlik Kala”).
Kesk-Eesti paisjärv muutus aktiivsete suvitajate Mekaks
Pärnu, värise, sest suvepealinna tiitli võiks sel suvel vabalt napsata hoopis Põltsamaa. Selle külje all Kamari paisjärvel töötab sellest suvest alates Eestis ainulaadne veepark, nimega Wpark, kus veelauaga saab sõita kahemastilises kaablipargis edasi-tagasi ja ka viiemastilises ringkaabliga varu...
Martin Helme vastusena Seedrile: mõistan mõru meeleolu Isamaas. Pärast valimisi on olnud kogu aeg hapu seis
Rahandusminister Martin Helme (EKRE) vastas Isamaa esimehe Helir-Valdor Seedri kriitikale ja sõnas, et koalitsioonipartneril on pärast valimisi olnud kogu aeg hapu seis.
Hongkonglased tühjendavad repressioonide hirmus sotsiaalmeediat
Hongkonglased puhastavad oma sotsiaalmeedia kontosid, kustutades vestluste ajalugu ja tugevdades privaatsussätteid, sest Hiinas vastu võetud uus julgeolekuseadus sunnib traditsiooniliselt avameelset linna ennast tsenseerima.
FOTOD | WRC-etapi toimumine Eestis sai ametliku kinnituse!
Täna kell 13 algas valitsuse pressikonverents, kus valitsuse esindajad ning rallikorraldajad kinnitasid, et autoralli maailmameistrivõistluste etapp toimub Lõuna-Eestis.
Verevi rannas sattusid kaks teismelist uppumisohtu, neist ühte tuli elustada
​Elvas Verevi rannas sattusid kaks teismelist poissi uppumisohtu. G4S rannavalvur päästis veest ühe noormehe, teine, 16-aastase rannakülastaja abiga veekogu põhjast päästetud noormees, vajas aga elustamist ja viidi raskes seisus haiglasse.
Lõunanaabrite diislikütuse hinnad sööstsid Tallinnast mööda
Circle K reedesest Baltikumi pealinnade hinnavõrdlusest selgub, et pärastlõunase seisuga sai Tallinnas diislikütust tankida odavamalt kui Riias ja Vilniuses. Bensiini hinnad on lõunanaabrite omadest siiski kõrgemad.
FOTO | Koroona on seljatatud! Raskelt viirust põdenud Enn Veskimägi saabus botaanikaaeda tänukontserdile
Täna toimus Tallinna botaanikaaias tänukontsert erinevate elualade esindajatele, kes olid valitsusele abiks eriolukorra lahendamisel. Peokülaliste hulka kuulus ka koroonaviirusega tõsiselt võidelnud ettevõtja Enn Veskimägi.
Võimas! Eestis toimuva WRC-etapi võistluskeskuses saab olema Tartu
Täna teatasid Eesti Vabariigi valitsuse liikmed, Rally Estonia korraldajad ning autoralli maailmameistrivõistluste sarja WRC juhtkond ühisel pressikonverentsil, et Lõuna-Eesti teedel toimuv Rally Estonia 4.-6. septembrini autoralli maailmameistrivõistluste etapp. Võistluskeskuseks saab olema Tartu.
FOTOD | Aitäh teile! Jüri Ratas kutsus kriisi ajal valitsusele abiks olnud inimesed tänukontserdile botaanikaaeda!
Peaminister Jüri Ratase kutsel kogunesid 3. juulil Tallinna botaanikaaias toimuvale tänukontserdile erinevate elualade esindajad, kes olid valitsusele abiks eriolukorra lahendamisel.
Gonsiori ja Pronksi risti avariis sai vigastada inimene
Täna õhtul põrkasid Tallinnas Gonsiori ja Pronksi tänavate ristmikul kokku kaks Mercedes-Benz sõiduautot.
Tommi Mäkinen: Eesti asemel võinuks MM-ralli toimuda Lätis, see olnuks ausam
Eile kinnitati ametlikult, et autoralli MM-sari jätkub septembri alguses Eestis. Kui enamik spordisõpradest on ootusärevad, siis Toyota tiimipealik Tommi Mäkinen saadab segaseid signaale.
Ylle Tampere ahistamisskandaali taustal: olen tänastesse moraalinormidesse ümber arvutatuna ka mehi ahistanud. Kümneid, ma arvan...
Ma olen üksjagu mõelnud Aivar Mäe juhtumi peale. Viimastel päevadel on olnud kolm — kaks meest, üks naine — inimest, kes on meie omavahelises vestluses jutuga ühel või teisel moel temani jõudnud, ning siis poolelt sõnalt vakatanud ja mulle (iseseisev naine, sõidab igasuguste suurte asjadega, ja k...
Kolmele EKRE aseesimehe kohale kandideerib seitse inimest
Homme toimuval EKRE kongressil on kolmele aseesimehe kohale enda kandidatuuri üles seadnud seitse inimest. Esimeheks kandideerib ainsana Martin Helme.
Kert Kingo lasteaedade seksuaalõpetusest: see on eetika- ja moraalinormidega vastuolus
Riigikogu EKRE fraktsiooni liige Kert Kingo saatis nii haridusminister Mailis Repsile kui justiitminister Raivo Aegile kirja, milles palus selgitada seda, kuidas on reguleeritud koolieelsete laste seksuaalkasvatus. Kingo viitab oma kirjas trükistele, „Koolieelseas eas laste seksuaalkasvatuse“, mi...
Sõrves sõitis auto teelt välja
Häirekeskus sai kell 14.50 teate, et Jämaja-Hänga teel Mäebe külas sõitis sõiduauto Subaru teelt välja.
Tallink tühistab Riia-Saaremaa erireisi, Helsingi erireisi vastu on huvi suur
Tallink Grupp teatas, et selle kuu lõppu planeeritud erireis liinil Riia-Saaremaa-Riia, mis esialgse kava kohaselt oleks pidanud tooma meie lõunanaabrid otse Saaremaale 26.-28. juulini laeval Romantika, jääb reisijate vähese huvi tõttu ära. Erireis liinil Helsingi-Saaremaa-Helsingi, mis on kavand...
FOTOD | Sõõrumaa kääris käised üles ja alustas Patarei vanglahoovi lammutamisega
Urmas Sõõrumaa andis täna avalöögi Patarei vanglakompleksi nn Goržhi hoovi jalutusbokside lammutamisele. Patarei Merekindlus peaks valmima aastaks 2026, kuid juba tänavu suvel plaanib Sõõrumaa ettevõte hooviala linnarahvale avada.
OTSEPILT | AMETLIK: Eestis toimub autoralli MM-sarja etapp!
Ajalugu on sündinud! Eestis toimub 4.–6. septembril autoralli MM-sarja etapp, kinnitas peaminister Jüri Ratas kell 13.00 Stenbocki majas alanud pressikonverentsil, kus olevad lisaks ralli korraldajatele ka kultuuriminister Tõnis Lukas rahandusminister Martin Helme ja WRC promootor Oliver Ciesla.
MESimagus laen: maaelu koroonaraha hakkab lõppema
Erinevalt KredExist käivad Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) juures ettevõtted laenu küsimas sellise hooga, et minister otsustas väljastatavaid summasid piirata.
Rassismisüüdistused pühivad tuntud tooted ajaloo prügikasti
Uncle Ben’si riis ja kastmed, Eskimo jäätis – need ja paljud teised tooted ei ole enam sobivad. On see poliitkorrektne või praktiline otsus?
Raadio 2 veebis kõlas Koit Raudsepa lausropendamine: mis p*** see siis on nüüd siin?
Raadio 2 veebieetris sai kuulda, kuidas saatejuht Koit Raudsepp oma saateklipi alguses väga vängeid sõnu kasutab.
"Punanahad" enam ei sobi. 87-aastast Ameerika jalgpallimeeskonda survestatakse nime vahetama
Poliitikud ja aktivistid USA-s on ühendanud jõud, et suruda läbi Ameerika jalgpalliklubi Washington Redskinsi nimevahetus.
Euroopa Komisjon kiitis heaks remdesiviiri kasutamise koroonaraviks
Euroopa Komisjon kiitis reedel heaks viirusevastase ravimi remdesiviiri kasutamise uue koroonaviiruse raviks.
Eestimaale tiiru peale tegev suusahunt: tahan ala rahvale taas lähemale tuua
Ultrasportlane Rait Ratasepp avalikustas nädala alguses, et kavatseb sel kuul 20 järjestikusel päeval joosta iga päev maratoni alla kolme tunni. Teekonda alustab ta 13. juuli hommikul Tartust, kuid sama päeva õhtul loodab üks teine tartlane lõpetada heade mõtete linnas oma pöörase katsumuse. Sell...
Suur edetabel: need on Eesti investorite lemmikaktsiad
Esimene poolaasta pakkus börsiinvestorile tugevat närvikõdi: aktsiaturgude kiirele langusele märtsikuus järgnes hiliskevadel vaat et sama pöörane taastumine. Eestlased kasutasid ärevaid koroonaaegu kauplemiseks.
Wizz Airil taas sooduskampaania: lennud Tallinnast alates 9.59 eurot ots!
Odavlennufirma Wizz Air pakub täna (03.07.20) lendusid kuni 20% suuruse soodustusega. Tallinnast algavad lennud 9.59 eurost ots.
Saaremaa muusikapäevad 1987: Kontor ja Justament
"31. juuli oktoobrikuiselt tujuka ilma eest on kultuurimaja kella seitsmeks õhtul varjunud organiseerijad ja lehemehed, muusika- ja muidumehed, punkarid ja hevikad, lauljad ja pillimehed. Viimased Eesti parimate hulgast. Põhjuseks on teadagi mis – ammuoodatud Saaremaa muusikapäevad avakontsert." ...
Soome meedia: kas Rally Estonia kujutab Jyväskylä MM-rallile ohtu?
Kuu aega tagasi teatati Soome ralli ärajäämisest, eile aga Rally Estonia debüüdist MM-kalendris. Selline asjaolude käik on Soome meedias tõstatanud küsimuse, kas tulevikus kihutavad ralliautod Jyväskylä teede asemel Lõuna-Eestis?
Skandaalne üritustekorraldaja tegutseb endiselt
Üritustekorraldaja Imre Termoneni nimi võib tuttav olla näiteks neile, kes ostsid 2018. aastal pileti Rock in Tartu festivalile, mis aga ära jäi, ning Termoneni ei õnnestunud kätte saada ei festivalile pileteid müünud Piletilevil ega pileti ostnutel, kes soovinuks raha tagasi saada. Termonen pole...
Käsmu sadama planeering tõi tuntud vandeadvokaadile kriminaalasja
Vandeadvokaat Küllike Nammi tegevuse uurimiseks Käsmu sadama detailplaneeringu menetluses algatati kriminaalasi, mille raames toimus läbiotsimine Küllike Nammi advokaadibüroos ning Haljala vallavalitsuses.
KUIDAS TEHA ÕIGET ŠAŠLÕKKI: "Kui liha peale ei ole rasva, siis ei ole tal ka maitset,“ ütleb grusiinist kokk
Mind üllatas, et ka Eestis tehakse nii palju šašlõkki,“ mäletab Mamukel Gorelashvili aega, kui ta siia õppima tuli. 11 viimast aastat on ta Gruusia toitu tutvustades ka ise siinmail usinalt šašlõkki küpsetanud. Järgnevalt jagab grusiinist kokk oma maitsva ja mahlase šašlõki saladusi ka Õhtulehe l...
Ott Tänak kodusest MM-rallist: tegelikult ei ole teist sellist kohta nagu kodu
Autoralli maailmameister Ott Tänak kinnitas, et ootab eriliselt kodust MM-rallit.
AMETLIK | Eesti valitsus eraldab WRC-etapiks raha
Eesti vabariigi valitsuse kodulehel on üleval tänase pressikonverentsi päevakorrapunktid, kus mainitakse ka MM-etapile raha eraldamist.
MEES, KES TÖÖTAB KIIRABIS ÕENA: kunagi ei tea, mis ees ootab ja millisesse olukorda võid sattuda
Janno Kuldkepp on üks nendest, kes töötas koroonakriisi ajal ka Covid-kiirabis. Kõrvalt vaadates tundub see hirmutav, aga kaks aastat õena töötanud mees pole sellega päriselt nõus: „Töö Covid-brigaadis oli ausalt öeldes tunduvalt vähem stressirohke kui tavabrigaadis, sest sa teadsid, et patsient ...
JAAMAHOONED: paljud on küll hävinud, kuid paljud püüavad endiselt pilke
„Kui vanast Narvast pole praktiliselt midagi alles, siis sama saatus on tabanud ka selle linna raudteejaamu,“ ütleb raudtee-ettevõtluse ja -ajalooga tegelev Tiit Pruuli. Õnneks on kauneid vaksaleid Eestimaal ka säilinud ja paljud neist saavad tänavu juba 150aastaseks. Miks siis mitte mõne väärika...
OTSEPILT | Tõehetk: kas Rally Estonia pääseb MM-sarja kalendrisse? Valitsus otsustas rallile eraldada üle miljoni euro
Täna kell kell 13.00 toimub Stenbocki maja riigivanemate saalis pressikonverents, kus osalevad peaminister Jüri Ratas, kultuuriminister Tõnis Lukas, rahandusminister Martin Helme ja Rally Estonia korraldajad. Hommikul toimunud istungil otsustas valitsus eraldada 1,5 miljonit eurot "WRC rallietapi...
Perehuumori uurija: ämm on elukogenud ja tal on parimad kavatsused
Tüütu ja tülikas, ebameeldiv ja ebaviisakas, õel ja õiendav, võimuahne ja võimukas, kuri ja kuratlik. Kõik need stereotüüpsed omadussõnade paarid kirjeldavad rahvasuus ämma ja ämma olemust.
Euroopa suurriigid pikendavad kriisiabi
Kuigi liikumispiirangud on Euroopas valdavalt kaotatud, pole äritegevus loodetud hooga käima läinud. Seepärast pikendavad mitmed riigid kriisiabiprogramme.
Uut õlitehast varjutab kaks suurt riski
Eesti Energia ja rahandusministeerium keeldusid kevadel avalikustamast uue õlitehase Enefit282 tasuvusanalüüsi, kuid Äripäeva käsutuses on investeerimisotsuse ettevalmistus, mille baaseeldused lubavad tehase tasuvusajaks alla 10 aasta.
FIA rallipealik: olen veendunud, et eestlased korraldavad maailmatasemel MM-etapi
Rahvusvahelise autoliidu (FIA) rallidirektor Yves Matton on hooaja taasalustamise osas väga positiivne.
Kroonika horoskoop 3.-9. juuli | Kaljukits mõistab üha enam naissoost sugulasi, Skorpionil võib ette tulla mitmed ootamatud kohtumised
Vähk peaks uute tuttavatega ettevaatlik olema, Kaksikute voodielu saab uue hingamise. Vaata, mida toob järgnev nädal sinu tähemärgile.
VIDEO | Marje Josingi majandusülevaade: nii halba kvartalit ei ole Eesti veel näinud ja tulevik on samuti tume
Selles ei kahtle keegi, et koroonakriis on majandusele nii Eestis kui ka mujal maailmas valusa löögi andnud. Eesti Konjunktuuriinstituudi direktor Marje Josing andis ülevaate kriisiaegsest majanduslangusest ega olnud ka tulevikku vaadates eriti optimistlik.
KOOLILÕPUPEOD PÄRAST KOROONAKRIISI: kas tunnistus pihku ja hüvasti? Või möllamine kuni päikesetõusuni?
Lõputunnistus, lilled, kõned, lähedaste kallistused – see kõik kuulub tüüpilise koolilõpetamise juurde, olgu siis tegu 9. või 12. klassiga. Pärast ametlikku osa on kombeks jätkata rahvarohke peoga, kus on vali muusika, alkohol ja seltskonnamängud. Millised on aga lõpupeod pärast koroonakriisi? Ko...
Aivar Mäe esindaja Paul Keres: see on hävitusoperatsioon ja meile on teada, kes selle kampaania käivitasid
Aivar Mäe palgatud tema nüüdne kõneisik vandeadvokaat Paul Keres ütles ERR-ile, et teatrijuhi ahistamisskandaal on hoolikalt läbi mõeldud ja asjatundlikult ellu viidud hävitusoperatsioon.
Hannes Võrno vastsündinud poeg inspireerib isa: naudin oma pere ja loomingulist eraklust
Väike Vincent Võrno, kes sündis 20. juuni esimestel tundidel, on käivitanud oma isa, tuntud meelelahutaja Hannes Võrno (51) loomingulisuse.